Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1470 hozzászólás a témában

#341
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
na, ezért nem bíztam én tavaly se az online jelentkezésben...


http://www.origo.hu/...endszerbol.html

#342
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
http://index.hu/belf...olcsek_tanacsa/
Komolyan és mélyen együttérzek e topik olvasóival, a mostani diákokkal. A húgom 20 éves, ezért látom is mi folyik az oktatásban. A fiam 2 éves, számára talán lesz remény, ha addig nem süllyedünk kambodzsa szintjére.
De az elsõ lépés úgy tûnik megtörtént és ez is valami.

#343
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás

Megy valaki angliába egyetemre?

Nekem múlthéten jött a levél, hogy felvettek Bristol-ba! :D Cambridge és Oxford után anglia legjobb földrajz karára :mexico:

ha valaki gondolkozik angliai továbbtanuláson, írjon privit, mindenben tudok segíteni!

Az igen grat!
Én nyáron fogok menni Plymouth-ba 1 hónapra a sulitól, lesz két hét angol tanfolyam aztán meg egy céghez dolgozni és ami a legjobb hogy csak 90 ezret kell fizetni mert a többit az EU fizeti.
Szívesen mennék ki egyetemre tanulni.

#344
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
Megy valaki angliába egyetemre?

Nekem múlthéten jött a levél, hogy felvettek Bristol-ba! :D Cambridge és Oxford után anglia legjobb földrajz karára :mexico:

ha valaki gondolkozik angliai továbbtanuláson, írjon privit, mindenben tudok segíteni!

#345
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
megnéztem, és így írtam a kérvényt - a digit1 (7kredit) és a matek1 (6) kellene a digit2 (5) és a matek2höz (6). a többi csak úgy van, csináljam meg a szakirányig, aztán helo...

pont azt akartam, hogy 1-1.5 hónapon belül levizsgázom, de közben bejárok a rá épülõ tárgyra - és ha nem lesz meg a vizsga, akkor utólagosan leadom a tárgyat, és felveszem a vizsgakurzust - egyik se zavar sok vizet, azt hiszem.

mindegy, majd kitalálom mi legyen, valószínûleg tudok alkudozni a tanszékekkel, hogy ugyan, a keresztféléves ZH helyett (amit én nem írnék, mert megvan az aláírásom mindenbõl, és amibõl beleszámít a ZH a jegybe, az meg csak vizsgakurzus) hadd vizsgázzam már le legalább pár tárgyból vagy valamelyik gyakorlaton...csak akkor is 49 kreditbõl kellene vizsgázni tavasszal, és sajnos a második féléves tárgyak közül kell minden...

#346
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

de most, hogy látom, hogy az egyetemnek tényleg csak és kizárólag a neptunkódom meg a bankszámlaszámomról átult összeg vagyok, és az egészségemet meg a további javulásomat le se szarva adtak egy tök értelmetlen kedvezményt a betegségem miatt (úgy, hogy se a leckekönyvem, se a zárójelentést el se olvasták...), elvették minden motivációmat, és csak dühbõl folytatott harc lesz az egész...

gratulálok, BME, emberségbõl és esélyegyenlõségbõl csillagos ötös! egy kib@szott bank az egész, semmi több.

nem csak bme, mind ilyen.
ez már nem középiskola, hogy a tanár könyörög, hogy ugyan írd már meg a dolgozatot...
itt felkészítenek kicsit az életre...

évközben vizsgázni és utána tárgyat felvenni, nekünk sem szokták engedni. esetleg 13-14. hét körül megajánlott jegy zh-ból.

nézd meg, hogy milyen tárgyak épülnek egymásra, aztán a magas prioritásúakat kezd el megcsinálni. ez csak fél év, nem behozhatatlan... elõször nekem is 18 ill. 21 kreditem lett meg a 30 ból... aztán jöttek a 36, 39, 42 kredites félévek :)
vagy tarcsiból add be a felvételidet februárban

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#347
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
adtam be kérvényt, hogy a betegségem miatt 2 vizsgámat (matek1, digit1), ami kell a továbbiak miatt, február végén-március elején tehessem le, és ha lehetne, akkor felvehessem a matek2-t meg a digit2-t addig is...nézzük a lehetõségeimet:

A kérvény beadása nélkül:
- kifizetek 21 kreditet (az kb. 26ezer forint...) úgy, hogy minden órán ott voltam, egyetlen pótZH-m volt a legnehezebb tárgyból, semmi késedelmes beadás, minden aláírás megvan.
- felveszem a 4 vizsgás tárgyam keresztfélévre, mindemellé jön még 3 új, vizsgás tárgy - 7 vizsgám lenne tavasszal.
- magamnak alkudozhatok a tanszékekkel, hogy esetleg nem-e vizsgázhatok le elõbb a keresztféléves tárgyakból.

