Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

XI. Mátra Maraton | Sástó

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2581 hozzászólás a témában

#321
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Kategórián belül lehet top10? Benne volt. Azért mert valaki egy távot szeret ne szóljuk már le, mert ha mindenki akinek van valami "magaslata" leszól mindenki mást akkor nem marad senki.

Megjegyezném semmi lekezelő nem volt a két LGee két hozzászólásában a rövidtávot illetően...



#322
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Indulj egyszer hosszabb távon, az talán megoldja a problémádat. A Mátrában közép- és hosszútávon már az elején ott az aszfalt, majd a kékestetői sípálya, ahol bőven van lehetőség felérni a - hogy is írtad? - top10-be.

 

Kategórián belül lehet top10? Benne volt. Azért mert valaki egy távot szeret ne szóljuk már le, mert ha mindenki akinek van valami "magaslata" leszól mindenki mást akkor nem marad senki.



#323
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Én nem is  láttam ,tán csak egyet..najó ahhoz túl elől voltam.

Szerintem egyre többen használnak tömlő nélküli rendszert,ill. fujják föl 3 Bar fölé

 

Én nyolcat láttam, jövőre az a cél hogy négyet lássak :) Végülis mégis a javított Racing Ralph-al mentem hátul, semmi gondom nem volt (1,5 bar UST). A kulacstenger nekem is feltünt, amikor még belsővel mentem nekem egyszerre 2 kulacstartó tört le, ez ilyen pálya (egyébként imádom a köveset :)).



#324
Scarlett

Scarlett

    újonc

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás

mateusz0425, on 01 Sept 2014 - 18:59, said:

snapback.png

Nekem középtávon csak az első itatóig tartott a verseny mert előtte a dózerről befelé a csikicsukis sziklás szarnál beesett a fékkar és sikerült összehozni egy gyönyörű esést.

Mindkét alkaromból ömlött a vér próbálok feltámadni erre mögöttem akik odaérnek /hé igen rossz helyen vagy/   :huh: ugorjak be a szederbokorba?! vagy mi /jah/


Hozzátenném, hogy amikor én vágódtam el úgy, hogy a földön maradtam és konkrétan levegőt sem kaptam a bringa meg a hátamon elég sokáig nem állt meg senki, végül szerencsére egy csapattárs beért és segített....érdekes én mindenkitől meg tudom kérdezni kell e segítség.  


Scarlett módosította - 2014. szeptember 02. - 15:53


#325
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Akkor hajrá XCO! 

Szerintem se sokat ér a rövid, mégis indulok ott alkalmanként. 

Pont ez a lenyeg: a rovid tavon ilyeneken mulik mert a robbanekonysag sokkal fontosabb mint a stabil menet, nem ugy mint a kozep- vagy hosszutavon a Kekes meneten :D



#326
Nutrixxion

Nutrixxion

    fórumtag

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás

Tavaly a Bükkön volt időm még a célkapunál is fotózni.
Akkor már bőven a középtávosok érkeztek, de sajnos ott is tendenciózus volt, hogy sokan meglátva a célvonalat satu féket húznak a hátsókeréken, majd a kapu után 2...3m-el megállnak, ott maradnak akár percnyi időtartamra is. :(
Úgy éreztem, nem nagyon figyelnek a többiekre/mögöttük érkezőkre. (ÉN már teljesítettem, más nem számít.)
Sokszor 4-5 ember érkezik sprintre, olyankor elég zavaró és ütközésveszélyes, ha ott áll valaki a pálya közepén!
Igaz, hogy ez nem csapatsport, de szokjuk meg, nem csak mi vagyunk egy maratonon, gondoljunk a másikra is!


  • zeezoltano kedveli ezt

#327
LGee

LGee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás

Ja, hogy ez ironia volt es a rovid tavon valamit jelenteni bagatell mert nem is tav, az igazi Ferfiak a Kekesre masznak! ;)


Többek közt épp az általad említett jelenségek miatt nem lenne kedvem indulni a röviden, ugyanis én elsősorban teljesíteni akarom a távot, a helyezés nekem kevesebbet ér.

