és ki a toszt érdekel hogy épp a pilisben tekerészel mondjuk?
"Egy, a Duke Egyetem, a Penn State Egyetem és az Intel Labs kutatói által folytatott vizsgálat arra jutott, hogy jelentõs számú népszerû Android alkalmazás küld személyes adatokat a hirdetési hálózatokhoz anélkül, hogy elõtte a felhasználót arra kifejezetten figyelmeztetné, vagy tõle engedélyt kérne. A szakemberek kifejlesztettek egy "TaintDroid" névre hallgató szoftvert, amely egy "dynamic taint analysis" névre hallgató módszert használ arra, hogy elcsípje amikor az alkalmazások potenciálisan érzékeny adatokat küldenek távoli szerverekre.
A TaintDroid-dal 30, az Android Market-bõl véletlenszerûen kiválasztott népszerû, ingyenes alkalmazást teszteltek és megállapították, hogy ezeknek mintegy fele küld érzékeny adatokat - beleértve a felhasználó telefonszáma és helyzete - hirdetési hálózatokhoz.
Volt olyan eset, ahol megállapították, hogy olyan alkalmazás is küld 30 másodpercenként GPS adatokat hirdetõi hálózatokhoz, amely nem is jelenít meg reklámokat.
Természetesen az Android tartalmaz olyan hozzáférés-vezérlési mechanizmusokat, amely korlátozza a kulcsfontosságú platformfunkciókhoz és személyes felhasználói adatokhoz való hozzáférést. Az érzékeny adatokkal kapcsolatba kerülõ 3rd party alkalmazások telepítéskor kérnek engedélyt arra, hogy hozzáférhessenek ezekhez az adatokhoz. A felhasználónak lehetõsége van megszakítani a telepítési folyamatot, ha úgy dönt, hogy az adott alkalmazás olyan adatokhoz szeretne hozzáférni, amelyeket a felhasználó nem kíván annak rendelkezésére bocsátani.
Kérdés, hogy ez megfelelõ védelem-e, hiszen a felhasználó nem tudhatja biztosan, hogy az adott alkalmazás - amely engedélyt kért telepítéskor pl. a GPS koordináták felhasználására - azokat mire használja fel, mikor és hova küldi pontosan."