Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Riasztó biciklire

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
55 hozzászólás a témában

#21
zylin

zylin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás

Mekkora eza riasztó küytü?

bele"dobod" a nyeregcsõvedbe belülrõl, akkor onnan bányászhat egy ideig...


Attól nagyobb, és ráadásul a csõben sokat veszítene a hangerejébõl is.


#22
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Másrészt ha van pénze az embernek megvenni egy több százezres bringát, akkor ne sajnáljon egy másikra 50ezret, mert az valószínûleg inkább megfelel a célnak, hogy betonon koptasd, másrészt meg nem vagy egész nap beszarva, hogy mikor lopják x évi spórolásod gyümölcsét...

TREKs Atesz: nem bántás volt, csak mozogjunk a realitások talaján.
A játszós bringámat én sem merem otthagyni utcán, az szigoran házttól házig, ha azt kell használnom.


ugyanerre céloztam korábban.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#23
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

rbalint88: Ez telljesen igy van! Én sem akarlak megsértemi de egy alivio-s bringa (ráadásul 6 éves) nem nagy szám. A bringa ott kezdödik hogy XTR (még a full XT sem!!) ,vagy X.0... vagy Record, Dura Ace. Ezekkel lehet fesziteni....

-bocsi,de igen én is sznob vagyok...: ) de kírem szípen, há' nem így vagyon?

Amugy ezért a bringáért kár igy aggodni hogy riaszto,meg ilyenek... vegyél egy jo U-lakatot,meg vmi madzagot a kerékre, és nyeregre,azt kalap. Meg van oldva.Ilyenért ugysem vág senki U-lakatot.

Másrészt ha van pénze az embernek megvenni egy több százezres bringát, akkor ne sajnáljon egy másikra 50ezret, mert az valószínûleg inkább megfelel a célnak, hogy betonon koptasd, másrészt meg nem vagy egész nap beszarva, hogy mikor lopják x évi spórolásod gyümölcsét...

TREKs Atesz: nem bántás volt, csak mozogjunk a realitások talaján.
A játszós bringámat én sem merem otthagyni utcán, az szigoran házttól házig, ha azt kell használnom.

#24
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás

Bocsássuk elõre: nem akarom lehúzni a bringádat. DE amíg egy viszonylag alap felszereltségû bringával jársz, addig kár nagyra lenni vele.



rbalint88: Ez telljesen igy van! Én sem akarlak megsértemi de egy alivio-s bringa (ráadásul 6 éves) nem nagy szám. A bringa ott kezdödik hogy XTR (még a full XT sem!!) ,vagy X.0... vagy Record, Dura Ace. Ezekkel lehet fesziteni....

-bocsi,de igen én is sznob vagyok...: ) de kírem szípen, há' nem így vagyon?

Amugy ezért a bringáért kár igy aggodni hogy riaszto,meg ilyenek... vegyél egy jo U-lakatot,meg vmi madzagot a kerékre, és nyeregre,azt kalap. Meg van oldva.Ilyenért ugysem vág senki U-lakatot.
Tanácsok városi bringásoknak http://bringalakat.hu/

#25
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

Talán azért hogy lássák hogy ezen a téren is adok magamra,nekem a mostani bringám szerelem volt elsõ látásra volt már pár bringám elõte is,de egyiket sem szerettem ennyire mint ezt én ezen érzem magam jól és fülig ér a szám hogy ilyen bringám van és itt most a(TREK) márkanév nem is számit.
Gondolom te is azért vetél olyan bringát amilyen most van mert azt szereted?

Bocsássuk elõre: nem akarom lehúzni a bringádat. DE amíg egy viszonylag alap felszereltségû bringával jársz, addig kár nagyra lenni vele. Ha meg csak a márkanév miatt vagy rá büszke, akkor vehetsz egy 10-15 éves darabot kb 30ezerért, és használhatod azt utcára. Jobb felszereltséggel, mint a mostani...
Vagy azt teszed mint Stellaz kolléga, és egy igazi mûremekkel gazdagítod az utcaképet.

