Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kelly's Bakonyerdõ Maraton | Bakonybél

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
884 hozzászólás a témában

#541
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Zip, én is még májusban neveztem. Lehet, hogy a klubom címén kellene érdeklõdnöm, mert a számla ugye oda szól.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#542
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás
Gratula Pelikan Ur! :)

#543
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
Én leginkább pozitív élményekkel jöttem el a versenyrõl.

A pályakijelölés röviden is elég hiányos volt(pl.: megyünk egy mezõn, de semmi jelzés, hogy jófelé...), de elõbb egy kis beszámoló:

A rajtnál majdnem kizártak, mivel be akartam állni az elsõ sorba. Na most azt honnan kellett volna tudnom, hogy nincs beszólítás, és már a közép rajtja elõtt ott kellett volna állnom, és a rajt után besprintelnem az elsõ sorba? Mert elvileg ez egy Magyar Kupa futam... na mindegy. Beálltam hátra, aztán egy kicsit tolakodtam, és már a harmadik sorban találtam magam. :)
A rajt jól sikerült, viszont senki nem akart elõreállni, úgyhogy a terepen elõreálltam, és megrántottam egy kicsit a sort. Az ellenfeleim leszakadtak.
Hárman elmentek a mezõnytõl, én meg egy négy fõs csoporttal mentem tovább. Senki nem akart menni itt sem, de azért beértünk egy szökevényt. Már a vége felé egy lejtõn rossz nyomot választottam, így elmentek egy kicsit. Aztán jöttek a patakátkelések. Én élveztem, viszont csak az elsõ hármat abszolváltam kétkeréken.(Nem akartam kocáztatni, mivel tegnap meg XCO verseny volt.) Azért amikor derékig besüllyedtem, meglepett. :D
Végül kb. 27,3 km/h-s átlaggal beérkeztem a célba abszolút 6.-ként, és kategória elsõként. Bírtam volna egy kicsit jobbat is menni, de a már említett másnapi verseny miatt-amin egyébként 3. lettem;)- próbáltam tartalékolni.

Ezzel a gyõzelemmel már megvan az XCM Magyar Kupa Összetett elsõ helye is U17-ben!

#544
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás
Asszony fotózott amíg én tekertem, íme a képek. Sajnos némelyik kicsit sötét meg vágatlan, mert feldobta a netre a kártyáról meg törölte a képeket és így nem bírtam selejtezni, de azért szerintem elég jók.

xFree.hu: 20100514vinyeMaraton | kukkantancs@tvn.hu Képtár

A röviden csak egyhelyen nem volt jó jelölés a szántóföld elõtt!
Szerintem jó kis verseny volt, kár hogy én parázok a gázlóktol, nem a víztõl, hanem tudom milyen kövek vannak a mélyén!

#545
mb33

mb33

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás

....

Amúgy a pálya kjelölése szuper volt, sehol nem kellett gondolkodni.(középtáv) Ha valaki elbizonytalanodik akkor nézze a guminyomokat! Az itatás etetés jó volt habár nem igazán használtam õket. A verseny utáni rizs meg végre egy kis változatosság! Szerintem össze tehetjük a két kezünket a Bükk utáni gyalázatos kis mennyiség miatt. A verseny hangulata kellemesen családias volt semmi tülekedés és anyázás. Szerintem a top maraton szervezõk bevehetnék ezt is a sorozatba és akkor a nevezésben benne lenne a kis ajándék meg ilyesmi ami a magenta versenyek elõnye. Életem eddigi legjobbját mentem és ebben nagyban hozzájárul t a szuper pálya :)

Én nagyon hálás vagyok a szervezõknek hogy megteremtették az alkalmat!!


Tetszik az a rész, amit kiemeltem és aláhúztam a hozzászólásban. :)

#546
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás

ilyen sziklákat a Norvég DH EB-n láttam.(TV-ben).Nem hiszem,hogy egy maratont ilyen pályán kéne vinni.


az biztos, hogy itt sokan elvéreznének köztük én is
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#547
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás

STS: Schwierigkeitsgrad S3

ilyen sziklákat a Norvég DH EB-n láttam.(TV-ben).Nem hiszem,hogy egy maratont ilyen pályán kéne vinni.

#548
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Sziasztok.

Pár kép a Maratonról.
Picasa Webalbumok - KeZso - Vinye maraton...


ebben van hasalas rendesen :) az en turazasom eredmenye: kb ot ora tisztitas, beazott elso agy, tonkrement hatso gorgo csapagy, lanc kuka (olyat meg sose lattam, hogy ne lehetett volna letisztitani egy lancot).

