Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1470 hozzászólás a témában

#141
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
stp1: teljesen jó intézkedés az - kicsit nevetséges volt, hogy nálunk elsõ félévben elõadásokon alig volt tele a terem, de most még a duplakereszt és a tavaszi n*15 után is 10% körüli azok száma, akik elsõ féléves tárgyra járnak. mi bejártunk, nyomtuk keményen - most egy qrva szavunk nincs a szopózás miatt (szopózás != az, hogy a tanszékek direkt g*ciznek a néppel), csináljuk amit kell csinálni, míg azoknak akik ehhez nem szoktak hozzá mert csak buliztak meg be-bejárogattak elsõ félévben, aztán tavasszal 30-35 kredittel éppen bent maradtak, azok meg szenvednek a sok követelmény miatt.
amúgy meg a hónap egyetemista cikke:

http://himmel.hu/edward/neptun/

#142
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
segítsetek a vikeseken, hogy eltöröljék az elõadás katalógust :D
Vélemények a katalógusról

#143
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Akkor jó. Kicsit neccesen fér bele közgázon a repüléstervezés, mint szakdolgozati téma, de elmagyaráztam, hogy de mégis. :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#144
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás
Akkor hatarozottan jo jel. :)

#145
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Hogy megírhassam. :) Mármint, hogy abból írhassam a szakdolgozatot, amibõl én szeretném, és ne a felajánlott százegynéhány közül kelljen választanom.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#146
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás
Attol fugg, hogy mi a cel. :)

#147
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Ha a szakirány vezetõ elfogadta az egyénileg választott szakdolgozati témámat, az már jó jel?

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#148
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

ma kipróbáltam milyen a Nagyolvasóban tanulni - f*sza, egész konkrétan. velem szemben egy jogászforma ült, a ~600 oldalas "Büntetõjog - Általános rész" könyvet olvasta (kela, te jogász vagy, nem? hány ilyenetek van még?:D), 2vel arrébb az anatómiakönyv pörgött..hálisten közgázos nem volt a környéken:D

kela: nálunk idén 2.03-tól már osztottak havi 9k ösztöndíjat...nekem eddig ami 4 vagy 5 lett a 3 félév alatt, az mind félévközis, azokból meg a 10. hétig mindbõl meg lehet szerezni a 2-3-ast, onnantól meg ha van még kitartás akkor sima 4-5 a vége...fizikából lett tavaly 4-es vizsgám, de az nagyon könnyû utolsó utáni vizsga volt, rendes vizsgán az egy gyenge 3-ast ér talán.

Jaja, most vagyok elsõéves. A félévi vizsgák így néznek ki:

római jog - 370 oldal --> leginkább csak könyvbõl lehet, ezt nagyon tudni kell.
magyar állam és jogtörténet 400 oldal --> ugyancsak könyv, ez sem piskóta.
közgáz 360 oldal--> ezt csak jegyzetbõl meg a fejezetek végén található összefoglalásból fogom tanulni, cél a kettes.
statisztika --> gyakorlati vizsgát megcsináltam, elmélet 9 oldalnyi fogalom.
politológia--> >300 oldal. ugyancsak jegyzet, nem lesz idõm elolvasni már, de azért megpróbálom, az a tárgy, amiben segít, ha jó voltál töribõl, képben vagy az aktuálpolitikában és iq-ból is elég sok dolgot össze lehet hozni.
filozófia---> fogalmam sincs mennyi, kb. 200-300 lehet, tömény rizsa. Viszont muszáj lesz elolvasnom.
jogi alaptan--> 200 oldal, ezt alapvetõen tansegédletbõl tanulom, mert a könyv elsõ 80 oldala értelmezhetetlen és utána sem lesz sokkal jobb.
Jogi adatbázisból már levizsgáztam, szal az nincs. Latint kellene még nyomni, az elég necces lesz, szóval azzal lehet, hogy csúszok.

#149
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás
hali!
Csajosnak kellene egy beadandót szerezni Bölcsész, szociológus forrásból: Egy konkrét társadalmi problémáról kéne értekezni. pl.: abortusz, függõség, homoszexualitás, fiatalkorú sex, munkanélküliség stb
Ha van valakinek ismerõse és rákérdezne jól jönne egy ilyen anyag.
Elõre is köszi.

#150
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
az infósok valóban az I-ben vannak, de én meg villanyos vagyok - konkrétan 2 darab elõadásom volt az I-ben (Informatika 1, stílusosan:D), semmi más. a Q-ban volt még 2, az összes többi az az E-ben...nem is jártam a lágymányosi campus környékén kb 5 hete?:D

#151
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

múltkor betévedtem r·3-re. hely még csak lett volna de oxigén kevés volt .)


matt kussol, elég a közgázosokkal megküzdeni a helyekért :D
infosoknak I épület, így jártak :) ott mi se kapunk soha helyet, de a Qban is 8ra ott kell lenni, hogy tutttira legyen.

#152
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
múltkor betévedtem r·3-re. hely még csak lett volna de oxigén kevés volt .)

#153
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
hát az E ugye le volt zárva sokáig, még nincs is visszarendezve jól, de a VIK-es órák tisztes részét meg átrakták az r-t-h-e tömbbe, többiek maradtak, szóval eléggé teli szokott lenni az R köb - 1-1 hely mindig akad, de hétfõ-kedd-szerdán 10 után esélytelen volt kb, kihalásos alapon ment a helyszerzés...

#154
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
amúgy nem vágom. mostanában mindenki bejár vagy több lett a diák vagy mi? anno R köbön mindig volt ezermillió hely.

#155
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
mi? a D-ben?
mindig felliftezünk az 5.-re majd cikkcakkban lecsorgunk, nincs olyan napszak hogy ne lenne dugig tele.

R elsõ emelet is jó, ha van üres hely, vagy az tetõtéri termek, van hogy üres 1-2 órára.

mi kb az elsõ pár zh után rájöttünk, hogy itt kétféle jegy van csak...

#156
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
akkor már a D épület 4-5. emeleta, ha "le lehet ülni" - ott vannak nagy asztalok, wifi meg sok konnektor, de a kutya se jár oda:D

#157
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
menj feljebb egy emelettel .)
mondjuk nincs sok hely, de le lehet ülni

#158
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
a bé az melyik szárny? nekem csak a jobb oldaliban (I fele) szokott lenni órám, ott is a földszinten, de ott ilyennel nem találkoztam....

#159
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
folyosókon vannak asztalok székek a q bé részében. ott jártam még csak .p

#160
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás

Csak engem frusztrál ,hogy az eddig megszokott 5-ösök helyett 2-es ill. 3-asokkal szórnak meg?


van, hogy elégedett megyünk sörözni egy-két kettes, hármas után..:)
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)