Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Formula 1 fanok ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2757 hozzászólás a témában

#2741
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Üdv.

-A ferrarit és azon belül bizonyos pilótákat pld sumahert és raikönent mindig is nyomták valamiért miért.....?:mad:

-Anno még a sumis korszakban is volt egy futam amikor már szinte rászoltak Barichellora hogy áljonfélre mert jön mögötte a híres sumaherke.:wtf:

-Elég kiábrándító az is hogy idei szezonban a nagy és híres nevezetes ferrari-nak még csak most jött össze az elsõ(remélem az utolsó is) gyõzelem.:wtf:

-Ja meg az is kicsit égõ a ferrari számára hogy,egy ilyen kis csapat mint a Force India tartani tudta a lépést egy olyan autóval amiben még ráadásúl kersz(vagy mi a szar) is van.:chin:

-Egyenlõre ennyit mazsoláztam össze ami b**sza csõrömet.:D


És hol van idén a Mclaren, kicsit égõ, hogy a kiscsapatok megelõzik a pontversenyben...


fu vannak itt megfigyelesek keremszepen :D

a FIA sokaig kedvezmenyezett a Ferrarinak, ez politika. ennyi. ahol nagy penzek forognak, mindig lesz korrupcio. De ez sokkal inkabb a FIA-ra nezve szegyen. [Max Mosley...]

minden csapatban van elso es masodik szamu pilota, nem csak Schumacher mellett van/volt alarendelt csapattars. jo reggelt.

a maradek 3 idezett reszre meg csak annyit tudok mondani, hogy a Brawn elso 6 versenyen nyujtott eredmenyet leginkabb egy szabaly felreertelmezesnek koszonhetik, es nem annak hogy Jenson vagy Rubens vilagbajnok szintu pilota. Ugye egy par eve mar versenyez mindketto, de folyamatosan a "futottak meg" kategoriaba tartoztak. nem veletlenul.

Minden evben valtoznak az eloirasok, szabalyok az autok kinezetet/felepiteset illetoen. Ok ugy ertelmeztek a szabalyokat hogy szabad hatso dupla diffuzort hasznalni, a tobbi csapat [beleertve a Ferrarit es a McLaren-t is] ugy hogy nem. Ergo a Brawn autok lenyegesen jobbak voltak egy szerencses korulmeny miatt. Kellett egy kis ido hogy a csapatok hirtelen szezon kozben, tesztelesi lehetoseg nelkul atepitsek az autoikat, addig nyilvan Buttonek tonkrevertek oket. Most mar hogy minden auton fent van a diffuzor, a BrawnGP sehol nincs. nohat, milyen meglepo.

A McLarennel is es a Ferrarinal is nagyban valtozott a management, Jean Todt es Ron Dennis tavozasa megerzodik a teljesitmenyen, ez varhato volt.

ezen tul, amikor egy "nagy" csapatnal ugy latjak hogy az adott szezonban mar nem fognak az elen vegezni, abbahagyjak az azevi auto fejleszteset, es elkezdik a jovo evi autora koncentralni a figyelmet. Ez a gyoztes mentalitas, ha elso nem lehet akkor lesz inkabb utolso, de a folyamatos kozepmezony szamukra nem alternativa.

a KERS extra sulyt jelent, es az auto sulyeloszlasat is rontja, szoval nem csak elonnyel, de hatrannyal is jar. Ezen kivul minden csapat szamara nyitott a lehetoseg hogy hasznaljak, akik nem hasznaljak azok azert nem mert ugy dontottek. nem azert mert nincs ra penzuk, vagy mert nekik nem volt megengedve.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2742
DaniKing

DaniKing

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 622 hozzászólás

Üdv.

-Ja meg az is kicsit égõ a ferrari számára hogy,egy ilyen kis csapat mint a Force India tartani tudta a lépést egy olyan autóval amiben még ráadásúl kersz(vagy mi a szar) is van.:chin:


És hol van idén a Mclaren, kicsit égõ, hogy a kiscsapatok megelõzik a pontversenyben...

#2743
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

Azért elég undorító amit a forma 1 vezetõség a ferrari nyomására megtesz. Tavaly Hamiltont megbüntetik miután 1, hangsúlyozom 1 versenyzõt megelõz pályalevágással, majd visszaengedi azt. A rajt után a finn alkoholista 3 versenyzõt elõz pályalevágással, nézzenek oda nem kap büntetést, csak nem ferraris? Nálam Fisichella a gyõztes, a csaló max. 5. ha 15 másodpercet számolok a boxutca áthajtásos büntetésre.


Üdv.

-A ferrarit és azon belül bizonyos pilótákat pld sumahert és raikönent mindig is nyomták valamiért miért.....?:mad:

-Anno még a sumis korszakban is volt egy futam amikor már szinte rászoltak Barichellora hogy áljonfélre mert jön mögötte a híres sumaherke.:wtf:

-Elég kiábrándító az is hogy idei szezonban a nagy és híres nevezetes ferrari-nak még csak most jött össze az elsõ(remélem az utolsó is) gyõzelem.:wtf:

-Ja meg az is kicsit égõ a ferrari számára hogy,egy ilyen kis csapat mint a Force India tartani tudta a lépést egy olyan autóval amiben még ráadásúl kersz(vagy mi a szar) is van.:chin:

-Egyenlõre ennyit mazsoláztam össze ami b**sza csõrömet.:D
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#2744
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
valoszinuleg azert nem buntettek meg mert nem vagta le a kanyart, hanem kiment kivulre. akkor jon a bunti ha rovidit, de o inkabb hosszabbitott.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2745
Montifan

Montifan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás

Azért elég undorító amit a forma 1 vezetõség a ferrari nyomására megtesz. Tavaly Hamiltont megbüntetik miután 1, hangsúlyozom 1 versenyzõt megelõz pályalevágással, majd visszaengedi azt....

