Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1470 hozzászólás a témában

#1041
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
A héten, azaz április közepén állítólag elutalják a februári öszntöndíjamat :D A mostanival együtt 3 hetem van hátra, de az indexet még nem adták oda kitöltésre. Csupa móka és kacagás.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#1042
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
baszki.
dolgoztunk sok-sok hetén keresztül, sok-sok órát egy cseszett beadandóval, ma délután prezentációval, csapatokból kiválasztott értékelõkkel és elnökkel...
érdekes mód az elnök csapata bizonyult a legjobbnak... :/

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1043
weqa

weqa

    vendég

  • fórumtag
  • 183 hozzászólás

igen, megszavaztátok :(


Biztos azért van, mert csak fõiskoláig jutottam, de ezt a nagy bánatot nem értem... lehet Nektek van igazatok és valami förtelmes hályog ül a szememen/agyamon. Én mindenesetre értelmetlen pénzkidobásnak gondolom. Az elképzelésekben nincs koncepció, mögöttes tartalom, konstruktív oktatáspolitika, csak pénzbeszedés...
(alapvetõen nem a fizetéssel van baj - bár szerintem pofátlanság százezreket elkérni egy folyamatosan romló színvonalú oktatásért - hanem az ahogyan azt megvalósítani szerették volna)

#1044
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

... hiszen már megszavaztuk, nem fizetünk :)

igen, megszavaztátok :(

Tanulmányi szezõdés - rengeteg cég csinálja, ezek szerint minden ilyen cég önkényuralmi szervezet...bár tényleg lehet, hogy azok :D

Így miért ne mûködhetne? Max, ha el akar menni mondjuk 2 év után, akkor fizesse ki a hátralékot.

Bár ez elég alkotmány- és EU alapszerzõdés ellenes. Alkotmányt még tudnánk módosítani (oké, vicc volt), de az EU alapokmányát már nem hiszem ;)

volt osztálytársam most végez a rendészeti suliban. ha nem húz le pár évet -nemtom mennyit, meg van szabva nekik- rendõrként, akkor ki kell fizetnie a tandíjat.
ebben a helyzetben, ennél a 'szakmánál' szerintem nagyon is jó rendszer ez!

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1045
weqa

weqa

    vendég

  • fórumtag
  • 183 hozzászólás

"az ország elhagyása esetén - külföldi munkavállalás céljából - ki kell fizesse a "tandíjat"."

Ez a rendszer mar mukodik kicsit maskepp, a neve: diakhitel.


...kicsit nagyon másképp! Ugyanis ebben az esetben az is fizet aki marad és nem megy külföldre (arrol nem is beszélve, hogy a diákhitelt sem direktbe ezért hívták életre, és bizony lassan már egy személyi kölcsön konstrukciójával vetekszik ami a kamatait illeti)
Aki itthon tanul, de kint dolgozik az fizesse ki a "tandíjat". Aki itthon boldogul, az meg úgy is épp elég terhet vesz a vállára - fõleg ha nem egy sikerszakmát választ.

#1046
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
"az ország elhagyása esetén - külföldi munkavállalás céljából - ki kell fizesse a "tandíjat"."

Ez a rendszer mar mukodik kicsit maskepp, a neve: diakhitel.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#1047
itx

itx

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
ha valaki latta a "miert eppen alaszka" c. sorozat elso reszet, az alapsztori eppen az, hogy Alaszka allam(!) fizette a srac tandijat meg osztondijat, aztan x evig muszaj alaszkaban dolgoznia orvoskent - fizetesert persze.
"keep the rubber side down."
- If you tell the truth you don't have to remember anything. - Mark Twain

#1048
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.349 hozzászólás

Ez inkabb hasonlit valami onkenyuralomra... Hogy kotelezhetsz arra valakit, hogy nem hagyhatja el az orszagot amig X ft adot be nem fizetett az itthoni munkaja utan? OMG. Ennel hulyebb otletet meg a nagyokos fejeseinktol sem hallottam regota.


Basszus, mellette maradhatnak a fizetõs sulik, amik ugye mindig is lesznek. Akinek van rá pénze, csinálja azt. Akinek nincs, és ingyen tanul, attól meg azt hiszem nem szemétség elvárni, hogy ha magyar pénzen tanult, akkor ne amcsiban keresse halálra magát.

