Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Szekszárd Maraton | 2008. augusztus 10., Szekszárd

- - - - -

  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#81
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,247 posts

Idõjárás.
Ma este fél héttõl kb. fél nyolcig volt egy nagy zivatar, az idokep.hu szerint 13 mm esõ esett, jelenleg tisztul az ég, az aszfalt szinte mindenhol felszáradt. A jelölést holnap folytatjuk, úgy gondolom, nem esett annyi, amennyit a teljesen kszáradt föld nem tudott felszívni, közel sem várható olyan sár, mint ami pl. Kislõdön volt.
Holnap este még jövök a hírekkel.
Robi

Reggel én is néztem, a pályától 40 km-re ugyanazok a tapasztalatok, vizes a föld, de nem folyott meg. Ezt ahogy Robi is mondja felfogja szívni valamennyire a föld, és ha nem esik utána több, akkor úgy gondolom tökéletes_lesz_a_pálya:)
(no por,az árnyékos helyeken nedves föld,másutt normál száraz/félszáraz)
délután megyek egy kört, majd jelentkezem

#82
Szekszárd Maraton

Szekszárd Maraton

    vendég

  • fórumtag
  • 78 posts

tuti ott legyen még az illetõ, mikor visszaérünk (hosszútávon mennénk). van erre ötleted, Robi?


Én végig ott leszek. :-) Vidd majd be vasárnap reggel 9 után a cuccodat a Turisztikai Kft. irodájába (Tourinform iroda, a templomnak a másik oldalán, mint ahol a rajt-célterület lesz), kolléganõmmel megbeszélem, hogy készítsen csomagmegõrzõs jegyeket, és rakja be hátra a csomagokat. Ha õ el is menne 5-kor, majd kiírjuk az ajtóra, hogy engem milyen számon lehet elérni, odamegyek, és kinyitom.

Idõjárás.
Ma este fél héttõl kb. fél nyolcig volt egy nagy zivatar, az idokep.hu szerint 13 mm esõ esett, jelenleg tisztul az ég, az aszfalt szinte mindenhol felszáradt. A jelölést holnap folytatjuk, úgy gondolom, nem esett annyi, amennyit a teljesen kszáradt föld nem tudott felszívni, közel sem várható olyan sár, mint ami pl. Kislõdön volt.
Holnap este még jövök a hírekkel.

Robi
Szekszárd Maraton: 2008. augusztus 10. - Fedezz fel új utakat!
Egyszer talán megint lesz...
www.szekszard.hu

#83
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

MJani leszel te is vasárnap?

99% hogy nem megyek.


A sebesség mindent megold.

 


#84
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 posts

MJani leszel te is vasárnap?
Dante,Zizsi,Hzoli és bandája?
a fórumról még?


Szia!

Én is jövök,még probálok embereket toborozni magam mellé a kocsiba.
Tanácsok városi bringásoknak http://bringalakat.hu/

#85
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,247 posts

Sziasztok!
Engem az érdekelne, hogy mennyire tüskeveszélyes a pálya (akácos vagy nagy belógó málnás), mert egy vékony gumival tervezek menni, ami nagyon tüskeérzékeny.

én arrafelé még nemkaptam defektet, de akikkel voltam, azok sem

gumiválasztásnál terepnél csont löszre számítsatok, ez változhat a péntek/szombati esõ mennyiségétõl függõen

MJani leszel te is vasárnap?
Dante,Zizsi,Hzoli és bandája?
a fórumról még?

#86
krisssz

krisssz

    vendég

  • fórumtag
  • 79 posts
még annyi, hogy mivel vonattal bénáznánk le, így nem nagyon tudjuk a cuccot hová tenni, körbevinni meg kevésbé akarjuk. tehát jó lenne, ha lenne valami csomagmegõrzõs lehetõség... odaadom én bármilyen szimpatikus büfésnek a versenyközpontban, nem az zavar... hanem az, hogy tuti ott legyen még az illetõ, mikor visszaérünk (hosszútávon mennénk). van erre ötleted, Robi?

#87
SWirl

SWirl

    vendég

  • fórumtag
  • 126 posts
Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy mennyire tüskeveszélyes a pálya (akácos vagy nagy belógó málnás), mert egy vékony gumival tervezek menni, ami nagyon tüskeérzékeny.

#88
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,854 posts

Sziasztok!

FIGYELEM, HELYSZÍNVÁLTOZÁS!
Elõnevezés:
balu, mondd meg, kit keresel, megmondom, rajta van-e a listán! [B

[/B]Fetzer Robi



Mivel még nem döntöttem el, hogy hosszú vagy közép:chin:

Master1 kategória, közép és hosszútávon
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#89
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Aha, szóval csak egy darabig lehet módosítani! Annyit akartam még írni, hogy Hasenfratz Petirõl és Bogár Gáborról tudom, hogy nem jönnek.

