Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Please log in to reply
1470 replies to this topic

#1081
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
thez most nem forgatott semmit, csak olvasgatom...

érdekes :)

Nekem nem akarja fizetni majd vki a felsõoktatást?

#1082
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,651 posts
  • LocationRákosmente

szeptember óta járok a BMFre és megdöbbentõ, h milyen emberek lesznek a jövõ mérnökei....


Elte tfk-n is voltak "szép" arcok.... és õk foglyák tanítani a gyerekeinket.

Aki másokat ismer, okos, aki magát ismeri, bölcs

Aki másokat legyõz, erõs, aki magát legyõzi, hõs

Lao-Ce


#1083
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,125 posts
nem ez a lényeg thez, hanem a kérdés.
komolyan ezen múlik szerintük?

nem a szavazó az ostoba, ha a kérdést feltevõ méginkább az...

a buta (butított) magyar csak materiális kérdésekrõl hajlandó normálisan szavazni. ha azt kérdezték volna, "szeretném e, hogy magánbiztosító alapú (is) legyen az eü?", akkor lehet szántam volna rá idõt...

#1084
BBerki

BBerki

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,724 posts
És ez nagyon off.
Csak mondtam, nem konrétan. És tényleg Thez szereti kiforgatni az emberek szavát, a lényeg nem szeretünk adni, csak kapni. kész.:)

#1085
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5,740 posts
"Teszkó Gazdaságos Élet"
"In idem flumen bis non descendimus"

#1086
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
a drága benzint megint ne keverjük ide :-)

Ingyenmindent!

#1087
Tommmas

Tommmas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts

egy ország nem követhet el eutanáziát? nacsak, hogy ne szenvedjen sokat, a március 9-én beadott, végzetes és mérhetetlen ostobaság injekció után


teljes mértékben egyetértek.

sokan még mindig abban élnek, h hejj de jó az oktatás, tõlünk retteg európa, pannonpuma, meg az atombombagolyóstollrubikkocka, gulyásleves.
csak körül kéne nézni, h nem le fogunk, hanem le vagyunk maradva. nem kicsit, nagyon. és nem csak gazdaságilag, hanem a fejekben. minden szinten. nincsen kreatívitás, tudásvágy, nincsen semmi. langyoslángos az van.

szeptember óta járok a BMFre és megdöbbentõ, h milyen emberek lesznek a jövõ mérnökei....
/// Demalgon /// mert balul ütött be az élet, pedig jobbat vártam ///
de hiszen mindeki tudja, h az életet nem érdemes végigélni
Expinálom a pinarámát.

#1088
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,651 posts
  • LocationRákosmente

drága a benzin, áram, ,gáz


Nos, az elsõ drága, de a többi még mindig olcsó (hatósági ár), a különbözetet -a világpiaci árhoz képest - meg az adódból fizetik.

Mármint a 2.5 millió ember adójából a 10 millióét.

Aki másokat ismer, okos, aki magát ismeri, bölcs

Aki másokat legyõz, erõs, aki magát legyõzi, hõs

Lao-Ce


#1089
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,125 posts
hát igen, de miért is gondolnák így az emberek, ha már a suliban is az ellenkezõjét sugallják? ;)

#1090
BBerki

BBerki

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,724 posts
A gáz az egészzel az, hogy kapni mindeki szeretne, de fizetni nem. (pl adót)
ÉS csoldákoznak az emberek ha drága a benzin, áram, ,gáz stb stb. Ahhoz hogy kapjunk tenni is kéne valamit érte. Részemrõl itt kiszáltam :)

#1091
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,695 posts

BME világszínvonal?

Jelenleg a világ elsõ 500 egyetem között nincsen magyar..


Hmmm, lehet nem az egész, de ha pl a villamosmérnöki részét nézzük, az elég neves. Vagy megint átb@sztak? :)
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#1092
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,125 posts
most jut eszembe, adhatnák a jogsit is ingyen, mert csak, meg minden dolgozóként megszerezhetõ szakmát, mert csak...

egy ország nem követhet el eutanáziát? nacsak, hogy ne szenvedjen sokat, a március 9-én beadott, végzetes és mérhetetlen ostobaság injekció után

#1093
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

mert külföldre a gazdagok mennek tanulni akiknek nem probléma a fizetés
meg a másik hogy a külföldiek fele ennyi adót nem fizetnek mint a magyarok, ennyi adó mellett elvárnám hogy ingyen tanuljanak a diákok, persze most nincs pénzük az egyetemeknek mert a kormány lenyúlja magának a lóvét a szolgálati audikra.



