Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1470 hozzászólás a témában

#321
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás
miért? Te milyen oldalról közelítetted meg??
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#322
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
köszi!
egy másik szögbõl világítottad meg a témát!
ezen is elindulok majd.
8-10 oldalt kell összehozni belõle papíron, majd 25 perces prezentációt tartani... :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#323
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás

ebben a témában kell ~10 oldalt összehoznom. van valakinek esetleg valami instant anyaga hozzá, amit megosztana kiindulásnak? :)
köszönöm elõre is

anyagom nincs hozzá, de ezt szerintem fejbõl is meg lehet írni. rá kell menni arra, hogy keresztül szeli a duna és a tisza az országot így az nagyban megnehezíti az úthálózattal való jól ellátottságot. (kéne jó sok híd, ugye a drót kötélen mozgó komphajókban nem gondolkodhatunk hosszú távon)
illetve még beleírnám, hogy észak felé az északi középhegység miatt nehezen lehet gyorsforgalmi úthálózatot létesíteni. (illetve lehet, mert osztrákiában lehet, de ott mások a lehetõségek.)

nézegettem most magyarország térképét, és úgy gondolom a sugárirányra merõleges utak hiányoznak, szóval mondjuk pécs-gyõr szeged-debrecen autópálya és ezeknél pont a folyók, ill a dombok vannak "útban".. szóval én ezekre mennék rá.. mondjuk nem tudom mennyire láposak a földek az országban, bár az nem akadály útépítésnél már.
ez csak az én véleményem, semmi tudományos dolog nincs mögötte...
:)
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#324
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás

és akkor most golyóállóban merjek csak bemenni az egyetemre?

http://www.origo.hu/...gyetemista.html

Épp most láttam a híradóba én is.Nem semmi mennyi barom van.
"Ride today, heal tomorrow"

#325
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
és akkor most golyóállóban merjek csak bemenni az egyetemre?

http://www.origo.hu/...gyetemista.html

#326
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

A közlekedést jelentõsen befolyásolják a földrajzi adottságok. Mutassa be, hogy mi jellemzi Magyarország természet földrajzát, domborzatát! Milyen közlekedési nehézségek fogalmazódnak meg természeti, földrajzi jellemzõk által? Tételesen és részeltesen mutassa be!


ebben a témában kell ~10 oldalt összehoznom. van valakinek esetleg valami instant anyaga hozzá, amit megosztana kiindulásnak? :)
köszönöm elõre is

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#327
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Köszi Daverider!
Az lenne még a kérdésem, hogy miután elküldtem a jelentkezést fogok kapni valami értesítést, hogy megkapták és feldolgozták?
"Ride today, heal tomorrow"

#328
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
hopp, lehet kicsit dekoncetrált vagyok?:D namindegy, attól még szar van a rendszerben:P

Manston: a neptun valahogy >így< néz ki.

#329
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Robooo köszi a felvilágosítást.
"Ride today, heal tomorrow"

#330
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

na, ezért nem bíztam én tavaly se az online jelentkezésben...


http://www.origo.hu/...endszerbol.html

Dave, elég nagy öngólt lõttél.... az érettségire jelentkezés veszett el, amit mindenki az iskolájában tesz meg egy papíron, és azokat egy arra megbízott ember visz be a rendszerbe,,,semmi köze a netes felvételihez:D:D:D

#331
Robooo

Robooo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 385 hozzászólás

Látnátok egy neptun oktatói változatot. Nem egyszerû kiigazodni rajta...nem értem pl nekem miért nem mindegy hol írom be azt a jegyet, nekem mindegy, hogy félévközi, megajánlott vagy vizsgajegy. Mind3-at különbözõ helyen kell, de oda eljutni...ráadásul ha rosszat írok be nem tudok törölni, így volt diák akinél elégtelen, közepes, elégséges volt ebben a sorrendben. Már várom a TO-s nõ telefonját, hogy wtf :D



Wooow akkor ezt mindkét oldal szivatásárra találták ki.:) Amúgy nálunk is azt mondják a tanárok hogy hát vannak vele gondok a jegy beírásnál.:)


manston

A Neptun arra való hogy itt intézd a sulival kapcsolatos ügyeidet (vizsgára jelentkezés, tárgyfelvétel, ösztöndíj stb) , de ne aggódj meg fogod ismerni idõben.:)

#332
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Valaki felvilágosítana mi is az a Neptun és mire jó?:D
"Ride today, heal tomorrow"

