Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sebességmérõk

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
1986 hozzászólás a témában

#1941
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
tpresident!

ott a pont, teljesen egyetértek, remélem azért vetted azt iróniát elõbbi hozzászólásomnál...



#1942
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Cateye elég menõ órákat gyárt...nekem is szimpi lenne.

Date:
Az útjelzõkarós-távolságmérõs-elmélet-hez:
Azthiszem, az, hogy 1 hét vagy 1 hónap alatt mennyit mész sokkal fontosabb, mint az, hogy az 500m hosszú 7%-os emelkedõn 174 vagy 182 a pulzusod.
vagy netán az edzõkör végéig számolva bejegyzed az edzésnaplódba, hogy 1378karó????

Ahhoz, hogy amatõr szinten edzen az ember teljesen felesleges a pulzus- és pedálfordulatmérõ.
Szerintem.



#1943
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
kb egy hónapja bvette müzembe egy VDO c15+ rádiós órát... eddig frankó

#1944
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Cat-eye Astrale
A Ride bike-nál 8900-huf!
Szimpi
!
vBalu

#1945
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Kábeles a pedálnál lévõ érzékelõ, vagy radiohullamokkal beszélgetnek? Mi a vélemenyetek a radios seb.mérõkrõl?
vBalu

#1946
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Nem tudok róla, de teljesen logikátlan lenne, mert a cord-ra szükség van a hajtókarnál is, s akkor már nem tömhetik tele vevõkkel a teljes óratestet!

#1947
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Van ilyen csapásszám mérõs óra cordless kivitelben is?

#1948
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
És ha este tekersz és nem látod a km kavicsokat, a távot meghatározod a csillagok állásából :) Pulzusmérõt fölöslegesnek tartom, de azért a p.fordulatmérõ. Ha egyedül tekerek hajlamos vagyok elejteni az ütement :(
Igen az Astrale ilyen.
vBalu

#1949
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Na ja, a sebességet sem kell mérni, kiszámolod, hány mp alatt teszed meg a két útjelzõ (fekete-fehér) karó közötti távolságot, majd felszorzod. ;D ;D ;D

(így a távot sem kell mérni)

A mérés egyébként egy sok-órás edzés során átlagban érdekes, azt meg ugyebár nem nagyon lehet máshogy mérni. A konkrét pulzus egyébként érezhetõ mindenféle tapintás nélkül is, ha nagyon nyomod, érzed a fejedben, izmaidban stb...

PS Én egyébként azt mondottam, hogy AMATÕRNEK nincs erre szüksége. Nagy különbség.

#1950
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Szerintem sincs szükség oúti edzésekhez pedálfordulat-mérõre, meg pulzusmérõre.
Az oúti edzések kevésbé "izgalmasak" mint a ciklocross v. a CC, 4cross, DH, így nyugodtan lehet nézni az órát és megnézni, 10mp alatt hányszor fordul meg a lábad(14-18 az ideális)*6= 84-108. Kész.
A pulzushoz meg a nyakadra kell tapasztani az ujjadat, ilyenkor a szív úgyis nagyobb erõvel pumpál, tehát rosszabb úton is érezni(kesztyûben nem) a pulzust, ezt is 10mp-ig érdemes mérni, és szorozni 6-al.
Ez sem bonyolult.



#1951
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Több óra mér kadenciát meg pulzust meg ilyesmiket, de amatõröknek ezekre nem nagyon van szüksége, ezért elég ritkán látni ilyeneket. Asszem az Astrale egy ilyen típus, de ha tévednék, bocsi.

#1952
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Az outis óra, mert outira lesz rakva! ;D
Nem tudom... Nem igazán hallottam még, hogy montin is használnának ilyen pedálfordulat mérõs órát... De ha tévedtem... Sorry :)
vBalu

#1953
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Ez most hót komoly kérdés? Mégis, mi az, hogy országútis óra? Szerintem nem függ össze a terephasználattal, legfeljebb az Enduro, mert annak erõsebb a kábelje, de a többi mindenhová jó.

Kérdésedre a válasz egyébként...ja és fotó is:
www.cateye.com

nem hiszem, hogy itt bõvebb választ adhatna bárki is...
(nézd még meg a Sigma-t is)

#1954
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Mondjatok egy jó outis órát, ami pedálfordulatot is mér!
Fotót tudtok dobni?

#1955
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
az én Endurom elég jól bírta az esõt/sarat...
ahogy elnéztem mikor megnyekkent belülrõl, bizony ez szigetelt...

#1956
Baliman.

Baliman.

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Zacskót???Úristen.Teszkósat,vagy Korásat?:)

#1957
Susnyás Ted

Susnyás Ted

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás
Én rárakok egy zacskót vagy egy folpackot és már vízállóvá is válik a Tomo Xc -m ;D
Ütést meg általába elég jól bírják ezek a szerkezetek.


#1958
Baliman.

Baliman.

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Olyan sebességmérõt keresek,ami tényleg víz,és ütéssálló.Most cateye-som van,de a vizet nem igazán bírja.pls help!

#1959
kiraly

kiraly

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Nekem egy Cateye Mity 2-es teszi a dolgát 6-7 éve. Elégedett vagyok vele. Soha nem ázott be még a legnagyobb zápor alatt sem. Annyi bibije van, hogy csak 9999.9km-ig mér, de az embernek van notesze. ma már eljutott oda, hogy nem érintkezik rendesen a konzollal, kikopott, s ezért idõnként elfelejt mérni. Ha valakinek van ötlete, hogy mit lehetne esetleg ráforrasztani, vagy más egyéb mahináció, érdekelne. A direkt bekötés nem tetszik. Idétlen emberek úgyis letörnék, ha ott hagyom valahol. A másik bringán van egy Mity 3-as ugyan azt tudja, mint a kistestvér azzal a különbséggel, hogy beírható elem csere után a km és egy nullával tovább jelez ki. Ja hab a tortán a két kerék méret.

#1960
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
Hali!
Én VDO-t használok ;D (C10) szerintem az perfecto. Nincs mindenkinek mivel nem lehet mindenhol kapni. Nálam ez elöny. De ha beballagsz a nagykerbe, akkor ha nem is nagyker áron de igen olcsón hozzá tudsz jutni. Bikemag hírdetése is volt valamelyikben benne van a címe. Egyébként a csepeli gyártelepen van.