Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

XI. Mátra Maraton | Sástó

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2581 hozzászólás a témában

#341
LGee

LGee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás

A versenyen készült képeimből az alábbi kettő albumban tudtok szemezgetni.
https://plus.google....053786397432609
https://plus.google....066354607098593


A második link hibás, facebook l.php -ről jön.

LGee


#342
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

A versenyen készült képeimből az alábbi kettő albumban tudtok szemezgetni.
https://plus.google....053786397432609
https://plus.google....066354607098593



#343
LGee

LGee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás

Egy dolog ami, KIBA...TUL zavar MÉG MINDIG NEM TUDOM MEGÉRTENI MÉRT KELL TELESZÓRNI AZ ERDŐT GÉLES TASAKKAL STB. TANULJA MÁR MEG TISZTELNI MINDENKI AZ ERDŐT!  Valóban rengeteg kulacs volt szanaszét, remélem összeszedésre kerül ahogyan a szemét is bár annak nem nagyon kéne ott lenni.

 
- szemetelés +1 (ahonnan előveszem, oda rakom vissza)
- "A rajtszámmal adott kaját nem nevezném annak ..." Én a többektől hallott jó híre alapján már meg se próbáltam, inkább elhúztam haza.
- A mosó volt a csúcs... Az csak hagyján, hogy hány fej működött, de is nem volt mihez támasztani a bringát. Mosakodni meg legfeljebb a ToiToi beépített mosdójánál lehetett. Ezt pedig meg kellett volna oldani valahogy.

Még jó, hogy nekem Pestig csak egy órát kellett vezetnem az otthon kényelméig és a vacsoráig, de egy távolabb lakó embert ez kellemetlenebbül érinthet.

LGee


#344
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

 

A rajtszámmal adott kaját nem nevezném annak ... a malacoknak nem adtam volna oda. A tészta szétfőzve és ami rajta volt a mai napig nem tudtam beazonosítani.  Megkóstolta ezt valaki a szakácsok közül? Lehet nem ártana a rendezőségből sem, mert ha ezért fizetnek, akkor legközelebb inkább legyen olcsóbb a nevezés és hozzám hasonlóan megoldjuk az étkezést máshogy. 

 

Kicsit kellemetlen volt , hogy a több száz bringásra 3-4 nagynyomású mosó volt, úgy, hogy az egyik romlott állapotban ott volt hagyva, anélkül, hogy valaki ránézett volna. 

Dávid,

 

Húúú bakker tényleg a kaja! Majdnem el is felejtettem! Kritikán aluli... Döbbenet, hogy mit művelnek itt tömegkajáltatás címen... 

 

A mósó! Ne is mondd... amikor én elindultam kifele autóval már vagy 40m-es sor volt... Sajtálatos!

 

G.



#345
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás

Sziasztok!

 

középtávos indulóként a következőket tapasztaltam:

-szerintem nagyon jó pálya volt, tetszett, még az eső ellenére is. A frissítők jó helyen voltak, jól esett a dinnye és szerintem a többi tápanyaggal sem volt gond. 

Egy dolog ami, KIBA...TUL zavar MÉG MINDIG NEM TUDOM MEGÉRTENI MÉRT KELL TELESZÓRNI AZ ERDŐT GÉLES TASAKKAL STB. TANULJA MÁR MEG TISZTELNI MINDENKI AZ ERDŐT!  Valóban rengeteg kulacs volt szanaszét, remélem összeszedésre kerül ahogyan a szemét is bár annak nem nagyon kéne ott lenni. 

 

A rajtszámmal adott kaját nem nevezném annak ... a malacoknak nem adtam volna oda. A tészta szétfőzve és ami rajta volt a mai napig nem tudtam beazonosítani.  Megkóstolta ezt valaki a szakácsok közül? Lehet nem ártana a rendezőségből sem, mert ha ezért fizetnek, akkor legközelebb inkább legyen olcsóbb a nevezés és hozzám hasonlóan megoldjuk az étkezést máshogy. 

