Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Üzenőfal

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
37911 hozzászólás a témában

#161
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

Ki volt az a fórumos akinek a karbon KTM bicaja volt Lefty villával?

 

b+, Maggi, mintha most regisztráltál volna...


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#162
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Te nem blogoltál korábban hasonló névvel egy testépítős oldalon?

Azok jó régen voltak. Mindegy. Szerintem is én voltam, csak akkor még hosszú hajam volt, meg később lenőtt hátközépig, most épp' ismét afelé haladok.

 

Amúgy durva, hogy 1 héttel rá, hogy kitoltak a műtőből, már bringáztam, rá 2 hétre meg már országútiztam, s kb. ugyanazokat a távokat teljesítem, mint a baleset előtt, DE sokkal jobb erőben-kedvvel, és több energiával (kaja? :D )

 

A csontvelőm is szépen működik, konkrétan megszűnt a trombocitopéniám és leukopéniám. A hematokritem továbbra is 0.33-as, evvan :D Rég volt már B12 a seggbe. A vállaim szimmetrikusak, a ballal is mindent meg tudok csinálni, a mozgáspálya teljes, nincs korlátozottság. Mondta is doktorbácsi, hogy nagyon szép ez így. Mondjuk mondtam, hogy még 3 hétig felsőtestet nem terhelnék súllyal, mert az egy PITA és mellette veszélyes is, mert a sín-szegecsek összefogják ugyan a csontot, de ez a csont még nagyon gyengusz. :) 

 

Amúgy országútin kényelmes, főleg a basson. 42-es szélességű kormány, "ringatózó" acélváz és 26-os befogójú nyeklő-nyakló-hajló kormány. A trekking annyira nem jó, a nagy széles kormány, szarv nélkül nagyon kicsavart kényszerpozícióba helyezi az ízületet, igaz, a baleset előtt is fájt attól a csuklóm-vállam-mindenem :D 



#163
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

Ki volt az a fórumos akinek a karbon KTM bicaja volt Lefty villával?



#164
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Fogadd meg Ivancsó Isti tanácsát. Ajánlott neked egy könyvet.

:) bizony, bizony.

 

A bemutatkozó topikba fogok amúgy írni szerintem egy kicsit, még úgy sem mutatkoztam be. :) Annyi szent, nálam a 15 évesen 140 kilós "forma" és a későbbi edzőtermi évek meghatározóak voltak abban, hogy ez kialakult. :)  Főleg, mikor valaki rádöbben az előbbi helytelenségére, az alapjában formálja át, hogy látja magát..



#165
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Az majd. Jelenleg "féltávnál" a zetegyemen, most lenne a felezőtábor :D Egyébként tavaly volt pár hónap, amiben lehetőségem volt kicsit segédkezni-tenni-venni, s jórészt pipettázással, excelezéssel, meg laboros és irodai teendőkkel kellett megbirkózni, fizikai aktivitást meg a folyosókon mászkálással lehet a nap során gyujteni. 

 

Az idei évben már több gyakorlat, mint elmélet lesz, így fontos lenne, hogy legyen energiám nap közben is, mert egy elméleti oktatást abszolválsz úgy is, ha megmozdulni nem bírsz, de egy mászkálósabb-aktívabb tevékenység már igényel némi energiát is. Meg hát, ....-ba, tipikus "piknikus" gyerek vagyok, széles csípő-széles felső függesztőöv, relatíve széles hát, kb. a "klasszikus" "testmagasság-100" képlettel nézek ki egészségesnek, most meg ahhoz fel kéne kapnom vagy 15-16 kilót kb. 

 

Van pár hetem, hogy megtanuljak szénhidrátot fogyasztani. 

