Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Világökörségek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
5904 hozzászólás a témában

#141
SikiMano

SikiMano

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás

Vegyetek kompozitvázas biciglit!
Trek Fuel Ex 9. kompozit vázas kompozit vázas újszerû downhill mountain bike « MTB kerékpár « MOUNTAIN BIKE « Kategóriák tallózása


Ez egy igazi kompozit vázas downhill bringa?? :-)

#142
SikiMano

SikiMano

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Mérges mókus :-) "Karácsonykor végleg leveszem a hirdetést."
UTOLSÓ LEHETÕSÉG - FULL XTR « MTB kerékpár « MOUNTAIN BIKE « Kategóriák tallózása

#143
Csipisz_

Csipisz_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.517 hozzászólás
Vegyetek kompozitvázas biciglit!
Trek Fuel Ex 9. kompozit vázas kompozit vázas újszerû downhill mountain bike « MTB kerékpár « MOUNTAIN BIKE « Kategóriák tallózása

http://skidmark.blog.hu/
"Ostobákkal ne bocsátkozz konfliktusba,mert lesüllyedsz az õ szintjükre és legyõznek a rutinjukkal."


#144
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2.189 hozzászólás
:cool2:
Feltöltött kép
SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#145
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.890 hozzászólás
Feltöltött kép

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#146
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Naigen..

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#147
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
szerencsere ausztria/nemeto/svajc azert olyan orszag, ahol ha tisztessegesen csinalod a dolgodat, kevesbe erhetnek meglepetesek.

#148
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Azért nem egészen ugyanaz.

Errõl eszembe jutott egy történet.
Még régen, vagy huszon..éve, Svájcból hoztam át egy egész jó állapotú, 12 éves VW GLS kombit a határokon, amit igen olcsón vettem egy ottani kereskedõnél. Itthon a vám se került pénzbe mert végül mozgássérült rokon nevére került, akit idõnként vittem vele, de amikor Svájcban megvettem akkor nem volt rajta sem rendszám sem biztosítás, csak az adásvételi volt a kezemben és haza kellett hoznom. Viszont már idõm és pénzem sem volt több, ott intézni bármit is.

Adott volt a feladat, haza kellett hozni valahogy rendszám nélkül, ha lehet keréken.
A Svájc-Német határon annyi volt átgurulni, hogy kicsit lassítottam és senki nem szól egy szót sem. Gondolom ott megszokták, hogy sok használt autótól "szabadítják meg" õket.

A Német-Osztrák határon már távolabb szorosan beálltam az elõzõ kocsi mögé és úgy mentem, hogy ne látsszon, hogy üres a rendszám helye.
Amikor tovább mentem, akkor a mögöttem lévõ autó valamiért megállt és szerintem akkor szúrták ki, hogy nincs hátul rendszám, pedig a terveim szerint próbáltam volna a mögöttem lévõ fedésében lassan tovább gurulni, hogy takarásban legyen addig a hátulja.

Ráadásul akik kivittek kocsival, hazafelé még megálltak az osztrák oldalon lévõ parkolóban, hogy a shopban vegyenek valamit a vám szabad területen, így kénytelen voltam megvárni ott õket félre állva, a hátsó csomagtér ajtót addig felnyitottam, hogy ne tûnjön fel a rendszám üres helye, de akkor ez már késõ volt.

Egyszer csak jött a német vámos gyalog, mert látta, hogy félre álltam, és kiszedett a parkolóból, hogy menjek vele vissza a határra. Még káromkodott is egy cifrát "krucifix!" felkiáltással :)
Végül azért megértõek voltak valamennyire és nem bírságoltak meg, de vissza kellett vinni a kocsit Németországba és ott kellett hagyni tárolásra egy szerviz területén a parkolóban napi sok német márkáért. Ennyi volt a "büntetés". Az Ausztrián való átszállításhoz kauciót kellett volna fizetni, amit a magyar határnál vissza is adnak de csak teljesen felemelve és szállítva mehetett volna át Ausztria területén, de akkor már nem volt ott helyben rá elég pénz.

