Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kerékpárlopás megelõzési ötletek


  • Lezárt topik Lezárt topik
326 hozzászólás a témában

#121
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Még jó, hogy nem futottam össze innen néhány tolvajfelismerõ arccal amikor a régen anyári gyakorlatra mentem mocskos munkásruhában az alám nem illõ bringámon...

Itt megy egy tolvajbarát lakatolás:
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
Kíváncsi vagyok, észreveszi-e a tulaj, hogy megfordítottam a bringáját. :D

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#122
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Én nem sértõdnék meg,ha valaki közelebbrõl meg akarna bizonyosodni arról,tényleg az enyém e a bicaj,amin ülök.


Azért kiváncsi vagyok mivel igazolnád ezt, ha csak úgy megállítanak az utcán..

bizonyára láttál már gépjármüvek hátulján nagy kék T- betüt, na azokban a jármüvekben Tolvajok utaznak. Figyeld meg jo a soför arcát,és már tudod is "hogy néz ki egy tolvaj"


deeee hüüüülllyyyeeee :D
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#123
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás

hogy néz ki egy tolvaj ?


bizonyára láttál már gépjármüvek hátulján nagy kék T- betüt, na azokban a jármüvekben Tolvajok utaznak. Figyeld meg jo a soför arcát,és már tudod is "hogy néz ki egy tolvaj"
Tanácsok városi bringásoknak http://bringalakat.hu/

#124
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás

hogy néz ki egy tolvaj ?


igen...
az ilyenrõl mindig az jut eszembe amikor a nénikék - akikhez bekopogtak és kirabolták õket - magyarázzák utólag, hogy "jaj, de hát olyan jólfésült úriembernek tûnt" ...

#125
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Volt egy idõ, amikor lusta voltam levenni az spd pedálom, és papucsba, meg utcai cipõbe azon szerencsétlenkedtem. Ha valaki megállított volna, és szájbaver, másnapra biztos letéptem volna a kolbászát.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#126
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

.Sajnos nem lehet abból kiindulni,hogy áá,biztos nem tolvaj,csak annak néz ki....

hogy néz ki egy tolvaj ?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#127
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
na vettem egy krypto evo minit. kicsit tán stresszmentesebb leszek :)

#128
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás

veszélyes ez a tolvajnak néz ki mert....

Szájba vágni nem kell,de ha esetleg neked lopnák el a bicajod,és valakinek gyanús lenne az spd pedálon csúszkáló bicajos,és ennek köszönhetõen visszakerülne hozzád a géped,szerintem nem nagyon bánnád...Sajnos nem lehet abból kiindulni,hogy áá,biztos nem tolvaj,csak annak néz ki...Én nem sértõdnék meg,ha valaki közelebbrõl meg akarna bizonyosodni arról,tényleg az enyém e a bicaj,amin ülök.

#129
loser66

loser66

    vendég

  • fórumtag
  • 100 hozzászólás
Szerintem az öregúr nem odaillõ bicajon, lehet, hogy szállító. Ez azt jelenti, hogy õ viszi el a lopott bicajt valahová, persze kap pénzt ezért. Ismerõs ezt csinálta csak ezüst nyaklánccal, volt rajta vagy 5-6 lánc. Mert hordani azt lehet ügyebár. Az öreg csókába meg nem kötnek bele anyira mint egy fiatal kisebbségibe.

#130
tomtomtom

tomtomtom

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 559 hozzászólás
Mivel gyorszáras az elsõ kereked, így el kell gondolkodni ahhoz is valamin.
Legalább egy vaskos láncos témán. Pl Abus Steel-o-Chain.
Mondjuk nehéz, de elég masszív, hogy nagyon gyorsan ne lehessen
elvágni. Szerintem. :)

Mondjuk ez drágább, mint az 5e-es U lakat...
7.600
:)

Más vélemény?



#131
pufadtkavics

pufadtkavics

    vendég

  • fórumtag
  • 215 hozzászólás

kryptonite U jo lesz.


Más vélemény?

#132
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Valszeg õt én is láttam ma a margaret ájlenden és telefonált, nem hinném hogy tolvaj volt, legalábbis õ nem az akit én szoktam látni (fél hét után egy nappal késõbb meg nem hinném, hogy ugyott tartaná a lopott gépét.. tehát szerintem az övé...)


veszélyes ez a tolvajnak néz ki mert....

múltkor bent felejtettem a cipõmet az irodában, ezért reggel sima cipõben tekertem be spd pedálon. Jó lenn eha ilyenkor valaki szájba vágna, hogy na de én akkor most tuti tolvaj vagyok.