Jaja, ez tényleg érdekes volt! Egy kicsit tényleg nyomják a ferrarit, de Massát nem szokták, hiába Ferraris! Mikor benne maradt a benzincsõ (csapathibából), és még utána be is hívták boxutca áthajtásosra! Nem hogy a csapatnak adtak volna pénzbüntetést! Fisichella-nak meg óriási grat! Megspórolt a csapatnak egy csomó pénzt!:)

yep!


#2746
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Azért elég undorító amit a forma 1 vezetõség a ferrari nyomására megtesz. Tavaly Hamiltont megbüntetik miután 1, hangsúlyozom 1 versenyzõt megelõz pályalevágással, majd visszaengedi azt. A rajt után a finn alkoholista 3 versenyzõt elõz pályalevágással, nézzenek oda nem kap büntetést, csak nem ferraris? Nálam Fisichella a gyõztes, a csaló max. 5. ha 15 másodpercet számolok a boxutca áthajtásos büntetésre.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#2747
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

Szimpatikus nekem ez az Algesuari gyerek:) Még több ilyet!:)


Satot vissza, õ volt az igazi Ferrari bontó :D

#2748
DaniKing

DaniKing

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 622 hozzászólás

inkább áramot vezetne az az inkompetens f*sz (Algesuari)
(egyébként további jó futamot, nekem itt befejezõdött)


Szimpatikus nekem ez az Algesuari gyerek:) Még több ilyet!:)

#2749
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
no a tipikus finn alkoholista. eloszor iszik a pezsgobol es aztan locsolja :D

azert szepen tartotta az elso helyet, Fischi vegig nagyon gyors volt. Monzaban mindketten Ferrariban fognak ulni. Legalabbis remelem. Habar Badoer helyett barki jobb lenne, utolso helyek, 50mp hatrany az elotte menotol stb, ez ilyen szinten nagyon gyer.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2750
Montifan

Montifan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás
az elején nagy volt a tûzijáték!;) nem vagyok hamilton fan, de most sajnáltam! az is igaz, hogy most nagyon sokat hibáznak a szerelõk! szerintem raikkonen nyer, mert érdekes lenne ha innen bukná a gyõzelmet!

yep!


#2751
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
inkább áramot vezetne az az inkompetens f*sz (Algesuari)
(egyébként további jó futamot, nekem itt befejezõdött)

#2752
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

szerintem Barrichello nyeri.


Üdv.

-Úgy legyen.:)
-Szerintem is megcsinálja,én neki drukkolok.:beer:
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#2753
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
szerintem Barrichello nyeri.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2754
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Max. 2 körrel jön ki korábban a súlytáblázatot elnézve. Nyerésre nincs sok esélye, inkább a pontszerzés legyen meg és raikkonnen ne lökje ki.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#2755
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
meglátjuk mit hoz a futam....de valsz prozik a tankjuk

#2756
Montifan

Montifan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás

Azért Fisichella edzéselsõsége nem kis meglepetés. Kíváncsi lennék mennyi benzin lehet a kocsijában. Mondjuk mindegy raikkonnen úgyis kiüti (az utóbbi idõben a force indiások jó szereplése esetén a teljes megsemmisítés az életcélja).

Tényleg szép volt amit csinált a csapat! De most olvastam a súlytáblázatot ( http://www.rtlklub.hu/f1 ) és Fisichella volt a legkönnyebb! Holnap tuti õ jön elsõnek boxba, és már ott el fog menni az elsõsége! De lehet már az elején lerajtolják!:D A tippem az, hogy Barichello, (most neki nagyon kell hajtani, hogy utolérje Button-t) vagy Raikkonen nyeri a futamot!;)

yep!


#2757
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Azért Fisichella edzéselsõsége nem kis meglepetés. Kíváncsi lennék mennyi benzin lehet a kocsijában. Mondjuk mindegy raikkonnen úgyis kiüti (az utóbbi idõben a force indiások jó szereplése esetén a teljes megsemmisítés az életcélja).
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#2758
Montifan

Montifan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás
Kerestem, de még nem találtam ilyen topikot! Úgyhogy gondoltam nyitok egyet, ennek a csodás (persze a bringázás után:D) sportnak!
A 2009-es VB állás az Európa Nagydíj után:

1. Jenson Button- Brawn-Mercedes 72p
2. Rubens Barrichello- Brawn-Mercedes 54p
3. Mark Webber- RBR-Renault 51.5p
4. Sebastian Vettel- RBR-Renault 47p
5. Nico Rosberg Williams-Toyota 29.5p
6. Lewis Hamilton- McLaren-Mercedes 27p
7. Kimi Räikkönen Ferrari 24p
8. Jarno Trulli- Italian Toyota 22.5p
9. Felipe Massa- Ferrari 22p
10. Timo Glock- Toyota 16p
11. Fernando Alonso -Renault 16p
12. Heikki Kovalainen- McLaren-Mercedes 14p
13. Nick Heidfeld- BMW Sauber 6p
14. Robert Kubica- BMW Sauber 3p
15. Sebastien Buemi- STR-Ferrari 3p
16. Sebastien Bourdais- STR-Ferrari 2p
17. Giancarlo Fisichella- Force India-Mercedes 0p
18. Adrian Sutil Force- India-Mercedes 0p
19. Kazuki Nakajima- Williams-Toyota 0p
20. Nelsinho Piquet- Renault 0p
21. Jaime Alguersuari- STR-Ferrari 0p
22. Romain Grosjean- Renault 0p
23. Luca Badoer- Italian Ferrari 0p

yep!