Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Titán bringák, vázak, alkatrészek, egyebek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1739 hozzászólás a témában

#21
horgasz-zsolti

horgasz-zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás

Egyszerû a válasz: milyen kedvem van. A merevvel DH- ni nem fogok. Majdnem ugyanott elmegy mint softail,csak az érzés más. Ha az eredeti horgasz-zsolti kérdésére visszatérve,azért írtam hogy válassza a telót mert csak egy bringája lesz. Univerzálisabban tudja használni.


Azért az az egy, az ezzel együtt igazából 3 lenne, mert már van 2, igaz egyik sem titán :)
Egyenlõre b@szik válaszolni a tritonos arc, így még az is lehet, hogy további gyûjtögetés következik és mégis csak egy nagyobb nevû gyártó vázát veszem majd. Talán nekik fontos plusz még egy vevõ..

entével pedig egyet kell értsek, én is szeretem a tartós és megbízható dolgokat, pláne akkor ha az ember nem fillérekért vett valamit. Azt hiszem egy titán váznál majd hogy nem alapkövetelmény kéne hogy legyen, hogy tartós is.

#22
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Az IBS szerinted nem jó. O.k. De azért kb. 5 évig bírta a merev villás gyilkolást. Bár fent tartom a véleményem, hogy telóval bírta volna sokáig. Haver Corratec titán váza 1 évig bírta. (merev villával) Az szerinted miért nem volt jó ? Azzal mi a baj ??? Szerintem mondhatok bármit, elfogult lesz a véleményed.

Hol tört el? Úgy tudom azoknak a nyeregvázcsõ-támvilla csatlakozás volt a gyenge pontjuk. Milyen irányban nem kellene elfogultnak lennem? Sajnos van egy hibám, szeretem a tartós és megbízható dolgokat.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#23
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Egy kis titán galéria az idei Eurobike ról

Eurobike 2012: Titanium bike round-up - Salsa, Nevi, Van Nicholas, Paduano, Genesis & more | road.cc | Road cycling news, Bike reviews, Commuting, Leisure riding, Sportives and more
11:38:11 IM 2012

#24
Moratizo

Moratizo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás

És mi szerint választasz a gép közül, mikor bringára ülsz ? Mikor merev és mikor softail ?


Egyszerû a válasz: milyen kedvem van. A merevvel DH- ni nem fogok. Majdnem ugyanott elmegy mint softail,csak az érzés más. Ha az eredeti horgasz-zsolti kérdésére visszatérve,azért írtam hogy válassza a telót mert csak egy bringája lesz. Univerzálisabban tudja használni.
" Szárnyak nélkül nem könnyû repülni." Horatius

#25
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Ezek szerint a merev váznak villával még van egy-két éve,a softail meg tovább bírja!:confused:
Szerintem nyugodtan vedd meg a titán vázat (fõleg ha van rá garancia),nem fogsz csalódni.
Minden vázamat (3db) és Ti alkatrészeket használtan vettem,(megszûnt a gyártás 2006 ban)
Tökéletesen mûködnek a vázak,a villák és a kiegészítõk. (Ja és napi használatban "gyilkolom" mindegyiket)

És mi szerint választasz a gép közül, mikor bringára ülsz ? Mikor merev és mikor softail ? Az országútit nyilván értjük.
Mondjuk, nem kötözködöm de 3 gépnek nem ártasz annyit, mint amikor mindent csak 1 kap. Én pl. sajnos ugyan azzal járok dolgozni, mint amivel a Pilisbe vagy a Dolomitokba. (nincs városi v. másodbringám de ez legyen az én bajom)

Marci

#26
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Kérek ilyet karácsonyra! Mindenki csak 5 dollárt dobjon be a közösbe :)

http://www.gtbicycle...xizang-frame-29
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#27
Moratizo

Moratizo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Ezek szerint a merev váznak villával még van egy-két éve,a softail meg tovább bírja!:confused:

Szerintem nyugodtan vedd meg a titán vázat (fõleg ha van rá garancia),nem fogsz csalódni.

Minden vázamat (3db) és Ti alkatrészeket használtan vettem,(megszûnt a gyártás 2006 ban)

Tökéletesen mûködnek a vázak,a villák és a kiegészítõk. (Ja és napi használatban "gyilkolom" mindegyiket)



Feltöltött kép
" Szárnyak nélkül nem könnyû repülni." Horatius

#28
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás
enté !
Az IBS szerinted nem jó. O.k. De azért kb. 5 évig bírta a merev villás gyilkolást. Bár fent tartom a véleményem, hogy telóval bírta volna sokáig.
Haver Corratec titán váza 1 évig bírta. (merev villával) Az szerinted miért nem volt jó ? Azzal mi a baj ???
Szerintem mondhatok bármit, elfogult lesz a véleményed.
Marci

#29
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
ha egy alu vaz olyan utest kap, amitol egy mai karbon eltorik - szerintem semmivel sem lesz hasznalhatobb utana, mint a karbon. es a karbon nem farad ugy el, mint az alu.