Hármashatárhegyen meg sokszor láttunk egy pocakos, középkorú csókát dh bringával, bukóban, stb.

#133
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás

Ma utaztam a 4-es 6-os villamossal pontban 2kor a Margit-hídon. a Járdán egy 60 év körüli öreg Úr tekert egy Giant NRS fully bicót, ránézésre gyári felszereltséggel.(utcai cipõben, ezért volt feltünõ)

Ha valakinek hiányzik, és tudtam segíteni, akkor örülök.

Üdv.
Bady


Valszeg õt én is láttam ma a margaret ájlenden és telefonált, nem hinném hogy tolvaj volt, legalábbis õ nem az akit én szoktam látni (fél hét után egy nappal késõbb meg nem hinném, hogy ugyott tartaná a lopott gépét.. tehát szerintem az övé...)

Ride everywhere.

.


#134
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
kryptonite U jo lesz.
igy ni: Feltöltött kép

#135
pufadtkavics

pufadtkavics

    vendég

  • fórumtag
  • 215 hozzászólás
Hello! Olvasgattam itt a topic-ban és lakatvásárlás elõtt vagyok. Értem hogy nem ér semmit, meg az a legjobb ha nem hagyjuk sehol ott, de szerintem ha otthagyom egy forgalmas heylen akkor kisebb az esélye hogy nekiállnak ellopni, persze az emberek nem szólnak, de mégis bennük van hogy mi van ha mégis. Logikus hogy azt lopja el ami elhagyatott helyen van, még ha nehezebb is "kibontani" Én Kryptonit U lakatot néztem 5 ezer körül. Nem tom melyik forma jobb, az U vagy a láncos, én azért gondoltam az U lakatra, mert azt 2 helyen kell elvágni, hogy ki tudjon belõle szedni egy darabot hogy el tudja választani a tárolótól, így 2x annyi ideig tart :D, javítsatok ki ha tévedek. Igazábol a lényeg az hogy ezen van zár! nem az hogy az erõs is legyen, mert ha akarja úgyis elvág bármit. A bicót nem hagynám olyan helyen ahol nem tudok ránézni, eddig tulajdonképpen sehol sem hagytam, ezután is csak olyan helyen hagynám ahol állandóan tudnám ellenõrizni. Tudom, ha akarják ellopják, akkor már tartson hosszabb ideig, úgyis max fél órára kötném le, nem sötétben és nem elhagyatott helyen. A kérdés hogy milyen lakatot vegyek :) Köszi, kavics

#136
vendég_Bady_*

vendég_Bady_*
  • vendég
Ma utaztam a 4-es 6-os villamossal pontban 2kor a Margit-hídon. a Járdán egy 60 év körüli öreg Úr tekert egy Giant NRS fully bicót, ránézésre gyári felszereltséggel.(utcai cipõben, ezért volt feltünõ)

Ha valakinek hiányzik, és tudtam segíteni, akkor örülök.

Üdv.
Bady

#137
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
De legalább nem az enyémet viszik el mellölle, ami rendesen le van zárva...
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#138
zylin

zylin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás
Határtalna hülyeségek:
Szombat este elmentem tekerni. Nyiregyen a korzó elõtt egy fekete-fehér
Merdia TFS-100-at és még két vmi egyébb noname bicót kötöttek ki egy olyan
spirál zárral ami ráadásul végkonyabb fajtából volt való.
A tolvajnak már-már pofátlanul könnyû dolga lehetett volna mert azt a gagyi lakatot
szerintrem egy harapófogóval átvágja és egyszerre nem 1 hanem 3 bicajt gurít el.
Vasárnap. Debrecen. Megint egy Merida:wtf:!
Gyorszáras hátsó kerék. Erre fogta a bicajos kollega és lellakatolta
(olyan vastag motor lakattal-ami mint a láttuk a videón semmire se jó)
a hátsókeréknél fogva:scared:.

Na akik így kötik le a bicajt kicsit se nehezítik meg a tolvajok dolgát sõt...


#139
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Bikemarketen láttam.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#140
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás
Hasonlo árban lehet hozzájutni a Kryptonite egyik népszerü láncához:
Ebay.com(USA):

http://href.hu/x/7626

Feltöltött kép

57 USD + szállitás ,érdemes többet egyszerre rendelni,és akkor nem egy vásárlo fizeti a száll.dijat.
Szoval ez az 57 dolcsi kb 10.000.- Ft.
Tanácsok városi bringásoknak http://bringalakat.hu/