LOOOOOOL :D
de mondhatnám azt is, hogy LÓF_SZT van így! :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1094
Tommmas

Tommmas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts
BME világszínvonal?

Jelenleg a világ elsõ 500 egyetem között nincsen magyar..
/// Demalgon /// mert balul ütött be az élet, pedig jobbat vártam ///
de hiszen mindeki tudja, h az életet nem érdemes végigélni
Expinálom a pinarámát.

#1095
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,695 posts

mert külföldre a gazdagok mennek tanulni akiknek nem probléma a fizetés
meg a másik hogy a külföldiek fele ennyi adót nem fizetnek mint a magyarok, ennyi adó mellett elvárnám hogy ingyen tanuljanak a diákok, persze most nincs pénzük az egyetemeknek mert a kormány lenyúlja magának a lóvét a szolgálati audikra.


Hülyeség!!!

Idehaza van BME -többek között-, világszínvonal! Minek külföldre menni tanulni? Legfeljebb gyakorlatra, a szaknyelv miatt.

Volt valami statisztika, hogy hány vállalkozóból hány fizet adót és hány magyarból hány fizet adót. Azt vizslassad meg egyszer pls!
Edit: Jorus itt már írta is a kb-t.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#1096
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Na, de khmm, daci... 2.5 millió adózó van az országban, teccik érteni. Õk (mi) tartanak el mindenkit az országban. Az öregeket, gyerekeket, munkanélkülieket, betegeket, diákokat, a maradék 7.5 millió embert. Jelenleg durván 500.000 a hallgatói létszám, ebbõl durván 300.000 államilag finanszírozott hely. Namost ÉN mér járuljak hozzá a TE képzésedhez? Mert ugye, ha én szeretnék tanulni valamit, akkor keményen csengetnem kell, hiszen dolgozó vagyok, nem is tudnék részt venni alapkézésben.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#1097
Tommmas

Tommmas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts
daci: a feleannyi adó max. százalékosan értendõ a jövedelemhez képest. csak tudod, ott ahol kolbászból van a kerítés, azt a pici százalékot is befizetik, míg itt nem. aki meg fizet sokat fizet, és joggal kér számon. hülyeséget meg ne írjál. fölösleges.

sztem megint olyan dologról van szó, ami már közelít a világmegváltáshoz. normális oktatási rendszer szerintem se közel, se távol nem lesz ebben az országban. se tandíjjal, se tandíj nélkül.
/// Demalgon /// mert balul ütött be az élet, pedig jobbat vártam ///
de hiszen mindeki tudja, h az életet nem érdemes végigélni
Expinálom a pinarámát.

#1098
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,125 posts
jahm, akkor mindent értek :D

#1099
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,383 posts
mert külföldre a gazdagok mennek tanulni akiknek nem probléma a fizetés
meg a másik hogy a külföldiek fele ennyi adót nem fizetnek mint a magyarok, ennyi adó mellett elvárnám hogy ingyen tanuljanak a diákok, persze most nincs pénzük az egyetemeknek mert a kormány lenyúlja magának a lóvét a szolgálati audikra.

#1100
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,125 posts

ez egy befektetés vagy mi. <->
engem csak az érdekel nekem ne kelljen fizetnem


aannyira szeretnék egy ilyen befektetést én is...

nagyon el lettünk kapatva az "ingyenes" dolgokkal az elmúlt 40 évben

azt magyarázza már valaki, hogy ha elmegy illetõ valami neves külföldi egyetemre/fõsulira, akkor miért nem zavarja, hogy fizetni kell (nagyon nagyon sokat)? az most mindegy, hogy ilyen nincs sok, csak elvi alapon, ezért mérnem lázad a magas igazságérzetû diákság?
és akkor egy itthoni - állítólag világszínvonalú felsõoktatási intézményben miért probléma az ilyen jellegû !befektetés!

a társadalmi igazságossággal, meg a "szegény ember szegény gyereke" kezdetû dolgokkal ne is fárasszatok.

én azt szeretném, hogy az adóból naponta takarítsák az utcánkat, csak nekem ne kelljen fizetnem lehetõleg, mert csóró vagyok...