Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Házépítés, lakásfelújítás és társai

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
965 hozzászólás a témában

#101
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

Köszi, nem lógok állandóan ebben a topikban.Visszakerestem, vannak jó tippek.

A lényeg, hogy gáztûzhelyet szeretnénk és abban villanysütõ "igenvagynem" most a téma nálunk.


Hali! Nálunk úgy van megoldva, hogy a fõzõlapok gázról mennek, míg a sütõ villany. ( valami francia márka, elég drága volt anno) Szerintünk kb. ez a legjobb megoldás, tényleg nagyon jó.

#102
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Jah, érdemes 3-4 oldallal visszanézni, lehet ott van.

Köszi, nem lógok állandóan ebben a topikban.Visszakerestem, vannak jó tippek.

A lényeg, hogy gáztûzhelyet szeretnénk és abban villanysütõ "igenvagynem" most a téma nálunk.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#103
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás

ja igen az mindenképp gáz

bár volt itt multkor kerámialapos tisztitásról is szó :)


Jah, érdemes 3-4 oldallal visszanézni, lehet ott van.

#104
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sütõben egyértelmûen villany, fõzõlapnál viszont jobb teljesítményû a gáz, de nehezebb tisztítani, kis konyhánál és jól szigetelõ nyílászáróknál oda kell figyelni a levegõ-utánpótlásra, és persze nem "trendi".


ja igen az mindenképp gáz

bár volt itt multkor kerámialapos tisztitásról is szó :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#105
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Sütõben egyértelmûen villany, fõzõlapnál viszont jobb teljesítményû a gáz, de nehezebb tisztítani, kis konyhánál és jól szigetelõ nyílászáróknál oda kell figyelni a levegõ-utánpótlásra, és persze nem "trendi".
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#106
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Gáztûzhellyel kapcsolatban érdekelnének vélemények, ellenvélemények.
Sokat fogyaszt a légkeveréses elektromos sütõ? Mikor érdemes egyáltalán légkeverésest venni?


sok mindnhez jó (süti, pogácsa), de pl ha ropogósra akarsz sütni, döglött állatot arra pl nem. de majd megkérdem Asszonyt, Õ pl a melegszendvicset is úgy süti magának. de sztem érdemes olyat venni, tudnak légkeverés nélkül is mûködni viszont jó ha van.
múltkor pont kimértem, 3 óra alatt fogyasztott 2,5 Kwh-át

viszont a villanysütõ mindenklépp jobb mint a gáz.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#107
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Gáztûzhellyel kapcsolatban érdekelnének vélemények, ellenvélemények.
Sokat fogyaszt a légkeveréses elektromos sütõ? Mikor érdemes egyáltalán légkeverésest venni?

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#108
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás

De nullára, de ez nem téma, a falak nem hidegek, mert a lakás belsõ udvari, 1. emelet körbe laknak minket, ez nem gond, ellenben a fürdéshez télen a fürdõszoba ~19-20 fokon van, felfûteni meg 23-24ig kell. Szóval na, ez nem téma, hogy hideg a fal.


mi lenne ha a fülkét teljesen zárttá tennéd és az jól megszellõztetnéd. Hõtükör a plafonra?

#109
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
infra izzok vannak
azt bele kell tenni lampaburaba

amugy alacsony homersekletu hosugarzok, mint pl menyezet futesnel hasznalatos panelekrol velemeny?

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#110
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás

240-es magasságot feltételezve, és az egyszerûség kedvéért azt hogy 20cm-es szigetelt álmennyezet van a teljes alapterület felett (ami ugye nem így lesz a polcok, stb miatt), 8.33%-al csökken a légköbmétered. A valóságban jó esetben legyen fele ennyi a megtakarításod, szal a "megtérülési idõ" elég kérdéses :)

Ugye a fûtés azért nem 0-ra van letekerve? Hideg falakat fürdés elõtt pár perccel egy radiátor nem fog felfûteni, ehhez kb egy MIG29-es hajtómûre lenne szükséged, de a szomszéd hisztizne a zaj miatt :)
Szerintem jobban járnál 15-17 fokos "temperáló" hõmérséklettel, vagy tényleg hõsugárzó, bár én vizes helységben nem nagyon szeretném, még akkor se ha IP678-as besorolású.


De nullára, de ez nem téma, a falak nem hidegek, mert a lakás belsõ udvari, 1. emelet körbe laknak minket, ez nem gond, ellenben a fürdéshez télen a fürdõszoba ~19-20 fokon van, felfûteni meg 23-24ig kell. Szóval na, ez nem téma, hogy hideg a fal.

#111
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
az olyan helyiségekbe, ahol csak idõszakosan és rövid ideig tartózkodunk, jó megoldás lehet az infra fûtés. Ez egy irányított energia sugár, és amire "rásüt" , azt azonnal felmelegíti, olyan mint a napsugár. A hátránya, az ára, mert igen csak drága. De akár teraszon, vagy szabadban végzett tevékenységnél is hatásos.
Én csak az ára miatt nem vettem.

#112
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

... Ellenben gyorsabban felfûtene, ha le lenne zárva egy álmenyezettel.