Végül vissza mentem pár nap múlva trélerrel Németországi tároló helyre. A hazai határon már tök rendesek voltak Itt már kaptam ideiglenes engedélyt, hogy hazáig vezethessem és még pár napig járhassak vele, amíg elintézem az üzembe helyezést hivatalosan.

Na szóval, elõször, ott a Német-Osztrák határon kellett volna, hogy bármilyen rendszámot lássanak rajta, hogy legalább nem üres a helye ha egyébként lenne rajta.

Ha lett volna rajta bármi, akkor kimaradt volna a drága tárolás és a tréleres haza szállítás díja, Ausztrián át a magyar határig.

Ha valaki trükközni akar és valamiért még meg is éri neki a kockázat, annak végülis jól is jöhet, ha van rendszám amikor leszereltnél üres lenne mindig a helye és nincs semmi fent illetve nem látszik amikor valamiért gond lehet ha ott van rajta pl. fotónál. Na persze ez a szürke zóna és nem tisztességes, amit jobb elkerülni.


Az is nyilvánvaló, hogy aki ilyen tartó keretet használ, ott is igaz a közmondás:
"..addig jár a korsó a kúrta, amíg.. amíg meg nem qrják a vízhordó lányt.. :)

Szerintem elvben mindenkinek átvillant már a fején, hogy "de jó lenne, ha arra a párszáz méterre el tûnne a rendszám", mert kicsit gyorsabb volt az autó a kelleténél és ott állt "a három lábú.." Volt még akkoriban, hogy gyorshajtásért megfogtak mert késõn szúrtam ki a fotóst, csak a villanást láttam. Amikor kijött az öregnek a papír, (akinek a nevére írattuk), hogy az autó gyorsabban ment mint kellett volna, akkor kíváncsi voltam, hogy látszik-e rajta, hogy ki a sofõr és bementem a yardra, hogy "megpróbálom azonosítani", de szerencsére semmi nem látszott. Mi meg "nem is emlékeztünk..", hogy abban az idõszakban ki is vezethette az autót. Akkor ez még mûködött. Szóval nem kellett fizetni. ..de ez már nagyon régen volt.

Az megint más, hogy nem tisztességes dolog, de legyünk reálísak, a kisördög valahol mindenkiben ott rejtõzik, legalább fantázia szintjén.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#149
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
ennyi erovel le is vehetned a rendszamot... ugyanaz lesz a vegeredmeny.

#150
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Végülis valahol még érthetõ is.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#151
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Németországban jó eséllyel börtön jár a használatáért, akárcsak a vaku fényét visszaverõ speciális fólia használatáért.

#152
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Ez most komoly?! :-)
Éppen csak azt nem írták rá, hogy trafipax ellen.
Helyette kitaláltak mellé egy jó magyarázatot, mire is használható.
Rendszámtábla Tartó Eltüntetõ Rolós Távirányítós! - Vatera.hu!


"Most akciós áron, 40ezer Ft helyett 29999Ft + Ingyen posta! Motorhoz is...
Nézd meg az RTLKLUB híradójában a termékrõl készült videót:
Redõny a rendszámon RTL KLUB híradó Rolós rendszámtábla eltüntetõ - YouTube

Röviden: Használatával megakadályozható, hogy illetéktelen személyek lekövessék és ellopják autóját, stb..
Normál európai méretû rendszámtábla tartó/eltüntetõ (Magyar A méret), 2.5cm vastag.

DE több féle méretû rendszámhoz lehet rendelni: pl. amerika, japán, stb. (bõvebb infó a leírás alján)
Motorkerékpárhoz is kapható 21999-ért, másik aukcióban termékeink közt!

A rolót beltérben illetve távirányítóval (50m hatótáv) lehet mûködtetni.
Nézze meg mûködés közben: AuctionsOnline - YouTube

Egyszerûen beszerelhetõ, a rendszámot 2 mp alatt automatikusan eltakaró rolós termékünk jelentõsen növeli az Ön gépjármûvének védelmét

A rendszám rolót távirányítójával Ön irányíthatja külön-külön az elsõ vagy hátsó rendszám eltakarását, de akár azok együttes azonnali fedését is elvégezheti.
LED visszajelzõ gondoskodik arról, hogy ne felejtse eltakarva a rendszámot, amikor erre nincsen szükség."

