Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringaexpo

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
693 hozzászólás a témában

#61
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
ez 29er volt? kene... :)

Feltöltött kép

#62
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Ez nagyon rossz hír, hogy a Mavic nincs egy kézben, eléggé csökkenti a bizalmamat.


A Mavic cég tulajdonosa a Salomon. Az alkatrészeket a Megabike importálja, a ruházatot pedig a Biketex (vagy a jogutódja). Azért a Biketex, mert korábban ez a cég hozta be az Adidas bringás ruhákat, ami egyben a Salomon bringás vonala is volt. Aztán a Mavic felvásárlás után a Salomon lecserélte a márkanevet, Adidasból Mavic lett. Az importõrök pedig maradtak.

Ha már az autós "konferencia" közönségnapján jársz jársz Genfben akkor kérdezd már meg a PR-vezetõket, hogy Magyarországon miért van két Peugeot (autó, robogó), Volvo (autó, teherautó) és Renault (autó, teherautó) importõr? Ez talán nem rombolja az imázst? Röfike rosszul mondta. Jó, ha 100 kiosztott katalógusra jut egy vásárlás!

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#63
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

Ez nagyon rossz hír, hogy a Mavic nincs egy kézben, eléggé csökkenti a bizalmamat. A másikat azért nem néztem meg, mert nem volt kint kerékpáros cucc, a stand alapján árulhattak volna akár TV Shop dolgokat is.

Ez neked miért rossz hír? Ennek mi köze a márkába vetett bizalomhoz, attól roszabb lesz a kerék, vagy hamarabb elszakad a mez? Egyáltalán a fogyasztót miért érdekli, hogy minek ki a forgalmazója?
Ha nem nézted meg, akkor honnan tudod, hogy nem volt kerékpáros cucc? Mi a kerékpáros cucc? A mez és cipõ nem az?
Egyébként pedig forgalmaznak bringát is, ha odamentél volna és nem csak a távolból okoskodnál, akkor megláttad volna te is a szelektív látásoddal.
Látom te tipikusan az az ember vagy, aki csak fikázni tud, akinek semmi sem elég jó és csak beszél össze-vissza olyanról is, amit meg sem nézett.

H.Zolinak szeretettel:
Holnap utazok Genfbe, autós konferenciára. Ígérem, nem hozok egy katalógust se, nehogy túllépjem a felvihetõ csomag súlyhatárát.

Ja értem, ezért kellett az a rengeteg "hasznos" katalógus az utazás kiállításról.
Könyörgöm, az internet elõtt ülsz, sokkal több információt elérsz bármirõl, mint a nyamvadt katalógusokból.

#64
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Nekem pedig ez volt meglepõ: https://picasaweb.go...936199129513906
Ha nincs hozzá kereke, ne tegye ki...

Katalógusvadászoknak: A neten minden info fellelhetõ. Azért nem fognak 10000db katalógus kinyomni, hogy a jó részét csak tényleg szemétnek, lomnak vigyék haza az emberek. 100-ból talán 20 ember, ha vásárol belõlük (DT Syncros, Thomson). Aki ilyet vesz már ismeri. Katalógust szerintem pont annak a cégnek éri meg aki sokféle terméket árul, és így átlátható a paletta (Mali).


#65
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Ez nagyon rossz hír, hogy a Mavic nincs egy kézben, eléggé csökkenti a bizalmamat. A másikat azért nem néztem meg, mert nem volt kint kerékpáros cucc, a stand alapján árulhattak volna akár TV Shop dolgokat is.
A Lánc katalógus 2010-es, a Syncros egy lapos valami. Én azt hívom katalógusnak, ami adatot tartalmaz a termékrõl.

Biker kint volt? Láttam valami FSA hajtókart egy sarokban, de Sramot nem tudok felidézni.

Az Interwheel egy hibrid kiállítás volt, sokkal kisebb területen. De legalább volt hangulata, talán pont emiatt. A Vasúttörténeti park is azért tetszik jobban, mert inkább "szakmabeliek" vannak a nézõk között is.

H.Zolinak szeretettel:
Holnap utazok Genfbe, autós konferenciára. Ígérem, nem hozok egy katalógust se, nehogy túllépjem a felvihetõ csomag súlyhatárát.
VENDETTA!!!

