Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Giant Anthem 1


  • Lezárt topik Lezárt topik
82 hozzászólás a témában

#41
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

..jópár bringaboltba beadtunk egy lapot egy fotoval és a részletes leírással és meg is lett!! Aki bevitte a boltba defektjavításra az egy haverjától vette talán 30k-ért...

Ez is jó lehet és a "visszavásárlás" módszer is mûködhet.
Persze csak ügyesen, hadd pihenjenek utána egy kicsit hûvösebb helyen.
Biztos vagyok benne, hogy még jópár dolog kiderülne ezekrõl ha kicsit megpiszkálnák.



..egy sima spirálzárral kötöttem ki...
Ezt szimplán átvágja az ember pár másodperc alatt.

Mindíg féltem az ilyen cica-pórázszerü kikötõ madzagoktól.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#42
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
denial anger bargaining depression acceptance

csak pont néztem ezt a részt, és eszembe jutott... :(

#43
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás

Rakj ki a környéken pár plakátot, hogy jó áron visszavásárolnád. Aztán pár markos sráccal, vagy rendõrökkel menj érte.


Félig jemeni barátom apja itt volt tavaly nyáron, elsõ nap ellopták mindenét a bérautóból. Kiplakátolták a környéken, hogy az iratokat visszavásárolnák, seperc alatt telefonált egy brazil, hogy 10k lesz az útlevél.

Amikor öcsém Mongoose-át ellopták akkor jópár bringaboltba beadtunk egy lapot egy fotoval és a részletes leírással és meg is lett!! Aki bevitte a boltba defektjavításra az egy haverjától vette talán 30k-ért...

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#44
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Részvétem Nati, s remélem sértetlenül visszakerül a családjához!
A munkahelyem fõ bázisa a Forgács utcai metrónál van. Kedden v. szerdán vártam a metróra, a "karbantartók" vagy kik cigiztek!! a peronon, de az ajtajuk nyitva volt. Ami feltünt, azt egy 8000-es Trek volt. Biztos dolgozik ott valami cécé huszár, de a két bácsihoz nem illett...
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#45
koszacica

koszacica

    vendég

  • fórumtag
  • 127 hozzászólás
Sajnálom Lensver!! :( És maximálisan együttérzek Veled (a mi bicóinkat július 2án kötötték el - senkinek nem kívánom a "hûlthely" érzést).
Mi anno szóltunk a futár trsadágoknak, ahol kör smst írtak. Hátha több szem többet lát.
Voltunk a Verseny utcai piacon, de a sorozatos csalódások után egyszerûen nem vitt rá a lelki erõ h kimenjünk. Szombatonként vannak kint elképesztõ bicókkal.
Próbálkoztam egy exem alvilági cimboráján keresztül de semmi. Sõt eléggé elkeserített - mivel az ilyen bicókat (ha nem olyan lopja el, aki a következõ sarkon eladja) másnap viszik ki a határon Keletre. :( :mad:
Remélem a Tiéd meglesz!! Szívbõl kívánom!!! Szorítunk nagyon-nagyon!!

#46
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

Vesznek, hisz olcsóbb, szállítás meg ingyen van. De mindenesetre foxxal relatív ritka kombó ebben a színben.

Remélem meglesz, vagy legalább vissza tudod vásárolni! :(


Tudom, könnyû okosnak lenni; de errõl 2 dolog jutott eszembe amit ismerõsönek mondok amint van 100K körüli bringájuk:
1, Városba soha ne azzal menj! Egy öreg csepel outi mindig van kéznél vagy veszel ötösért-tizesért, nem éri meg az izgalmakat hogy montival közlekedj lakott helyen...
2, Én keresek hetek óta de még nem találtam bringás biztosítást (olyanra ami nem új, számlás egybebicó, hanem pl épített), de keresem, remélem keresnek mások is és lassan rájönnek hogy van rá igény. Inkább fizetek havi hármat mondjuk mint egyik hónapban 300at... (mindenki behelyettesít a hámras helyére egy hozzá illõ számot...)


Hogy rohadnának meg az ilyen 'emberek' :(


Már van ilyen biztosítás. Nekünk is ilyen van. K and H-s, és az összerakott bringáinkat is tudtuk biztosítani, esetünkben 6 millióra. Kérdezz utánna.

#47
geoff

geoff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 401 hozzászólás
Az a legbosszantóbb, ha tényleg vmi cigánygyerek lopta el és egy 20-asért eladja vkinek, fogalma sincs mit vitt el... Ha sok van belõlük arra talán egy bátrabb ember körbekérdezhet, hogy jópénzér' megvenné...

