Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kerékpárlopás megelõzési ötletek


  • Lezárt topik Lezárt topik
326 hozzászólás a témában

#61
matula

matula

    vendég

  • fórumtag
  • 123 hozzászólás
kezdem úgy látni hogy az u lakat a tömegen kívül minden szempontból jobb mindennél.

#62
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
A görgõs zárak mennyire megbízhatóak? Azt olvastam hogy azok a legjobbak az u-lakatok után.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#63
Torpedo

Torpedo

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
A Mûegyetem zárható tárolója lehetne szebb, de jobb nehezen.
Úgy láttam, nincsen teljesen kihasználva, persze több kellene, és
akkor csak abba pakolnának.
Ha lennének ilyenek városszerte, intézményekben...(mûködtetés).
Az esõ elõl is megvédi a bõrnyerget.

#64
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
Lehet, hogy kirakok egyet a mammut tárolói közé, és az egyetemhez.

Ride everywhere.

.


#65
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
tele lehetne rakni az egész országot...

#66
nandurka

nandurka

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Ötletek vannak külföldön, amiket érdemes átvenni. Pölö Angliában táblák figyelmeztetnek, hpgy bizonyos környéken (ahol a tábla van) ne mobilozz, mert elrabolják. Namármost a nyilvánvalóan veszélyes bevásárlóközpontok környékén is ki kellene tenni ilyen figyelmeztetõ táblákat. Csak ne legyen alomínijom. De talán egy graffity a járdán is megteszi vagy egy itt lopták el felirat ilyen környéken.

#67
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás

sziasztok, a tuti tipp:
én 8rugóból meg a levedlett cuccokból raktam össze pestre bicajt, 18ezres lakat lóg rajt. kint alszik a budafoki úton a villamosnál :)
arányosan kell vásárolni. fél éve nem kell senkinek szerencsére.

Vigyázz,nehogy ellopják a drága lakatot!

#68
vendég_TORPEDO_*

vendég_TORPEDO_*
  • vendég
Páros, csoportos kerékpározás megoldás lehetne
lopásmegelõzésre is.
Elõre lehetne szervezni útvonalat, tevékenységet,
vagy spontán megkérni egy arra járó bringást az
õrzésre, kölcsönösségi alapon. (utópisztikus?)
Egy többtonnás, nem is mozgó lakáshoz
egy pár grammos kulcsot elég magunkkal vinni, mig
a kerékpárhoz utaztatjuk középkori stílusú lakatunkat...
Mi van, ha én egy életveszélyes csotrogány helyett
inkább egy szép, tiszta bringával járnék bevásárolni?
Azt hiszem, ehhez a merészséghez sokat kell még nevelni
környezetünkön.

#69
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

eccer egy haverom azt mondta, hogy ha kint hagyom a gépet, mondjuk egy lottózó elõtt, állítsam el a váltókat, az lelassíthatja a tolvajt....:chin:

ja, tegnap feltörték a közös pincét, és elvitték az apám ócska bicóját. Még jó hogy az én gépeim a szobámba vannak, lett volna nagy sírás-rívás

rátok jár a rúd mostanában...
ezért vannak a mi bringáink is fent a lakásban. de tavasszal pince will be armored, aztán a városiak lemennek.

#70
arcsiba no.1

arcsiba no.1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 602 hozzászólás
eccer egy haverom azt mondta, hogy ha kint hagyom a gépet, mondjuk egy lottózó elõtt, állítsam el a váltókat, az lelassíthatja a tolvajt....:chin:

ja, tegnap feltörték a közös pincét, és elvitték az apám ócska bicóját. Még jó hogy az én gépeim a szobámba vannak, lett volna nagy sírás-rívás

#71
respector

respector

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás
Még középsuliba volt egy osztálytársamnak olyan kb 100e Ft értékû kezdõ dirt gépe, amit egy városi múzeumlátogatás során kinthagyott az utcán egy nem éppen brutális lezáróval a hátsókerék és a váz között.
Nem lopták el mire kijöttünk a zsinagógából, csak egy hiperaktív osztálytársam már elkezdett futni, hogy õ most teker egyet a srác bringájával. Nem tudta, hogy le van zárva, nagy lendülettel ráugrott és ment is tovább. Gyakorlatilag észre sem vette, hogy a biciklin lezáró volt, amit szétszakadva az utcán hagyott. Vicces volt.
"Don't trust that man, That man could loose his trust
So many people have loose Their trust in Jah"

Burning Spear

KTM Race Comp. Süle Attila

#72
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás
matula: király gép lehet !
képet dobjál fel rola ha van, köszi : )
Tanácsok városi bringásoknak http://bringalakat.hu/

#73
matula

matula

    vendég

  • fórumtag
  • 123 hozzászólás
sziasztok, a tuti tipp:
én 8rugóból meg a levedlett cuccokból raktam össze pestre bicajt, 18ezres lakat lóg rajt. kint alszik a budafoki úton a villamosnál :)
arányosan kell vásárolni. fél éve nem kell senkinek szerencsére.

#74
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás

meg kell találni az ideális bicikliérték - zárérték arányt, amit kint lehet hagyni, nem lopják el.
Egy 30E Ft-os bringát is ellopnak egy 2E Ft-os zárral,
egy 300 ezres bringát meg a 20E Ft-os zárral is.