#66
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ennél a bringánál ami a Pyxis ösztelós prototípusa kicsit meglepõdtem hogy egy xtr-xt felszereltségû bringába hogy raknak egy Tora villát még akkor is ha prototípus.
https://picasaweb.go...938358668205794
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#67
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Köszönöm a képeket!
"Ride today, heal tomorrow"

#68
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás
kicsit megkésve :https://picasaweb.go...CJHwnZ3n89n0aw#
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#69
DaniKing

DaniKing

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 622 hozzászólás
Valaki nem tud infót róla, hogy tegnap ki volt az a fiatal lány a Mali standnál? Malis pólóban volt és elég sokat fényképezett. :)

#70
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest

A többség a helyigényes kerékpárokat hozta ki, alkatrészt nemigen. Látszik, hogy más a célközönség, mint régen.


Milyen alkatrészekre gondolsz? BBB nem kevés motyót aggatott ki, plusz katalógus is volt, Biker, Mali, Bikefun, Lánc, syncros, Dt katalógus alkatrészekbõl nem elég? Tény és való régen a shimano rakott ki mtb és országúti szettjeirõl is katalógust, sõt régen volt olyan amikor az üzleteknek szánt katalógusukat is meg lehetett venni. Cseke ahogy szokott most sem hozott katalógust, de õk nem is forgalmaznak olyan dolgot, ami különösebben lázba hozna. Xfaktor-t most nem láttam komolyabb kiállítással, konák is utólag itthon fotón tûntek fel, nem tudom elkerülte a figyelmem, vagy tényleg nem volt.

Régen mi volt több alkatrészekbõl? Elég rég járok ki, már akkor is kijártam amikor volt még interwheel, de nem tudom mire gondolhatsz.

#71
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

Érdekes, hogy két helyen volt kint pl. Mavic zászló, de csak a Megabike-nál volt kirakva kerék, a másik hely nem is tudom mi volt.
Az utazáson egy standon kétszer annyi hasznos katalógust tudtam összeszedni, mint a komplett Bringaexpon.


Ha nem tudod, akkor miért nem nézted meg?:confused: Az egyik kerekeket, a másik ruházatot forgalmaz.
Sejtem mennyi "hasznos" katalógussal térhettél haza!:P Azzal fûtesz? Vagy abból utazol gondolatban a következõ remek kiállításig, ahol megint beszerezhetsz kétszer annyi hasznos katalógust?

#72
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Igaz, már késõ volt este. Szóval Scultura vázat szerettem volna, csak épp a Schwalbe katalógust lapoztam és megakadt a szemem az új szingón.

A többség a helyigényes kerékpárokat hozta ki, alkatrészt nemigen. Látszik, hogy más a célközönség, mint régen.
Érdekes, hogy két helyen volt kint pl. Mavic zászló, de csak a Megabike-nál volt kirakva kerék, a másik hely nem is tudom mi volt. A Megabike-nál pl tudtak mondani hasznosat a karbon kerékrõl. Viszont a Thomson állványon a Syncros katalógus volt kint, a Thomsont nem találtam.
Volt kint Kona? Korábban mindig megtaláltam, most nem. Sebaj, legfeljebb márkát váltok.

Az utazáson egy standon kétszer annyi hasznos katalógust tudtam összeszedni, mint a komplett Bringaexpon.
VENDETTA!!!

#73
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest

Sajnos a kiállítás minõsége erõsen hanyatlik.
-nincs információ a kiállított termékekrõl, sokszor katalógus sincs
-egynémely standról nem tudtam eldönteni, mégis ki állít ki
-sokan a termékskála 10-20%-át hozták ki

Legnagyobb csalódás a Bikefun volt. Kétszer próbálkoztam info-t szerezni az Ultremo-ról.
1. Hölgy megkérdezi, szeretnék e valamit. Mondtam igen, mondjon valamit a vázról.
A válasz annyi volt, hogy ad egy listát a márkakereskedõkrõl, és ott mindenre szívesen válaszolnak.
Ezután már csak azt kérdeztem, hogy elnézést, nem maguk forgalmazzák a terméket.

2. Késõbb odamentem egy sráchoz a pult mögött, ismét Ultremo. Elkezdte mondani, az integrált nyeregcsõnél megállítottam.... Szerencsétlen a Reacto-ra látott csak rá.


