Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szekszárd Maraton | 2008. augusztus 10., Szekszárd

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
135 hozzászólás a témában

#41
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Én Paultól hallottam, hogy az elsõ maraton azért nehezebb, mert akkor szedik össze a segítõ embereket. Fontos az egy maraton szervezésénél, hogy rátermett, jó gárdája legyen a rendezõnek.

#42
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás
Órám szerint 46.5 km volt egy kör,na de ez lényegtelen, jól bevált módszer szlovák maraton kupafutamokon a 2 kör.Kevesebbet kell talán szalagozni és jobban is ellenõrizhetõ mint egy nagy kör.És a versenyzõ is kicsit bátrabban megy mert már járt erre.Szerintem a szabályzat biztos lehetõvé teszi.

#43
Szekszárd Maraton

Szekszárd Maraton

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás

A Komlómaraton Is Elsõ Verseny Volt Az éven Aztán Nézd Meg Ott Milyen Pályakijelölés Volt Ott Se Voltak Sokan Mégse Tévedt El Senki.azért Ha Valaki Kifizeti A Nevezési Dijat és Utazik Nem Tudom Hány órát Azért Az A Minimum Hogy Végig Tudjon Menni Ugy Hogy Nem Téved El A Kevés Szalag Miatt.


nEM mENTEGETÕZÉS cSAK öSSZEHASONLÍTÁS kOMLÓ mARATON 27 kM pÁLYA sZEKSZÁRD mARATON 105 kM pÁLYA.

rOBI
Szekszárd Maraton: 2008. augusztus 10. - Fedezz fel új utakat!
Egyszer talán megint lesz...
www.szekszard.hu

#44
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás
A Komlómaraton Is Elsõ Verseny Volt Az éven Aztán Nézd Meg Ott Milyen Pályakijelölés Volt Ott Se Voltak Sokan Mégse Tévedt El Senki.azért Ha Valaki Kifizeti A Nevezési Dijat és Utazik Nem Tudom Hány órát Azért Az A Minimum Hogy Végig Tudjon Menni Ugy Hogy Nem Téved El A Kevés Szalag Miatt.

#45
Szekszárd Maraton

Szekszárd Maraton

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás

Az eredmények remélhetõleg még ma felkerülnek arra az oldalra, ahol a versenykiírás is volt.


Lemaradt, hogy itt keressétek majd:

http://www.szekszard...18&mf=59&cmf=79

Robi
Szekszárd Maraton: 2008. augusztus 10. - Fedezz fel új utakat!
Egyszer talán megint lesz...
www.szekszard.hu

#46
Szekszárd Maraton

Szekszárd Maraton

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás

De azért ugye 2008-ban ennél egy kicsit többen is lehet reménykedni?


Az eredmények remélhetõleg még ma felkerülnek arra az oldalra, ahol a versenykiírás is volt. Mivel ez az önkormányzat hivatalos oldala, aminek a szerkesztõi mással is foglalkoznak, mint azzal, hogy nekünk szivességbõl helyet biztosítottak és feltették, kezelték az információkat, ezért egy kicsit lassabban megy a dolog.
Akinek azonnal kellenek az eredmények, jelezze itt egy mélcím kíséretében, nyomban küldöm.
Reakciók még mindig késnek részemrõl, de nem maradnak el, ígérem.

Fetzer Robi
Szekszárd Maraton: 2008. augusztus 10. - Fedezz fel új utakat!
Egyszer talán megint lesz...
www.szekszard.hu

#47
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

De szeretem a marha sok okos embert, csak a fikázás. Akkor most az kommenteljen aki már csinált valami versenyt és nem csak a szájtépéshez ért. Azt hittem csak a DH versenyek után van full fika áradat, de a maratonosok között is ugyanolyan hõbölgõ emberek vannak. Akkor ez tuti csak a magyar virtus lehet. Ehhez értünk a legjobban a sírás-ríváshoz, meg a fikázáshoz.
Ez egy elsõ verseny is volt, én annak örülök, hogy ezt megengedték, hogy meg csinálhassák.


Mi nem DH versenyzõk vagyunk, nekünk szinte minden hétvégén van versenyünk. Nálunk nem az van, hogy "örüljetek, hogy megrendezték" ;) . A rossz pályajelölés meg elfogadhatatlan, mindenki emlékszik a 2 évvel ezelõtti Kona-talis Balaton Maratonra, megsemmisítették az eredményt az eltévedések miatt, (idén is voltam olyan kis versenyen, ahol az eltévedések miatt átminõsítették teljesítménytúrává). Azt meg már megszoktuk, hogy másnap az eredmény a neten van.


A sebesség mindent megold.

 


#48
Nagy_Dani02

Nagy_Dani02

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
De szeretem a marha sok okos embert, csak a fikázás. Akkor most az kommenteljen aki már csinált valami versenyt és nem csak a szájtépéshez ért. Azt hittem csak a DH versenyek után van full fika áradat, de a maratonosok között is ugyanolyan hõbölgõ emberek vannak. Akkor ez tuti csak a magyar virtus lehet. Ehhez értünk a legjobban a sírás-ríváshoz, meg a fikázáshoz.
Ez egy elsõ verseny is volt, én annak örülök, hogy ezt megengedték, hogy meg csinálhassák.
FanatiX

#49
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.247 hozzászólás

De azért ugye 2008-ban ennél egy kicsit többen is lehet reménykedni?

maga a verseny kiírása sem hivatalos honlapon történt, így várható volt hogy nem fog egybõl felkerülni aznap a netre. sõt lehet nem is fog.

még mindig tartom azt álláspontom, hogy volt rá lehetõség hogy az ember megtudja az eredményét. ha többre lett volna kíváncsi akkor is nyugodtan megkérdezhette, a szervezõk mindenben segítettek a célnál.

