Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sebességmérõk

* * * * * 1 szavazat

• Lépj be és szólj hozzá
1937 hozzászólás a témában

Paraferee

Paraferee

bentlakó

• fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
balu: épp errõl van szó! a gyári kézi-készülék+a szoftver hozzá Tyito koma ajánlásával akciósan! 60e Ft!!!

Most ismét konzultáltam öcsémmel, és lekonkretizáltunk pár dolgot...

A kézi-készülék anyagktsge potom összeg, ammi húzósabb a tételben, és emiatt közel 10e Ft, az a programozása...

Lesz rajta kerékméret állítási lehetõség (+/- 8cm kerületben egy alapértékhez képest), nem lesz rajta kijelzõ, méterenként fogja eltárolni a sebességadatot, soros porotn csatlakozik majd a számítógéphez, egy TXT fileként lehet majd vissaznyerni az adatokat...

Valszeg a készüléket még idén megcsináljuk, programozni viszont csak a jövõév elején lesz módom(és keretem)...

Aztán jöhetnek a tesztek... ;D

Én már nagyon kíváncsi vagyok... ;D

PéeF

vBalu

vBalu

törzsvendég

• fórumtag
  • 251 hozzászólás
Ilyen óra van gyárilag!  PC-hez lehet kötni, szoftver alkotja a diAgrammot. Csak az ára húzós :)

Paraferee

Paraferee

bentlakó

• fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
:D peeeeersze:

egy olyan kmórára vágyom, amely tárolja a megtett útértékekhez (pölö méterenként) a pillanatnyi sebességértéket, majd a tekerés után, ezek vissaznyerhetõek, így egy sebességdiagramm alkotható...

hogy miért?

elsõdlegesen kíváncsiságból... ott Én menynivel, és más mennyivel...

ennyi...

kérdés?

Ras

Ras

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
kifejtenéd-e ezt nekem pontosabban tesó???

Paraferee

Paraferee

bentlakó

• fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ahoy!

Nem tudom érdekelt-e vki is a visszanyerhetõ-adatos kmóra ötletem, de ma konzultáltam megen' öcsémmel, és szerinte kilehet hozni 10e Ftbõl... ebben az anyag- és programozási költségek is benne vannak...

PéeF

vBalu

vBalu

törzsvendég

• fórumtag
  • 251 hozzászólás
Ismertek olyat ami pulzust is mér meg pedálfordulatot is? (No meg az alapokat is vágja)
vBalu

adamm

adamm

törzsvendég

• fórumtag
  • 438 hozzászólás
2 éve van Flightdeck, vezetékes, a távirányító egyszer elromlott, de 1500-ért kaptam komplett új szettet (minden kivéve az óra), így ez még belefér. Mindent kibírt, havat, esõt, bukásokat, meleget, szép nagy a kijelzõje, és pontos. Xtem csak akkor kell jobbat venni, ha magasságmérés vagy pulzusmérés kell.
Amúgy az alap Flightdeck sokszor van akcióban nagyon olcsón, az extrákkal kiegészített változatok azonban állati drágák, annyit nem ér.

Ras

Ras

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
FlightDeck? vezeték nélkül... valaki???

baliba.

baliba.

törzsvendég

• fórumtag
  • 624 hozzászólás
Pulzusmérõ!

Szintén Sigma PC14-es!

14funkciós, melkasra tett érzékelõvel, az óra pedig karóra style, de a kormányra is felteheted, kapsz hozzá cuccot a csomagban!

Nagyon sok mindent tud, és szinte mindent használok is belõle!

-Pulzust mér
-Kalóriát számol -ha beállítod a súlyod, és beírod a végzett tevékenység kódját
-a beállított max és min átlépésekor sípol
-Stopper van benne
-amíg a stopper fut addig a pulzusod átlagát számolja, megjegyzi a max pulzust
-mutatja a dátumot, idõt
-egy másik külön indítható stopperrel köröket méhetsz, ami alatt méri a már említett kalóriát, azt, hogy 1 kör alatt hány %-ot volt a beállított max felett a pulzusod, és a maxhoz képest most hány %-on vagy most!

Ja, és kékes fénnyû világítás van benne!

Nekem ez nagyon bejön, bár 3 hetesen egy gagyi esés miatt megkarcoltam, és be is repedt, a Szilvási marcin pedig-e miatt beázott, és a világítás oda lett!

Összességében nekem nagyon bejön!

