Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Dema

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
137 hozzászólás a témában

#101
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

És ezen miért kell meglepõdni? Szinte az összes minõségi nyereg olasz cég gyármánya.


felõlem gyártsák õk, de hirdetni nem kell:D

#102
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

syncros;) korrekt nyereg, de amikor megfordítottam, meglepett, hogy az alján egy VELO felirattal találkoztam:)

És ezen miért kell meglepõdni? Szinte az összes minõségi nyereg olasz cég gyármánya.


#103
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.247 hozzászólás

syncros;) korrekt nyereg, de amikor megfordítottam, meglepett, hogy az alján egy VELO felirattal találkoztam:)

na ezt nem is tudtam:wtf:
a syncros nagyon tetszik, lehet félreteszem az elõítéleteket

#104
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

ez egy elég nagy cég, sok nyergük van bikepositive,acor,trinity stb márkanéven futtatva
http://www.velosaddles.com/


syncros;) korrekt nyereg, de amikor megfordítottam, meglepett, hogy az alján egy VELO felirattal találkoztam:)

#105
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.247 hozzászólás

Velo?

ez egy elég nagy cég, sok nyergük van bikepositive,acor,trinity stb márkanéven futtatva
http://www.velosaddles.com/

#106
Breki

Breki

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
Velo?

#107
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.247 hozzászólás
a Velo nyergei sose tetszettek. nekem túl puhák, és kb egy fél szezon alatt kuka

#108
Breki

Breki

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
A barátnõm is ezt mondta :-)

Meg a fantix-os srác is, de nem kell lecserélni helyben rakja össze kérek rá fekete bandázst

A nyereggel mi a gond?

És a gumit miért?
Nekem bejön, hogy más színû

Pedálon gondolkosom mert neked olyan kéne amit utcai cipõben is lehet hajtani Wellgo-n gondolkozom az színben is menne hozzá

#109
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.247 hozzászólás

A 2007 az nem a sárga volt?
Ez a 2008-as leírása
Pénztárcabarát országúti modell, hobby felhasználásra. Fék-váltókarral, Shimano 2200 és Shimano SORA alkatrészekkel. Egy színben érhetõ el. váz: Alloy 6061 villa: Alloy hátsó váltó: Shimano SORA elsõ váltó: Shimano 2200 váltókar: Shimano 2200 - DUAL CONTROL fékkar: Shimano 2200 - DUAL CONTROL fék: Alhonga Alloy középrész: KINEX - cartridge hajtómû: Shimano 2200 fogaskoszorú: Shimano HG50 lánc: KMC Z72 kormánycsapágy: VP Semi Integrated kormányszár: Zoom Alloy kormány: Zoom Alloy nyeregcsõ: Zoom Alloy nyereg: Velo agy: Joytech Alloy felni: Remerx RAPID külsõ: Maxxis pedál: -

de sárga, a geo már szinte 3 éve ugyan az minden kategóriában
a piros bandázst, gumit lecserélném egybõl miután megveszem

edit: meg talán a nyerget

#110
Breki

Breki

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
A gyártó oldalán ez van róla

Feltöltött kép

Názov Alvito DC
Rám Alloy 6061
Vidlica Alloy
Prehadzovaè Shimano SORA
Pre¹mykaè Shimano 2200
Radiace Páèky Shimano 2200, DUAL CONTROL
Brzdové Páèky Shimano 2200, DUAL CONTROL
Brzdy Alhonga Alloy
Prevodník Shimano 2200
Predný náboj Joytech Alloy
Zadný náboj Joytech Alloy
Kazeta Shimano HG50
Stredové zlo¾enie Kinex - cartridge
Re»az KMC Z-72
Riadidlá Zoom Alloy
Predstavec Zoom Alloy
Hlavové zlo¾enie VP Semi Integrated
Sedlo Velo
Sedlovka Zoom
Ráfiky Remerx RAPID
©pice Stainless
Plá¹te Maxxis
Veµkos» S, M, L
Rýchlosti 16
Hmotnos» 10,25 kg
Cena 17 999,-Sk

#111
Breki

Breki

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
A 2007 az nem a sárga volt?


Ez a 2008-as leírása
Pénztárcabarát országúti modell, hobby felhasználásra. Fék-váltókarral, Shimano 2200 és Shimano SORA alkatrészekkel. Egy színben érhetõ el. váz: Alloy 6061 villa: Alloy hátsó váltó: Shimano SORA elsõ váltó: Shimano 2200 váltókar: Shimano 2200 - DUAL CONTROL fékkar: Shimano 2200 - DUAL CONTROL fék: Alhonga Alloy középrész: KINEX - cartridge hajtómû: Shimano 2200 fogaskoszorú: Shimano HG50 lánc: KMC Z72 kormánycsapágy: VP Semi Integrated kormányszár: Zoom Alloy kormány: Zoom Alloy nyeregcsõ: Zoom Alloy nyereg: Velo agy: Joytech Alloy felni: Remerx RAPID külsõ: Maxxis pedál: -