#48
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Rakj ki a környéken pár plakátot, hogy jó áron visszavásárolnád. Aztán pár markos sráccal, vagy rendõrökkel menj érte.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#49
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
fak
kemény
egy bnõmnek a tök semmi városi csótányát lopták el már 2x!!!
mondjuk, az a nyolcadik kerület,Gutenberg tér, elvileg zárt kapualja...
elõször visszavásárolta nyolc rugóért vmi zsibin egy cigánygyerektõl, olyan TV-k közül, amin gondolom elõzõ este még vki a Híradót nézte...
nemrég zokogva hivott fel, hogy megint elkelt a bicó...
ez van.
legrosszabb rémálmom, amikor a neadj' Isten ellopott montim kézzel feketére átmázolt vázán lopott fát tologatnak haza a környékbeli kiserdõbõl, a lánc vhol rövidre zárva egy közbensõ áttételen, a nyergen egy svájcisapka,idétlenül billeg a talpuk alatt az spd, és sajnos kettõvel többen vannak, mint én élõsúlyban, így várnom kell, mig egy legalább elfárad, s megáll hugyozni...

#50
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Szia Rémhöri, ha megtennéd, azt nagyon megköszönném. Azt küldd el légyszi, amit ennek a topiknak az elején leírtam. Ma és tegnap bejártam az általam ismert összes boltot és beszéltem minden eladóval személyesen. És mindenhol meghirdetem a neten is, ahol tudom, de eddig csak ezeket a helyeket tudom: (amik nagyobbak)

Bikemag
Velo.hu
Index kerékpáros topikja
Criticalmass.hu blogja
kerékpárpiac.hu


Szerintetek hova lenne érdemes még írni?



Nekem még hirtelen a WIW üzenõfal jut eszembe, és talán ha azon keresztül sokan kirakják a saját üzenõfalukra, akkor azáltal elég sok emberhez el lehet juttatni. Hátha valaki felismeri az osztálytársa új bringáját....

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#51
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Köszi az infót, már várom!

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#52
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Hát, LL igaz, hogy külföldrõl még behozhatott volna valaki, ezt nem tudhatom. A nagykerben csak ez az egy volt...Viszont arra kisebb az esély, hogy ilyen színben hozzon be (hisz van másféle színe is az idei 1-esnek), és még kisebb, hogy 18-as legyen pont!
A másik pedig, hogy ha valaki külföldrõl hozna be egy bringát, szerintem ennyi pénzért már nem Giantet hozna, hanem valami sikkesebb márkát. Tehát emiatt nagyon minimális rá az esély, hogy bárkinek ilyenje legyen még rajtam kívül. Azaz, most már másnak van ilyenje... :(

Mindenkinek köszi a szurkolást!

McPite: ilyen bringás biztosításon dolgoznak most a Velo.helpnél. Remélhetõleg jövõre már kihozzák és lehet is ilyet kötni. A dolog röviden úgy fog kinézni, hogy

az általad használtan vagy újonnan saját szádíze szerint összeállított bringát te elviszed az õ egyik partner bringaboltjukba, ahol felmérik a bicót és kiállítanak róla egy szakmai igazolást. A Velo Help ennek alapján fogja számodra a biztosítást kiállítani. Azt hiszem, én is egybõl meg fogom kötni, mert tényleg inkább havonta 5 rugó, mint hirtelen több százezer!
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#53
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Vesznek, hisz olcsóbb, szállítás meg ingyen van. De mindenesetre foxxal relatív ritka kombó ebben a színben.

Remélem meglesz, vagy legalább vissza tudod vásárolni! :(


Tudom, könnyû okosnak lenni; de errõl 2 dolog jutott eszembe amit ismerõsönek mondok amint van 100K körüli bringájuk:
1, Városba soha ne azzal menj! Egy öreg csepel outi mindig van kéznél vagy veszel ötösért-tizesért, nem éri meg az izgalmakat hogy montival közlekedj lakott helyen...
2, Én keresek hetek óta de még nem találtam bringás biztosítást (olyanra ami nem új, számlás egybebicó, hanem pl épített), de keresem, remélem keresnek mások is és lassan rájönnek hogy van rá igény. Inkább fizetek havi hármat mondjuk mint egyik hónapban 300at... (mindenki behelyettesít a hámras helyére egy hozzá illõ számot...)