#549
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Mert csak ott érnek el eredményt. :) Amivel nincs is baj, kell a sikerélmény..

Ez többször ki lett fejtve.
A rövid táv fekszik nekik, a rövidet végig tudják nyomni nyélen, a közepet már nem, az a szimpatikus nekik, ami nincs tiltva azt szabad, stb.

A 10/10 az mit jelent nálad? 10-bõl 10? :)
Mert csak 9 átkelõ van.

10-bõl 10 természetesen! Szóval zsír, kajak, fullos, penge! :)
Egyébként nem számoltam, csak nyomtam mint a hülyegyerek! :D

Kezsó, HZ77 és mindenkinek köszi szépen a képeket!

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#550
Zip

Zip

    vendég

  • fórumtag
  • 239 hozzászólás

Mennyi a realitása annak, hogy mint elõnevezõ majd postai úton kapom meg a számlát a nevezési összegrõl? Verseny elõtt ugye csak a helyszíni nevezõknek adtak számlát...


Én megkaptam bár én még a májusira neveztem. Pár hétre az utalás után rendben megérkezett a boríték.
A keró legyen veletek!

#551
oliboi

oliboi

    vendég

  • fórumtag
  • 171 hozzászólás

Üdv!

Pár kép, a középtáv elejétõl, sajnos elég sötétek, csak ízelítõként a patakátkelésekrõl.
Ha mégis kell nagyban, kérjetek privátban.
Picasa Webalbumok - Zoltán - Bakony_Marath...
Z


Köszi a képet a csajomról! ( 96 ) :)

azt sose ertettem, hogy egyesek miert azon a rovidtavon elik ki magukat, amin a kezdok es az alkalmi versenyzok indulnak.


Mert csak ott érnek el eredményt. :) Amivel nincs is baj, kell a sikerélmény..

Összességében tetszett a verseny. Jó lett volna ha több a technikás lejtõ, erdei egynyomos, és kevesebb az átlag maratonozó számára kitekerhetetlen emelkedõ. Másodszorra voltam a Bakonyban, gyönyörû volt az erdõ, sok helyen csak ámultam(mikor épp kaptam levegõt :) )! Én csak egyszer mentem rossz irányba és nagyon gyorsan észre is vettem, de elhiszem hogy akik a dobogóra hajtottak, voltak gondjaik a jelöléssel. A frissítõknél szerintem kitettek magukért a segítõk, az hogy nem hozták idõben a vízutánpótlást nem az õ hibájuk. Az 1db bringamosó viszont nagyon kevés volt! Végül a patakátkelések 10/10, mindet beadtam! :cool2:


A 10/10 az mit jelent nálad? 10-bõl 10? :)
Mert csak 9 átkelõ van.

#552
kezso

kezso

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás
  • LocationAjka
Sziasztok.

Pár kép a Maratonról.
Picasa Webalbumok - KeZso - Vinye maraton...

#553
Tomee142857

Tomee142857

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
hello,

én ezt mértem középtávon:
1200m szint, 54.4 km
Bike Route Toaster

T.

#554
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Mivel kétszer ment fel a Kõris-hegyre, ami 2x450 m, meg volt a kis hupli még plusszban, ez kb reális is. Na jó, patakparti huplik, egye-fene, legyen 1200.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#555
julien72

julien72

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás
Halihó!
Mérte valaki a szintet középtávon? Nekem valahogy csak 1123m-t "érzékelt" a gagyi új órám. :) Bár több toláskor is 0 km/h-t mutatott... Gondolom ilyenkor azt sem mérte.
Nekem tetszett a verseny, a kijelölés is jó volt, én csak az itatópontok számával és elhelyezésével voltam elégedetlen.
Idén csak az idõjárás tol ki mindig a maratonok résztvevõivel.... Na de lesz ez jobb is! Talán Mátrán tökéletes lesz minden.
Találtam még képeket: Picasa Webalbumok - Róbert Budai - Pannon Marato...
Zs
További jó tekerést és hozzá egy kis hátszelet mindenkinek!!!!

