Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Titán bringák, vázak, alkatrészek, egyebek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1739 hozzászólás a témában

#41
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
titanba en tuti titan villat vennek... mar csak az elv miatt is :)

#42
horgasz-zsolti

horgasz-zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
Az mtbr-es triton topicot átolvastam, ha jól emlékszem mindenki elégedett volt.
Én azt gondolom, hogy ha náluk is profi hegesztõ ember dolgozik és az alapanyag nem rossz, ezenkívül átgondolt tervezés elõzi meg a gyártást akkor a tritonnál sem fognak csálé vázat kiadni a kezük közül. És remélhetõleg a tartósság is egy titánváztól elvárható szintet hoz.
Sosem volt még "custom" váz a kezeim között, sõt semmilyen nagyobb nevû gyártóé sem mint pl a moots, sõt még nagyon összehasonlító teszteket sem láttam. az biztos, hogy mootséknál a 4000$-ban igencsak meg kell fizetni a nevet is és azt is hogy amerikában más órabérért hegeszt a mesterember.
Nem tudom mivel tud többet egy csúcs titánváz ennél, persze alapanyag beli különbség simán lehet, kérdés megér-e annyit a csúcs váz.
az is biztos hogy egy kínai tömegtermék más kategória, ott nem vitás érhetik a kedves vásárlót mindenféle meglepetések..

És persze az is igaz, hogy 1000$ körül már lehet kapni használtan karbonvázat, de én még mindig azt mondom, hogy külföldrõl karbonvázat akkor sem fogok venni, mert csúnyán bele lehet nyúlni egy repedt darabba, amit aztán hadakozhat az ember, de az életben nem látja viszont a pénzét..
amennyire tudom karbonvázat javítani sem sok helyen tudnak, és nem is lehet mindent helyrehozni rajtuk.

Amúgy meg nincs 4000$-om vázra, így biztos, hogy nem veszek sem mootsot sem dekerfet. ez van.
Ha egyszer tényleg meglesz a triton váz, majd beszámolok milyen és az évek meg majd eldöntik jó vásárt csináltam-e.

A merev villás kérdésem továbbra is fennáll: érdemes titán villát venni, avagy karbon villa, avagy mindkettõ fos és legyen valami teló a vázban?
acélvázban acélvilla kombó megvan a háztartásban, köszöni szépen, sok éve elvan a crmo váz a p2-es villával, szerintem sosem fognak eltörni.
Viszont a titán villánál ha nem is a törés miatt, de pl a rugalmasság miatt mennyire számít bele az irányíthatóságba, komfortba a titán alapanyag. olvastam olyan véleményeket, hogy karbon villával határozottan jobb lett az irányíthatósága a bringának.
Ha egyszer összeállna a gép, fõként terepen használnám, ha annyival rosszabb - nekem vagy a váznak merev villával, akkor lemondok róla.

#43
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
hat azert ez sem a titan vazak csucsa :) ennel sokkal nagyobb foruma van az mtbren. illetve ennyiert mar kapsz szerintem pl giant carbon vazat is.

#44
horgasz-zsolti

horgasz-zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
Na igen, csak ha az az ebayes carbon váz repedt, akkor nincs az a ferrobond mennyiség amivel megtudnám ragasztani.
Azért a látatlanban karbonváz vételre csúnyán rá lehet fázni.

#45
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
1100 dollar lesz? inkabb fele ennyiert vennek egy carbont az ebayrol. en is mindig abrandozom a titanrol, de azert sokkal tobbet nem adnek erte.

#46
horgasz-zsolti

horgasz-zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás

Nekem IBS titán vázam volt, az is orosz titánból készült. De sajnos elrepedt....Szerintem az én hibám is, merev villával nyúztam évekig terepen. 5 évet bírt. A kínaitól én is félnék, arra biztosan nem adnék pénzt.
Amúgy, ami titán, az nagyrészt orosz anyag. A NASA is orosz titánt vásárol, mivel nekik van a legtöbb a világon. Most volt egy film, hogy a kémrepülõikhez használt titán is az oroszoktól jött - amikkel aztán õket figyelték meg.


Igazából az elhatározás már megszületett, jönni fog a titánváz, ha sziveskedik válaszolni az e-mailemre a tritonos ember.
Titán merev villával gondoltam használni, de sok helyen inkább karbont javasolnak helyette, meg amit te is írsz hogy elrepedt a váz miatta (tuti hogy a merev villa miatt?)
Ezügyben szivesen fogadok tanácsot, hogy titánvilla-karbonvilla-vagy ne merevvilla legyen? Szeretném ha a váz sokat kibírna..

#47
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
csorok a gyerek szulei :)

Feltöltött kép
Feltöltött kép

nem tudom, hogy itt laknak e...

Feltöltött kép

#48
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás
Nekem IBS titán vázam volt, az is orosz titánból készült. De sajnos elrepedt....Szerintem az én hibám is, merev villával nyúztam évekig terepen. 5 évet bírt. A kínaitól én is félnék, arra biztosan nem adnék pénzt.
Amúgy, ami titán, az nagyrészt orosz anyag. A NASA is orosz titánt vásárol, mivel nekik van a legtöbb a világon. Most volt egy film, hogy a kémrepülõikhez használt titán is az oroszoktól jött - amikkel aztán õket figyelték meg.
Marci

#49
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
A Morati is orosz csövekbõl épített, ha nekik jó volt és ha ennek a minõsége is hasonló akkor sokkal inkább, mint bármi Kínából. Meg volt/van ott némi ûripar, tudnak igényesen dolgozni ha akarnak és megfizetik. Semmivel sem gondolom rosszabbnak, mint egy átlag amerikai vagy európai vázépítõt.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#50
horgasz-zsolti

horgasz-zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
Végig olvastam a triton bike-os topicot. Eléggé meggyõzõnek tûnnek ezek az orosz vázak.
Erõsen elgondolkodtam, hogy mégsem canyon bringát vegyek :)

Ti mit gondoltok, megér kb 1100 dollárt egy ilyen váz+villa?
Vagy úgy általában, milyen lehet ez a titán váz? A varratok elég profi munkát feltételeznek, kérdés, hogy az anyagminõség milyen.

#51
Moratizo

Moratizo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Sok titán kerékpár, és érdekes megoldások:

DSCN3817 | Flickr - Photo Sharing!
" Szárnyak nélkül nem könnyû repülni." Horatius

#52
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
Shot Peening Titanium - YouTube
Just for fun.
Öregen szenilis és süket akarok lenni, hogy ezzel aztán mindenkinek az agyára menjek. (bár ez már most is sikerül) :) Ne szólj szád nem fáj fejed.

#53
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Érdemes végiglapozgatni: http://forums.mtbr.c...one-583688.html

Titán imbusz csavarokat nem tudjátok,h hol lehet venni a legolcsóbban?

Nekem van néhány darab ha még keresel.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#54
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
a hazai csavarboltokban nem szabvanyos csavarok beszerzese is problemat jelent... jo esetben kapsz rozsdamenteset :)

#55
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Köszi,de én úgy értettem a kérdést,h itthon valamilyen csavar boltban esetleg. :) Vagy arra ne is számítsak?

#56
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Vagy ebay

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#57
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Superstar Components - High Spec Parts For Peanuts

#58
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás

Superstar?


????

#59
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Superstar?

#60
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Titán imbusz csavarokat nem tudjátok,h hol lehet venni a legolcsóbban?