A 10ezres bringára pedig nem rak az ember 20ezres zárat, érthetõ okokból...

Becslésem szerint a 30E Ft-os városi bringa egy jó 10E Ft-os U-lakattal a legjobb kombináció talán

a 300 ezres bicajra meg a legjobb kombináció,hogy nem hagyja kint az ember...

#75
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
meg kell találni az ideális bicikliérték - zárérték arányt, amit kint lehet hagyni, nem lopják el.
Egy 30E Ft-os bringát is ellopnak egy 2E Ft-os zárral,
egy 300 ezres bringát meg a 20E Ft-os zárral is.

A 10ezres bringára pedig nem rak az ember 20ezres zárat, érthetõ okokból...

Becslésem szerint a 30E Ft-os városi bringa egy jó 10E Ft-os U-lakattal a legjobb kombináció talán

#76
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
valaki meg tudja nekem mondani, hogy ez a topik most konkretan mi hasznot szolgal?

nem latom a tippeket, otleteket, lakat osszehasonlito-teszteket stb.

chatelni ott az uzenofal. itt is csak ugyanaz megy

nem akarok megbantani senkit, de ez igy van

YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#77
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
az alkohol öl, butít és nyomorba dönt. szerintem mindenkit a maga érdemei szerint. úgyhogy no para

#78
aquark

aquark

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás
Nagy itt a csend, pedig nagyon érdekelne a véleményetek!

#79
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
...fitti, töki.

#80
aquark

aquark

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás
Egyébként nem csak ezt a bringát (S. Csepel Landrider C3, trekking, full cateye, bikemag matrica, kulacs, stb) "itta el", a padláson örzött, 28-as, 1 sebességes régi csepelemet egyszerûen "odaajándékozta" a szomszéd alkoholistának, nagyapám már öreg, odaadta neki kb. 50 éves, igen igényesen kidolgozott, gyüjtõi értékkel bíró szovjet 1 sebességesét, azt meg ellopták tõle. Persze ismerte a helyi tolvajt, ment is reklamálni, de azt már nem kapta vissza, kapott helyette 1 kb. 15"-os vázú, Tourney 15-el szerelt(5v6x3 sebességes) kislányvázas bringát, rendkívül lerombolt állapotban, nekem kellett volna rendberaknom, de én hozzá nem nyultam. Sóval ezzel a bringával járt almát lopni, mert a nõi vázon jól keresztbe tudta fektetni a zsákot, és tolta. Elhunyt nagyanyám exházát jól ismerte, az eladás után, az uj tulajtól onnan is elvitt 2 bringát... A szegény ember életútja 42 évesen: 18 év állami gondozás, 2 év sorkatonai szolgálat, több mint 18 év különbözõ börtönökben, lopás, betörés-ért. Összessen 38év állami intézményekben (etették a mi adónkból). Szegény embert sújos kognitív disszonancia sújtotta, barna volt mint Eddie Murphy, de nem vallotta magát cigánynak, sõt, gyûlölte azokat. Ha az utcán meglátták a rendõrök, megálltak, és elbeszélgettek vele, hogy van-e melója, hol lakik épp, stb, még akkor is, ha nem körözték éppen. (olyankor más volt az eljárás...) Ha a környékünkün betörés történt, hozzánk jöttek elõször, nem gyanusítani, "csak megnézni, hogy van". Emberünk most is sitten van, tudtommal májusban szabadul, ha utána eltûnik a bringád pomázon, szentendrén v. a környéken, írj, és küldöm a tippeket, hol érdemes keresni!

UI:
Mutasd a barátod, megmondom ki vagy!
Sokat gondolkoztam, leírjam-e ezeket a dolgokat, nem fogtok-e engem is elitélni miatta, ezért most pár szót a saját védelmemben:
Nekem ez az ember nem barátom, belsõ köreihez nem tartozom, de mivel 5 évig édesanyám élettársa volt, természetesen ismerem, köszönök neki, stb.
Amikor hozzánk került, az ég világon semmit nem tudtunk róla, pedig van rendõr a családban, de nem figyelmeztetett, azt mondta ezek "szolgálati titkok"
Édesanyám sajnos nagyon naív, elötte nem is gondolta, hogy ilyen emberek csak úgy szaladgálnak az utcán, ezért fogadtuk be, 1 héten belül elvitt tõlünk 2 búvárszivattyút, akkor ki akarta dobni, de én álltam mellé (sajnos) hogy 1 embert nem lehet csak ugy elhajtani.
Édesapám 15 éve meghalt, utána anyám nagyon sokáig egyedül volt, én meg eleinte örültem, hogy végre talált magának vkit. Ezt az embert nagyon nehéz volt a végén elhajtani, mert ha el is zavartuk, pár óra mulva megint ott volt, a kerítésen bemászott, lefeküdt a kerti padra, ha pár percre kinyitottuk az ajtót, már bent is volt, és lefeküdt. Az elzavarása végül több, mint 1 év alatt sikerült, mert akkor összejött 1 nõvel. Volt, hogy több százezres "lelépési pénzt" követelt.
Édesanyámnak 2 emberrel volt kapcsolata életében, apámmal, akinek életében semmi dolga nem volt a rendörökkel, és ezzel az emberrel, de ezek után megfogadta, hogy több neki nem kell.
A leírtak alapján azt tanácsolom, mindíg nagyon válogasd meg, kit fogadsz be a családodba!