#50
SWirl

SWirl

    vendég

  • fórumtag
  • 126 hozzászólás

az eredmények meg ki voltak téve a sátor falára, aki akarta megnézhette.


De azért ugye 2008-ban ennél egy kicsit többen is lehet reménykedni?

#51
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
De amikor a felvezetõ motoros is eltéved, na az már igazán fura!

Egyetértek, külföldi marcikhoz nincs sok értelme hasonlítgatni az itthoniakat, csak akkor nem kéne a helyszíni nevezést majdnem annyira emelni, mint külföldön. Ez utóbbi nem a szekszárdira vonatkozik, hanem pl. a Top-sorozatra. Ez már nevetségesen sok.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#52
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.247 hozzászólás
utólag mindenki okosabb, fõleg aki ott sem volt.

nem egy ember volt aki beért hosszútávon gond nélkül, innentõl szerintem mindenkinek az egyéni szerencséje hogy eltévedt.
a pályakijelöléssel tagadhatatlanul voltak gondok, magam is eltévedtem nemkicsit, de végig lehetett csinálni mindegyik távot, ezt többen be is bizonyították.

az eredmények meg ki voltak téve a sátor falára, aki akarta megnézhette.

a Salzhoz hasonlítani meg nevetséges dolog, ég és föld a különbség még a legjobb magyar versenyhez is, így nemhiszem hogy lenne értelme hozzá hasonlítani.

#53
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Miért, ez ranglistapontos volt? Úristen.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#54
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Salzkammeren ezt úgy oldják meg, hogy nem csak a helyes irányt jelölik kb A4-es papíron, de a rossz irányt fehér alapon fekete X-el jelölik kb 5 méterre az elágazás után. Csak nehogy eltévedj az Apokban.


Úristen, a szomszédok elolvasták az UCI elõírást...sõt...ki fogsz akadni, de a rossz irányban 50 méterrel késõbb mégegy X van arrafelé, hogy ha benézed az elsõt, késõbb tutkóra észrevedd. Tudom, ez már 2 darab A4-es papír keresztezõdésenként, ami akár 30-40 lap is lehet egy versenyen.

Ranglistapont véleményem szerint ilyen lefutás mellett igazságtalan lenne...akkor legyen "barátságos" tekerésként (edzésként) elkönyvelve, s kész.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#55
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Na akkor egy újabb értelmes maraton.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#56
SWirl

SWirl

    vendég

  • fórumtag
  • 126 hozzászólás
Eredmények? Eredmények? Eredmények? Eredmények? Eredmények? Eredmények? Eredmények? Eredmények? Eredmények? Eredmények?
??????????????????????????????????????????????????????????????????

#57
mb33

mb33

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás
Salzkammeren ezt úgy oldják meg, hogy nem csak a helyes irányt jelölik kb A4-es papíron, de a rossz irányt fehér alapon fekete X-el jelölik kb 5 méterre az elágazás után. Csak nehogy eltévedj az Apokban.

#58
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.247 hozzászólás
a távok színei alapján kellett volna kijelölni az utat is, és akkor nem lett volna tévelygés
meg az elágazásoknál vagy plusz jelölést kirakni, vagy a "holtágakat" lezárni minimum egy szalaggal, hogy arra ne menjen senki
az útmutató embereknek szólni, hogy ne csak azt nézzék hogy merre menjen az ember, hanem azt is hogy jó távon megy-e (pl. Szálkai kettéválásnál)

#59
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Én nem értem, hogy az elsõ rendezésû maratonokon miért nehezebb egy pályát kijelölni, mint egy jól bejárt/bevált útvonalon. Az UCI elõírás, az UCI elõírás elsõre és tizedjére is - ha gondot okoz, összedobunk szívesen egy karton cseppálló A4-es sárga papírra valót jövõre...
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#60
Rimó

Rimó

    vendég

  • fórumtag
  • 65 hozzászólás
Köszönet a szervezésért!

Szeretnék javasolni pár fontos dolgot jövõre...
Kismaratonon mentem, de 55 km lett belõle... Az arany múlott rajta sajnos...Így csak bronz lett (mázli, hogy mindenki eltévedt:) Szerintem, egy ilyen verseny rendezésénél nem kéne a kis sárga táblákkal és irányító emberekkel spórolni. Egyébként a terep profi volt, csak a végére bettettétek azt a brutál emelkedõt....Ott még lefele se jöttem volna le... Szóval csak azt mondom, hogy jövõre ha jobb lesz a kijelölés, biztosan sok ember jobban fog visszaemlékezni a versenyre. Ja és lécci ne mondjátok hogy száraz a pálya, ha nem az.

Köszi mindent...:)