Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Please log in to reply
1470 replies to this topic

#1121
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts

az a bajhogy sokan akik 2es tanulók mûszaki pályán el vannak könyvelve linkként meg piálósként holott ez a jegy itt teljesen jónak számít, illetve ha nem is jónak de megfelelõnek.
nekem se nagyon volt jobb jegyem 2esnél

Megfelelõ, mert nem kell a tárgyat megismételned, de nem ismerek olyan szakot, ahol ez átlag legalább közelében lenne.
És most nem bántani akarlak, de ha nem volt kettesnél jobb jegyed, akkor biztos, hogy jó irányt választottál?

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#1122
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,107 posts
pontosan ezt mondtam én is üzifalon!
ez nálunk is mennyire de igaz Gépész karon.
ha tudod 2es ha nem megbuktál.
többiek ugyse hiszik el, de nem is baj...

eszembe jutott erröl egy igaz megtörtént sztori!!

elsöéves matekvizsgán volt: az elõadó tanárnö kijön a szobájából. "kijavítottam a vizsgazárthelyiket. van egy névtelen 2es dolgozat"
kiderült h a névtelen "dolgozat" az a javítókulcs volt amit egy doktorandsuz csinált :D :rofl:

#1123
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
csak annyit jegyekrõl hogy nem egy tanár úgy gondolja, hogy
5ösre tudja isten
4esre a prof
3asra a doktoranduszok
a maradék meg a diákok között oszlik el.

#1124
BBerki

BBerki

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,724 posts
Vitatkoztok itt a hülyeségeken :D Nem tanulsz nincs pénz, ha tanulsz akkorse, de érdemes próbálkozni :)

#1125
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
szvsz thez ezt akarta kifejezni:

mindenki felsõbbrendû okostóni diplomás lesz, és nem lesz senki "csicska", aki végrehajtja azt, amit az okostóni diplomások megterveznek vagy elrendelnek.


de azt én azért hozzátenném, hogy bizony hiába akar mindenki mindenkinek diplomát, ha zûrös diákok mindig is lesznek, akik -akár rajtuk kívül álló okok miatt is, de erre ne térjünk ki- a 8 általánoson is alig jutnak túl, és elmennek napi 12 órát gürizni egy építkezésen vagy adminisztrálni egy raktárba. aztán mégis boldogabb -bár egyszerûbb- emberek lesznek, mint a legtöbb diplomás...

#1126
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,107 posts

Maggi csak azt mondta, h "ezen az elven" v "ennyi erõvel" :)


:ok2:
igen azt akarom még neked mondani én is thez, h ne forgasd ki maggi szavait! az csak egy hasonlat volt. amit te külön mondatként kiemeltél azt nyilván ö se gondolná komolyan....

#1127
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
waddujumín?

#1128
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
Aztán lesz sok terv, meg jogi döntés, amivel ki lehet törölni a diplomás segget, mert nem lesz aki kivitelezze ;)

#1129
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
Maggi csak azt mondta, h "ezen az elven" v "ennyi erõvel" :)

#1130
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,383 posts
az a bajhogy sokan akik 2es tanulók mûszaki pályán el vannak könyvelve linkként meg piálósként holott ez a jegy itt teljesen jónak számít, illetve ha nem is jónak de megfelelõnek.
nekem se nagyon volt jobb jegyem 2esnél

#1131
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
Közel nem ezt írom.

Hanem mikor az ösztöndíjak jogosságáról volt szó, akkor említem.

Mikor az ilyen felsõbbrendû gondolatok vannak, akkor említem.

Szólásszabadság vagy mifene :-)

Csak sokan harapnak erre a kijelentésre :)

#1132
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,107 posts
jó ok, de már nem elöször irod h az egyetemre csak inni járnak az emberek...

#1133
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
akkor idézettel együtt:

visszaolvastam az ösztöndíjjas dolgot.....
Kocának nagyon igaza van, mûszaki karokon az ember már 2,5-ös átlaggal nagyon boldog

ez meg hülyeség h 4-es átlag alatt ne legyen ösztöndíj
ilyen elven akinek nincsen diplomája ne legyen 100ezer felett a fizetése


emésztgesd.


És a másik: ".... azon kasztja...."

Nem egy nehéz szóösszetétel :)

Semmi általánosítás.

Nem is kell emiatt magadra venni, ezért nem értem mire gondolsz.