 

Kicsit kellemetlen volt , hogy a több száz bringásra 3-4 nagynyomású mosó volt, úgy, hogy az egyik romlott állapotban ott volt hagyva, anélkül, hogy valaki ránézett volna. 


  • Uluwatu és Pekipema kedveli ezt

#346
LGee

LGee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás

 

Hosszú távos indulóként volna pár építő jellegű kritikám:

...

 

Szintén hosszútáv. Üdv :)

 

- Parkolás: jó korán értem oda a tavalyi szívásból okulva (vissza kellett fordulnom / Sástón kp kellett volna a parkoláshoz stb), így engem nem érintett.

- Csomag: Belenéztem és nem az én rajtszámom volt benne, ráadásul már felvették az enyémet, de szerencsére meglett. A honlapon előre le volt írva, hogy por lesz benne.

- Rajt: Egyetértek. Bár itt legalább nem mondták be, hogy tilos a kamera (vs Bükk Maraton).

- Frissítők: Szilárd tápanyagban javarészt saját energiaszeletekre és gélekre építek, amellett meg izót iszom, ami belém fér. Asztalról banánt ettem csak, illetve a Kétkerék csapat által kínált házi sütemény nagyon finom volt. Dinnyét én már nem láttam sehol.

- Pálya: Első Mátra hosszútávként abszolút bejött, csak a sár nem, bár megjegyzem, hogy mivel a java barna erdőtalaj volt, szinte bárhol atombiztosan lehetett menni felfelé és lefelé is.

 

Végig tudtam menni, sok ismerőssel beszélgettem, technikailag sem volt gondom, mi mást kívánhatok még? Ja igen, egy jó fotót magamról :D


LGee módosította - 2014. szeptember 01. - 14:56

LGee


#347
Galcsik1979

Galcsik1979

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás

Az elektromos bringás emberke egy Master3-as erősen térd és hátfájós emberke, haver édesapja. Elvileg mindig szólnak, hogy ne vegyék figyelembe az eredményét. 

 

Én nem tudtam erről. Sajnálatos, de a respekt akkor ott van a részemről. Erről is szól ez a sport.


"Minél Elõbb Maradsz Le - Annál Több Idõd Marad a Felzárkózásra. Én mindig a maximumot hozom ki magamból, a többi csak a szurkolókon múlik."

http://www.salgotarjanihke.hu


#348
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

 

3.       Rajt előtti beszólítás. Konkrétan ilyen káoszt már  rég nem láttam Top Maratonon, DE ez meg ugye OB is volt!!! A szpiker  még elmondta többször is hogy honnan és hogyan kell majd bemenni a rajtvonalhoz, a beszólítottak helye is okés volt (én nem az voltam amúgy). Hátra gurulva a depó végéhez, hogy majd milyen jól beállok a sor végére, ért a nagy meglepi… Mert a depó végét már ellepték a rövidtávosok akiknek ugye 20 perccel később van a rajtja!!! Az ott levő mellényes emberkének (gondolom szervező) eszébe sem jutott kontrollálni a helyzetet és olyan káosz lett sec-pec alatt, hogy alig bírtam magam átverekedni a rövid távos sporikon. Hangsúlyozom, hogy OB volt így szerintem megengedhetetlen volt ez!!! Ti, hogy láttátok?

 

5.       Pálya. Szeretem a Mátra maraton útvonalát és eddig jól éreztem magam rajta de a Galyatetői aszfalton átkelés után azért nem sokat mosolyogtam… Főleg nem a frissítő előtti részen ahol szinte csak tolni lehetett… Tudom, többet kellene edzeni. :- ) Meg a viharkárok miatti útvonal átrendezés…

 

Üdv: Grig

A rajt az igen káoszos lett. Nem rakhattam be a kordonon a bringát a hosszú mezőny végére. Mert nem lehet... Verekedhettem át magam a tömegen. Volt is egy kedves szavam a bíróhoz, ami nem csak neki szólt, hanem mindenkinek, aki azt ott intézte. 