#30
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Az IBS-t nem hoznám példaként a titán tartósságát illetõen tartósságra. Csak stucnim és szarvam volt tõlük, de a minõsége nem közelítette meg a komolyabb gyártókét. Közvetlenül a gyártótól vettem, ha jól emlékszem egy németországi orosz emigráns volt. Próbálkozott mindennel ami titán, a hajtókarja szép volt, a többi nem. Titán helyett karbon vázat venni hosszú távra nem érdemes, villából meg fõleg nem. Amikor egy ökölnyi kõ csapódik az alsócsõnek vagy odavered egy sziklához, de nem marad semmi nyoma, akkor a karbonnál már lehet vágni a centit. Persze mindent el lehet törni, a legjobbakat is, viszont a fém sokkal jobban javítható mint a kompozit. A teló valóban jóval kényelmesebb, viszont egy merevvel sokkal élvezetesebb tekerni technikás terepen, ahol nem a sebesség hanem a nyeregben maradás a lényeg. Nem mindegy hogy plusz egy kilót kell kapdosni a kövek fölött. Ha nem akarsz kockáztatni akkor elõbb vedd csak a vázat telóhoz, aztán késõbb rendelhetsz hozzá saját villát, a teló geometriájával.

Sokáig én is azt hittem, amíg nem láttam, hogy simán megjavítják a törött karbon felnit is.


A sebesség mindent megold.

 


#31
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Helyesbítek, egy nagyon régen Oroszországba települt majd hazatért német-orosz családból származhat, neve Nicolai Schatz, egyik rokona pedig Anatol Schatz. Azt nem tudom a vázakat melyikõjük hegesztette.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#32
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Az IBS-t nem hoznám példaként a titán tartósságát illetõen tartósságra. Csak stucnim és szarvam volt tõlük, de a minõsége nem közelítette meg a komolyabb gyártókét. Közvetlenül a gyártótól vettem, ha jól emlékszem egy németországi orosz emigráns volt. Próbálkozott mindennel ami titán, a hajtókarja szép volt, a többi nem. Titán helyett karbon vázat venni hosszú távra nem érdemes, villából meg fõleg nem. Amikor egy ökölnyi kõ csapódik az alsócsõnek vagy odavered egy sziklához, de nem marad semmi nyoma, akkor a karbonnál már lehet vágni a centit. Persze mindent el lehet törni, a legjobbakat is, viszont a fém sokkal jobban javítható mint a kompozit. A teló valóban jóval kényelmesebb, viszont egy merevvel sokkal élvezetesebb tekerni technikás terepen, ahol nem a sebesség hanem a nyeregben maradás a lényeg. Nem mindegy hogy plusz egy kilót kell kapdosni a kövek fölött. Ha nem akarsz kockáztatni akkor elõbb vedd csak a vázat telóhoz, aztán késõbb rendelhetsz hozzá saját villát, a teló geometriájával.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#33
Yaroslav

Yaroslav

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 hozzászólás
A lényeg itt van: "Ha a beépítési magasság hasonló". Egyébként a teló emelésébõl adódó laposabb fejcsõszög nyilván jobban terheli a fejcsõ-alsócsõ/felsõcsõ csomópontokat.
Bár én közel 10 éve használom a karakoramot 80-as majd 80-120-as villával és köszöni szépen jól van! :)

#34
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

merevvillához tervezett vázhoz a teló párosítása tudtommal túlterhelheti a fejcsövet


És miért? Ha a beépítési magasság hasonló, akkor elképzelésem sincs, hogy hogyan.

#35
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
merevvillához tervezett vázhoz a teló párosítása tudtommal túlterhelheti a fejcsövet

#36
horgasz-zsolti

horgasz-zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás

2bõl 2. kell még indok, hogy ne titánvázad legyen? :)

----
:)

#37
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.874 hozzászólás
2bõl 2. kell még indok, hogy ne titánvázad legyen? :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#38
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás
Ha terepen használnád és hosszú élettartamot is akarsz a váznak, akkor vegyél bele egy szép telót. Egy teló védi a vázat.
Haverom merev titán villával jár acél vázban (cc) de Õ nem akar telót, carbon villát meg fõleg nem. Akkor marad a titán villa.
Ja, neki is volt egy titán váza - és az is elég hamar eltört. Akkor ez 2bõl 2 !
Kell még indok, hogy neked telós legyen a vázad ?:)
Marci

#39
horgasz-zsolti

horgasz-zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás

Egyébként mit értesz terepen?


CC - hegynek fel, hegyrõl le

#40
Moratizo

Moratizo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás

A merev villás kérdésem továbbra is fennáll: érdemes titán villát venni, avagy karbon villa, avagy mindkettõ fos és legyen valami teló a vázban?
acélvázban acélvilla kombó megvan a háztartásban, köszöni szépen, sok éve elvan a crmo váz a p2-es villával, szerintem sosem fognak eltörni.
Viszont a titán villánál ha nem is a törés miatt, de pl a rugalmasság miatt mennyire számít bele az irányíthatóságba, komfortba a titán alapanyag. olvastam olyan véleményeket, hogy karbon villával határozottan jobb lett az irányíthatósága a bringának.
Ha egyszer összeállna a gép, fõként terepen használnám, ha annyival rosszabb - nekem vagy a váznak merev villával, akkor lemondok róla.


Ha "terepen" használod akkor egy jó minõségû telót tegyél a titánvázba. Egyébként mit értesz terepen?
" Szárnyak nélkül nem könnyû repülni." Horatius