Fetzer Robi


15percen belül tudsz módosítani.
Ha több hozzászólásod van egymás után 15percen belül, akkor a moderátorok egy hozzászólást csinálnak belõle (igaz, VV ? :) ).


A sebesség mindent megold.

 


#90
Szekszárd Maraton

Szekszárd Maraton

    vendég

  • fórumtag
  • 78 posts
(Hová kellene kattintanom, ha módosítani szeretném az üzeneteimet??

Robi)

(Hová kellene kattintanom, ha módosítani szeretném az üzeneteimet??


Aha, szóval csak egy darabig lehet módosítani! Annyit akartam még írni, hogy Hasenfratz Petirõl és Bogár Gáborról tudom, hogy nem jönnek.

Fetzer Robi
Szekszárd Maraton: 2008. augusztus 10. - Fedezz fel új utakat!
Egyszer talán megint lesz...
www.szekszard.hu

#91
Lipi

Lipi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 419 posts
  • LocationWillersdorf (AT)
Ha vígasztal, Pécsrõl megyek én is.

#92
Szekszárd Maraton

Szekszárd Maraton

    vendég

  • fórumtag
  • 78 posts

Elönevezés !
kb mennyien várhatóak ? komolyabb nevek??


Ha ez ennyire kardinális kérdés :-), akkor:
Elsõ rendezés, elsõ verseny, kicsit késésben is voltunk a kihirdetésével, így én azt mondom, ha 250-en összejövünk, akkor boldog leszek. Mivel nincs nagy különbség az elõnevezési és a helyszíni nevezés díja között, a tapasztalatok szerint a legtöbben szombaton és vasárnap fognak nevezni, mindenki kivár, hogy milyen idõ lesz.
Remélem, az, hogy ranglistaverseny, segít idecsábítani a kb. 440 licenszes XC, maratonos versenyzõ legalább harmadát, hiszen ez az utolsó elõtti lehetõség, hogy vki Magyar Kupa pontokat szerezzen az év végi összesítéshez. Buruczki Szilárd már jelezte érdeklõdését, Parti Andris Ausztriában edzõtáborozik, Papp Dénes jön, többekrõl egyelõre nem tudok a "nagyok" közül. Az elõnevezések folyamatosan érkeznek, pár tíznél tartunk egyelõre. Bízom benne, hogy nem jutunk a Komló Maraton sorsára, ahol kb. 60-an voltak...

Üdv,

Fetzer Robi
Szekszárd Maraton: 2008. augusztus 10. - Fedezz fel új utakat!
Egyszer talán megint lesz...
www.szekszard.hu

#93
Justin

Justin

    vendég

  • fórumtag
  • 234 posts
Elönevezés !
kb mennyien várhatóak ? komolyabb nevek??

Ne felejtsd! "Csak a táv és a lendület változik, az élmény marad."

www.szksc.hu


#94
krisssz

krisssz

    vendég

  • fórumtag
  • 79 posts
köszi az especially figyelmet és vonatinfót... azóta találtunk ismerõst Pakson, oda megyünk szombaton, alszunk, majd reggel áttekerünk.

mégegyszer köszi!

#95
Szekszárd Maraton

Szekszárd Maraton

    vendég

  • fórumtag
  • 78 posts
Sziasztok!

FIGYELEM, HELYSZÍNVÁLTOZÁS!

A rajt a Kápolna térrõl bekerült a városközpontba, a Béla király térrõl fogunk indulni és oda is érkezünk! A megközelítés és a parkolási lehetõségek leírása a honlapon (http://www.szekszard...18&mf=59&cmf=79) már megtalálható. A távokban ez nem jelent változást, amennyivel kevesebbet jövünk reggel befelé a városba, annyival lett hosszabb a célbaérkezés városon belüli része. Ami miatt ez még fontos lehet, az az, hogy egy kicsit alaposabb bemelegítést kíván a dolog, mert a rajt után 760 m-rel már indul is az elsõ igazi emelkedõ, 2,05 km alatt 125 métert kell leküzdeni

Aztán szép sorjában (ezek eddig valóban nem voltak fent a honlapon, remélem, reggelre pótolják):