Amúgy pedig szakja válogatja. Van ahol 0 tanulásal is lehetsz ösztöndíjas, de van olyan is, ami igencsak nehéz és kb az elsõ év után csak azok maradnak, akik tényleg komolyan gondolják. Na azok közül kiemelkedni nem könnyû. Fõleg ha az embernek esetleg dolgoznia kell, hogy megéljen. Ördögi kör.

Azt nem tudtam kitõl származik, de sztem az elsõ értelmes, konstruktív ötlet amit manapság hallottam.

_kz_: Nem ismerem a statisztikákat, lehet hogy általánosságban nincs igazam. Csak az ismerõsöket látom, hogy vagy kinnt vannak, vagy nagyon ki akarnak menni elõbb-utóbb.

#1049
weqa

weqa

    vendég

  • fórumtag
  • 183 hozzászólás

"Az oktatás maradjon ingyenes, de aki igénybeveszi, utána kötelezõen maradjon x évig itthon, amíg az államnak az általa végzett munkával "visszafizeti" a taníttatását."

Ez inkabb hasonlit valami onkenyuralomra... Hogy kotelezhetsz arra valakit, hogy nem hagyhatja el az orszagot amig X ft adot be nem fizetett az itthoni munkaja utan? OMG. Ennel hulyebb otletet meg a nagyokos fejeseinktol sem hallottam regota.


Akkor nem figyelsz eléggé, ugyanis pont a kisebbik kormányon lévõ párt egy prominens személye vetette fel ezt az ötletet. Persze szó sincs arról, hogy ez esetben az adott személy nem hagyhatja el az országot, hanem az ország elhagyása esetén - külföldi munkavállalás céljából - ki kell fizesse a "tandíjat".
Ami egyébként egy sokkal kivitelezhetõbb ötlet - és jónak is tartom, annak ellenére, hogy az említett pártról elég markánsan megvan a negatív véleményem - mint az, hogy félévente százezreket dobjak a feneketlen kútba. Mert az tény, hogy a sok pénz nem egyenlõ a magas színvonallal.
De egyébként is "lárifári" az egész... hiszen már megszavaztuk, nem fizetünk :)

#1050
itx

itx

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
málna, ez az elso olyan velemeny a tandijjal kapcsolatosan, amivel 100%-ig egyet tudok erteni. szep volt.
"keep the rubber side down."
- If you tell the truth you don't have to remember anything. - Mark Twain

#1051
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente

"Az oktatás maradjon ingyenes, de aki igénybeveszi, utána kötelezõen maradjon x évig itthon, amíg az államnak az általa végzett munkával "visszafizeti" a taníttatását."

Ez inkabb hasonlit valami onkenyuralomra... Hogy kotelezhetsz arra valakit, hogy nem hagyhatja el az orszagot amig X ft adot be nem fizetett az itthoni munkaja utan? OMG. Ennel hulyebb otletet meg a nagyokos fejeseinktol sem hallottam regota.


Tanulmányi szezõdés - rengeteg cég csinálja, ezek szerint minden ilyen cég önkényuralmi szervezet...bár tényleg lehet, hogy azok :D

Így miért ne mûködhetne? Max, ha el akar menni mondjuk 2 év után, akkor fizesse ki a hátralékot.

Bár ez elég alkotmány- és EU alapszerzõdés ellenes. Alkotmányt még tudnánk módosítani (oké, vicc volt), de az EU alapokmányát már nem hiszem ;)

Aki másokat ismer, okos, aki magát ismeri, bölcs

Aki másokat legyõz, erõs, aki magát legyõzi, hõs

Lao-Ce


#1052
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
arra esetleg nem gondoltatok, hogy nem a tandíjjal, mint tény, hanem a megvalósítással van a baj (lett volna)?
mondjatok egy országot, ahol egységes hozzájárulást kell fizetni minden intézményben. mondjatok egy országot, ahol ezt központilag irányítják és nem bízzák rá az egyetemekre? nehéz lenne...
ha mindenki ugyan annyit fizet, akkor azt adónak hívják. csak azt meg necces már emelni, kell neki a körítés

#1053
_kz_

_kz_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.374 hozzászólás

ja, 17 éves 2 hónapos 8 napos. de miért?:)


Meglepett, mert 17 évesen kevesen gondolkoznak és beszélnek társadalmi felelõsségvállalásról bõvített mondatokban. Mármint tudatosan. Max kaptak egy jó alapot otthonról és az szerint viselkednek.

húsevõ, egy kis adalék a magyarok munkavállalási szokásaihoz: http://www.tavmunka....ent/view/302/9/

#1054
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Ezt a lehetõséget kéne megszüntetni.. :)

Mellesleg a full 2 fura.

