Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1470 hozzászólás a témában

#1241
weqa

weqa

    vendég

  • fórumtag
  • 183 hozzászólás

Számvitel. 3. próba. Nem lett meg. Költségtérítés, kiiratkozás, passzív félév. Elmentem passzivra. Pcsába


uhh... onnan nehéz visszaszokni az iskolapadba... tapasztalat :P

#1242
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Számvitel. 3. próba. Nem lett meg. Költségtérítés, kiiratkozás, passzív félév. Elmentem passzivra. Pcsába
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#1243
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás

ahogy bejön a fõoldal, ott tudod választani a régi neptunt ;)

Öööö... Tényleg. Megint elõbb ugattam, mint néztem körül. És most folytatom: Miért kell másfél hónap egy tanszéknek, hogy beírja a jegyet a Neptunba? Ezért nem tudsz idõben tárgyakat felvenni és maradsz le kurzusokról. Valamint miért hirdetnek meg kurzust 65 fõre, ha 120 embernek kötelezõ a tárgy felvétele? De ami a legjobban tetszik: Az Irodalomtudományi Tanszék beírt elõfeltételnek valamit, amit csak a magyar alapszakosok tanultak, a minorosok viszont nem. Aztán mikor borult a bili, kitalálták, hogy minden minoros nyújtson be kérvényt, ahelyett, hogy levették volna az elõfeltételt. Pannon puma - Veszprém....

#1244
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
15 % megy át költségtérítésesre. Nálunk 60 kredit kell 4 félév alatt, ez a szûrõ, akinek nincs meg annak pápá-t intenek.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#1245
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

nekem haver azt mondta mechán nincs kémia de lehet matt jobban tudja
grat a 29 kredithez, nekem csak 19 kreditem lett de nem tanultam rendesen
milyen átlagtól jár ösztöndíj és hogy kell átlagot számolni?

Daci...
urban legend helyett a tárgyak:
ftp://www.gepesz.bme.hu/oktatas/bsc/Mechatronikai_mernok_BSc.pdf
átlag:
Mit csináltál azzal a kis füzettel, amit minden elsõs megkap? (nektek talán zöld színû)
Esetleg gólyatáborban nem voltál? Haverjaid az egyetemen sem tudták?

Van egy tanulmányi átlag, amit úgy számolsz mint középsuliban, ez nem új. Az ösztöndíj átlag az pedig natúr súlyozott átlag...tantárgyanként összeszorzod az adott tantárgyból kapott jegyed a tantárgy kreditpontjával, ezeket összeadod és osztod 30-al (ugyebár ennyi a "terv"). Hogy szakonként mennyitõl van ösztöndíj...KTH.

A natúr súlyozott átlag a súlyozott tanulmányi átlag: Kredit×jegy/(megszerzett kreditek száma)
Az ösztöndíjak megállapítását a Kari HallgatóiKépviselet végzi. Félévenként változik (kisebb-nagyobb mértékben), daci elsõként itt fogja látni: http://ghk.ktk.bme.hu (ha megnézi.. és elolvassa...)

A BME nappali BSc képzései:
http://portal.bme.hu...rogram/Bsc.aspx

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#1246
weqa

weqa

    vendég

  • fórumtag
  • 183 hozzászólás

A fõiskola egyoldalú nyilatkozattal is megszûntetheti annak a hallgatónak a
jogviszonyát, aki:
a) a kötelezõ és a kötelezõen választható tárgyakból a beiratkozást követõ
két aktív félév alatt minimum 30 kreditpontot nem szerzett és nem
vállalja a költségtérítéses képzést, (átmeneti rendelkezés: a szabályzat
hatályba lépésétõl számított 1 év haladékot kapnak a 2006/2007-es
tanév elõtt beiratkozott hallgatók)


A fenti nem BMF-es...

http://neptun.bmf.hu/szabalyzat

A hallgatói jogviszony megszûnése 11. § (3) c) megszerzett kreditpontok száma az elsõ beiratkozását követõ 3 aktív félév (nappali képzés), illetve 4 aktív félév (esti és levelezõ képzés) elteltével nem éri el a 40 kreditet.

#1247
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

ilyet találtam ni

A hallgató hallgatói jogviszonyát a BME egyoldalú elbocsátó nyilatkozattal
megszünteti,
a.) ha a hallgató elsõ alap- vagy mesterképzésben vesz részt, legalább két lezárt aktív
félévvel rendelkezik, és a tavaszi félévek vizsgaidõszakának utolsó napján összes
megszerzett kreditjei száma nem éri el az összes addigi aktív félévei számának
tizenötszörösét, figyelembe véve a (8) és (9) bekezdésben leírtakat;


huhh felétek nem kicsit máshogy vannak a dolgok
elsõnek még annál is néztem, h alap v mesterképzés... aztán ugrott csak be, h körülöttünk mindenhol, kivéve persze a klinikákat, bologna van.