#112
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.247 hozzászólás

Sziasztok.
Egy Dema Alvito DC vételén gondolkozom.
Elõtte Ventoo-t terveztem, a jobb váltó és karbon villa miatt, de élõben az alsó vázcsõ kevésbé tetszett mint a képeken.
Az Alvitó-é viszont nagyon bejön, csakhát ott alap Sora a váltó.
Alvito-val van vkinek vmi tapasztalata?

néztem én is anno az alivitót, de aztán nem sikerült kategóriát váltani, így maradt a monti:)
az alivitóból én még a 07-est próbáltam, de 08-as is ugyan az, csak azt nem tudom hogy az új (9-es) vagy a régi 8-as sora szett kerül rá?

#113
Breki

Breki

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
Sziasztok.

Egy Dema Alvito DC vételén gondolkozom.

Elõtte Ventoo-t terveztem, a jobb váltó és karbon villa miatt, de élõben az alsó vázcsõ kevésbé tetszett mint a képeken.


Az Alvitó-é viszont nagyon bejön, csakhát ott alap Sora a váltó.

Alvito-val van vkinek vmi tapasztalata?

#114
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.247 hozzászólás

(egyébként én is Szekszárdról:) ) üdv bogancs

ja iwiwen már néztem:) egyébként én nem szekszárdi vagyok hanem teveli, azért írtam ki ide hogy Szekszárd mert így kb mindenki tudja hogy hol vagyok.
a vázat Schneideréknél nézted, vagy az xfactorwebshopban? (az utóbbi jóval olcsóbb,nembeszélve a gariról, szóval ajánlottabb)
a rajzomon meg van jelölve hogy mit honnan mérek
(C-C) csõközéptõl csõközépig
(T-T) csõaljától csõtetejéig

#115
bogancs

bogancs

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Köszi szépen a segítséget. megvannak a mért adataim, összehasonlítottam õket az auronnal. eszerint az M es (gondolom 18,5es) váz nyeregcsöve (bár csalóka a felsõcsövön túlnyúló rész miatt 1 cmrel hosszabb az enyémnél, míg az L es majdnem 3 centivel. a Felsõcsõ eltérése: Az M es fél centivel, míg az L es 3 centivel hosszabb. az azért elég sok.
Kb azt tudtam meg a gyártól, hogy az M es váz szinte pont akkora, mint az enyém. Az L es viszont 3-3 centivel magasabb-hosszabb.
Köszönöm az ábrát, de sajnos arra nem tudtam alapozni, elég nagy eltérést okozhat, ha pl én tengelyközéptõl mérem, vagy hasonlók. azért köszönöm.
Amit még megtudtam, hogy az L és M között csak magasságban és felsõcsõben van eltérés, a bringahossz és a szögek változatlanok. tehát a 19es csak magasabb, nem hosszabb.(ahogy értelmeztem)
Köszönöm a tanácsokat, valószínûleg a kormány van alacsonyan a derékfájás okaként, de ki kell húznom anyeregcsövet, mert ha nincs eléggé kihúzva, megfájdul a térdem.
Köszi a segítséget, majd azért szólok, hgy melyiket választottam.
Hát, a gyár adatai alapján is a 19,5 est érné meg, legfeljebb rövidebb stucnival.(most asszem 110 essel megyek, ha 90 essel használnám, az csak 1 centi plusz hossz lenne) hát, köszi mégegyszer mindent. (egyébként én is Szekszárdról:) ) üdv bogancs

#116
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.247 hozzászólás
nem tudtam szerkeszteni, így ideírom

térdfájás fõbb okai:
- túl magasra állított, vagy nagyon megdöntött nyereg (ha túl magasra van állítva a nyereg akkor nem tudsz kellõen nyomni, és a térdeid kifelé libbennek, és ez okoz fájdalmat)
- rossz lábfej, térd, lábtartás (ehhez nincs mit hozzáfûzni, a tekerési stílusodon kell változatni)

hátfájás fõbb okai:
- túl magasra állított nyereg
- rövid felsõcsõ, kormányfej
- alacsony kormánymagasság (kevés hézagológyûrû)
- nyereg
megoldása, hogy tisztességesen beállítod a gépet, és ha ez sem vezet eredményre, akkor változtatni kell a tekerési stílusodon (nálam ez mûködött)