 

Pálya nekem így jobban tetszett, mint tavaly. Szárazon kiadta volna végig, így volt néhány tolós rész :(

 

Az elektromos bringás emberke egy Master3-as erősen térd és hátfájós emberke, haver édesapja. Elvileg mindig szólnak, hogy ne vegyék figyelembe az eredményét. 


  • Galcsik1979 kedveli ezt

#349
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

Sziasztok,

 

 

Hosszú távos indulóként volna pár építő jellegű kritikám:

1.       Megérkezéskor a parkolás. Kb 8:25kor értünk a nagy füves placcra ahol a sorok valami kőporral voltak kijelölve. Ez végül is  jó pont. Az, hogy ez mennyire fogta össze a cipőt, nem szólanék… Viszont a parkolós figurák eszetlenül forgattatták a sofőröket, 15-20cm-es odébállásokat akartak eszközöltetni az általam látott esetekben. Pedig egy ilyen rendezvénynél nem jó úgy beállni szorosan mint a teszkó parkolóban mert azonnal leütik a festést… Tehát itt igen is sokkal nagyobb helyközzel kéne beállítgatni… Nem beszélve arról, hogy itt az autók között a bicajnak is el kellene férni… Másnak, hogy tetszett?

2.       Nevezési csomag. Póló rendben volt, megkaptam az izó port és annyi… Cimborámnak hiányzott az izó meg a kötegelők…

3.       Rajt előtti beszólítás. Konkrétan ilyen káoszt már  rég nem láttam Top Maratonon, DE ez meg ugye OB is volt!!! A szpiker  még elmondta többször is hogy honnan és hogyan kell majd bemenni a rajtvonalhoz, a beszólítottak helye is okés volt (én nem az voltam amúgy). Hátra gurulva a depó végéhez, hogy majd milyen jól beállok a sor végére, ért a nagy meglepi… Mert a depó végét már ellepték a rövidtávosok akiknek ugye 20 perccel később van a rajtja!!! Az ott levő mellényes emberkének (gondolom szervező) eszébe sem jutott kontrollálni a helyzetet és olyan káosz lett sec-pec alatt, hogy alig bírtam magam átverekedni a rövid távos sporikon. Hangsúlyozom, hogy OB volt így szerintem megengedhetetlen volt ez!!! Ti, hogy láttátok?

4.       Frissítők. Izotóniás és víz rendben, dinnye és banán szeletek rendben. És ennyi… a száraz keksz, száraz sós süti tök felejtős volt. Hiányzott a Szilvás maratonos zselés cukorka, virslivel töltött pogi meg ilyenek… Nektek bejött a frissítő pontok kínálata?

5.       Pálya. Szeretem a Mátra maraton útvonalát és eddig jól éreztem magam rajta de a Galyatetői aszfalton átkelés után azért nem sokat mosolyogtam… Főleg nem a frissítő előtti részen ahol szinte csak tolni lehetett… Tudom, többet kellene edzeni. :- ) Meg a viharkárok miatti útvonal átrendezés…

 

Üdv: Grig



#350
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

Az Adrenalin Park fölött is ti voltatok az elején, a frissítő előtt, két fa közül vakuval?

Nem, azok nem mi voltunk.



#351
LGee

LGee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás

De, én voltam ott, egy nagy eserrnyő alól fotóztunk, szerintem 16:00 körül fejeztük be a fényképezést.

 

Hát akkor várom az albumot, nyomkodom az F5-öt :)

Az Adrenalin Park fölött is ti voltatok az elején, a frissítő előtt, két fa közül vakuval?


LGee


#352
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

Nem tudjátok, ki fotózott az utolsó lejtő végén (a Farkaskútnál?) még késő délután (16:00 körül) is?