Hogy rohadnának meg az ilyen 'emberek' :(

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#54
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
amúgy nem kötekedésbõl, de mitõl olyan biztos, hogy csak ez az egy van az országban?
külföldrõl gondolom bárki vehetett.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#55
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Ó, de kár :(

Lens! Ott a Forgách utcánál van sok kisebbségi (no offense), de pl nekik se perc hazaszaladni egy drótvágóért...

Mindenesetre ha járok a 13. kerben, nem fogok rohanni és jól kinyitom a szememet!
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#56
arcsiba no.1

arcsiba no.1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 602 hozzászólás
sajna én is hallottam már arról, hogyegy egész maffiacsoport szakosodik az értékes kerékpárokra, nem hinném hogy egy hajléktlan ilyeneket lopna.
Csak eccer lássam meg valaki alatt lensver giant-jét, ha nem egy kétajtós szekrény, akkor agyonverem. (persze elõször megkérdezem hogy lensver é a neve, nehogy azután ugorjak rá, hogy már visszakapta :) )

#57
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Szia Rémhöri, ha megtennéd, azt nagyon megköszönném. Azt küldd el légyszi, amit ennek a topiknak az elején leírtam. Ma és tegnap bejártam az általam ismert összes boltot és beszéltem minden eladóval személyesen. És mindenhol meghirdetem a neten is, ahol tudom, de eddig csak ezeket a helyeket tudom: (amik nagyobbak)

Bikemag
Velo.hu
Index kerékpáros topikja
Criticalmass.hu blogja
kerékpárpiac.hu


Szerintetek hova lenne érdemes még írni?

Meg még egy kérdés: szeretnék valahogy kontaktálni a kerékpáros alvilággal, nem tudjátok hogy kell? Ugyanis bosszantó, hogy azért lopták el, hogy eladják, csakhogy én visszavásárolnám! Most hogy ellopták, egybõl szereztek is egy biztos vevõt maguknak, csakhogy õk errõl nem tudnak semmit! Ez pedig így tök õrjítõ. Nekik is, nekem is megérné...

Bigtibi, nahát, micsoda sikersztori! Örülök nagyon, hogy meglett az illetõ cangája! Egyébként én még mindig szerencsésnek tartom magam, ugyanis egyszer rég az én bringám is meglett hasonló módszerrel! Végülis eddig 3-ból 1, az nagyon jó arány!

Stellaz: barom vagyok, egy sima spirálzárral kötöttem ki, ezt még én is átvágom egy bowdenvágóval. Hogy milyen módszerrel? Ezt szimplán átvágja az ember pár másodperc alatt. Az egész mûvelet (odamegyek, elõveszem a vágót, vágom és viszem) nem tart tovább egy félpercnél. És én ennek a tudatában hagytam ott!!!

Viszont ami érdekes, hogy eddig - ugye kétszer vitték el bringámat, egyszer pedig bepróbálkoztak - a lakatot mindig otthagyták. Viszont itt most semmi, még egy kis mûanyag forgács se maradt utána! Nem értem, miért. Talán félt az illetõ az ujjlenyomat miatt, talán már be is van regisztrálva az ujjlenyomata a rendõrségen???

Nos, köszi szépen nektek az együttérzést, tanácsokat, mindenképpen segítettetek, már azzal is, hogy pár ötletet adtatok e hasábokon.
Rémhöri, ha te még ezt az infót tovább küldenéd, akkor meg pláne nagyon klassz lenne!! Minél többen tudnak róla annál jobban nõ az esélyem, és ezt a cangát nem nehéz felismerni.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#58
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Sry a bringáért, kár érte.
A telefonos topikban már kérdeztem, de akkor itt is: Szétküldjem a boltoknak, egyesületeknek, ismerõsöknek? Elég sok van, hátha vhol elõkerül...
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#59
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás
Nagyon sajnálom a történteket!
Remélem elökerül!

Elég nagy arhivum van még lopott bringákbol a furárok oldalán az alleycat-en:

http://alleycat.hu/lopott-bringak

Az oldalrol átirányitva már nem erre a cimre juttok,hanem egy másik oldaléra : http://kerekparpiac....pott-kerekparok

az elsöben van forum is, ahol 1-2 értelmes és jo pár kevésbé az hsz. is van.

A hasonlo esetek megelözése érdekében mindenkinek javaslom az alábbi biztonsági kérdéseket taglalo oldalt:

http://bringalakat.hu/
Tanácsok városi bringásoknak http://bringalakat.hu/

#60
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Sajnálom a Giantet (is)


megtudnád mondani, hogy milyen lakattal volt lekötve és hogy milyen módszerrel törhették fel?

okulásul