#556
Specializedes

Specializedes

    vendég

  • fórumtag
  • 153 hozzászólás
Szerintem a MTB még mindig nem terepsport!! Majd ha a Papp László Arénában rendezik akkor senkinek nem lehet egy szava a sárra meg az egyéb tolós csúszós szakaszokra illetve a patak melletti bringázásra/cipelésre! Ez állóképességi sport. Külföldi nagy maratonokon is lehet látni hogy a hátukon cipelik fel a bringát futva a nagy hegyi menõk, Dante errõl már írt korábban és képet is mellékelt.

Amúgy a pálya kjelölése szuper volt, sehol nem kellett gondolkodni.(középtáv) Ha valaki elbizonytalanodik akkor nézze a guminyomokat! Az itatás etetés jó volt habár nem igazán használtam õket. A verseny utáni rizs meg végre egy kis változatosság! Szerintem össze tehetjük a két kezünket a Bükk utáni gyalázatos kis mennyiség miatt. A verseny hangulata kellemesen családias volt semmi tülekedés és anyázás. Szerintem a top maraton szervezõk bevehetnék ezt is a sorozatba és akkor a nevezésben benne lenne a kis ajándék meg ilyesmi ami a magenta versenyek elõnye. Életem eddigi legjobbját mentem és ebben nagyban hozzájárul t a szuper pálya :)

Én nagyon hálás vagyok a szervezõknek hogy megteremtették az alkalmat!!
Patrick Jr

Az amerikai sör olyan mint kenuban dugni, nagyon közel a vízhez!

#557
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Pl. nincs hosszútáv férfi összetett SEM. Kerestem a Szuromit, de õ sincs fent. Igaz, master 3 sincs, akkor õ totál feleslegesen indult?

#558
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Az eredmények itt:
http://www.pannonmar...edmenylista.pdf


Finom észrevétel, hogy "elit" hosszún a "felnõtt férfi", s középen a "felnõtt nõ", valamint röviden az U17 férfi/nõ, minden más "hobbi".
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#559
laciklon

laciklon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 969 hozzászólás
Az eredmények itt:
http://www.pannonmar...edmenylista.pdf
Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

http://laciklon.fotoalbum.hu/index

#560
Rafiki

Rafiki

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Sziasztok!

Én közép távon indultam, Elsõ maratonom volt. Mentem már teljesítménytúrákon, voltam már OX versenyen is, de maratonból ez volt az elsõ.
A sár miatt egy kicsit aggódtam a verseny elõtt, de szerintem nem volt vészes. Csak egy helyen pörgött el a kerekem, és nem is ragadt annyira az anyag, hogy a kerék tele legyen, illetve felpakolja a vázra a trutyit.
Sokat mentem egyedül, de semmi gondot nem láttam a jelölésekkel kapcsolatban. Mindenhol ahol el kellett fordulni, egyértelmû volt. És külön tetszett, hogy nem is olyan fontos keresztezõdésekben voltak kihelyezett segítõk, akik mutatták a helyes utat. Sajnáltam õket, egész nap ott kint dekkolni, de szerintem ez jó húzás volt a szervezõktõl.
Az itatás-etetés számomra nem volt rossz. Mindkétszer a Kõrisen kaptam megfelelõ mennyiséget italból is, bár amikor már visszafele jöttem, láttam, hogy a mennyiségek fogyóban vannak. Hallottam olyanokat is, akiknek nem jutott. Ez azért nagyon kellemetlen, nem csak a szervezõknek, hanem a versenyzõknek is.
Én szerencsésen nem estem sehol, és a Kõris itatás utáni brutál lejtõn kívûl mindenhol nyeregbõl mentem lefelé. Láttam viszont csúnya eséseket.
A Bakonybél melletti patak ride nagyon nem volt fair. Ott tényleg többet kellett biciklit pakolni, mint tekerni, de valahogy ezt is benyeltem.
Gázlók:
Elõszõr féltem, hogy mi lesz. Nem mertem belemenni, mert megfog egy kõ, elmerülök...
DE mire odaértem, már annyira az volt bennem, hogy teljesen mindegy, és nyeregbõl nyomtam az összeset. 1 kivétellel végig is tudtam menni az összesen. Abban az egyben viszont az elsõ kerekem már nem látszott ki a vízbõl, és nem tudtam, hogy még mélyülni fog-e, ezért ott kikapcsoltam, és kitoltam a masinát. A többi viszont szépen nyeregbõl ment.
Ha valakinek vannak képei, ossza meg velünk legyen szíves.
A pénz nem boldogít!
Az az ember semmivel sem boldogabb, akinek 3 milliárdja van, mint akinek csak 2.