Üdv,
Baliba

baliba.

baliba.

törzsvendég

• fórumtag
  • 624 hozzászólás
Szerény személyem egy Cateye mity 2-est nyúzott kb 3évig, ami nagyon jó volt addig, mígnem kezdtem el rendeltetésszerûen használni. (értsd: maratonokra járva, hegyekben)
Már az elsõ Bükk maratonos sz@rrá ázásom során +adta magát, nem is beszélve arról, hogy a 2 gombot egyszerre kell +nyomni a nullázáshoz, és ezt 100Km alatt véletlenül 3x is megtettem!
Tehát röviden nem jött be!

Utánna viszont +vettem a Sigmának a BC800-asát, ami tud:
-össz táv-ot
-napi KM-t
-napi idõ-t
-órát
-átlag seb.-et
-max seb.-et

Továbbá egy kis nyíl mutatja le és fel, ha a pillanatnyi átlagod alatt vagy felett mész.

Jó, nagy olvasható kijelzõje van, és 2 kerék adatait írhatod bele, amit menet közben is válthatsz!

Ezzel még nem áztam el úgy igazán (nem is akarok), de eddig igéretesnek tûnik!

Üdv,
Baliba

Bogyo

Bogyo

vendég

• fórumtag
  • 60 hozzászólás
VDO C15+  v ez cordeles két kerékméret átlag sebesség két távolságmérõ  a két kerékmérettel külön begyüjtött km együtt max seb átlag seb tekert idõ össz tekert idõ stopper és ez mindez most a tiéd lehet  dobozból 9000-ért vagy csere sigma pc6-7-15-ös pulzuusmérõre alkudni lehet új ár 12000FT

ruff

ruff

törzsvendég

• fórumtag
  • 784 hozzászólás
én meg két éve nyúzok egy cateye tomo xc -t, a következõket tudja :
- aktuális sebesség ( tized km pontossággal )
- maximum sebesség ( tehát az utolsó nullázás óta elért legnagyobb sebesség )
- napi km ( 10 méteres pontossággal )
- idõ ( azaz mennyi idõt tekertél az utolsó nullázás óta )
- átlag sebesség
- összes km ( tehát ez gyûjti magába a kilómétereket attól függetlenül hogy a napi km - t nullázod - bár ezt is lehet nullázni )
- óra ( mutatja az idõt )

tapasztalataim : egy picit mintha lassabban pörögne a " megtett idõ " számlálója , nemtom mekkora különbséggel mér, még nem mértem le, de valószínû hogy így van, mert másnak is hasonlóak a tapasztalatai ( testbike.fw.hu ).de egyáltalán nem olyan vészes ...
én meg vagyok elégedve és ez 2 éve csekély 2000Ft-ba került. van rajta két gomb ...

Paraferee

Paraferee

bentlakó

• fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
CATEYE velo2

idén 5.éve használom...télen-nyáron... hóban-esõben...
idáig semmi nem ártott meg neki, csupán a festése kezd eltûnni, így áttetszõt-játszik most...
1 gombos...
funkciói:
-napi km számláló
-tekert idõ
-átlag sebesség
-össz km számláló
-óra
-pillanatnyi sebesség

az össz km számlálón kívüli számláló funkciók nullázása a gomb 3mp-ig nyomva tartásával történik...

a legjobban a max.sebesség megjegyzése hiányzik...

a vezetékezése nem a legjobb, már vagy 4szer "szereltem" a szakadása miatt... jelenleg is ragasztott...

Hát kábé ennyi...

Üdv, PéeF

mad_823

mad_823

vendég

• fórumtag
  • 36 hozzászólás
VDO C10+ (cordless)

.legjobb.

Kislust

Kislust

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Nekem nincs is. :-X

kislust

Ras

Ras

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
Urban freerájdörnek megteszi :)))

tamaska

tamaska

Beast of the East

• globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Sigma Sport Tacho. 3 funkció: sebesség, összes megtett kilométer, aznap megtett kilométer. Gomb nincs is rajta (nem tud beázni) a napi számlálója nulláz 6 óra nem használás után.

Asszem ennél butábbat nem lehet kapni...  :D

Ras

Ras

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
ki mit használ? tapasztalat?

nekem eddig Cateye Enduro volt, de egy nagy buktánál azért ez is megfeküdt...

rádiós kontra vezetékes...
VDO, Cateye, Shimano FlightDeck, Sigma...

pulzusmérõs, magasságmérõs, prosztó HH style...

azt hiszem azért van mit megbeszélni...

OFF: látom megvan az ezrediiiik 8) 8) 8)