Mikor jártam: gimibõl mentem.
Matek, fizika ment, programozáshoz KÖZÖM nem volt, közgáz alap, Jószág fazz...:P mi volt még.. a többi kiegészítõ...

pár eset lehet:
ami új, azt nem a legjobb, hisz új, de azért nem bukás határa... a többi csak tanulgatós.

de ok, nem megy a matek fizika.. de akkkor miért nem bölcsésznek mentem volna?... ez sem 2.

vagy nem megy a többi.... de a matek fizika igen... akkor nem 2 az átlag.....

hogy is van ez? :)

#1055
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

....látom, hogy milyen arcok járnak 6-7 évig 5 éves egyetemi, és 4-5 évig 3 éves fõiskolai képzésre (és szuperul érzik magukat a semmittevés közepette)...

itt is vannak akik már a 10+ félévüket kezdik meg. még a régi képzésbõl maradtak, nagyon jól elvannak, csinálják közben a kis vállalkozásukat és látszólag tök jó nekik, mert a vállalkozás csak másodállás, így megkímélik magukat rengeteg költségtõl...

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1056
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Mint aktív egyetemista (bár már csak pár hónapig) azt mondom, hogy legyen tandíj. Az elsõ félév legyen ingyenes, utána a legjobb 20% ingyen mehessen. Az ok: látom, hogy milyen arcok járnak 6-7 évig 5 éves egyetemi, és 4-5 évig 3 éves fõiskolai képzésre (és szuperul érzik magukat a semmittevés közepette). Részben érthetõ az egyetemista alkoholista állítás, kb. 10% napirendje áll a piálásból, a többi 90% teljesen normális életet él, csak mint bármily más esetben a kirívó alapján általánosítanak. De mint az általam említett adatok alapján látható, nem jó dolog az általánosítás. Megjegyzem engem még senki nem bélyegzett meg amiatt, hogy "ja egyetemista vagy, alkholizálsz".

Más téma: miért mondja mindeki (aki ott tanul), hogy a szóban forgó mûszaki egyetem olyan teljesíthetetlenül nehéz és csak a 2-es a jó jegy és sokkal nehezebb bármelyik sulinál? Láttam onnan való mechanika jegyzetet, 90%-ában átfedett azzal, amit én, mint okl. környezetmérnök (holott közöm nem lenne hozzá, csak a 'mérnök' szó okozza) tanultam (szilárdságtan és statika néven). A fele embert kivágták, de volt jó jegy is. Tanuljon egy mûszakis növényrendszertant (400 növény, 20 éves lenyomatról felismerés, latin név, család név latinul, élõhely, ökológiai igények) és utána beszélgessünk, de mondhatnék itt római jogot vagy anatómiát különbözõ egyetemekrõl.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#1057
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
A másik meg amit rendszeresen elfeledtek, hogy tessék mellõzni a politikát..
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1058
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
egy dolgot elfelejtetek mindig.
Az emberek mi vagyunk....

Az autóvillamosság tök egyszerü:

-ha valami nem szikrázik pedig kellene, akkor kontaktspray

-ha valami szikrázik, pedig nem kellene, akkor szigetelõszalag


#1059
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
"Az oktatás maradjon ingyenes, de aki igénybeveszi, utána kötelezõen maradjon x évig itthon, amíg az államnak az általa végzett munkával "visszafizeti" a taníttatását."

Ez inkabb hasonlit valami onkenyuralomra... Hogy kotelezhetsz arra valakit, hogy nem hagyhatja el az orszagot amig X ft adot be nem fizetett az itthoni munkaja utan? OMG. Ennel hulyebb otletet meg a nagyokos fejeseinktol sem hallottam regota.

Igenis a felsooktatas legyen fizetos, es akik jol tanulnak azoknak bizonyos szintig tobb jarjon vissza osztondijkent mint amit befizet, bizonyos szint alatt csak kb. ugyanannyi mint amennyit befizetnek, bizonyos szint alatt pedig semmi. Igy a naplopo alkesz, semmit nem tanulo diakok fizetnek ki gyakorlatilag az okosabb-szorgalmasabb tanulok felsooktatasi tanulmanyait.

