Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Házépítés, lakásfelújítás és társai

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
965 hozzászólás a témában

#21
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
szerintem nem infralámpára gondolt, hanem mobil infrafûtõ panelra.
Én is akartam ilyet a mûhelybe, de a horror ára elriasztott. Amúgy nagyon jó, mint ha rásütne az emberre a nap, olyan érzés, azonnali meleget csinál.

#22
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Nos, alapesetben bemész villanybótba és veszel egy infraizzót bármilyen asztali/polcra csiptethetõs/mittomén lámpába, ami tud fogadni hagyományos villanykötrét (E27)

Illetve mi volna a konkrét feladat?

--Trifo

#23
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
macifülek
infrasugárzót szeretnék, vmi hordozhatót
vélemény, javaslat?

#24
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Kb erre számítottam. Köszi.

--Trifo

#25
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
A bitument leszedni komoly meló egyszer már csnáltam kb 70 nm rõl kegyetlen és koszos munka megtisztított parkettát fel lehet újítani (Falzoltatni) aztán lehet újra rakni. Azonban ezt csak valami különleges minõségû parkettánál vagy különleges anyagúnál érdemes csak.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#26
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
szopóágens.
a fekete trutyi effektíve bitumen, cuccos meg gondolom szétszáradt már 1965-tõl.

#27
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
No, kéményes válaszokat köszi. A jelek szerint a kémény marad, kicsi cserépkályha lesz, arra elég. Még úgy is, ha ki kell bélelni egy 130-as csõvel.

Ellenben van új nyûgöm: parketta. Van egy csomó helyen parketta a házunkban, aminek a legnagyobb része még valamikor réges régen elengedte a ragasztását, így foltnyi kivételektõl eltekintve az egész lötyög. Valami fekete trutyiba volt lerakva anno. Namost van valakinek tapasztalata, hogy mennyire elvetemült gondolat egy ilyen parketta átrakatása? Elsõ ránézésre eléggé elborzasztó árakat láttam, mint pl 7000Ft/m2.

Vagy esetleg tud valaki bevált és a fenti példánál kevésbé rabló árképzésû parkettást?

--Trifo

#28
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Elvileg engedélyeztetni kell, akkor pedig 90% hogy belekötnek valamibe a kéményesek, gondolom kéménybélelést minimum elõírnak, ami nem olcsó. Ha meg nem törõdsz vele, a bünti is elég szép összeg, ha észreveszik.

A másik, hogy a kéményt ugye a tüzelõberendezéshez méretezik, nem árt átnézetni valakivel aki ért is hozzá, csúnya dolog a füstmérgezés...
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#29
Adorján

Adorján

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

Sziasztok!

Van a házunkban egy - jelenleg - használaton kívüli kémyény, sima egyszerû falaszott darab, 14x14cm belsõ mérettel. Namost szeretnénk valamit, amibe tüzet lehet rakni a lakásban, de az általánosan használt kandallókályhák, mobil kandallók, miegymás 15cm átmérõjû kémény kivezetéssel vannak megáldva általában.

A kérdéseim:
1) Mi az, amit simán bele tudok kötni egy ilyen kéménybe?
2) A 14x14cm több, mint egy 15cm átmérõjû kör keresztmetszete. Létezik az, hogy ezt valahogy át lehet berhelni?
3) létezik olyan, hogy kéményjárat felbõvítése?

--Trifo


A bekötéshez nem kell kibõvíteni mert nem alulról tolod be a kályha csövet a kéménybe, hanem oldalról. Nekem egy ugyan ilyen átmérõjû kéménybe van bekötve egy cserépkályha, és egy kandalló. Az más kérdés, hogy a kéményed milyen állapotban van? Ha régóta nem használtátok mindenképpen ki kell tisztítani,és átnézetni.


üdv

#30
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
itt lehet inkabb rendeleti vagy kemenysepros vonalon kene menni
mert az, hogy mi ki tudjuk szamolni melyik a nagyobb atereszto kepessegu es esetleg egy lakatossal csinaltatunk egy adaptert a ketto koze
meg nem lehet, hogy a nagytudasu urak is ertik es elfogadjak

kibovites eleg durva melo lenne.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#31
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Sziasztok!