240-es magasságot feltételezve, és az egyszerûség kedvéért azt hogy 20cm-es szigetelt álmennyezet van a teljes alapterület felett (ami ugye nem így lesz a polcok, stb miatt), 8.33%-al csökken a légköbmétered. A valóságban jó esetben legyen fele ennyi a megtakarításod, szal a "megtérülési idõ" elég kérdéses :)

Ugye a fûtés azért nem 0-ra van letekerve? Hideg falakat fürdés elõtt pár perccel egy radiátor nem fog felfûteni, ehhez kb egy MIG29-es hajtómûre lenne szükséged, de a szomszéd hisztizne a zaj miatt :)
Szerintem jobban járnál 15-17 fokos "temperáló" hõmérséklettel, vagy tényleg hõsugárzó, bár én vizes helységben nem nagyon szeretném, még akkor se ha IP678-as besorolású.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#113
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
furdoszoba felfutesre egy elektromos hosugarzo a legjobb, leghatekonyabb megoldas, kulonosen, ha kicsi a furdo
ha napkozben nem megy a futes, akkor a falak hidegek es eleg a levegot a leheto leggyorsabban felmelegiteni
viszont a hideg falra lecsapodik a para, ergo furdesek utan [par ora teljes szelloztetes, telen is!

a peneszgatlos festes akor er valamit, ha evente atkened (minden nyaron)
ha normal festeket hasznalsz, akkor pl merkur-f nevu anyaggal erdemes elore lekenni
vagy
megelozeskent es kezeleskent is sima hypo (nemelyik diszperzitet megeszi!)

sajat tapasztalat, ket oszi-teli szuletesu gyerek mellett...
(sok futes, sok furdes, sok mosas-teregetes)

#114
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás

pl úgy, hogy a kerítésen kívül kell legyen egy plusz elzáró egy kis fém kupak alatt. Ez tökéletesen alkalmas a kellemetlenkedõ szomszédokkal való kibaszásra is :)

--Trifo


85-ben kötötték be a vizet az óra elõtti csap elõtt nincs semmi.

#115
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás
Napi szinten 3x van 2-3 perces tusolás. :D Amúgy ilyen penészgátlós festés az üregbe? Illetve valami páraelszívó alkalmatosság? Esetleg a nem látható részen meg tudom oldani, hogy nyitott legyen az elszívó oldalán, mondhatni rögtön mellette, szóval lényegében egybõl onnan is ki tudná szívni. Amúgy penészre nem is nagyon gondoltam..

De ilyenre meg azért gondoltam, mert a fürdõ fûtése télen többet eszik meg, mint a lakás többi részének a fûtése, azt a szomszéd falak 'melegítik', de a fürdõ ugye elõtér rész és ott nem fûti annyira ki a szomszéd. :D Meg ugye csak fürdés elõtt van felcsavarva ott a radiátor, mert megdobná rendesen a számlát ha 24/7 menne. Ellenben gyorsabban felfûtene, ha le lenne zárva egy álmenyezettel.

#116
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Dormi: szerintem akármit raksz oda, amihez nem nyúlsz egy hétig, az penészes lesz.
(Már feltéve, hogy mosakodtok amúgy :) )

--Trifo

#117
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
A rajzod alapján a kabin feletti "üres tér" pár tized légköbméter, szigetelést tök fölösleges rakni bele, max annyit érnél el hogy a folyamatos nedvesség miatt bepenészedik.

Zöld színû gipszkartont vegyél, az való a vizes helyekre, nem szívja meg magát nedvességgel. Ez nem jelenti azt hogy nem fog a felülete penészedni ha nagyon "lefojtod" a kabin szellõzését... Hogy mennyi hely kell a kabin felett azt nehéz megsaccolni, én 15-20 centi alá nem mennék.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#118
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás
Fürdõszobában van egy fölös terület a mennyezet alatt, ami hasznosítható lenne, pl odarakni törölközõket, más ritkán használt cuccot. A zuhanyzó feletti résznél pedig csak simán egy állmennyezet kellene, akkor a fürdõ is elõbb felfûtene, sok az üres tér.

Ez volt az alapkoncepcióm elõször, ezt még kézzel rajzoltam + kiszíneztem gépen, hogy láthatóbb legyen:
Feltöltött kép

Alap elgondolás ez volt, hogy végigfutó polc a piros a gipszkarton, ami fel lenne ilyen L alakú konzolokkal csavarozva. Na most az új koncepció az, hogy csak a jobb oldali része maradna meg csak. De annak az alsó szintjénél lenne a zuhany feletti részen állmennyezet, az viszont burkolt elõlrõl is így ami most középsõ tartó elem, az lenne egy hosszabb darab és kiérne takarva a többi részt és ott üres tér lenne.

Kérdés, az üres térbe szoktak valamit rakni 'tömítõ anyagnak' ilyenkor vagy a levegõ szigetel? Másik, hogy zuhany miatt a felcsapódó párának a zuhanykabin és az állmennyezet között mennyi teret kellene hagyni (elszívó van amúgy a fürdõ plafonban)? Mivel fürdõszoba, milyen gipszkarton kellene (nem tudom milyenek vannak, a kérdés, hogy van-e valamilyen extra igénye).

Várok más ötleteket is hátha valakinek akad valami jó. :)

#119
Thy

Thy

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

Rossz a link


Hátha így:
http://www.leier.hu/...zburkolatok.pdf

#120
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Rossz a link
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!