Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Túra tervezés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
57 hozzászólás a témában

#1
meridatour

meridatour

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Droid32 én benne lennék, de érdekelne, hogy 17 éves fejemmel veletek tarthatok-e? bringázásban megvan a gyakorlatom, szinte mindennap tekerek. Ja, és szállodába gondolkodtok, vagy sátorban?

#2
droid32

droid32

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Kedves Kerekezõk!

Ezúton invitálok mindenkit a nyárra tervezett hosszabb túránkra melyet persze elõtte rövidebb egy-két napos kiruccanások elõznek meg ötletszerûen minden fele. Ezek a megfelelõ állóképességet „biztosítják” az igazi megmérettetés elõtt.

Tehát az igazi nyári túra július, vagy augusztus elsõ felében lenne aktuális, aminek a célállomása Krakkó. Az útvonal pedig a következõ: Budapest-Esztergom- Párkány-Léva –Partizanske-Privigy- Bajmóc-Zólyom-Beszterce-Rózsahegy-Árvaváralja-Rabbka/Lengyelország/-KRAKKÓ- vissza Krakkó-Rabbka-Zakopáne- Késmárk- Lõcse- Szepesváralja-Eperjes -Kassa-Hidasnémeti és onnan vonattal Pestre.

Ez kb. 800km.,és úgy 7-8 napra tervezzük. Ha felkeltette érdeklõdésedet, akkor szívesen látunk a túra két fix tagja id. Titi László elérhetõség: 06 30 5165128, és Balogh Lajos, aki a fiatalságot képviseli.

http://kerekezes.hupont.hu/

#3
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
sajna ,nemtok felmenni... ma este ankétolunk cseppet :-)

#4
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Könnyû másra kenni, de vele a hétvégén személyesen is tisztázom a kérdést! :)

#5
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

Most mellikteket billentsem hátsón...? :D


Gabit!:P

#6
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Most mellikteket billentsem hátsón...? :D

#7
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

vaz, mennyi ösvény van fejedben a világból, töki???


Ja, de belefér!:D

#8
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
vaz, mennyi ösvény van fejedben a világból, töki???

#9
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Nem is hagynám, hogy kötekedj! :D
Így van, de nem véletlen jártam a követségeken. Volt szerencsém már Kanadában és Új-Zélandon is bringázni, így az Amerikai esetbõl tanulva szerettem volna tudni, hogy ezekben az országokban mennyi sittet kaphatok! :D
Amúgy hasonlóak a tapasztalataim a bringások megítélésében, elég csak az idei Szlovák-Lengyel túrára gondolnom. Indenhol szívesen láttak.

#10
Povi_

Povi_

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás
Hahó!
Ne érts félre, nem kötekedni akartam, csak próbáltam elképzelni a szitut a nagykövetségen, és elég viccesnek tûnt számomra... :-)
Amirõl te írsz, az egy kicsit más. Nemzeti Parkokban tényleg tilos vadkempingezni (még Magyarországon is megbûntetehtnek érte!), ami persze nem jelenti azt, hogy nem is lehet... ;-)
Ébresztett már fel minket is természetvédelmi õr Szlovéniában, a Júliai-Alpokban, de szerencsére nem bûntetett meg, de ha meg akar volna, akkor teljesen jogosan, ezzel tisztában voltunk.
De pl. aludtunk sikeresen két éjszakát már a Halstatti-tó partján is a szabadstrandon, annak ellenére, hogy kint volt a sátrazni tilos tábla... :-)
Ha véletlenül (nem NP-ben) mégis rátok talál mondjuk a terüelt tulajdonosa, szerintem sokat számít az, hogy bicajjal vagytok, és máris máshogy fog mérlegelni, hogy elkergessen-e benneteket, vagy nem, mintha pl. ugyanezt egy szakadt piros zsigulival csinálnátok. Nekem az a tapasztalatom, hogy a bicikliseket mindenhol tisztelik és segítik, K-en, Ny-on egyaránt.
A nem kijelölt úton kerékpározást meg tényleg komolyan veszik Ausztriában, ez fõleg az erdészeti utakra igaz. Ott a behajtani tilos tényleg behajtani tilos.

#11
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Povi, az érdeklõdést csak azért tartottam fontosnak - bár nem írtam le egyértelmûen, ez igaz - hogy tisztában legyen a túrázó a várható büntetéssel, ha elkapják vadkempingen. Lehet, hogy Ausztriában is sikerrel lehet vadkempingezni, de én már futottam bele vadõrbe, aki kis híján feljelentett, mert nem a kijelölt kerékpárúton tekertem az erdõben, a nagy semmi közepén. Félórás beszélgetés árán sikerült meggyõznöm róla, hoigy álljon el a feljelentéstõl. Az USA-ban meg leültem két napot sitten, - plusz 145 USD büntetést fizettem - mert vadkempingeztem a Grand-Canyonban és elkaptak! :(
Szóval mindent lehet, de jó tisztábban lenni a várható következményekkel és ennek tudatában dönteni. :)

#12
Povi_

Povi_

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás

Elõször is, mivel vadkempingben gondolkozol, érdemes felkeresned azon országok követségeit, turisztikai szövetségeit, ahol áthaladsz, és tájékozódnod arról, hogy viseltetnek a vadkempingezõkkel.


