Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pro Tour, Grand Tour stb. versenyek, hírek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
479 hozzászólás a témában

#121
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Contador most ráhozta a frászt a Schleckékre, gyenge mind a kettõ és ez csak egy kisebb hegy volt. Voeckler megint nagyot küzdött, de nekem úgy tûnik Evans és Contador fogják lemeccselni ez a tourt. Nem lesz gyenge a szombati idõfutam, na meg persze az addigi 3 "túra" szakasz sem.:P
Ja igen, Hushovd meg új kategóriát alkot, hegyi-sprinter!:D

#122
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Hushovd leülhet újratárgyalni a szerzõdédét.

#123
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Nekem sem tartozik a kedvenceim közé, de mit tudott volna tenni? (Pl Itthon ilyenkor úgy meghúzzák, hogy esélye se legyen felérni a bukott versenyzõknek).


A sebesség mindent megold.

 


#124
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
Enegm pl. baromi irratál, a bukás után sem volt szimpatikus, ahogy továbbment.

#125
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

ebben mi az ujdonsag? o.O

amugy az ITV-s kommentatorok is azt mondjak hogy Contador eddig pihentette a terdet [tegnapi lapos szakasz meg a mai piheno] es holnaptol fogjuk igazan latni mire kepes. Voeckler nekem is szimpi, tokre nincs elszallva magatol, de azt szerintem jol latja hogy nincs eselye. Szerintem egyszer lepnek oda Schleck-ek ugy rendesen, nem fogja tudni tartani a tempot.


Azért a "TV Tommy" gúnynév nem véletlenül ragadt rá.

#126
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Venosc-nál meg DH verseny (ezek a leventék sífelvonóval (!) vitetik föl magukat, úgy gurulnak le...)


ebben mi az ujdonsag? o.O

amugy az ITV-s kommentatorok is azt mondjak hogy Contador eddig pihentette a terdet [tegnapi lapos szakasz meg a mai piheno] es holnaptol fogjuk igazan latni mire kepes. Voeckler nekem is szimpi, tokre nincs elszallva magatol, de azt szerintem jol latja hogy nincs eselye. Szerintem egyszer lepnek oda Schleck-ek ugy rendesen, nem fogja tudni tartani a tempot.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#127
DaniKing

DaniKing

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 622 hozzászólás

A kérdés az, hogy mennyire hátráltatja. Mert szerintem semennyire.


Azért ezt erõs így kijelenteni.

#128
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Nem láttad a fotót a térdérõl? Eléggé fel volt püffedve nem úgy nézett ki mintha az egy 100%os térd lenne. Nekem ha így nézne ki a lábam eszembe nem jutna bringázni vele. De az is lehet hogy nem az õ térde volt hanem csak egy "térddublõr" :D

A kérdés az, hogy mennyire hátráltatja. Mert szerintem semennyire. Van ilyennel bõven tapasztalatom, verseny közben nem fáj, innentõl meg nem számít.


A sebesség mindent megold.

 


#129
Iceshark

Iceshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.036 hozzászólás
szerdától kiderül minden, valahogy csak kibírjuk addig! :)

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!"

hegyi kecske ; zõdcség ; városi vadász

a bringaszállító


#130
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás

Kifelé azt mondanak amit akarnak, aztán hogy mi a valóság...


Nem láttad a fotót a térdérõl? Eléggé fel volt püffedve nem úgy nézett ki mintha az egy 100%os térd lenne. Nekem ha így nézne ki a lábam eszembe nem jutna bringázni vele. De az is lehet hogy nem az õ térde volt hanem csak egy "térddublõr" :D
11:38:11 IM 2012

#131
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

De, azért drukkolok fõleg Voeckler-nek!:D Õ legalább szenved, küzd, örül és mindig meglepõdik, hogy rajta maradt a jellódzsörzé.:)

Az biztos, elég nagy küzdõ. Elég kellemetlen stílusban tud versenyezni.

Azért Contador idén nyert már egy elég brutál Giro-t, nagyon fölényesen. Lehet elfáradt, gondolom kétszer nehéz háromhetes versenyre formát idõzíteni pár hónap alatt.


Ja. Mondjuk úgy készült, hogy az lesz az utolsó versenye egy ideig. :P

Majdnem mostanáig (-2 szakasz) be volt gyulladva a térde, olyankor nem erõsebb, hanem gyengébb az ember; esett is jó nagyot.

Kifelé azt mondanak amit akarnak, aztán hogy mi a valóság...


A sebesség mindent megold.

 


#132
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás

[...] Contador most nem tûnik sótlannak? :) Nem mutat semmit. Ilyen az amikor nem erõsebb, mint a többiek. Úgy könnyû látványosan versenyezni, hogyha jóval erõsebb vagy az ellenfeleidnél. [...]

