Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kelly's Bakonyerdõ Maraton | Bakonybél

- - - - -

  • Please log in to reply
884 replies to this topic

#561
Boros_Mókus

Boros_Mókus

    vendég

  • fórumtag
  • 217 posts
Sziasztok. Én középtávon indultam, és mivel nem tudtam felkészülni rá, elég nyögve-nyelõs volt, de ez az én hibám teljes mértékben. A második kõris-hegyi itatónál volt az átlendülés a holtponton. Nem lett volna semmi baj, ha nem ilyen sáros a pálya, belõlem ez nagyon sokat kivett. A lejtõket nagyon élveztem, ott tudtam elõbbre kerülni a mezõnyben. A kõrisi itatótól lefelé, azt meg külön élveztem. A gázlók voltak a legjobbak, azt vártam egész versenyen, és sikerrel keresztülszáguldottam rajtuk, volt ahol tökömig ért a víz. :) Marha jó volt. Persze nekem nem a teljesítmény a fontos, hanem az élvezet, de ki akartam próbálni egy maratont végre. Sokszor mentem gyedül,de soha nem tévedtem el, nekem nem volt bajom a közép pályajelölésével. Az itatópontokkal sem, szerintem kitettek a srácok magukért, pörögtek ezerrel, mi meg mint egy sáskaraj pucoltuk el amit találtunk. A kaja is ízlett, kicsit száraz volt, de nem vagyok válogatós. Zuhany is volt, bringát is mostam. Nem rohantam, amíg vártam beszélgettem a többiekkel, kinek, hogy ment.
Ez volt a második maratonuk, bele kell tanulni mindenbe. Hajrá Bakony Maraton csapat!
Az az igazi legény, aki a tizenkilencre lapot kér!

#562
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,248 posts
Mennyi a realitása annak, hogy mint elõnevezõ majd postai úton kapom meg a számlát a nevezési összegrõl? Verseny elõtt ugye csak a helyszíni nevezõknek adtak számlát...
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#563
zoltanke

zoltanke

    újonc

  • fórumtag
  • 5 posts
Szóval. Jómagam is alkalmi "versenyzõ" volnék. A crosskovácsi röviden indultam még, ott majd meg akartam halni, igaz ott nagy sár volt. Itt is a mezõny második felében végeztem, de a pálya attól még kevés volt. A közép táv nekem hosszú lenne, nem szoktam 4-5 órákat tekerni. Tehát nem magasról fikáztam a pályát, hanem "odalentrõl", de innen nézve is egy több terepet és emelkedõt-lejtõt tartalmazó rövid táv célszerûbb lenne, amit nagyjából 2-2.5 óra alatt tud teljesíteni a mezõny fele, szerintem. Nincs sok összehasonlítási alapom, de a crosskovácsi pálya sztem ilyen lett volna (sár nélkül), az rendben is volt.

#564
HZ77

HZ77

    vendég

  • fórumtag
  • 13 posts
Üdv!

Pár kép, a középtáv elejétõl, sajnos elég sötétek, csak ízelítõként a patakátkelésekrõl.
Ha mégis kell nagyban, kérjetek privátban.
Picasa Webalbumok - Zoltán - Bakony_Marath...
Z

#565
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

A rövid táv gyengus volt. Nagy része murva, a másik nagy része aszfalt, a földút mennyisége hibahatáron belül. Amolyan trekking pálya. Az elsõ helyezett vmi 30km/h-s átlagot ment, ez azért már túlzás egy MTB versenyen. A gázlók voltak érdekesek a végén.


azt sose ertettem, hogy egyesek miert azon a rovidtavon elik ki magukat, amin a kezdok es az alkalmi versenyzok indulnak.

#566
zoltanke

zoltanke

    újonc

  • fórumtag
  • 5 posts
A rövid táv gyengus volt. Nagy része murva, a másik nagy része aszfalt, a földút mennyisége hibahatáron belül. Amolyan trekking pálya. Az elsõ helyezett vmi 30km/h-s átlagot ment, ez azért már túlzás egy MTB versenyen. A gázlók voltak érdekesek a végén.

#567
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

ha itt elnyal vki egy szimpla kis bukoban, mi marad belole?