 

Közérzetre már sokkal-sokkal jobban vagyok, mint 2-3 hete, vagy a baleset utáni napokban voltam, a szívfrekvenciám most 39-40 (legalábbis 2 perce EKG-n ennyi volt, szerencsére teljesen normális "tankönyvi negatív" az egész, csak kissé lassú..) DE sajnos, még mindig ketózisban vagyok :)

 

Utóbbi nem probléma, csak idegesít, ha rámszólnak, hogy "fogd be a pofád, mer' hányingert kapok" :)

 

Köszönet amúgy a támogatásért mindenkinek, tényleg jól jött ez a kulcscsonttörés, mert enélkül rejtve maradt volna a valós probléma :)

Fogadd meg Ivancsó Isti tanácsát. Ajánlott neked egy könyvet.


  • Vejne kedveli ezt


A sebesség mindent megold.

 


#166
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Én a másik oldalról jövök (110+ kiló), innen nézve egyszerűbbnek tűnik a "hízni kell" probléma. Egyetértek Zézóval, ahogy rendbejön a vállad, kicsit nyomni kell a mozgást, jön majd vele étvágy is.

Műtötték pár éve a térdeim, s volt a gyógytornán rajtam kívül még pár elvetemült síőrült, akivel néhány alkalom elteltével gyógytorna helyett szárazedést nyomtunk, versenyeztünk, melyik feladatot ki hány száz százalékon old meg. A gyógytornász meg elég érdekes állatfaj, nem fog neki nehezére esni olyan feladatot adni, hogy beszarj... :D

Jut eszembe, a kulcscsonttöréses gyógytornászom is remek példány volt, három héttel a műtét után már küldött fel a bordásfalra, saját súllyal huzódzkodni. Az orvos meg nem értette, mitől vált szét az egyszer már összeforrni kezdett törés. K. anyját... :D

Szóval hajrá, nem kétszáz kilóról kell lefogynod!



#167
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Ha jól gondolom nem fizikai munkát végzel.

Az majd. Jelenleg "féltávnál" a zetegyemen, most lenne a felezőtábor :D Egyébként tavaly volt pár hónap, amiben lehetőségem volt kicsit segédkezni-tenni-venni, s jórészt pipettázással, excelezéssel, meg laboros és irodai teendőkkel kellett megbirkózni, fizikai aktivitást meg a folyosókon mászkálással lehet a nap során gyujteni. 

 

Az idei évben már több gyakorlat, mint elmélet lesz, így fontos lenne, hogy legyen energiám nap közben is, mert egy elméleti oktatást abszolválsz úgy is, ha megmozdulni nem bírsz, de egy mászkálósabb-aktívabb tevékenység már igényel némi energiát is. Meg hát, ....-ba, tipikus "piknikus" gyerek vagyok, széles csípő-széles felső függesztőöv, relatíve széles hát, kb. a "klasszikus" "testmagasság-100" képlettel nézek ki egészségesnek, most meg ahhoz fel kéne kapnom vagy 15-16 kilót kb. 

 

Van pár hetem, hogy megtanuljak szénhidrátot fogyasztani. 

 

Közérzetre már sokkal-sokkal jobban vagyok, mint 2-3 hete, vagy a baleset utáni napokban voltam, a szívfrekvenciám most 39-40 (legalábbis 2 perce EKG-n ennyi volt, szerencsére teljesen normális "tankönyvi negatív" az egész, csak kissé lassú..) DE sajnos, még mindig ketózisban vagyok :)

 

Utóbbi nem probléma, csak idegesít, ha rámszólnak, hogy "fogd be a pofád, mer' hányingert kapok" :) 

 

Köszönet amúgy a támogatásért mindenkinek, tényleg jól jött ez a kulcscsonttörés, mert enélkül rejtve maradt volna a valós probléma :) 



#168
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Ha jól gondolom nem fizikai munkát végzel.


  • Vejne kedveli ezt
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#169
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

B*zmeg akkor egyél!

:D :D :D

Tényleg évek óta küzdök ezzel a ..... .... testképzavarral (na, vajon minek a kompenzálása a kerózás-apróbuzulás? :D ) és annyira mélyre gyökerező téves megrögződéseim vannak, hogy szó szerint verbális erőszakkal lehet csak hatni rám.. Pech.