@rva messze van Európa.



Milyen Ultremo-ra is gondolsz? Neten csak Schwalbe ultremo-t találtam, arról meg van info a 2011-es schwalbe katalógusban amit a bringaexpon szereztem be. Google nem is hoz találatot merida ultremo-ra.


Ha a bikefun "csak" az általa forgalmazott termékek "10-20%-át" hozta ki, akkor ha mindent kihoz az egész pavilont kibérelhette volna.

Jó volt ez, volt minden szinte, így visszagondolva xfaktor katalógust nem hoztam, valahogy lehet elkerülte a figyelmem, de egy fél hátizsáknyi katalógust gyûjtöttem így is, köztük olyanokat is mint syncros, DT swiss amikhez eddig nem nagyon volt szerencsém.

#74
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Sajnos a kiállítás minõsége erõsen hanyatlik.
-nincs információ a kiállított termékekrõl, sokszor katalógus sincs
-egynémely standról nem tudtam eldönteni, mégis ki állít ki
-sokan a termékskála 10-20%-át hozták ki

Legnagyobb csalódás a Bikefun volt. Kétszer próbálkoztam info-t szerezni az Ultremo-ról.
1. Hölgy megkérdezi, szeretnék e valamit. Mondtam igen, mondjon valamit a vázról.
A válasz annyi volt, hogy ad egy listát a márkakereskedõkrõl, és ott mindenre szívesen válaszolnak.
Ezután már csak azt kérdeztem, hogy elnézést, nem maguk forgalmazzák a terméket.

2. Késõbb odamentem egy sráchoz a pult mögött, ismét Ultremo. Elkezdte mondani, az integrált nyeregcsõnél megállítottam.... Szerencsétlen a Reacto-ra látott csak rá.

@rva messze van Európa.
VENDETTA!!!

#75
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
én is csodálkozva néztem, hogy mennyi mindent kihoztak, sokkal több látnivaló volt, mint tavaly.
viszont az embereken érdektelenséget láttam, átfutottak a standokon, megpörgették a kerekeket, megpiszkáltak, elnyomtak mindent, amit lehetett és mentek tovább... de aztán lehet csak én ítélem meg rosszul.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#76
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Köszi, jók képek!
Na, ma rávettem magam és kimentem magam is. :-> A karbon Giant Trance X SL-en nagyon elcsodálkoztam, egy kétmilliós bringát nem vártam, hogy így kiállítanak, szóval pozitív meglepetés volt - igaz,máshol is akadt már 1.5 milliós bicaj bõven. 29er Anthem X kicsit hiányzott, hogy nem volt kint, de például az 29er XTC kifejezetten tetszett a Giant standján. Ára ugyan nem kevés, de talán nem is annyira horror a ~440E HUF-fal (?). A Specinél megcsodáltam a 29er Epic Comp-ot, azt piszkosul elfogadnám, csak hát az árcédula... ~840e HUF elég komoly összeg már, a mostani kocsim sem ér ennyit. :-> Ami szintén pozitív meglepetés volt, az a Merida standja. Tavaly is nagyon kitettek magukért, de idén az a 29er BIG.NINE, hát mit mondjak, le a kalappal! Alig 2 hete volt a világpremier és itt meg lehetett tapogatni élõben, azért ez nem semmi!
Ami érdekesség volt, hogy a Biker standján, ahol a Scott cuccok voltak, fel lehett íratkozni kerékpár méret méréséhez, ami nem kicsit hasznos. (Felíratkoztunk.) Szerintem egész jó volt idén a kiállítás, nekem tetszett!

#77
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 hozzászólás

Tök jó lenne, dank1000 elõre is! :->


A képek, jelentem. :) Sajna nagyon kevés, nem biztos, hogy jólesz:

Bringa Expo 2011 - a set on Flickr

#78
AkPi

AkPi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás
rendben, kösz a segítséget akkor holnap megyek.
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani. "

#79
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás
https://www.facebook...186116354758916

Feltöltött kép

#80
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 hozzászólás

Tök jó lenne, dank1000 elõre is! :->


Még nem volt idõm, este tudom csak feltenni, sorry.