#26
SINTESI´93

SINTESI´93

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
Ja ilyet még itthon se lopnak,de célnak megfelel.
www.sintesibikes.com

#27
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
szüleim a havanna lakótelepen laknak, és 8-9 hónapja e a telep közepén, egy fához kötve tartanak (sodronnyal) egy tajga rémet. Senki nem vitte õszinte meglepetésemre.

Amúgy ezt a gépet nem csodálom hogy nem vitték el :)

#28
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás
Én a bristoli reptérre (igaz csak félutig, kb 8km) ezzel mentem,majd hagytam ott Karácsonyra 10 napra kb egy kávézo elött ,és nem féltem hogy nem lesz meg... majd vissza is vele :

Feltöltött kép


Még annyit a bicorol, a váz pár helyen át van furva mert palackok voltak ráerösitve mert otton még vizbe ugráltunk vele.Elsö kerék egy hátsobol lett átalakitva,(kiszedve a távtartot),és kicsit már kotyog, de oda se neki : )
Fék csak elöl van, és váltani se lehet vele : )
Tanácsok városi bringásoknak http://bringalakat.hu/

#29
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Talán azért hogy lássák hogy ezen a téren is adok magamra,nekem a mostani bringám szerelem volt elsõ látásra volt már pár bringám elõte is,de egyiket sem szerettem ennyire mint ezt én ezen érzem magam jól és fülig ér a szám hogy ilyen bringám van és itt most a(TREK) márkanév nem is számit.
Gondolom te is azért vetél olyan bringát amilyen most van mert azt szereted?

én tavaly az utcán tároltam a bringát, és erre a célra egy 30 éves, csodálatos puch-ot használtam, piros szingóval,mavic, campra record, gipiemme és dura ace felszereltséggel.

5 ezerért vettem, és kb. 35-ben ált meg, mire teljesen kész lett (új gumik, uj kormány, középrész, bovdenek, bandázs, sárvédõk)

azért is szerettem azt a kerót többek közt, mert ha megáltam megkérdezni, hogy pl. merre van ez meg ez az utca, akkor egybõl elkezdtek kérdezgetni a keróról, meg hogy milyen szép, biztos milyen drága volt, meg látszik, hogy ez komoly verseny gép.

És ezt teljesen komolyan mondom, hogy minden alkalommal megcsodálták és barátságosabbak voltak velem emiatt az emberek. Nincsen benne túlzás.

pedig 5 ezerért vettem egy vidéki fészerbõl :)

jah.. és nem lopták el, pedig nap 8 órát volt az utcán újpesten :)

most egy öreg GT panterát haszálok, de párszor már utánam szóltak tekerés közben, hogy de szép GT, pedig elég ütött kopott szegény :)

#30
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

a kényelmet még megérteném, de milyen bringán látnak...

10bõl egy teljesen korrekt megjelenésû városi gépem van.
Volt, hogy néztek rajta vigyorogva kis srácok, de amikor délután a Coilerral mentem el elõttük, akkor eltûnt a vigyor..

komolyan.. miért számít, hogy min látnak?


Talán azért hogy lássák hogy ezen a téren is adok magamra,nekem a mostani bringám szerelem volt elsõ látásra volt már pár bringám elõte is,de egyiket sem szerettem ennyire mint ezt én ezen érzem magam jól és fülig ér a szám hogy ilyen bringám van és itt most a(TREK) márkanév nem is számit.
Gondolom te is azért vetél olyan bringát amilyen most van mert azt szereted?
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#31
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Tárcsaféknél ez elég macerás, nem?

sokkal egyszerûbb mnt egy vféknél
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#32
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Már miért lenne az?
Nekem átütõtengely mellett is alig tart tovább, mint régen a gyorszárassal.