Jó pár éve túrázom, elég sok országot (pl.: Ausztria, Szlovénia, Szlovákia, Románia, Montenegró, Horvátország, Bosznia, Szerbia stb.) végig vadkemingeztem (szállásra soha nem költöttem még!) :-)

Vadkempingezéstõl azért ennyire nem kell parázni, csak oda kell figyelni rá.
Ha meg megkérdezed a követségeket, úgyis azt fogják mondani (gondolom, mert én ugyan nem kérdeztem õket), hogy nem lehet vadkempingezni. Ha józan ésszel belegondolunk, ugyan ki mondaná azt, hogy persze, gyere csak, nem baj, ha nem fizetsz, csak megalszol a pusztán! :-)

Tippek: (bár elég egyértelmû dolgok ezek szerintem):
El kell bújni!!!
Minél kevesebben vagytok, annál könnyebb a dolgotok (2 sátrat még viszonylag könnyen el lehet bújtatni, de pl. egy 10 fõs csoporttal már nem egyszerû jó helyet találni).
Az útról legalább 2-300 m-rel beljebb kell helyet keresni, úgy hogy ti ne látszódjatok az útról, és ne lássanak titeket akkor, amikor bementek a táborhelyre.
Ha már áll a sátor, akkor próbáljatok minél halkabbak lenni. Tûzrakásról szó sem lehet, ott a fõzõ.

Fürdés.
Mottó: túrázni jöttünk, nem fürödni! :-)
Azért a viccet félretéve, jó ha tudunk. :-)
Ezért legjobban a patakparti szállások. A vizet bögrébõl magunkra merve nagyon jó kis fürdéseket lehet végezni. Kicsit nehezebben habzik a szappan a hideg vízben.
Ha nincs víz a szálláson, akkor magunknak kell vinni. 4 literben már meg lehet fürödni.
Ha mégse fürdünk, akkor azért alvázmosás legyen minden nap! :-)

Bicaj.
Minél jobb a bicaj, annál jobb nekünk. :-)
Ny-Európába (még akár 3000 km-es túrára is) fölösleges az XT, bõven elég az Alivio szintû cucc is, de azért annál gagyibb nem legyen. Ázsiába már azért LX-et, vagy XT-t vinnék én is. :-)
Sokkal fontosabb az erõs kerék. A felni legyen 36 lukas.
Pótkülsõ nem hülyeség. Érdemes kevlárosat vinni tartalékba, mert az kis helyen elfér.
Pótküllõk: ha csak aszfalton mentek akkor szerintem fölösleges. Nekem egyszer volt még csak küllõtörésem, de az tandemon, sok csomaggal, és terepen. És azt is csak pár nap múlva vettem észre... :-)

Fékek:
ha nem vagy 100 kiló, akkor elég a V-fék is.
Pót-fékpofa: vihettek, de Ny-Eu-ban tudtok venni minden sarkon.

#13
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Szia !

http://www.gyorgyiga...ag_tartalma.php
csomag összeálllításhoz infok
alatta találsz néhány linket, világjáró külföldiek csomagtippjeit.

Szervezéshez én ezt írtam:
http://www.gyorgyiga...pos_tanacs.html

http://www.cycletourer.co.uk/
nála találsz több tippet is
itt is:
http://www.bikefreaks.de/

ILletve olvass el néhány túraleírást itt:
www.trentobike.org vagy www.raph.nl
vagy velofahren.de

Gábor

#14
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás

S mondá egy haverom minden alkalommal, mikor italos üveg vagy pohár feldõlt:
"Inkább a szemem folyt volna ki...":cheers:

:rofl:

#15
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás

Ezért jobb környékeken lincselni szoktak! :D


S mondá egy haverom minden alkalommal, mikor italos üveg vagy pohár feldõlt:
"Inkább a szemem folyt volna ki...":cheers:

#16
Ted.Robert

Ted.Robert

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Asszem megfogadom a tanácsotokat, és mindíg viszek magammal hosszab utakra némi pálinkát, bár én nem szoktam piálni. (de a cél, szentesíti az eszközt. )

#17
langferi

langferi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás
Én ellenkeztem kicsit, de a többség akarata gyõzõtt :D
langferi alias SzomjasFeri
Lazán, faszán, igazán!
http://piacter.bikem...500&ppuser=2602

#18
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás

(halkan mondom mert szentségtörés volt, de egyszer a zsíros dzsuvát a tárcsafékrõk is azzal mostuk le, mert csak az volt kéznél.)

Ezért jobb környékeken lincselni szoktak! :D

#19
langferi

langferi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás
Külföldi turistaútjaim alatt mindig van nálam pálesz és evés elõtt is szoktunk, inni, nemcsak reggel, és nem szokott gond lenni. Még olaszban semn, pedig ittam olyan domboldalból folydogáló kútból is.
Tehát jófajta házipálesz! Az mindenre jó. (halkan mondom mert szentségtörés volt, de egyszer a zsíros dzsuvát a tárcsafékrõk is azzal mostuk le, mert csak az volt kéznél.)
langferi alias SzomjasFeri
Lazán, faszán, igazán!
http://piacter.bikem...500&ppuser=2602

#20
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Óh yeeee!!!
Csak igazolni tudom. Az idei túrán Szlovákiában olyan fosós-hányóst kaptam - ételmérgezés étteremben! - hogy csak na. Két nap után orvos, aki csak hasfogót írt fel. Na, inkább a jó öreg falusi recepthez folyamodtam. Jó adag pálesz + kaja (fõtt krumpli). Este már nem fostam, másnap még ami maradt, és semmi bajom nem volt! Tutti recept! ;)