Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hol készült a kerékpárom; ki a tulajdonosa a márkának?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
379 hozzászólás a témában

#101
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 hozzászólás
Jah bocsika csak ennyi infót találtam

#102
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
kösz, de amire én gondolok az taiwani vagy kínai, és kerékpárokat gyárt....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#103
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 hozzászólás
Mester szerintem neked ez kell
ATLANTIC KFT., BUDAPEST, ÚJSZÁSZ U. 43
Remélem segíttetem vele ezt találtam

#104
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
Atlantic nevû -csõmegmunkáló és hegesztõ - cégrõl van vmi infó ?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#105
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
ezt a kerdest inkabb itt kellene feltenni

http://forum.bikemag...ok-bicaja-1144/
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#106
redboat

redboat

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
Sziasztok,
Kettler Puma Racing Alu Rad-ról hallott már valaki?
Mikor gyárthatták? A tippem szerint kb 80-as évek közepe.
Minden ellentmondásmentes, a természetes számok elméletét tartalmazó,
formális-axiomatikus elméletben megfogalmazható olyan mondat,
mely se nem bizonyítható, se nem cáfolható.

#107
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.615 hozzászólás
Halihó

Köszönöm,ez is hollandból van ;)

Fél kézzel megállítom a vonatot!!! :)
Pókmalac
Fixi


#108
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

Eroba was a small brand from the province of Limburg, in the south of the Netherlands, founded c. 1920. They had an amateur team (or semi-pro?) in the late 50s, the Eroba-Vredestein team.
A little bit more info here (better polish up your Dutch!): Wielersport.slogblog.nl

It's an account of (only part of) the collection of old racing bikes of Peter Ravensbergen (known to some as the packrat!). Stories about Locomotief, Magneet, De Mol, Visser Vainqueur too.

Edit: some more googling revealed the Eroba team from 1960, with (among others) Wout Wagtmans, one of the most famous Dutch racers in the 50s, with several yellow jerseys. Eroba must have been one of his last teams.


innen: Are Eroba bicycles any good? [Archive] - Bike Forums

#109
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.615 hozzászólás
Halihó

Van egy Eroba Super országúti vázam...
Nem találok rólla semmi infót,mit lehet errõl tudni?
Elég könnyû acél váz,váltókarkonzol csak az egyik oldalon van felforraszva,szép muffokkal van,valami 80-as évekbelinek tippelném...

Fél kézzel megállítom a vonatot!!! :)
Pókmalac
Fixi


#110
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.820 hozzászólás
Ok. Köszi (csak még nem láttam ilyen kónuszt). Bocs az off ért

#111
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
ez itt offtopic: szerintem igen, vagy ha nem is pont azt, kompatibiliset biztosan. jó eséllyel a shimano nem változtatott nagyot rajta az évek alatt. sétálj be egy boltba januárban, és kérdezz rá, vagy irj imélt ide: info@paul-lange.hu

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#112
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.820 hozzászólás
Szia Rob. Bocs hogy ide írok de ha jól látom (az üzenetekbõl) te elég jó ismered a Shimano termékeket. :) Megtudnád mondani hogy lehet e még kapni HB-M738 as agyhoz kónuszt valahol?

#113
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
hai bike-okat (meg sok más accel group-ba tartozó márkát) szerelnek szolnok mellett is a hunland-nál

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#114
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
utobbi

csak a vaz amugy, darabokban festetlenul. a csapagyakat, linkplate-ket stb nemetorszagban rakjak belejuk es ott is festik oket. es a komplett bringa epites is ott tortenik. Schweinfurt [Sennfeld]. Voltam ott, lattam :)

Raleigh-kat is gyartanak Kambodzsaban amugy.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#115
Yasec

Yasec

    vendég

  • fórumtag
  • 240 hozzászólás
Nem tudom hogy volt-e errõl szó, de a Hai-Bike konkrétan Kambodzsából jön. :)
Részleteket nem tudok, lehet hogy gyerekek rakják össze nádfedeles kunyhókban, de az is lehet hogy valami kihelyezett hightech üzem...

#116
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Alapjába véve igazad lehet!

nem lehet, van.

Bár, akitõl vettem õ is azt mondta, hogy a váz amerikai.


nyilvan, mivel el akarta adni.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#117
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Alkatrészt nem nagyon hamisítanak azt azért ki lehet szúrni ha kamu. Meg nem is olyan olcsó lemásolni pl egy karbon dt villát. Olcsóbbat meg minek? Inkább alapítanak egy céget a kis dörzsölt sárgák és gyártják a pléhteleszkópokat a teszkógépekbe 5dollárért. Viszont az durva hogy 16órában gyártják az Onda villákat meg Pinarello vázakat és az esti 8órában meg a kilopott vázakat meg a gyártósorról "leesett" vázakat töltögetik fel az ebayra 400dollár/dbért. Veszek egyet lematricázom és eladom itthon mint Prince váz. (tanulság: tõlem ne vegyetek Pinarello vázat :) a jövõben)
11:38:11 IM 2012

#118
Oelmangel

Oelmangel

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

es ez a ket link hogy tamasztja ala hogy amerikai gyarto?

gyarto honlapjan nem a kulonbozo modelleknek kellene lennie? Ez csak ket random honlap amit a google kidobott es bennuk van a "Wichita" es a "bike" szo.

Eleg csak ranezni a #241 hozzaszolasban levo biciklire hogy megmondjam ez egy olcso kinai aruhazas kategorias bicikli. Es pontosan semmi koze nincs Amerikahoz.


Alapjába véve igazad lehet!
Bár, akitõl vettem õ is azt mondta, hogy a váz amerikai.


Másrészrõl, ami nekem volt váz és wichita néven futott egyáltalán nem hasonlítható a #241-eshez.
Valami nem jó! Vagy a tányér görbe, vagy a leves...

#119
ricochet

ricochet

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás

specializedböl kerültek elö hamis karbon országútik az ebay-en, de törtek mint a ropi



Szóval léteznek hamisított bicajok!
Az alkatrészek is hamisítottak lehetnek rajtuk, vagy csak a váz? Telót pl. hamisítanak szerintetek?

#120
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Igen!
Ez elvileg egy amerikai gyártó!
Cycling in Wichita
Organization Involvement | Bike Wichita

Nekem is volt/van egy wichita unlimited vázra épített trekking.
Nagyon meg voltam vele elégedve!


es ez a ket link hogy tamasztja ala hogy amerikai gyarto?

gyarto honlapjan nem a kulonbozo modelleknek kellene lennie? Ez csak ket random honlap amit a google kidobott es bennuk van a "Wichita" es a "bike" szo.

Eleg csak ranezni a #241 hozzaszolasban levo biciklire hogy megmondjam ez egy olcso kinai aruhazas kategorias bicikli. Es pontosan semmi koze nincs Amerikahoz.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F