Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hol készült a kerékpárom; ki a tulajdonosa a márkának?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
379 hozzászólás a témában

#121
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
specializedböl kerültek elö hamis karbon országútik az ebay-en, de törtek mint a ropi

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#122
ricochet

ricochet

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Szerintetek léteznek már neves kerékpárok hamisított változatai?
Szinte mindent hamisítanak már. Lehetséges, hogy hamis bicajt is kifoghat az ember. Ha léteznek hamisítványok azok alkatrészei is hamisítványok lehetnek?

#123
Oelmangel

Oelmangel

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

Valaki hallott mar wichita márkáról ?


Igen!
Ez elvileg egy amerikai gyártó!
Cycling in Wichita
Organization Involvement | Bike Wichita

Nekem is volt/van egy wichita unlimited vázra épített trekking.
Nagyon meg voltam vele elégedve!
Valami nem jó! Vagy a tányér görbe, vagy a leves...

#124
gabor88

gabor88

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
Itt van a Patria honlapja:
Manufacturing: PATRIA - individuelle Fahrräder

#125
gabor88

gabor88

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
Csongi! Szerintem a Patria német, és ha minden igaz 1898-tól gyártják.

#126
pcsongor

pcsongor

    vendég

  • fórumtag
  • 224 hozzászólás
Tudjátok hol csinálták a patria bicikliket?
Valami infótok van róla?(mikortól gyártják, vázszám alapján valaki utána tud nézni?)
Kösz

#127
DélPestiBringás

DélPestiBringás

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Valaki hallott mar wichita márkáról ?

#128
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

A cube aluvázakat ki gyártja?

többen is, attól függõen milyen típusról van szó
a monti vázak nagyrészét az a-pro csinálja

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#129
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
egyszer az alleycat-en valaki egy hosszabb szösszenetet írt róla., hogy az stx-rc eredetileg amolyan béta sorozat volt. Sok újdonság ott debütált és egy szezon forgalmazása után dõlt el, hogy felsõbb vagy alsóbb kategóriába mennek az alkatrészek, illetve megoldások utána. Mondjuk a mai lx vfék kar is elõször stx-rc felirattal jött ki.

Az stx pedig tényleg a deore volt (koncepciójában), csak akkor még stx néven. pl. haverom régi stx kerékagyába teljesen kompatibilis a mai deore agy kónusza

Sajnos az alleycat már nem elérhetõ, ezért nem tudom megkeresni az említett írást, de érdekes volt.

#130
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.820 hozzászólás
Na jó. Az én 1999-es Shimano katalógusomban még szerepel az STX RC V fékkel 8 fokozattal. A 2000 ben pedig debütál a deore de lehet félrenyomták az én példányomat. Ennyire nem akartam mélyen belemenni mert nem errõl szólt a kérdés hanem a szett minõségérõl. Ennyit a helyre igazításról :)

#131
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
off: az STX eltunt, maradt az STX RC [ami 24sebesseg, az STX 21 volt es kantifek] es az RC helyett jott a Deore 1999-ben a tobbi 27 mtb sebesseges szettel.

a Bianchi vazat szerintem sem Olaszorszagban gyartjak, max ott festik/matricazzak es szerelik ossze. a vaz maga biztosan kinabol jon.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#132
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.820 hozzászólás

Ezt jó tudni :) Ennyivel is okosabb lettem :) Viszont akkor meg nagyon jó bõrben van rajta a cucc,mert semmi rothadás, kopás jelét nem látom, talán nem is hazsnálták :D Minõségben mit tudsz róla mondani?


Szia nekem is van egy STX-el szerelt bringám (az enyém korai canti fékes STX Chromica bevonattal). Kb úgy számolj hogy átlagos használat mellett 4-5 ször annyit bír majd mint a mai szettek. :) Annak idején az STX szettet a Deore váltotta ha jó tudom. Elõre is bocs hogy beleszóltam a beszélgetésbe. :)

#133
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Hogyne. A csövek taiwaniak, jobb esetben az olaszoknál ragasztják, és/vagy a matricát (is). Az én Orbeám is Made in Spain...
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#134
breeze

breeze

    vendég

  • fórumtag
  • 149 hozzászólás
Hi,
vettem egy Bianchi Pulse carbon vázas MTB-t.
Meglepve láttam rajta, hogy handmade in italy. Vajon igaz lehet? :-)
;) breeze :mad:

#135
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Engem az érdekelne, hogy a BeOne hol készíti vázait?
"Ride today, heal tomorrow"

#136
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
A cube aluvázakat ki gyártja?


A sebesség mindent megold.

 


#137
Spriteboy

Spriteboy

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás

STX alkatrészekbõl kiindulva nagyon nem mai gyerek a bringád, nem mostanában gyártották, és nem is sokáig, talán valahogy 97-98 körül.


Ezt jó tudni :) Ennyivel is okosabb lettem :) Viszont akkor meg nagyon jó bõrben van rajta a cucc,mert semmi rothadás, kopás jelét nem látom, talán nem is hazsnálták :D Minõségben mit tudsz róla mondani?

#138
iMaty

iMaty

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás

Nem rossz az azért :) Ha szabad megkérdezni mennyibe fáj? :) Amik nekem vannak sztem régebbi modellek lehetnek, de nem rosz kis bicajok, Ritchey gumik, Botranger vagy milyen felnik meg az agyak. Középagyat nemtom,monoblokkos de nem szedtem szét,gondolom Shimano ,mert Shimano STX van rajta mindenhol,de sztem pár éves lehet a cucc rajta,mert nagyon fénylik az az STX fék rajta :D Ami hibája,hogy nincs ülés rajta, nyeregcsõ megvan,de sztem az kiflexelés lesz,mert nem jön ki belõle. Ha vkit érdekel majd szóljon :)


Flexeles helyett kapd szet, dugozd le, itasd meg egy fel liter kolaval. Allitsd fejre egy ejszakara, hadd marja az osszegyogyult reszeket. (Valami azert nem art ala, hogyha megindulna a leve...) Ha ez sem segit, meg mindig raersz durvabb modszerek utan nezni.
- egy bolygó, két kerék -

#139
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest

sztem pár éves lehet a cucc rajta,mert nagyon fénylik az az STX fék rajta


STX alkatrészekbõl kiindulva nagyon nem mai gyerek a bringád, nem mostanában gyártották, és nem is sokáig, talán valahogy 97-98 körül.

#140
Spriteboy

Spriteboy

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás

Az enyém elég puritán felszereltségû.Szimpla alufelni,noname agyak,nehéz váz,Shimano tourney váltók stb.
Munkába járós bicajnak jó de baromi nehéz.Árulom a vaterán mert már nem kell.
Feltöltött kép


Nem rossz az azért :) Ha szabad megkérdezni mennyibe fáj? :) Amik nekem vannak sztem régebbi modellek lehetnek, de nem rosz kis bicajok, Ritchey gumik, Botranger vagy milyen felnik meg az agyak. Középagyat nemtom,monoblokkos de nem szedtem szét,gondolom Shimano ,mert Shimano STX van rajta mindenhol,de sztem pár éves lehet a cucc rajta,mert nagyon fénylik az az STX fék rajta :D Ami hibája,hogy nincs ülés rajta, nyeregcsõ megvan,de sztem az kiflexelés lesz,mert nem jön ki belõle. Ha vkit érdekel majd szóljon :)