Nevezés, rajtszámátvétel szombaton 14-19 óra között és vasárnap 7-9 óra között a rendezvénysátorban.
Rajt egyszerre lesz vasárnap 10-kor (idõben eltolt rajtok a városi utak lezárása miatt nem lehetséges, kérem mindenki megértését!), innen especially krissznek ezért kicsit almás a vonattal érkezés, ugyanis leghamarabb 9:09-re ér be szerelvény Pestrõl. Ez még annyira nem is lenne gáz, mert ha vki elõre nevez, rendezi a fizetést is, és csak a rajtszámát kellene kiadni, akkor természetesen eltekintünk attól, hogy 9-kor bezártuk a boltot, csakhogy az a vonat egy IC/IP, amin elvileg nem lehet kerékpárt szállítani! :-( (Súgó: az IC 6:30-kor Baranya IC álnéven indul a Keletibõl, és Sárbogárdon kell átszállni az IP-re. De ha tudsz idõben kelni, és eljössz az 5:40-es személlyel Sárbogárdig, ott már talán rá tudod venni a kalauzt, hogy engedjen fel, bár mindössze két motorvonati szerelvénybõl szokott állni a reggeli IP, szóval nem sok hely van.) Vagy a legbiztosabb, hogy lejössz szombaton! :-) Hívd a kolléganõimet a megadott vonalas számon, segíteni fognak szállást keresni!

Talaj, idõjárás:
Tudom, hogy egy szervezõ szájából hiteltelenül hangozhat, de a pályának jelen állapotában csak jót tehet egy kis esõ - és szerencsére ennél többet egyelõre nem is ígérnek a meteorológusok (amit mára prognosztizáltak ide, az sem jött be)! Ha alá kellene írni, ami most van a met.hu elõrejelzésén, azonnal megtenném, a péntek-szombati zápor, zivatar csak a port verné el, akkor a szárazság. A másfél héttel ezelötti esõknek se híre, se hamva, ahol munkagépek feltörték a talajt, ott most 10-15 centi homok van, így most inkább a por, a finom homok eszi a technikát.
A GSF-modell elõrejelzése már egy kicsit érdekesebb, õk péntekrõl szombatra virradóra akár 30-35 mm mennyiségû csapadékot is valószínûnek tartanak, de azért abban a számításban még nagy a bizonytalanság: http://www.wetterzen...en/ani/gfsmeur/
A talaj a Szekszárdi- és Geresdi-dombságban jellemzõen lösz, mely homokszerû, de annál kisebb szemekbõl álló, alapállapotban szilárd talaj (bõvebben: http://hu.wikipedia.....org/wiki/Lösz), vízáteresztõ képessége jelentõs, azaz nagyon gyorsan szárad a felsõ rétege. Most egy-két állandó dagonyázótól eltekintve (melyeket kerülni lehet) olyan száraz mindenhol, hogy nem aggódom a verseny miatt.

Elõnevezés:
balu, mondd meg, kit keresel, megmondom, rajta van-e a listán! :-)

Távok, szintek:
kismaraton: 37,1km/668m
félmaraton: 53,8km/868m
maraton: 81,9km/1202m

Frissítõállomások:
kismaraton: Szálka (17km/236m)
félmaraton: Szálka (17km/236m), Mõcsény (31km/445m)
maraton: Szálka (17km/236m), Véménd (32km/580m), Kishidas (53km/830m)

Egyelõre ennyi. Gyertek! :-)

Fetzer Robi
Szekszárd Maraton: 2008. augusztus 10. - Fedezz fel új utakat!
Egyszer talán megint lesz...
www.szekszard.hu

#96
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,854 posts
Estleg elõnevezési listát lehet látni,találni valahol?
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#97
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
http://www.met.hu/om...0&stt=Szekszard


A sebesség mindent megold.

 


#98
gorgo

gorgo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 649 posts
esõ esetén a lehetõ legvékonyabb gumi... agyagos, ragadós a sár, murva szinte sehol sincs, leszámítva az elsõ dombon a tanyák mellett elhaladó utat, illetve rövidebb szakaszokat.

eddig még inkább teljesen poros a pálya, tegnap egy traktor sok helyen ledózerolta az utat, tehát még mélyebb lett lett a por.
Nagy esõnek kell lennie ahhoz, hogy rendesen szivassa az embereket, minden teljesen száraz
fanatiX mtbc

#99
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,854 posts
Egy kérdés a szervezõkhöz?
Esõs nap esetén a pálya állaga milyenné vállhat?
Sártengerré min Crosskovácsi? Vagy olyan mint a Bükk vagy Szilvás?

Tehát a terra ... full föld vagy agyag, vagy homkos sóderos, netán elvezeti a vizet, vagy tartja mint Atlasz a vállán a földet ...:)
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#100
geoff

geoff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 401 posts

hello

minden megvan, csak azt az apró infót nem találom, hogy mikor indul melyik táv... BPrõl mennék és elviráznék, hogy leérek e még aznap vonattal... szóval kellenének a távok indításának idejei. köszi.


Rajt 10:00-kor, ennek megfelelõen ha 9-re odaérsz szerintem rendben lesz.