#33
healer999

healer999

    vendég

  • fórumtag
  • 155 hozzászólás

Sztem az elsõ kerék kiszerelése a bicóból eléggé hatásos lehet. (A lakat mellett.) Az meg csak elfér már az irodában, öltözõ szekrényben. (Vagy abban tán nem is.)


Tárcsaféknél ez elég macerás, nem?

#34
healer999

healer999

    vendég

  • fórumtag
  • 155 hozzászólás

már totálisan offba avgyunk, de mivel úgyis csukva lesz, ezért kb mindegy.

Volt idõszak, hogy a nagy gépet nyúztam melóba járásra, mert a melós kölcsön volt adva.
A szívem fájdult bele, hogy esõben, sárban fagyban, hajtom a betonrengetegben a célból, hogy munkába menjek..

többre hívatott, egy igazi gép, mint melóba vigyen..



Ez már filozofia... :D

Miért lesz csukva?

#35
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Sztem az elsõ kerék kiszerelése a bicóból eléggé hatásos lehet. (A lakat mellett.) Az meg csak elfér már az irodában, öltözõ szekrényben. (Vagy abban tán nem is.)
A riasztóval az a gáz, hogy nem nagyon lehet a bringán elrejteni olyan hejre, ahol nem férnének hozzá. Aztán meg jó lenne, ha ellenállna a fizikai behatásoknak is. Különben egy erõvágó jól irányított csapásával...

#36
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
Drága, de hatásos(nameg tilos):
-magasfeszültség alá helyezni a vázat,
-két dobermant kötni a vázhoz.

De ez tényleg gáz, hogy az ember saját tulajdonát nem tudhatja még annyira s biztonságban, hogy használni merje...Azért Õ saját maga dolgozott meg, vagy éppen kapta.A lényeg, hogy az Õ SAJÁT tulajdona.
Tudnék mit kezdeni azzal, aki a lakatomat babrálja...

#37
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
már totálisan offba avgyunk, de mivel úgyis csukva lesz, ezért kb mindegy.

Volt idõszak, hogy a nagy gépet nyúztam melóba járásra, mert a melós kölcsön volt adva.
A szívem fájdult bele, hogy esõben, sárban fagyban, hajtom a betonrengetegben a célból, hogy munkába menjek..

többre hívatott, egy igazi gép, mint melóba vigyen..
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#38
healer999

healer999

    vendég

  • fórumtag
  • 155 hozzászólás

Köszi az oké erre már én is gondoltam,
de sajna nekem számít a kényelem meg hogy milyen bringán látnak.Lehet hogy sznob vagyok vagy akármi de ez van.
A havibérletet meg fizeti a cég.:)



Én is igy vagyok vele. Ha már bringázok, akkor olyan géppel teszem amit szeretek és élvezek... Szörnyû hogy az embernek félni kell attól, hogy épit egy jo gépet és valami f@sz ellopja. Most a feleségem bringáját nyuzom, szóval elvagyok azzal is. De az élvezet is fontos...

Amugy az a baj hogy a munkahelyemre vezetõ ut 4 villamosjegyet enne meg egy nap alatt, bringával viszont ott vagyok 12 perc alatt.

Fel fogok furni a plafonba egy fregolit a melohelyen, mint itthon és felhuzom. Nem fog érdekelni :D

#39
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Köszi az oké erre már én is gondoltam,
de sajna nekem számít a kényelem meg hogy milyen bringán látnak.Lehet hogy sznob vagyok vagy akármi de ez van.
A havibérletet meg fizeti a cég.:)


a kényelmet még megérteném, de milyen bringán látnak...

10bõl egy teljesen korrekt megjelenésû városi gépem van.
Volt, hogy néztek rajta vigyorogva kis srácok, de amikor délután a Coilerral mentem el elõttük, akkor eltûnt a vigyor..

komolyan.. miért számít, hogy min látnak?
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#40
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Ja, sznob vagy! :D