  • Vejne kedveli ezt

#170
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás

Jobbulást!


"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#171
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Tényleg inkább blogolnom kellene, de újabb epizód a kálváriámban :D

 

Egyrészt rájöttem, hogy ha nincs hámban-felkötve a karom, nem fáj. Gyakorlatilag 1 héttel műtét után már nagyobb terheléstől eltekintve bármire használhatom a bal oldalamat, sőt, a traumatológus szerint KELL IS.

 

Azonban A szívproblémák, anémia, alacsony fehérvérsejt-trombocitaszám, gyakori ájulások és szédülések valószínűleg nem "betegség" miatt vannak, hanem szimpla krónikus alultápláltság miatt (ie.: évek óta tartó... ugyebár nincs 1.5 éve, hogy anorexiával kezeltek.. erre most megint nagyon abban az irányban voltam. tkp. márciustól kezdve 20! kilótól szabadultam meg, pedig előtte sem volt nagyon vastag alkatom, de az összes orvos, aki mostanában látott, nagyon-nagyon el volt borzadva, hogy nézek ki.)

 

Mondjuk ha napi 1500 kalóriát hazudnék, még talán túl is "hencegném" a bevitelem, jó lesz az 1200 körülinek az elmúlt hónapokban... Vö.: 92-3 kilóról most 72 voltam, s az is félő, hogy műtét alatt túlszedáltak, mert "önbemondáson" alapult a dozírozása az altatónak, és 84-et adtam meg tömegnek... )

 

A legrosszabb, hogy most tényleg bordák-lapockaélek-csontok lógnak mindenhol, a bőrömön is nagyon látszik, hogy "valami" nincs rendben, a hajamról nem is beszélve, de ferde elmével így látom "kívánatosnak" a képet. 

Tényleg évek óta küzdök ezzel a ..... .... testképzavarral (na, vajon minek a kompenzálása a kerózás-apróbuzulás? :D ) és annyira mélyre gyökerező téves megrögződéseim vannak, hogy szó szerint verbális erőszakkal lehet csak hatni rám.. Pech.

 

Amúgy tudom, hogy senkit sem érdekel, de nekem sokat segít, ha leírom :D :D



#172
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Linkelem, mivel mi is említve / érintve vagyunk 

 

http://www.buzzfeed....ch-might-n-uqp5



#173
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás

http://www.sherparally.hu/info

 

hadd' fájjon.



#174
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
Ma a HHH melletti repter eszaki oldalan talaltunk egy kis kek ujszovetseg-zsoltarok-peldabeazedek fuzetecsket.benne konyvjelzokent(?) egy alairt lepecsetelt de kitoltetlen orvosi igazolassal :D ha valaki hianyolja az ibs-nel atveheti.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#175
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

köszi, ment a mail.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#176
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Nincs tele, rendszerhiba.

keczkozoltan@gmail.com


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#177
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

zee-nek üzenem, szeretnék privátot írni, de tele a ládája.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#178
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás

hello forumtarsak.

bajarol szeretnek venni egy kerekszettet de az elado :angry:  nem hajlando postazni.

valaki at tudna venni tole?meghalalom.

 


regi/hibas agyvaltokat veszek.


#179
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 999 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Sziasztok!

 

Bionx bütykölésben jártas egyed elérhetőségét kérném. 2013-as, 48 voltos kütyü hackeléséről lenne szó.

(AM Bringa nem játszik.)

 

Az ügy sürgős, így minden érdemi tippet szívesen fogadok.

 

Előre is köszönöm.



#180
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás

Tegnap volt szerencsém a soproni dh pályán megjelenni - nem-nem, csak toltam és felfelé :)

Sok mindent elmond a pálya minőségéről, hogy a kb. 30-40 fő bringás között ott volt Markus Pekoll (állítólag top 10-es név), hogy a Dél-Afrikai első világkupa futam előtt edzen kicsit!


"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"