#1134
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,107 posts

Maggi postja pedig pont magában hordozza azt az undorító ellenszenves dolgot, ami miatt nem egyszer emlegetve van az egyetemisták azon kasztja, akik csak inni járnak össze.


mi benne az ellenszenves? az hogy ha fizetnie kellett volna a tanulásáért akkor lehet h abbahagyta volna az egyetemet?

ezt az inni járnak az egyetemre dumát meg jó lenne ha leszükítenéd magadban!!!! van sok tapló akik gyakran isznak de miért példálozol te velük? :chin:

erös ellenpélda pl én: 4ed éves vagyok. de egykezemen meg tudnám számolni h eddig hányszor voltam lent este egyetemen inni. részegen meg még soha nem voltam az egyetemen! járj utána ha nem hiszed! ;)

#1135
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
Maggi postja pedig pont magában hordozza azt az undorító ellenszenves dolgot, ami miatt nem egyszer emlegetve van az egyetemisták azon kasztja, akik csak inni járnak össze.

Ennyi.

Felsõbbrendûség lálálá.

Frászt.

Végzettség.

Igen.

De több nem lett, emberileg nem.


Ez olyan mint a katonaság.

Attól lesz férfi a férfi.

Aha.

:rofl:


És mielött nekem ugrik bárki is:
-nemsokára elkezdek utánajárni, hogy tudok visszaugrani ebbe a dologba.

De mivel önfenntartó vagyok, kénytelen leszek estin :-)

Szép évek lesznek, de a papír az kell.

#1136
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
szerintem az ilyen rendszerek hosszú távon önbeállóak
ha túlképzés van, úgyis kilökõdik a felesleg, amit aztán felszívnak a hiányszakmák :)
Rave, kissé ingerült volt a fenti szösszenetem, de továbbra is nehéz elképzelni, hogy ezt komolyan gondolod. Megértem, hogy Findli jó ellenpélda a dologra, de ettõl még általában véve a fenti állítások igazak maradnak.

#1137
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

Csak kicsit furcsa ez a mai világ, "diploma nélkül senki vagy " felfogással.
Meghogy diplomával alap a 200e netto kezdõ:D azalatt inkább dolgozni se megyek el....

itt van elba__va az egész rendszer! mindenki diplomát akar adni a gyerekének. (meg volt amikor onnan fentrõl is ezt hangoztatták)
már most is túlképzés van. egy sima fõiskolával nem lehet kitûnni, szükséges az egyetemi diploma.
ezzel együtt megváltozik az emberek elvárása is, mondván, ha diplomám van, nem fogok szarérhugyér dolgozni...

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1138
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3,201 posts

És addigra simán elfelejti a középiskolában tanultak kb. 70%-át, amivel az ÉLETben ugye nem találkozik nap, mint nap... És kinõ abból a korból, amikor még fog az agya, és könnyen tanul... És valszeg olyan helyzetbe kerül, hogy már olyan állása/családja/gyereke van, amit nem lehet otthagyni annyi idõre, hogy mellette el tudjon végezni egy új iskolát.
Azért érdemes gondolkodni, mielõtt ír az ember...


Pont ezért írtam példának az Ildit.
És hidd el gondolkodok is néha, mégha nem is látszik...
Csak kicsit furcsa ez a mai világ, "diploma nélkül senki vagy " felfogással.
Meghogy diplomával alap a 200e netto kezdõ:D azalatt inkább dolgozni se megyek el....

Az autóvillamosság tök egyszerü:

-ha valami nem szikrázik pedig kellene, akkor kontaktspray

-ha valami szikrázik, pedig nem kellene, akkor szigetelõszalag


#1139
hunnia

hunnia

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
Egy 10 hozzászólással elõtti témára reagálva, elõzõ félévben én is kaptam megajánlott jegyett, de fel kellett venni a vizsgát (viszont nem kellett megjelenni) Mondjuk nekünk etr rendszerünk van:(

#1140
hé én

hé én

    vendég

  • fórumtag
  • 201 posts

mi a különbség az építõ- és az építészmérnök között?


az építész az építész. épületeket tervez. a építõs meg statikus, mélyépítõ, hídépítõ, szerkezetépítõ... - létesítmény mérnök

edit: ha egy épület szép, akkor azt építész tervezte. ha egy épület szép és jó is akkor azt statikus

zokogva borulnék a motorjára, remegve érinteném meg alumínium bõrét, és emlékének szûzlányt áldoznék, akit méregdrága motorolajjal lobbantanék lángra - Rolls Royce Phantom ____>>____Wroom…__>__[FONT="]B&O[/FONT]