#333
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Látnátok egy neptun oktatói változatot. Nem egyszerû kiigazodni rajta...nem értem pl nekem miért nem mindegy hol írom be azt a jegyet, nekem mindegy, hogy félévközi, megajánlott vagy vizsgajegy. Mind3-at különbözõ helyen kell, de oda eljutni...ráadásul ha rosszat írok be nem tudok törölni, így volt diák akinél elégtelen, közepes, elégséges volt ebben a sorrendben. Már várom a TO-s nõ telefonját, hogy wtf :D
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#334
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Ma megtörtént a csoda:
A BME gépelemek tanszék csak nekem kiírt egy kurzust szerkanálból, hogy a 20. félévben végre-valahára elvégezhessem a sulit. Mindennel együtt 47 kredit felvéve (ebbõl diploma 30). Mind a tanszék, mind a dékánhelyettes bizalmat szavazott, abszolút jóindulatúan, és rugalmasan kezelték a helyzetet. Ahhoz képest, hogy tegnap még minden veszni látszott. Szóval piszok mázlim volt! :D

Érdekes, hogy Neptunon a tárgyat a "minden intézményi tárgy"-ban nem listázta ki, viszont a "mintatanterv tárgyai" alatt meg igen...


Dave, szokj hozzá, hogy (normális) egyetemen, munkahelyen nem érdekel senkit, miért nem voltál adott pillanatban (vizsgán) a topon. És inkább a tanulásra koncentrálj, bringázni ráérsz késõbb is! Hajrá!

20. félév? Még engem is megelõzöl, én csak a 16.-at kezdem. :)


A sebesség mindent megold.

 


#335
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Ma megtörtént a csoda:
A BME gépelemek tanszék csak nekem kiírt egy kurzust szerkanálból, hogy a 20. félévben végre-valahára elvégezhessem a sulit. Mindennel együtt 47 kredit felvéve (ebbõl diploma 30). Mind a tanszék, mind a dékánhelyettes bizalmat szavazott, abszolút jóindulatúan, és rugalmasan kezelték a helyzetet. Ahhoz képest, hogy tegnap még minden veszni látszott. Szóval piszok mázlim volt! :D

Érdekes, hogy Neptunon a tárgyat a "minden intézményi tárgy"-ban nem listázta ki, viszont a "mintatanterv tárgyai" alatt meg igen...


Dave, szokj hozzá, hogy (normális) egyetemen, munkahelyen nem érdekel senkit, miért nem voltál adott pillanatban (vizsgán) a topon. És inkább a tanulásra koncentrálj, bringázni ráérsz késõbb is! Hajrá!
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#336
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Ezeket a gyermek betegségeket már nálunk is kinõtte, de elég gyakori hogy nem érkeznek meg neptunba utalt összegek.


na igen, nekünk is sok késés volt év elején, de most kitolták 1 hétre az átutalások feldolgozását, és megérkezik szépen mindig 3-4 napon belül - fõleg, ha arról a számlaszámról küldöm, ami meg van adva ott.

#337
Robooo

Robooo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 385 hozzászólás

nemtom, nálunk egész jó a neptun, állítólag most kapott új vasat is meg szoffert is...egyedül az elõzetes tárgyfelvétel kezdetekor volt lassú, de aztán 15 perc után simán be lehetett jelentkezni, és volt még mindenhol hely...de vizsgajelentkezés simán lement, pedig az elsõ 5 percben léptem be.

úgy látom, rájöttek, hogy az amúgy fél órás limitet tárgyfelvételkor/vizsgajelentkezésnél/reghéten 10 percre lecsökkenve lényegesen gyorsulnak a dolog..



Ezeket a gyermek betegségeket már nálunk is kinõtte, de elég gyakori hogy nem érkeznek meg neptunba utalt összegek.

#338
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Fú bazz még jó hogy nem online jelentkeztem.
"Ride today, heal tomorrow"

#339
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Biztos így akarják szoktatni õket a Neptun rendszerhez...


nemtom, nálunk egész jó a neptun, állítólag most kapott új vasat is meg szoffert is...egyedül az elõzetes tárgyfelvétel kezdetekor volt lassú, de aztán 15 perc után simán be lehetett jelentkezni, és volt még mindenhol hely...de vizsgajelentkezés simán lement, pedig az elsõ 5 percben léptem be.

úgy látom, rájöttek, hogy az amúgy fél órás limitet tárgyfelvételkor/vizsgajelentkezésnél/reghéten 10 percre lecsökkenve lényegesen gyorsulnak a dolog..

#340
Robooo

Robooo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 385 hozzászólás

na, ezért nem bíztam én tavaly se az online jelentkezésben...


http://www.origo.hu/...endszerbol.html


Biztos így akarják szoktatni õket a Neptun rendszerhez...