Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kiegészítõk

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
66 hozzászólás a témában

#21
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Egy másik gépen már megjártam ezt a túrát oldalrészes táska nélkül. Katonai málhazsák, tetején a hálózsák. De azért mára nem vagyok teljesen hippi......


ha veszel rendes táskát, akkor azért rájössz, hogy mennyivel kényelmesebb és prakitusabb, én is nyomtam még anno hátizsákkal, meg kormányra aksztott sátorral, de jó szar is volt :D

a legjobb az akasztós vízálló táska, és az a mindennapokban is hasznos, legalábbis én már teljesen áttértem rá a hátizsákról, azt már csak a sportcélú bringázásnál hordom, egy kormánytáskával kiegészítve már komolyabb távokat is lehet nyomni vele

amúgy mikor elkezdtünk túrázni, akkor bazi sok cuccot vittünk magunkkal, mára már kb. a felét viszem magammal

#22
occsebogyo

occsebogyo

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás

Ezt eleve nem tudod felrakni egy nyeregcsõre szerelhetõ csomagtartóra.
1. terjedelem (magasan van erõsen korlátozza a pakolhatóságot)
2. magas (magasan van a súlypont, könnyen borulsz )
3. ennyi cucchoz már olyan csomagtartó kell amire 3 részes táska rakható, ahhoz pedig nagyon nem árt az oldalsó támasztó keret.

Egy másik gépen már megjártam ezt a túrát oldalrészes táska nélkül. Katonai málhazsák, tetején a hálózsák. De azért mára nem vagyok teljesen hippi......

#23
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Fertõtó-Balaton kerülõ túra. Hálózsák, sátor, váltásruha, vastag ruha, vízálló ruha, szandál, szesz, szerszámok. Ha nem is 25 kg cucc, de több mint 10. Ráadásul ha megázok mint két éve akkor nehezebb lesz.

Ezt eleve nem tudod felrakni egy nyeregcsõre szerelhetõ csomagtartóra.
1. terjedelem (magasan van erõsen korlátozza a pakolhatóságot)
2. magas (magasan van a súlypont, könnyen borulsz )
3. ennyi cucchoz már olyan csomagtartó kell amire 3 részes táska rakható, ahhoz pedig nagyon nem árt az oldalsó támasztó keret.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#24
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

22 kilóig

Igaz, úgy van!

#25
occsebogyo

occsebogyo

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás

igazából az elsõ túrára is jó, ha olyan cuccod van, mint ami még a 2-on is hasznosnak bizonyul :)

amúgy hová mész túrázni 20-25 kg cuccal? Csak mert annyi motyóval hónapokig mehetsz európa szerte, de már kell hozzá komolyabb táskarendszer -ami nem szakad le az elsõ napon- és elsõ csomagtartó szett is, mert ha hátra felbatyuzol 25 kilót, akkor a kanyarodás elég vicces lesz, de legalább könnyen fog menni az egykerekezés :)



Fertõtó-Balaton kerülõ túra. Hálózsák, sátor, váltásruha, vastag ruha, vízálló ruha, szandál, szesz, szerszámok. Ha nem is 25 kg cucc, de több mint 10. Ráadásul ha megázok mint két éve akkor nehezebb lesz.

#26
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Lehet hogy a fix marad.
Olyan sûrûn nem megyek túrázni, és bonyolult megoldani a nyeregcsövest, kellõ teherbírással. Az áraik sem olcsók, 3 csavar szereléssel megoldható a fix felhelyezése is. Lehet hogy 15sec-el több idõbe telik.....:P


igazából az elsõ túrára is jó, ha olyan cuccod van, mint ami még a 2-on is hasznosnak bizonyul :)

amúgy hová mész túrázni 20-25 kg cuccal? Csak mert annyi motyóval hónapokig mehetsz európa szerte, de már kell hozzá komolyabb táskarendszer -ami nem szakad le az elsõ napon- és elsõ csomagtartó szett is, mert ha hátra felbatyuzol 25 kilót, akkor a kanyarodás elég vicces lesz, de legalább könnyen fog menni az egykerekezés :)

#27
occsebogyo

occsebogyo

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás

eloszor azt hittem osztelosra lenne a csomagratro es ezert szeretnel csak nycsore szerelhetot.
de elobb azt irtad hogy talan kiegeszitened egy segedpalcaval ami a hatso haromszog egyik csoven tamaszkodna.

ebbol adodik a kerdes:mert nem akarsz hagyomanyos csomagtartot?
nekem is ilyenem van es egyszer 3 km-en vittem rajta a baratnomet.nyekkenes nelkul birta pedig az ajanlott maximum ketszereset kapta.
erdemes lenne egy ilyenben gondolkodnod ha csak nincs valami ellehetitlenito ok.


Lehet hogy a fix marad.
Olyan sûrûn nem megyek túrázni, és bonyolult megoldani a nyeregcsövest, kellõ teherbírással. Az áraik sem olcsók, 3 csavar szereléssel megoldható a fix felhelyezése is. Lehet hogy 15sec-el több idõbe telik.....:P

#28
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Igen! Nem véletlenül van az sem, hogy a nyeregvázcsõre erõsített gyerkõc ülések is csak 19kg-ig vannak.