Az én szótáramban a "maraton" nem 30 km, de nem is élethalálharc. Ezt a véleményemet megtartom magamnak, és megértem, mit szeretsz a rövid távban.

LGee


#328
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Indulj egyszer hosszabb távon, az talán megoldja a problémádat. A Mátrában közép- és hosszútávon már az elején ott az aszfalt, majd a kékestetői sípálya, ahol bőven van lehetőség felérni a - hogy is írtad? - top10-be.

Pont ez a lenyeg: a rovid tavon ilyeneken mulik mert a robbanekonysag sokkal fontosabb mint a stabil menet, nem ugy mint a kozep- vagy hosszutavon a Kekes meneten.

 

Ja, hogy ez ironia volt es a rovid tavon valamit jelenteni bagatell mert nem is tav, az igazi Ferfiak a Kekesre masznak! ;)

Akkor szuntessuk meg a rovid tavot hogy vegre csak igazi ferfiak versenye legyen! Sot, a kozep tavot is! Eljenek a hosszutavosok! :D



#329
LGee

LGee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás

Szóval az ilyenek miatt jön már zsigerből az ötödiknél hogy kotródjon aki a pálya közepén áll.


Indulj egyszer hosszabb távon, az talán megoldja a problémádat. A Mátrában közép- és hosszútávon már az elején ott az aszfalt, majd a kékestetői sípálya, ahol bőven van lehetőség felérni a - hogy is írtad? - top10-be.
  • milan és The Face kedveli ezt

LGee


#330
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Nekem középtávon csak az első itatóig tartott a verseny mert előtte a dózerről befelé a csikicsukis sziklás szarnál beesett a fékkar és sikerült összehozni egy gyönyörű esést.

Mindkét alkaromból ömlött a vér próbálok feltámadni erre mögöttem akik odaérnek /hé igen rossz helyen vagy/  :huh: ugorjak be a szederbokorba?! vagy mi /jah/

 

Megértem, hogy vannak bunkó állatok de azért ez mégis csak túlzás... Kedvem lett volna leszedni és elbeszélgetni vele. Mezére emlékszem csak legközelebb ha netán összefutunk és elmarad a segítségnyújtás ne csodálkozzon.

Mindennek két oldala van: engem konkrétan ötször tartottak fel igen ostoba módon, a következő volt a "kedvencem":

Éles kanyar a (rövid táv) nagy sík lefele végén, 90 fokban fel, amit mindenki lendületből akar bevenni. Erre amint kanyarodok fel és már váltottam vissza, egy Decathlon mezes srác pont a pálya kellős közepén ácsorog és bütyköli a bringáját.. Sehove sem tudtam menni, úgyhogy a csúszós talajon nagy fék és zakó, a váltókarom jól meghajlott mint kederült utólag, onnantól nagy tányér utolsó két fokozatnak annyi volt mert beszorult a lánc ahogy ráhajlott a váltópapucs. De ez még hagyján, onnantól a lánc  kiskónuszon is folyamatosan beesett, úgyhogy pont ott a kritikus mászásnál amin a top10 múlik, vagy tízen előztek le és később single track lévén már én kaptam meg hogy mit tartom fel őket.. Aztán a srác később a kis patak átkelésnél nyugdíjas tempóban próbál átkelni, persze leragad, majd leáll pont a mederben az orrom előtt. Hát azt hittem felrobbanok. :(

 

Szóval az ilyenek miatt jön már zsigerből az ötödiknél hogy kotródjon aki a pálya közepén áll. Azt hiszem ez nem zsigeri bunkóság, inkább amolyan láncreakció ;). Főleg ha ilyen sokan vannak. A verseny elején bemelegítés nélkül egy órával korábban már ott trécsel az első sorb mögött, hogy később jól fel tudja tartani azokat akik versenyzni jöttek.

 

De ha jól olvasom te estél: az elég vak aki nem látja hogy épp feltápászkodsz.. De meg kell érteni azt is aki nem látja és újabb imádkozó sáskának tekint, vagy nincs türelme kivárni míg végigfogdosod magad ;).

 

A versenyről annyit hogy én nagyon élveztem a jó hűs időt végre egyszer, a talaj kitűnő volt rövid távon, a hangulat jó, a kaja borzalmas és szégyenletes, a bringás csajok viszont szépek :).

