Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Riasztó biciklire

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
55 hozzászólás a témában

#41
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

~10ezerét össze tudsz rakni egy melós járgányt. (nem vagyok pesti.. 2 havi bérlet?)


Köszi az oké erre már én is gondoltam,
de sajna nekem számít a kényelem meg hogy milyen bringán látnak.Lehet hogy sznob vagyok vagy akármi de ez van.
A havibérletet meg fizeti a cég.:)
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#42
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
healer999 értelek, megértelek, no comment.
Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy az irodában el tudom helyezni a bicómat. De én is inkább egy jó kis U-lakatra és láncos lakatra költöttem el némi pénzmagot.

#43
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
~10ezerét össze tudsz rakni egy melós járgányt. (nem vagyok pesti.. 2 havi bérlet?)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#44
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

Nekem jo az ha hangot ad, mert a munkahelyemen (ahonnan most lopták el a szépségemet), egy fal választott csak el a bünténytõl... Szóval ez inkább nekem jelez, mint az embereknek(tök igazad van, hogy leszarják, meg ki fog elé állni egy tolvajnak?)...



No én pont ezért nem merek bringával menni a meló helyre,sajna ott sincs rendesen megoldva ez a bringa tárolós dolog,ugyanis a portán kivûl de a keritésen belül van és sajna még nem is zárható a bizti õrõk meg pont nem látnak rá a tárolóra.
Arról még nem hallotam hogy csentek e már el valamit de ugye jobb félni...
Melóba járásra egyenlõre marad a jóöreg BKV.
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#45
healer999

healer999

    vendég

  • fórumtag
  • 155 hozzászólás

Nekem nincsenek illúzióim.
Az autó riasztókat is mindenki le**arja, miért gondoljuk, hogy a kerékpár riasztókkal más a helyzet?
Csak kérdezem.


Nekem jo az ha hangot ad, mert a munkahelyemen (ahonnan most lopták el a szépségemet), egy fal választott csak el a bünténytõl... Szóval ez inkább nekem jelez, mint az embereknek(tök igazad van, hogy leszarják, meg ki fog elé állni egy tolvajnak?)...

#46
healer999

healer999

    vendég

  • fórumtag
  • 155 hozzászólás

Érdekes...
Valami pontos leírást rejtõ linket nem tennél közzé?
Mondjuk ha simán mozgatásra beindul, az sem biztos, hogy szerencsés, hiszen pl. ha egy bringa tárolónál hagyod ott biza szûkös a hely és lehet, hogy a szomszéd merõ véletlenségbõl mozdítja meg a gépet...
...mindenesetre érdekel ez a szerkezet, ha van valami infó róla, akkor légyszi oszd meg.



Ezt találtam, van itt usergájd, leirás, meg minden ilyesmi...
http://www.abacuscar...ycle_alarm.html

Azt irják, hogy állitható az érzékenysége...

#47
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás
Ez a riaszto izé 49 font,inkább vegyél belöle még1 nagyon jo U-lakatot a bicodra, pl ezt:

Feltöltött kép

Abus Granit Plus 51

Kisker ára: £46.74
Tanácsok városi bringásoknak http://bringalakat.hu/

#48
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Nekem nincsenek illúzióim.
Az autó riasztókat is mindenki le**arja, miért gondoljuk, hogy a kerékpár riasztókkal más a helyzet?
Csak kérdezem.

#49
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
http://abacuscaralar...KE ALARM&page=2

nyeregcsõ ugrott: # Size approx 9X4X2.5 cm
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#50
weqa

weqa

    vendég

  • fórumtag
  • 183 hozzászólás
Érdekes...
Valami pontos leírást rejtõ linket nem tennél közzé?
Mondjuk ha simán mozgatásra beindul, az sem biztos, hogy szerencsés, hiszen pl. ha egy bringa tárolónál hagyod ott biza szûkös a hely és lehet, hogy a szomszéd merõ véletlenségbõl mozdítja meg a gépet...
...mindenesetre érdekel ez a szerkezet, ha van valami infó róla, akkor légyszi oszd meg.

#51
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

kb 3 másodperc alatt letépi a bicajról úgy hogy egy nyikkanásnyi hangot se ad aztán már viszi is a bicajt.


Mekkora eza riasztó küytü?

bele"dobod" a nyeregcsõvedbe belülrõl, akkor onnan bányászhat egy ideig...
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#52
zylin

zylin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás
Nekem volt szerencsém ilyen "riasztót" vagy mit...:confused: látni élõben.
Hát annak tükrében én is azt mondom, hogy inkább egy plusz lakat.
Meg leginkább nem kell otthagyni a bicajt sehol.
Legalább is egy komolyabb gépet semmiképp.

Annyira gagyi az egész riasztó, hogy állítom aki bicaj lopással foglalkozik az már tuti látott ilyet(mert hogy a tolvajok mindig kétlépéssel elõttünk meg a biztonsági cégek elõtt járnak) és kb 3 másodperc alatt letépi a bicajról úgy hogy egy nyikkanásnyi hangot se ad aztán már viszi is a bicajt.

Egyébként ennek a riasztós témának meg itt lenne a helye:Hogy ne lopjanak bájkot! Zárak, lakatok, láncok, ellopott bringák ...


#53
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Esetleg áramot vezetni a vázba? Hallottam már ilyenrõl is.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#54
healer999

healer999

    vendég

  • fórumtag
  • 155 hozzászólás

hát... mire ez a cucc megszólal, addigra már nincs rajta lakat...

Én inkább vagy masszívabb/mégegy lakatot vennék az árából, vagy/és szétválasztanám a sporteszközt és a közlekedési eszközt. Magyarán városi rohangászóst kell venni városba.


A lakatot én se sporolnám le, de ez már akkor is megszolal amikor birizgálni kezdik, merthogy ahhoz mozgatni kell, hogy hozzáférjenek... Meghát ott van még a pszichikai hatás is, lehet hogy inkább keres egy könnyebb áldozatot...

#55
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
hát... mire ez a cucc megszólal, addigra már nincs rajta lakat...

Én inkább vagy masszívabb/mégegy lakatot vennék az árából, vagy/és szétválasztanám a sporteszközt és a közlekedési eszközt. Magyarán városi rohangászóst kell venni városba.

#56
healer999

healer999

    vendég

  • fórumtag
  • 155 hozzászólás
Bicilkim ellopása szomorú aktualitást ad a témának.
Olyan szerkezeteket kerestem, ami nem csak passziv biztonságot nyújt a biciklinek, mint a lakatok és zárak, hanem valami többet. Gondolkodtam nyereg alatti szögbelövõben, savköpõgépben, örzõ-trollban, de aztán megtaláltam a riasztókat. :)

Például ilyenre gondoltam
Feltöltött kép

Nyereg alá szerelhetõ, 110dB hangot ad ki, pánik gomb, a kerékpár mozgatására indul be, aminek érzékenysége állitható. Az ár elég jutányosnak néz ki...
Van olyan változat is ami a tárcsafékre szerelhetõ lakat, igy a riasztás mellett blokkolja is a féket.

Szóval használ-e valaki ilyet? Tapasztalat, észrevétel?
Mit gondoltok errõl és magáról az ötletrõl? Gondolom egy visitó bringával senki sem szivesen rohanna a városban...