22 kilóig


#29
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
eloszor azt hittem osztelosra lenne a csomagratro es ezert szeretnel csak nycsore szerelhetot.
de elobb azt irtad hogy talan kiegeszitened egy segedpalcaval ami a hatso haromszog egyik csoven tamaszkodna.

ebbol adodik a kerdes:mert nem akarsz hagyomanyos csomagtartot?
nekem is ilyenem van es egyszer 3 km-en vittem rajta a baratnomet.nyekkenes nelkul birta pedig az ajanlott maximum ketszereset kapta.
erdemes lenne egy ilyenben gondolkodnod ha csak nincs valami ellehetitlenito ok.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#30
occsebogyo

occsebogyo

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás

Igen! Nem véletlenül van az sem, hogy a nyeregvázcsõre erõsített gyerkõc ülések is csak 19kg-ig vannak.


A 19 kg sem rossz már a 9-10-hez képest.
Még arra gondoltam hogy kicsit átépítve, egy plusz karral a hátsókerék fölötti kereszttartóra támaszkodhatna, pl. egy nyeregcsõ gyorszárral.

#31
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Igen! Nem véletlenül van az sem, hogy a nyeregvázcsõre erõsített gyerkõc ülések is csak 19kg-ig vannak.

#32
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Nyeregcsõre szerelhetõ csomagtartók közül melyiknek lehet a legnagyobb terhelhetõsége? Mi az a szállított tömeg amit próbáltatok már, és elbírt "X" típus? Ahogy látom 9-10kg van megadva különbözõ típusoknál, én azért egy 20-25kg terhelhetõséget szeretnék.


Szerintem 20-25 kg még a nyeregvázcsövet is eltörné egy bukkanónál, akkora erõkar mellett. Ilyen súly a csomagtartón már érezhetõen csavargatja az aluvázat.

amúgy ha lenne otthon elég hely, akkor én konkétan vennék egy ilyen teherszállítót magamnak, nekem nagyon bejön ez a paripa :)

Feltöltött kép

Feltöltött kép

#33
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Nyeregcsõre szerelhetõ csomagtartók közül melyiknek lehet a legnagyobb terhelhetõsége? Mi az a szállított tömeg amit próbáltatok már, és elbírt "X" típus? Ahogy látom 9-10kg van megadva különbözõ típusoknál, én azért egy 20-25kg terhelhetõséget szeretnék.


Felejtsd el, ez a hagyományos csomagtartók terhelhetõsége.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#34
occsebogyo

occsebogyo

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás
Nyeregcsõre szerelhetõ csomagtartók közül melyiknek lehet a legnagyobb terhelhetõsége? Mi az a szállított tömeg amit próbáltatok már, és elbírt "X" típus? Ahogy látom 9-10kg van megadva különbözõ típusoknál, én azért egy 20-25kg terhelhetõséget szeretnék.

#35
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás
Valaki használ Gepida gyártmányú csomagtartóra rögzíthetõ túratáskát? Érdekelne a véleménye.

#36
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás
sziasztok!

ilyet használ valaki?

Decathlon - biciklik - kerékpárok kerékpár kiegészítQk táska B'TWIN - Comp nyeregtáska, 0,4 l B'TWIN - 1 gumibelsQ, 3 kerékszerelQ szerszám, 1 patron, 1 adapter és 1 többfunkciós szerszám szállításához.

stabil, nem esik le? Selle Italia XO nyerghez lenne. nézegettem szombaton, nagyon tetszett, de nem mertem megvenni.

#37
Domonyiferenc

Domonyiferenc

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás

van valami ötletetek hol lehetne beszerezni egy nagy zsákot, amibe bele tudnám rakni a bringát(elsõ kereket kivéve). tároláshoz kell, hogy a szobában ne koszoljon össze semmi, akár az ágynemûtartóba vagy a szekrénybe be lehesen rakni.


Horvátországba mentem nyaralni busszal, akkor én csináltattam egy táskát. Dekatlonba is volt egy egyszerû kivitel csak abba nem volt polifon behelyezési lehetõség de neked lehet jó lesz az is ( 2-3 éve volt). Szerintem csináltass egyet. Szétszedtem a bringát - szerintem a képen elég jól látszik hogy és mennyire - és lemértem,persze hagytam rá egy két centit mert nekem kellett a polifon védelem is bele vagy még más is amitõl még merevebb lesz. Megnézed mennyi táskaanyag kell hozzá meg cipzár,szerintem a füle is lehet táska anyagból duplán.Egy jobb minõségû házi varrógépen is meg lehet varrni. Én az elsõ kereket is hozzámérném mert késõbb nem csak tárolásra lesz jó hanem szállításra is.
https://picasaweb.go...torszagMakarska

#38
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Decathlon-ost nyúzok évek óta, semmi baja.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#39
szabfila

szabfila

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Milyen multiszerszámot ajánlanátok?

#40
szabfila

szabfila

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Köszönöm a segítséget, szerintem a kisebbet(0,3) fogom megvenni.