De ideje lenne már egy kicsit szabályozottabban szerevzni versenyeket, mert az amatőrizmus miatt elmegy az ember kedve attól hogy bármi helyezésben gondolkodjon. Legyen már végre egyszer összetett eredmény alapján csoportokban sorban állás például! Rajtszám százas csoportokban és így a tolakodás is megszűnne és a "tömeg" is kezdené érezni hogy hol is tart pontosan az első pár tucathoz képest.



#331
LGee

LGee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás

Sziasztok.

 

Én is csináltam pár képet.

 

Hűha, ezek nagyon jók lettek! És megvan a válasz a korábbi kérdésemre :)

 

Köszönöm a fotót!


LGee


#332
Pekipema

Pekipema

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Dávid,

 

Húúú bakker tényleg a kaja! Majdnem el is felejtettem! Kritikán aluli... Döbbenet, hogy mit művelnek itt tömegkajáltatás címen... 

 

A mósó! Ne is mondd... amikor én elindultam kifele autóval már vagy 40m-es sor volt... Sajtálatos!

 

G.

Hi All,

én és a gyöngyösiek jól tudják, hogy ez az étterem igen pocsék minőségben dolgozik, bankettet és egyéb rendezvényt tudnak csak megnyerni, azt is csak a férőhely miatt. Hol van már az a csodás bableves amit hajdanán kaptunk...., na azok nem ők voltak....



#333
kezso

kezso

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás
  • LocationAjka

Sziasztok.

 

Én is csináltam pár képet.

 

https://plus.google....178862461488497

 

üdv

Kezso


  • LGee kedveli ezt

#334
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás

1. Tiltja a VERSENYszabály, elvileg kizárással kéne büntetni. Csak frissítőzónán belül dobható el. Külföldön be is tartatják ezt a szabályt.

2. Nem szedik össze mindet. Nem is tudják, mert valaki jó messzire behajítja a bokorba.

3. Erdőben soha nem szemetelünk! Ennyivel tiszteljük meg a természetet. (A terepfutóknál kérdezz rá erre, ott helyben kivégeznek ;) :) ).

 

Az elrakáshoz, a nadrág szárába gond nélkül be lehet tömni a következő frissítőpontig.

OTT A PONT!!!



#335
krisssz

krisssz

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás

Hát pedig figyelembe vették, mert ott virít az excelben, és nem is tök utolsó. És a többi idei topmarcin is, bár nem tudom, hogy akkor is ilyen bringával volt-e.

 

Nekem is fáj a térdem, sőt, a seggemen is nőtt egy anyajegy v ilyesmi, ami eléggé fáj, amikor napi több órát erőlködök a nyergen... és akkor is fájt, amikor az elmúlt hetekben a sípályát gyakoroltam... ismerősöd ismerőse nem vagyok, de cserébe olyan fura embernek születtem, hogy nem állnék oda egy kerékpárverseny rajtjához egy motoros kerékpárral... van az évben még 364 nap, amikor kiélheti villanybringával a Mátra ezen útjai iránt táplált érzelmeit, és ha közben találkozunk, még valszeg intek is neki... és itt sem lenne ám érdekes annyira, mert véletlenül kerekezhet arra, csak hát fura, hogy középtávos rajtszáma volt a középtávos mezőnyben.

 

A master3-at meg aztán főleg leszarom, a kor nem érdem vagy mentség, hanem állapot.

 

Megjegyzem, a szemetelős tetveket pillanatnyilag jobban utálom :)

 

Az elektromos bringás emberke egy Master3-as erősen térd és hátfájós emberke, haver édesapja. Elvileg mindig szólnak, hogy ne vegyék figyelembe az eredményét. 


  • Uluwatu kedveli ezt

#336
Tondach

Tondach

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 586 hozzászólás

Nekem középtávon csak az első itatóig tartott a verseny mert előtte a dózerről befelé a csikicsukis sziklás szarnál beesett a fékkar és sikerült összehozni egy gyönyörű esést.