Es meg mielott... ket foiskolara is jartam, Kandon az elso felevem 0 perc tanulassal lett kereken 3 -as atlagu. Nalunk meg nem volt kreditrendszer sem, aki valamibol bukott, az kezdhetett uj evet, nem lehetett evekig tologatni vizsgakat. Batyam BME -n vegzett ( 2 diploma, doktori ), vegig osztondijas volt, kulfoldi osztondijat is kapott, most ott tanit.
Ocsem Szombathelyen tanul, foiskolan ( angol tanari ), most fogja befejezni, mert kiment egy idore Londonba ( leginkabb nyelvet tanulni ).
Szoval akinek van esze es szorgalma, az igenis ingyen elvegezheti ( sot, meg kap is az iskolatol ), aki pedig lusta vagy tok hulye, annak nincs helye a felsooktatasban.
A szegeny gyerekeknek meg meginkabb osztonzo lenne, hogy menjenek foiskolara / egyetemre, mert ha jol tanul, akkor osztondijjal ingyen elvegzi, majd a diplomajaval talalna jo allast maganak es talan o mar nem lenne szegeny.
De ezzel a rendszerrel teljesen ertektelen a diploma.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#1060
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
CJ: és mégis ki veszi ki a fejesek zsebébõl? tudod mi a gond? hogy az emberek nem gondolkoznak...a nyugdíjasok maradjanak csöndben, anno õk voltak az egyik fõ szavazóbázisa a vöröseknek, mert elhitték azt az ígéretet, hogy nekik jobb lesz. lehet, hogy jobb lett, de aztán mégis tuti 90%uk most 3igennel szavazott, mert a narancsvikiék meg azt mondták, hogy ez sz*r, el kell törölni, stb...a politikában is hagyni kéne a másikat érvényesülni, hátha van egy jó gondolata, amit átvehetnénk, továbbfejleszthetnénk, és nem mindig a saját fejünk után menni, és azt hajtogatni, hogy "elkezdtünk valamit 8 éve, azt ezek elkrták", majd ezután elkrni azt, amik az a másik elkezdett, és nem tettünk egy lépést sem elõre 15 év alatt. a pártoknak, a magyaroknak egymásra kéne építeni, közösen elhatározni, hogy jobb Mo.-t csinálnak ebbõl a fekáliából, meghallgatni a másikat, belegondolni, átvenni a jó ötleteket, a rosszakat továbbfejleszteni, javítgatni - és ezt nem csak a politikában kéne, hanem minden embernek.

következetesség, logika, jövõbelátás, önzetlenség - ezek azok a dolgok, amik mind az átlag szavazópolgárból hiányoznak, akik bedõlnek minden ígéretnek, hogy pénz lesz meg minden, amikor az állam minden pénzügyi téren negatívban van, amikor az államadósság nemhogy csökken, hanem csak nõ...és amíg ilyen emberek adják a szavazásra jogosult polgárok nagytöbbségét, akikben annyi önkritika nincs, hogy ki merje mondani, hogy "igen, én választottam meg õket. akkor most nem szavazok ellenük, mert lehet, hogy amit elkezdtek, az hosszú távon hasznos..na, gondoljunk csak bele!", addig nem fogunk 1rõl a 2re jutni, mert bizony amíg ilyen emberek választják meg a vezetõket, addig a szomszéd Pistabácsiból is lehet vezetõ - hiszen ígérgetni õ is tud. de a fenti 4 lényeges tulajdosnág hiányzik a politikából is, nem építik tovább a várat, amit elkezdtek, hanem mindig új és új alapot húznak fel a másik mellé...

szóval szerintem ez a gond. nem az, hogy tandíj, hogy ez meg az. nem a pénz a gond, meg hogy szarul élnek elég sokan.. hanem az, hogy a fejekben nincs rend, nincs meg az elhatározás, hogy a közért, az államért kell tenni valamit, EGYÜTT, és nem a tömeget kell majmolni, hanem gondolkozni, SAJÁT véleményt megfogalmazni.

félreértés ne essék, nem vagyok se narancs, se vörös, utálom az egész bagázst pont a fentebb felsorolt, alapvetõ hiányossgok miatt. nem a pénzzel van a hiba, hanem az emberekkel - mind azokkal, vezetnek és mind azokkal, akik választanak.