Óóóó, ne aggódj, ott ücsörög a hegyimentõ, s integet, hogy "gyere csak bátran"! :D Amúgy meglepõdnél, de ezeken ritka az esés. Mindenki figyel, inkább leugrik. Nagy perec sotteren van, vagy aszfalton, általában.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#568
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
A pálya nehézségének mi köze az UCI-hoz?

Az UCI kategóriáknak nem az az értelme, hogy hûde mennyire fontoskodunk, hanem, hogy nemzetközi szintre megpróbáljuk feljuttatni a magyar hegyikerékpár sportot. Ez pedig csakis úgy megy, ha a hazai szervezõk olyan versenyeket szerveznek, amik kiváló felkészülést nyújtanak az utánpótlásnak, illetve az amatõr bázisnak, aki így egyre jobb eredményekkel képviselhetik az országot. Például azzal, hogy világranglista pontot, vagy olimpiai kvalifikáláshoz szükséges pontot ér. Mivel jelenleg az OX az olimpiai szakág, az OX-ekre megy a sok külföldi, annyira, hogy legutóbb, még Parti sem tudott dobogón lenni. A maratonok UCI-kategorizálásának hosszútávon lenne eredménye, például hivatalosan meg lennénk hívva világkupákra, s nem csak Open Class módon mennénk VB-kre. Ez publicitás, a publicitás támogatás, ami meg visszamegy a sportba, amibõl TE is profitálsz, pl nem ótvar rizses húst kapsz a célban. Ez nem kizárólag a szervezõk hibája, egyszerûen itthon nincs terülj-terülj asztalkámra pénz.

Egy észrevétel, pl a Dolomiti Superbike, ahol ~4000 induló szokott lenni, 50 %-os hosszútáv indulói aránnyal rendelkezik. Nem profik, amatõrök. Azért van reggel 8-kor a rajt, hogy mindenki végigérjen. Ez vajon miért van? Amúgy meg kis sebességgel nem nehéz pálya. (~119/3800) A nagyképûek szerint technika sincs benne, de aki ment már világkupát, s verte már hátba Sabine Spitz 110-el sotteren (köhöm-köhöm), az mást gondol errõl. :)

Amúgy nagyon kevés UCI szabályt tartunk be, s még a C2-es versenyeken is tojnak az olyanokra, mint pályaparaméterek, jelölés, nyomvonal.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#569
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,086 posts

El vagytok kényeztetve a lagymatag hazai pályákkal. Jobb helyeken simán beraknak S3 nehézségû lejtõket maratonra: igen, van lejtõkategória a kiírásban, hogy tudd, mire számíts, s van olyan, hogy 1000 szint lefelé, mondjuk 70 % S3, 30 % S2. Ha meg nem mész le, kiintenek, mint a szél, limitpontnál. Durvul a sport, ami nem feltétlenül jó dolog, de durvul, s még mindig iszonyat lagymatagok a pályák: itt inkább a sár a nehezítés, meg a szétmosott, tele-faágakkal típusú pályák.

STS: Schwierigkeitsgrad S3


Végignéztem az S fokozatokat. Az egy másvilág. ha ilyeneket betennél meglátnád nem érné meg montiversenyt rendezned. Azért itt 70% annak örül , hogy megcsinálja a távot. Én is. És nem a pár profi fog eltartani egy versenyt. hanem a tömeg. Ez még nagyon sokáig így lesz nálunk. Itt nálunk akár el is lehetne felejteni az UCI-t. Mennyivel jobb hogy ilyen olyan UCi szabályt betartunk ? Elõbbre nem vagyunk vele. Többb külföldi sem jön. Nézd meg a Bükkön is mennyi volt a külföldi hosszún. Ha jól láttam senki. Az meg hogy kilegyen táblázva, legyen kaja elég stb. nem csak az UCI miatt kell.Mint írtm semmi gondom nem volt a sárral pedig én technikailag egy nulla vagyok. A gépem is gyenge de eddig még minden maratont kibírt sõt defektem sem volt. Pedig nem is tárcsafékes. Ahol baromi nagy ragadós sár volt az a tavalyi duna maraton hosszútávja.Sajna el kell fogadni , hogy kis pénzbõl és kevés emberbõl nem lehet igazán nívós (osztrák, német) maratont rendezni. Azt is tudomásul kell venni , hogy idén a maratonokkal nagyon kiszúrt az idõjárás. Errõl nem tehet egyik szervezõ sem. Ez is már május helyett most lett megrendezve és mégis kapott égi áldást.