Feltöltött kép

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#153
Csipisz_

Csipisz_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.517 hozzászólás
Döglött a topik. Vagy mindenki fixszit néz az aprón?:D

Fixi szerû!!!!! « kerékpár / váz « FIXI / PÁLYA « Kategóriák tallózása

http://skidmark.blog.hu/
"Ostobákkal ne bocsátkozz konfliktusba,mert lesüllyedsz az õ szintjükre és legyõznek a rutinjukkal."


#154
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Szerintem már sokan szerettünk volna a képébe nézni számonkérõen olyan embernek, aki ellopott egy bringát vagy benne volt a dologban.
Itt most láthatunk ilyent számonkérés közben:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ojg0fEYniNA

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#155
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 hozzászólás
könnyebb helyzetben voltál volt idõd lebeszélni de én ott szembesültem és sokkot kaptam. A mai napig sem tudom, mit kellett volna mondanom. Azt mondtam neki, hogy ha lehetõsége van vigye vissza és kérje vissza a pénzét vagy ha nem megy, vigye szervízbe hátha ott beállítják neki. Majd ott felvilágosítják ha magától nem világosodik meg...

Loui, még csak a monogram sem stimmel, de lehet, hogy együtt konzultáltak "vak vezet világtalan módjára" és az egyiket én nyertem meg a másikat meg ezek szerint te :DDD

A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)


#156
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

... Amikor megláttam a cég bringatárolójában a kerékpárját... ööö elnézést, csak egy annak látszó tárgyat, ami max ha 15 ezret ért annó a tescóban, használt volt de õ 60 ! azaz HATVANEZER forintot adott érte a piacon "munkába járósnak", és tanácsot várt tõlem, szerintetek mit éreztem és mit gondoltam?


ilyen nekem is volt. kaptam egy fotót egy bringáról egy ismerõstõl, hogy "szerinted?"
õszintén mondtam, hogy nem adnék érte pénzt... néha jobbak a kegyes hazugságok

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#157
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Helló Lopakodó!
Nem mátrai kollégád(M.Viktor) volt az,bár lehet,h'rosszul emlékszem?!
Magellan-os

#158
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 hozzászólás
nekem lesújtóbb véleményem volt amit magamban kellett tartani. ezért volt kínos az egész...

A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)


#159
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás
Mérnök ember és annyi agya nincs, hogy ELÕTTE kérjen tanácsot, ne a vásárlás után ? No comment...
Én is már rendbe raktam a kollégák bringáit. :) A legkeményebb az volt, mikor panaszkodik a 90 kilós kolléga, hogy alig tudott megállni a Tesco-s géppel, erre a boltban kicserélték neki a fékkart a mûanyag helyett alura. Ez jó dolog de a régi canti fékhez kapott egy v-fékkart !
Marci

#160
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 hozzászólás

Ha már az hirdetésekbõl mazsolázunk, szerintem ez is a vicc kategória. Az árat nézd, meg a magyarázatot olvasd el, miért is annyi a gép. (A legkomolyabb alkatrész az Alivio szintû cucc rajta !!!)
MOST épített CANNONDALE+60rugó értékû ajándék « MTB kerékpár « MOUNTAIN BIKE « Kategóriák tallózása


nem az a dúrva, hogy vannak idióták, hanem az ha valaki ezt be is nyalja. Az vajon mi???

A kollegám mérnök ember. Kiváló szakembernek tartom a területén és tudja rólam hogy, szeretek bringázni és szerinte én "értek is a bringákhoz". Idén nyáron kihívott, hogy tanácsot kérjen, mert vett egy kerékpárt, amin meglátása szerint se a fék se a váltó nem mûködik rendesen. Amikor megláttam a cég bringatárolójában a kerékpárját... ööö elnézést, csak egy annak látszó tárgyat, ami max ha 15 ezret ért annó a tescóban, használt volt de õ 60 ! azaz HATVANEZER forintot adott érte a piacon "munkába járósnak", és tanácsot várt tõlem, szerintetek mit éreztem és mit gondoltam?

A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)