Majdnem mostanáig (-2 szakasz) be volt gyulladva a térde, olyankor nem erõsebb, hanem gyengébb az ember; esett is jó nagyot. No meg a 7. hely az Alpok elõtt nem olyan rossz (a Girot meg magasan megnyerte nemrég - amúgy nem vagyok a híve). Sajnos e döntõ jövõ hétre rossz idõt jósolnak (ma is esett az elején, szerencsére a végére kitisztult). Voeckler, az elszánt elzászi lelkes, de szvsz nem elég erõs.
Tegnap voltam a 1091-es úton, ahol a Galibier meg a Lautaret hágó is van, meg Alpes d'Huez stb., azaz a várható fõ érdekességek: rengeteg biciklista, cyclosportive országúti amatõrverseny, Venosc-nál meg DH verseny (ezek a leventék sífelvonóval (!) vitetik föl magukat, úgy gurulnak le...), no meg a sok figyelmeztetés, hogy 19-22 közt TdF, zavarok várhatók a forgalomban, lesz, hogy le is lesz zárva.
Szerénységem bicikli nélkül via ferrata tevékenységnek hódolt a Veneon folyónál, Venosc mellett (hegymászás bejárt és biztosított terepen (drótkötél)), ezt az olasz csempészek tették népszerûvé (láncokat vertek a különösen veszélyes helyekre).

#133
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

Contador most nem tûnik sótlannak? :)


De, azért drukkolok fõleg Voeckler-nek!:D Õ legalább szenved, küzd, örül és mindig meglepõdik, hogy rajta maradt a jellódzsörzé.:)
Azért Contador idén nyert már egy elég brutál Giro-t, nagyon fölényesen. Lehet elfáradt, gondolom kétszer nehéz háromhetes versenyre formát idõzíteni pár hónap alatt.

#134
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Mindegy, én elsõsorban Voeckler-nek, másodsorban Contador-nak drukkolok.
Schleck-ék nem szimpik, Evans meg olyan semmilyen, sótlan pali, olyan mint Basso. Csak egy tempót tudnak, vagy pedig rakják a kereket.

Basso azért tûnik ilyennek, mert nem tud többet, különben õ is megy ha kell, Evans pedig csak a rövid meredekeken tud támadni máshol csak a kereket tudja tenni. Contador most nem tûnik sótlannak? :) Nem mutat semmit. Ilyen az amikor nem erõsebb, mint a többiek. Úgy könnyû látványosan versenyezni, hogyha jóval erõsebb vagy az ellenfeleidnél. Schleckék nem lószkirálynak születtek, hosszabb támadást nem tudnak kivitelezni, mert hamar beáll a lábuk és azt egy épeszû ember sem vállalja be.


A sebesség mindent megold.

 


#135
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás
Nekem meg Contador nem szimpatikus, pláne azután amikor meghallottam a hangját (bár errõl elvileg nem tehet).
Elismerem a tehetségét de az van.
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#136
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Mindegy, én elsõsorban Voeckler-nek, másodsorban Contador-nak drukkolok.
Schleck-ék nem szimpik, Evans meg olyan semmilyen, sótlan pali, olyan mint Basso. Csak egy tempót tudnak, vagy pedig rakják a kereket.

#137
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Dehogynem okos, nem láttad a Giro-n? Egy-két ember sokkal tartozik neki, mert átengedte a szakaszt, egyszer benyújtja a számlát és segíteni fogják.

Azért ez nem így megy. Az átengedéseknek megvolt a marketingértéke.


A sebesség mindent megold.

 


#138
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

Szerintem az sem lesz. :) Contador nem tud akkorát menni, hogy nyerjen, nagy a hátránya, már ment volna ha tudna, õ nem okos versenyzõ, aki képes lenne visszafogni magát.

Dehogynem okos, nem láttad a Giro-n? Egy-két ember sokkal tartozik neki, mert átengedte a szakaszt, egyszer benyújtja a számlát és segíteni fogják.

#139
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Remélem nem lesz igazad, vagy ha igen, akkor azért, mert Contador nem gyenge, eddig csak altatott és az alpokban megtépi a Schleck fiúkat, Evans-t és Sanchez-t. Na ez a forgatókönyv tetszene.:D


Szerintem az sem lesz. :) Egyik nap az egyik Schleck, másik nap a másik nem fogja bírni, de nem szednek majd be nagy hátrányt, Evans meg csak majd mindig jön és nyeri a sárgatrikót. :) Contador nem tud akkorát menni, hogy nyerjen, nagy a hátránya, már ment volna ha tudna, õ nem okos versenyzõ, aki képes lenne visszafogni magát.


A sebesség mindent megold.

 


#140
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Remélem nem lesz igazad, vagy ha igen, akkor azért, mert Contador nem gyenge, eddig csak altatott és az alpokban megtépi a Schleck fiúkat, Evans-t és Sanchez-t. Na ez a forgatókönyv tetszene.:D