De, én voltam ott, egy nagy eserrnyő alól fotóztunk, szerintem 16:00 körül fejeztük be a fényképezést.



#353
raczger

raczger

    vendég

  • fórumtag
  • 116 hozzászólás

Pedig elég sokan eldefekteltek... És többen is tolós-rongyos kerékkel sétáltak az út szélén (egy szegény srác még fél négy felé a 25-ös aszfalton a szakadó esőben járta az El Camino-t...) feltételezem ők mind tubless-szel mentek. Biztosan jó vele menni, de ha így szétmegy, akkor gatya. :angry:  Meg séta... :wacko:

A 3 bar fölötti nyomás = "biorezonanciás végtagkezelés" :D

Szerintem engem láthattál, a (hosszútáv) vége előtt 7km-el eltörött a váltópapucsom (nem igazán értem hogy), gondoltam kimegyek az aszfaltra és visszagurulok legalább, de még 3km-t kellett fölfelé tolnom Mátraháza irányába a 24-esen. Defektem nem volt, 10 év alatt egyszer sükerült csak felütnöm valamelyik kereket :)


Fiat hatulján: "Ne kövess, mert idegesít!"

#354
Tondach

Tondach

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 586 hozzászólás

Én nem is  láttam ,tán csak egyet..najó ahhoz túl elől voltam.

Szerintem egyre többen használnak tömlő nélküli rendszert,ill. fujják föl 3 Bar fölé

1,7 barral belsövel mentem :)



#355
Galcsik1979

Galcsik1979

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás

Bár nem olvastam most utána, de korábban nem volt  engedélyezett az ilyen bringa!. Amúgy ráfoghatjuk, állati erővel van hajtva - egy marha húzta, vonta, tolta -


"Minél Elõbb Maradsz Le - Annál Több Idõd Marad a Felzárkózásra. Én mindig a maximumot hozom ki magamból, a többi csak a szurkolókon múlik."

http://www.salgotarjanihke.hu


#356
rozoga

rozoga

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás

A sípályán ment el mellettem beszélgetve, megvan a rajtszáma, de próbálok még róla fotót keresni majd, mert én is tévedhetek.

 

Én is láttam... :angry:

Középtávon ment a """sporttárs""" egy elektromos Haibike nyergében.


rozoga módosította - 2014. szeptember 01. - 12:01


#357
LGee

LGee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás

Nem tudjátok, ki fotózott az utolsó lejtő végén (a Farkaskútnál?) még késő délután (16:00 körül) is?

 


LGee


#358
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Mondom, nem neked nem hiszek, hanem nem hiszem el, hogy valaki képes lenne ilyet csinálni, nem megy a fejembe.

De nyilván, ha láttad így volt, mi meg majd lassan hozzászokunk. 

Mondjuk a 4:30 körüli idő alapján lehet, hogy felfelé okos volt, de lefelé nem sokat segített neki a zümi... :D

A sípályán ment el mellettem beszélgetve, megvan a rajtszáma, de próbálok még róla fotót keresni majd, mert én is tévedhetek.



#359
LGee

LGee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás

A sípályán ment el mellettem beszélgetve, megvan a rajtszáma, de próbálok még róla fotót keresni majd, mert én is tévedhetek.

 

Jani már kirakta a fotókat, az első 1000 fotó szinte csak a rövidtáv, abban keresgélhetsz (lassan jön be az oldal ennyi képpel):

 

http://foto.nutrixxi...aton/index.html

 

A márkára nem emlékszel, milyen bringa volt?


LGee


#360
krisssz

krisssz

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás

A sípályán ment el mellettem beszélgetve, megvan a rajtszáma, de próbálok még róla fotót keresni majd, mert én is tévedhetek.

Ezt egyszerűen nem hiszem el! :-O

Mármint azt, hogy indulnak, nem azt, hogy ilyet láttál.