#570
ZsoZ

ZsoZ

    vendég

  • fórumtag
  • 35 posts
Sziasztok,
Nõvérem készített 1-2 képet az utolsó gázlónál:
Bakony Maraton 2010

#571
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts
Összességében tetszett a verseny. Jó lett volna ha több a technikás lejtõ, erdei egynyomos, és kevesebb az átlag maratonozó számára kitekerhetetlen emelkedõ. Másodszorra voltam a Bakonyban, gyönyörû volt az erdõ, sok helyen csak ámultam(mikor épp kaptam levegõt :) )! Én csak egyszer mentem rossz irányba és nagyon gyorsan észre is vettem, de elhiszem hogy akik a dobogóra hajtottak, voltak gondjaik a jelöléssel. A frissítõknél szerintem kitettek magukért a segítõk, az hogy nem hozták idõben a vízutánpótlást nem az õ hibájuk. Az 1db bringamosó viszont nagyon kevés volt! Végül a patakátkelések 10/10, mindet beadtam! :cool2:

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#572
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
ha itt elnyal vki egy szimpla kis bukoban, mi marad belole?

#573
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

A patakos részt én nem extrémnek nevezném, ott ha vki végig megy, esés nélkül, annak leemelem a kalapom.


El vagytok kényeztetve a lagymatag hazai pályákkal. Jobb helyeken simán beraknak S3 nehézségû lejtõket maratonra: igen, van lejtõkategória a kiírásban, hogy tudd, mire számíts, s van olyan, hogy 1000 szint lefelé, mondjuk 70 % S3, 30 % S2. Ha meg nem mész le, kiintenek, mint a szél, limitpontnál. Durvul a sport, ami nem feltétlenül jó dolog, de durvul, s még mindig iszonyat lagymatagok a pályák: itt inkább a sár a nehezítés, meg a szétmosott, tele-faágakkal típusú pályák.

STS: Schwierigkeitsgrad S3
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#574
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
en ugyan nem indultam, de elmentem turazni, es a rovidtavosok elott egy fel-haromnegyed oraval vegigtekertem azt a tavot (is). meg gondolkoztam is, hogy a nobby nicet kellene a racing ralph helyett elore. lehet nem pont azon az uton jottem, de egy helyen nekem konkretan beallt mindket kerekem a sartol. utana meg persze annyira eltomodott, hogy osszevissza csuszkalt. a fuvon mentem inkabb az ut helyett. csak azert gondolom, hogy nem tuti, hogy ott jottem, mert a tobbiek sokkal kevesbe voltak sarosak, es nehezen tudom elkepzelni, hogy ott vki lenduletbol attekert, attolni sem volt egyszeru. miutan kitisztult kicsit, ok :)

a gazloknal... megemelem a kalapom azok elott, akik atcsapattak rajta. a vegen kicsit felrealltam, epp akkor jottek az elso rovid tavosok, es ugy mentek vegik rajta, mint a szel. en kb a masodik gazloig jutottam, ott elmerultem cangastol terdig, agy, fekek viz alatt. nah a kovetkezoknel inkabb atvittem a bringat, nem er meg nekem annyit egy tura, hogy leamortizaljam a cangat. egyik haverom rossz iranyba ment, asszem o is derekig sullyedt, a masik pedig telibe kapott egy kovet, es osszezuza a terdet (+ elhajlott fekkar). az amugy tiszta vizu gazlokban perpill semmit sem lehetett latni, mert barna hordalekkal volt teli. igaz ez csak annak jo, aki megfontolva teker at, atcsapatva lutri igyis ugyis. meg atgyalogolva rajta, is volt, hogy a terdig ero vizben, lyukak voltak a mederben, ami megint melyebb volt. az eredeti melyseg ok, igy szvsz inkabb nyug volt, mint elvezet.

a sartol es a megemelkedett vizszinttol eltekintve tetszett a palya :)

#575
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,086 posts
Az élen végzetteket kéne megkérdezni, hogy mit tudtak kitekerni. Bár õk meg (szerintem) nem írkálnak itt :)
De szerintem azt a két szakaszt amit emlitettél õk sem tudták kitekerni.
Nem minden kép sikerült jól, de igen ritka az ekkora vízen való átkelés így fenthagytam .