#117
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.247 hozzászólás

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni,egy Dema Auron váz vásárlása elõtt állok, de sajnos nem igazán tudom, mekkora lenne jó nekem.
186 cm magas vagyok, és most egy merida matts 18 colos vázam van. sajnos a felsõcsõ elég rövid, ezért megfájdul gyakran a hátam és a térdem. (másrészt elég meredek a váz, ezért az ülés az egekben, sokat kell görbülni) szóval nem az igazi.
üdv bogancs:)


hello
azt elöljáróban tudni kell a Demáról hogy a vázai a coll értékhez képest néhol 0.5 21.5 nél (08ig) pedig már 1 egység az eltérés. (tehát a Demánál 19.5, pl a Cubenál 20-nak felel meg)
személy szerint 191 vagyok, kicsit gorilla alkat, én egy 19.5-est hajtok 100-as kormányfejjel és teljesen jó. a 350-es nyeregcsõbõl is van még bõven.
a 07,08-as vázak geometriájukban nem különböznek egymástól.
a gyárnak van nyílvános geo táblázatja, de arra ne építs mert nemjók az adatok!
nekem van egy SAJÁT mérésem a 19.5 - rõl, hasonlítsd össze a régivel, és dönts.
(a 07-es váz súlya 19.5-nél 1832 gramm,+140 gramm ritchey pro k.cs)
Feltöltött kép

a helyedben az 186-hoz a 18.5-est venném

ja és a térded nem a felsõcsõtõl fáj, azt más okozza

#118
bogancs

bogancs

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni,egy Dema Auron váz vásárlása elõtt állok, de sajnos nem igazán tudom, mekkora lenne jó nekem.
186 cm magas vagyok, és most egy merida matts 18 colos vázam van. sajnos a felsõcsõ elég rövid, ezért megfájdul gyakran a hátam és a térdem. (másrészt elég meredek a váz, ezért az ülés az egekben, sokat kell görbülni) szóval nem az igazi.
Ezért szeretném a tanácsotokat kérni, hogy a 18,5 illetve a 19,5 colos Dema Auron vázak közül melyik lenne jobb. esetleg hol tudok pontos méret után nézni. Mivel úgy tudom, ez a dema versenykategóriás váza már, ezért valószínûleg elég hosszú. ezért én kicsit félek a 19,5 -estõl.
Kis támpont, hogy a tesóm 19 colos magellan serpens váza pont jó.
Viszont tovább nehezíti a dolgot, hogy egy srác dema deorral versenyez, és ugyanolyan magas, mint én, viszont neki elég a 17,5-es.az nekem biztosan kicsi,ki is próbálhattam.
Minden segítséget köszönök szépen.
üdv bogancs:)

#119
honess11

honess11

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Köszönjük szépen információt, a Hajdúban nagyon segítõkészek voltak. :)

#120
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.247 hozzászólás

SziasztoK!

Kérlek segítsetek nekünk, hogy hol van esélyünk ráülni, kipróbálni Dema kerékpárokat. Ahol nem csak a weblap tartalmazza a bringákat, hanem a bolt is.

Sajnos a Lurdy házban bebuktunk, ugyanis a bolt nem létezik már. :(

Nõi trekking érdekelne minket, mondjuk mint az Arosa vagy hasonló.
Elõre is köszönöm!


BP,Pest megyében jelenleg ennyi ami kifejezetten Dema dealer
a Hajduban biztos ki lehet próbálni, én õket nézném meg elõször

Óbuda Bringa (kerékpárbolt)
1035 Budapest
Vörösvári út 31.
Tel.: +36 1 240 6156
E-mail: pesta42@freemail.hu


By Toti Kerékpár (kerékpárbolt)
1048 Budapest
Sárpatak u. 6.
Tel.: +36 1 230 1947
E-mail: bytoti@yahoo.com


Bringaboard Bt. (kerékpárbolt)
1068 Budapest
Szondi u. 98/b
Tel.: +36 1 302 4940
Fax: +36 1 302 4940
E-mail: info@bringaboard.hu


KREANT Kerékpárüzlet & Szerviz (kerékpárbolt)
1078 Budapest
Cserhát u. 16-18.
Tel.: +36 1 352 2395
Fax: +36 1 352 2395
E-mail: barker.bt@chello.hu


Hugo Bike (kerékpárbolt)
1091 Budapest
Kálvin tér 7.
Tel.: +36 1 217 3975
Fax: +36 1 217 3975
E-mail: info@hugo-sport.hu


Hajdu Kerékpár (kerékpárbolt)
1126 Budapest
Kiss János Altábornagy u. 26.
Tel.: +36 1 202 3854
Fax: +36 1 202 3854
E-mail: hajdukerekpar@bolt.xfactornet.hu


Edison Bt. (kerékpárbolt)
1145 Budapest
Bosnyák u. 21/b.
Tel.: +36 1 384 2260
E-mail: mzolaj@freemail.hu


Kerékpárszerviz (kerékpárbolt)
1172 Budapest
IV. u. 19.
Tel.: +36 30 542 2222
E-mail: gyozoke@axelero.hu


Bikeshop (kerékpárbolt)
1173 Budapest
Pesti u. 117.
Tel.: +36 30 906 2876
E-mail: bikeshop@t-email.hu