De bíztam az egyetemben, hátha esetleg partnerek egy ilyen komoly betegségben, ha látják, hogy szorgalmas vagyok, és így vizsgázhatok matek1bõl és matek2bõl, és jutna idõm edzeni is meg felépülni is...ehelyett a kérvény elbírálása utáni lehetõségeim:

- ua., mint fentebb, kivéve: felvehetem a digit2t és a matek2t, így tavasszal összesen 4 keresztféléves és 5 rendes tárgyból kellene vizsgáznom úgy, hogy nem 22 kreditem van addig (most van 9, meg a két halasztott vizsga lenne 13), és elég lenne egy-két vizsgát meg az évközis prog2t megcsinálnom, hogy ne vágjanak ki (nx15 szabály, tavasszal 30 kreditemnek kell lennie minimum), hanem 9 és kaparhatok, hogy bent maradjak, hogy ne rakjanak át költségtérítésesre és ne gomboljanak le rólam ismét jópár kreditnyi forintot.

ez kedvezmény? ez egy neszesemmi-típusú dolog, olyan, mintha azt mondanák, hogy én most biztos poénból vagyok túl 4 vérplazmacserén, millió tûszúráson, poénból van szétlõve a bal karom fõvénája, és poénból kérem meg a családtagjaim olyan dolgokban segítségre, amit egy nagycsoportos ovis is meg tud oldani egyedül...:(

tök értelmetlen, nonszensz, mindenfajta belegondolást nélkülözõ elbírálás, bizonyos "technikai okokból kivitelezhetetlen" dologra hivatkozva....ezért felesleges volt a HK-hoz meg a KTH-n keresztül az oktatási dékánhelyetteshez fordulnom...

a halasztott vizsgákkal pont lett volna annyi szabadidõm, hogy tudtam volna edzeni meg gyógytornázni, hogy tavaszra egy átlagos kondim legyen, és felépüljek. kihívás lett volna, de jókedvvel, motiváltan csináltam volna.

de most, hogy látom, hogy az egyetemnek tényleg csak és kizárólag a neptunkódom meg a bankszámlaszámomról átult összeg vagyok, és az egészségemet meg a további javulásomat le se szarva adtak egy tök értelmetlen kedvezményt a betegségem miatt (úgy, hogy se a leckekönyvem, se a zárójelentést el se olvasták...), elvették minden motivációmat, és csak dühbõl folytatott harc lesz az egész...

gratulálok, BME, emberségbõl és esélyegyenlõségbõl csillagos ötös! egy kib@szott bank az egész, semmi több.

#348
madve

madve

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
cikkbõl: "Mire azonban leérettségiznek, képességeik sokat romlanak."
ebben van valami...

#349
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Érdekes cikk az oktatásról:

http://www.komment.h...tml?cmnt_page=1
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#350
madve

madve

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
Köszi Gabe!
az indexért jövõ héten megyek, nélatok maradhat addig?
köszi mindent!

#351
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Madve, a jegyek beíratva.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#352
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
2003, ha minden igaz.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#353
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Hány éve volt ez?:D

#354
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
125 kéremszépen :) 5 pt-t ért a felsõfokú nyelvvizsga. 113 pontom volt, ha jól emlékszem. Nem sikerült túl jó a kémia érettségi :)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#355
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Változnak bizony, igazából követni sem nagyon lehet.

#356
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás
ponthatárt tõlem ne kérdezz. anno mikor még én jelentkeztem felsõoktatásba 120 pont a max :)
azóta változtak a dolgok, de persze rég nem követem õket.

#357
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Igen a tavalyi évben rendesen megemelték a pontokat. Tavaly elõtt már 210-220 ponttal felvettek mérnökinfóra embereket.

#358
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás
minimum ponthatár emelkedett, meg a pl nálunk gyõrben közlekedésmérnöknek 2008-9ben 164 pont kellett 160as határnál, 1 évvel késõbb 200as határnál 268 asszem.
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#359
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Hát 20 a minimum létszám a max. pedig 100. Tavaly 288 pont volt a ponthatár, mérnök infóra 270.Nem tudom hogy idén nõni fog-e. Apropó, nem tudod hogy idén mit emeltek?Csak a minimum ponthatárt?
Nehéz döntés lesz.

#360
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás
na várjál sporttárs azért azt tisztázzuk, hogy olajmérnökire eleve nem is vesznek fel túl sok embert. itt nem mondható el az mint pl a gépészen h dunát lehetne rekeszteni a kezdõ létszámból.
a döntés elõtted, de jól gondold meg :)