#576
Halász Anna

Halász Anna

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 805 posts

Érdekes. Én is középen nyomultam és semmi problémám nem volt a kijelöléssel.Sõt ! Sok helyen még irányító emberek is voltak.Kaja, pia volt azzal sem volt gondom.
Az mem CC volt hanem inkább extrém volt.

Picasa Webalbumok - imi - Bakony Marato...


Én nem egyszer kapkodtam a fejem, hogy merre kell menni(hátra kellett néha néznem, hogy nem- e mentem rossz irányba)
A patakos részt én nem extrémnek nevezném, ott ha vki végig megy, esés nélkül, annak leemelem a kalapom.
Az elsõ frissítõ pontnál a kilátó elõtt, vki felment bringán ülve???

Egy olyan kérdésem lenne, mert nekem nem tiszta.
Mi alapján szólítják ki az eliteket a dobogónál? korcsoport szerint, vagy abszolut idõ alapján? Mert ma úgy vettem észre, hogy elitek között, volt mater is- nõknél. (amit nem értettem,de lehet, hogy én vagyok hülye).


#577
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

- 1940m szintet mért a Polarom, az elég messze van a 2700m-tõl. Vajon a szervezõk mivel mérték???


Marketingométerrel. :) Mondjuk sok volt a "szintutakon" a hipi-hupi, s azokon simán összejöhet többszáz méter szint is, s azt a Polar nem méri. Azért meglehetõsen kemény precíz adatot mérni, ezt el kell ismerni, ez nem Ausztria, ahol van 4 hegy, hegyenként egy ezres, az 4000, oszt csókolom.

Nekem amúgy tetszett, ellenben ha a 8ezres helyszíni nevezést fizettem volna ki, eléggé átverve érezném magam. Õszintén szólva, a verseny utáni kaját letojom, frissítõket letojom, max vizet töltetek, póló okés, rajthelyszín okés, gázlók szuperek, DE, amit neheztelek, hogy hiányos a pályajelölés, nem kicsit, ellenben nagyon. Kétszer mentem rossz irányba, sehol X, stb...

Példa: megyek lefelé a Hajagról, egyszercsak srác mondja, hogy 300 méter múlva balra be, hát lementem 300 métert, s volt valami homályos nyom a csalánosban. Jel sehol. Filózok, csak nem erre...megyek tovább, gyök kettõvel, majd 200 méter múlva jel balra. Áhá, itt. De nem az úton, hanem az elágnál. Ebbõl nekem nem derül ki, melyik csapást kellene követnem. Na jó, akkor balra, hiszen ezt mondták. Bár nem tudom minek higgyek akárkinek, akin nem szervezõ póló van, engem a patakpart után speciel átvertek a kiskölykök, s rossz irányba küldtek, majd kiröhögtek. Mindegy, befordulok. Megerõsítõ jel sehol. Lassítok. Most rossz irányba rohadtul nem kellene lemenni...mindegy, megvárok még egy embert, s elmegy vele 2-3 perc, majd amint meghallok egy féktárcsát, elindulok. Bocsánat, de ez így nem verseny, hanem teljesítménytúra. Ezeken 4-5-6 perceket elvesztegettünk, s ezekbõl igencsak tetemes idõ összejön. Sokszor, amikor a mezõny szétválik, s szólóban megyek, nagyon rossz, hogy a hiányos jelekre kell támaszkodni.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#578
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts
Feltétlenül! :D

#579
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,857 posts

- nem tudom ki mennyire élvezte a patak parti "mókát", de ha szopni akarok, akkor inkább keresek egy lovat...

:D
Zsizsinek és az egyik Virágnak van pacija, szóljak az érdekedben?:D

#580
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,086 posts
Érdekes. Én is középen nyomultam és semmi problémám nem volt a kijelöléssel.Sõt ! Sok helyen még irányító emberek is voltak.Kaja, pia volt azzal sem volt gondom.
Az mem CC volt hanem inkább extrém volt.

Picasa Webalbumok - imi - Bakony Marato...