#1248
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Neptun | Act II

"Törlésre jelölve" -- Ijedjek meg, ha minden jegy és aláírás bent virít a Neptunban, mégis azt írja, hogy nem teljesül a követelmény? :)
Ez spec két tárgynál is van, mindnek az Analízis 1 kell, de pl Analízis 2-nél nincs ilyen üzenet kiírva. És másnál is, de van, akinél nincs.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#1249
weqa

weqa

    vendég

  • fórumtag
  • 183 hozzászólás
A fõiskola egyoldalú nyilatkozattal is megszûntetheti annak a hallgatónak a
jogviszonyát, aki:
a) a kötelezõ és a kötelezõen választható tárgyakból a beiratkozást követõ
két aktív félév alatt minimum 30 kreditpontot nem szerzett és nem
vállalja a költségtérítéses képzést, (átmeneti rendelkezés: a szabályzat
hatályba lépésétõl számított 1 év haladékot kapnak a 2006/2007-es
tanév elõtt beiratkozott hallgatók)

#1250
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
ilyet találtam ni

A hallgató hallgatói jogviszonyát a BME egyoldalú elbocsátó nyilatkozattal
megszünteti,
a.) ha a hallgató elsõ alap- vagy mesterképzésben vesz részt, legalább két lezárt aktív
félévvel rendelkezik, és a tavaszi félévek vizsgaidõszakának utolsó napján összes
megszerzett kreditjei száma nem éri el az összes addigi aktív félévei számának
tizenötszörösét, figyelembe véve a (8) és (9) bekezdésben leírtakat;

#1251
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
én év elején úgy olvastam hogy ha nem szerzel egy évben 30 kreditet, és benne vagy a legrosszabb 15%ban
de haverom nemrég mondta, hogy évi 30 kredit alatt kivágnak az egyetemrõl, valamint félévente ha nem szerzel 15 kreditet és benne vagy a legrosszabb 15%ban akkor átraknak költségtérítésesre
de ezt csak õ mondta nemtom mennyire igaz

#1252
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
most akkor 15 kredit vagy 15% vagy mindkettõ vagy mi? :D

#1253
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
ezt egy haverom mondta, én se hittem de nem árt ennek utána nézni.
bár ha nem vagy benne a legrosszabb 15%ba nem raknak át

#1254
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
most olvasom?!
15 kredit alatt/félév költségtérítésesre raknak át? he? ezt hol olvastad?

kala, nálunk szerencsére nincs ilyen..

#1255
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Van egy tanulmányi átlag, amit úgy számolsz mint középsuliban, ez nem új. Az ösztöndíj átlag az pedig natúr súlyozott átlag...tantárgyanként összeszorzod az adott tantárgyból kapott jegyed a tantárgy kreditpontjával, ezeket összeadod és osztod 30-al (ugyebár ennyi a "terv"). Hogy szakonként mennyitõl van ösztöndíj...KTH.

Biztos információm nincs, de nem hiszem, hogy egy olyan összetett jellegû gépész szakon, mint mechatronika ne lenne vmi mûszaki hõtan v. hasonló...legtutibb az lenne, ha csekkolnád a kis sárga füzetecskét, amit évnyitón kaptál v. megnézheted Neptunban is mik lesznek...

#1256
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás

Még a témára visszatérve...Bálint, az ipari termék- és formatervezõ szerintem olyan szempontból jó volna, hogy az átlagos gépészes szakoknál kicsit kevesebb a matek/fizika, de több a rajz. Én anno iparira készültem...a többiek elmondása alapján nagyon jól rajzolok és több mint félévet készültem az alkalmassági vizsgára, de nem lett meg...szerintem ha ilyesmiben gondolkozol azonnal kezdj el készülni a vizsgára, mert nem piskóta.

Amúgy nyugi Daci, nemhogy rajzot fogod még megunni, de a kémiával is fogsz találkozni annyit, hogy szívbõl fogod utálni :D

Nekem már kb. másfél hete vége a félévemnek...meglett minden tárgy, 29 kredit, 2,6-os ösztöndíj átlag (nálunk 2,0 az évfolyamátlag :D)...szal ennyi, remélem ez csak javulni fog:)


nekem haver azt mondta mechán nincs kémia de lehet matt jobban tudja
grat a 29 kredithez, nekem csak 19 kreditem lett de nem tanultam rendesen
milyen átlagtól jár ösztöndíj és hogy kell átlagot számolni?

#1257
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.247 hozzászólás
LL azért becsületesen közdöttél:D

#1258
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Feltöltött kép
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1259
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
nkarcsi: köszi. most ezen gondolkodom, mert kéne valami épkézláb diploma is... köetkezõ évben lehet, hogy megpróbálkozom vele.

#1260
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Építész sem rossz, de az alkalmassági BME-n ugyanaz, mint ipari formatervezõknek...szal sok-sok rajzolgatás és gatyeszt felkötni!
Viszont halkan megjegyezném, hogy spec. a gazdászos szakokat leszámítva ezen a 2 szakon van a legtöbb spiné és néha egész jó nõk :lick:...érdemes megfontolni :D