Mindkét alkaromból ömlött a vér próbálok feltámadni erre mögöttem akik odaérnek /hé igen rossz helyen vagy/  :huh: ugorjak be a szederbokorba?! vagy mi /jah/

 

Megértem, hogy vannak bunkó állatok de azért ez mégis csak túlzás... Kedvem lett volna leszedni és elbeszélgetni vele. Mezére emlékszem csak legközelebb ha netán összefutunk és elmarad a segítségnyújtás ne csodálkozzon.

Nem én voltam véletlenül?

Valakinek egyszer szóltam,hogy a pálya közepén áll,de a verseny hevében nem emlékszem pontosan mi volt a szitu.

Ahogy a végefelé megkérdeztem egy sráctól,hogy rendben van-e a keze amikor láttam,hogy vérzik,biztosan töled is megkérdeztem volna,hogy segihetek?...
Fekete nadrág,fehér mez,Cannondale-Leftyvel...

Jobbulást ha én voltam,ha nem.


Tondach módosította - 2014. szeptember 01. - 20:04


#337
mateusz0425

mateusz0425

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
  • LocationGyőr

Nekem középtávon csak az első itatóig tartott a verseny mert előtte a dózerről befelé a csikicsukis sziklás szarnál beesett a fékkar és sikerült összehozni egy gyönyörű esést.

Mindkét alkaromból ömlött a vér próbálok feltámadni erre mögöttem akik odaérnek /hé igen rossz helyen vagy/  :huh: ugorjak be a szederbokorba?! vagy mi /jah/

 

Megértem, hogy vannak bunkó állatok de azért ez mégis csak túlzás... Kedvem lett volna leszedni és elbeszélgetni vele. Mezére emlékszem csak legközelebb ha netán összefutunk és elmarad a segítségnyújtás ne csodálkozzon.



#338
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Gondolom, a szervezők összeszedik a szemetet, amikor végigjárják az útvonalat leszedni a jelöléseket, nem?!

Akkor meg miért idegeskedtek ezen ennyit?

Nem gondoltok arra, hogy a mezőny első 5-10%-ának ez VERSENY. Max közeli pulzuson én sem raknám vissza (az amúgy tök ragadós) 5-10 db géles tasakot a mez zsebébe. Még elővenni sem egyszerű.

Nyilván edzés közben senki nem szemetel, a verseny az más.

1. Tiltja a VERSENYszabály, elvileg kizárással kéne büntetni. Csak frissítőzónán belül dobható el. Külföldön be is tartatják ezt a szabályt.

2. Nem szedik össze mindet. Nem is tudják, mert valaki jó messzire behajítja a bokorba.

3. Erdőben soha nem szemetelünk! Ennyivel tiszteljük meg a természetet. (A terepfutóknál kérdezz rá erre, ott helyben kivégeznek ;) :) ).

 

Az elrakáshoz, a nadrág szárába gond nélkül be lehet tömni a következő frissítőpontig.


  • Kánya, zeezoltano, vdavid és 2 további fórumtag kedveli ezt


A sebesség mindent megold.

 


#339
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

 

Egy dolog ami, KIBA...TUL zavar MÉG MINDIG NEM TUDOM MEGÉRTENI MÉRT KELL TELESZÓRNI AZ ERDŐT GÉLES TASAKKAL STB. TANULJA MÁR MEG TISZTELNI MINDENKI AZ ERDŐT!  Valóban rengeteg kulacs volt szanaszét, remélem összeszedésre kerül ahogyan a szemét is bár annak nem nagyon kéne ott lenni. 

 

Gondolom, a szervezők összeszedik a szemetet, amikor végigjárják az útvonalat leszedni a jelöléseket, nem?!

Akkor meg miért idegeskedtek ezen ennyit?

Nem gondoltok arra, hogy a mezőny első 5-10%-ának ez VERSENY. Max közeli pulzuson én sem raknám vissza (az amúgy tök ragadós) 5-10 db géles tasakot a mez zsebébe. Még elővenni sem egyszerű.

Nyilván edzés közben senki nem szemetel, a verseny az más.


  • kpz kedveli ezt

#340
Grand9

Grand9

    újonc

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás

A második link hibás, facebook l.php -ről jön.

Itt a kettes link: 

 

https://plus.google....066354607098593