Van a házunkban egy - jelenleg - használaton kívüli kémyény, sima egyszerû falaszott darab, 14x14cm belsõ mérettel. Namost szeretnénk valamit, amibe tüzet lehet rakni a lakásban, de az általánosan használt kandallókályhák, mobil kandallók, miegymás 15cm átmérõjû kémény kivezetéssel vannak megáldva általában.

A kérdéseim:
1) Mi az, amit simán bele tudok kötni egy ilyen kéménybe?
2) A 14x14cm több, mint egy 15cm átmérõjû kör keresztmetszete. Létezik az, hogy ezt valahogy át lehet berhelni?
3) létezik olyan, hogy kéményjárat felbõvítése?

--Trifo

#32
elbandi2

elbandi2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 442 hozzászólás

Egy kollégámnak Pestre kellene egy olcsó és becsületes gázszerelõ. Ajánlásokat köszi.

Beretta ciao átfolyós vízmelegítõ és cirkoja van és ha feltölti nyomásra, akkor felfûtésnél 3 barig felfut, kinyomja a túlnyomásszelepen a felesleget és mire kihûl már csak 0.5 bar marad...

Ha még aktuális, akkor. A kazán kiegyenlítõtartályában levõ gumitömlõ van leeresztve. Ha van egy kis mûszaki érzéke, és egy nyomásmérõs mûhelypumpája, akkor maga is simán meg tudja csinálni.
Zárja le a fûtésköröket (víz) a kazánról, és így csak a kazánból engedje le a vizet teljesen(biztonsági szelep piros kupakját tekerve, kannát alátenni, maradjon még nyitva).
Keresse meg a kiegyenlítõ tetején a sima autószelepet, pumpával nyomja fel 1, 1,2 barig. Zárja el a leeresztõ csapot, és töltse fel a kazánt 1,2 barig, majd nyissa rá a fûtésköröket, és ismét állítsa be az üzemi víznyomást. Kb. ennyi a dolog, de ha pár nap-hét után ismét jentkezik a probléma, akkor valószínûleg cserélni kell a tartályt- szakszervízes- :(
Ezt 13 év berettával töltött kínlódás tapasztalatából írtam. ;)

#33
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

az durva. nekem csak a tokot kellett megbontani kicsit mikor csináltam. persze én az elõszobát is a levélbedobón keresztül festem ki - lehetnék nõgyógyász is. :)


Popszegeccsel volt a tokozás a vezetõsínekre felfogatva.
Gyere hozzánk festeni.:-)

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#34
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.861 hozzászólás

Kész a projekt. Le kellett venni tokostól-mindenestõl az egészet és úgy lehetett lecserélni a gurtnit.


az durva. nekem csak a tokot kellett megbontani kicsit mikor csináltam. persze én az elõszobát is a levélbedobón keresztül festem ki - lehetnék nõgyógyász is. :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#35
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Egy kollégámnak Pestre kellene egy olcsó és becsületes gázszerelõ. Ajánlásokat köszi.

Beretta ciao átfolyós vízmelegítõ és cirkoja van és ha feltölti nyomásra, akkor felfûtésnél 3 barig felfut, kinyomja a túlnyomásszelepen a felesleget és mire kihûl már csak 0.5 bar marad...

#36
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Kész a projekt. Le kellett venni tokostól-mindenestõl az egészet és úgy lehetett lecserélni a gurtnit.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#37
Adorján

Adorján

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

A redõnyben elszakadt a gurtni. Mennyire nehézkes kicserélni szerintetek?


Ha jó a kézügyességed, türelmes vagy akkor menni fog.

#38
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
A redõnyben elszakadt a gurtni. Mennyire nehézkes kicserélni szerintetek?

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#39
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
de ettol meg beszivarog a fa ala a viz, onnan a jarolap ragasztojahoz es kesz a baj, nem?

#40
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
Ja, jóvanna!:D Azt gondoltam, még csak most épül.
Burkold körbe a vasat fával úgy, hogy a fáról lefolyjon a víz, alá tegyél kicsi tappancsokat, pl bútor koptató kis mûanyagot, ez megakadályozza hogy leérjen a járólapra, és sokkal késõbb korhad el.
De akár valami fém lemezzel is leburkolható, ha szépen meg tudja valaki csinálni.