Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tour de France

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1127 hozzászólás a témában

#1081
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
nem kell hozza csak egy csoport bicajos akik gyozni akarnak ,ennek feltetele hogy aki a csoport kozepen van is szeretne a megfelelo helyen-idoben helyezkedni.. egy ket pedal es kormany osszeakad ... a tobbi mar jon ...inkabb szerencses akivel ez nem tortent meg meg

#1082
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern
A mai szakasz "legizgalmasabb" eseménye az 1 km-es kapunál történt bukás volt.
Ennek köszönhetõen Armstrong 25 másodpercet veszített az összetettben Ullrichoz képest :(
Csak tudnám, hogy lehet elesni egyenes szakaszon száraz idõben...

#1083
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
Szerintetek a 16. szakasz miért az Alp d'Huezi hegyi idõfutam? és miért van a 8 perces limit?.... (Armstrong kedvenc hegye, ezt aki nézte régebben az Eurosporton az egyik Tour elõtti riport-dokumentum filmet róla az tudhatja)
Hát mert meg akarják nyeretni Armstronggal ezt a Tourt (nem mintha magától nem tudná megnyerni szerintem ::))

A megállunk-nem állunkhoz:
emlékeztek amikor Pantaninak adott egy szakaszt?
elszorul a szívem ha erre gondolok... (nem A. miatt)

szóval azt azért nem mondanám hogy egy szívtelen fráter, ráadásul itt sokszor nincs is joga döntéseket hozni (azokat a csapatfõnök, a szponzorok stbstb hozzák), sajnos a kerékpár tecnikai sport, benne vannak a mûszaki hibák, balesetek is... (hogy is szokták mondani más sportágakban? Jó kapusnak szerencséje is van)


Kicsit off de azért idevág:
nincs egy hete, hogy a filmmúzeumon ment egy dokumentumfilm két gigászi francia kerékpáros-fenoménról:
Jacques Anquetil (õ is ötször nyert Tourt, csak nem egymás után hanem 1+4 formában) és Raymond Poulidor volt a két fõszereplõ...

Poulidor soha nem nyert Tourt, mert mindig balszerencséje volt... (az egyik évben amikor nem indult Anquetil és õ volt a fõ esélyes olyat bukott hogy tropára tört az arca...)

tök jó volt látni hogy milyen volt bõ 40 éve a kerékpársport és azt kell mondjam semmit sem változott a Tour hangulata azóta ;)


upsz hiányzott egy r-betû... azért nem mindegy hogy topa vagy tropa ;D

#1084
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Nagy só lenne, ha õ verné meg a mezõnyt, bár rögtön a befutó után nyilatkozta, hogy ez a szûk 10 perc Armstrongék ellen annyi, mint a Sony kutyának a Duracell nyuszi.

#1085
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
O'Grady másodszor nyert szakaszt a Touron
   

Öten - Jakob Piil, Magnus Backstedt, Sandy Casar, Voeckler és O'Grady - már az etap 16. kilométerénél megléptek a mezõnytõl, s óriási, több mint negyedórás elõnyre tettek szert. A kvintett az utolsó tíz kilométeren hatalmas csatát folytatott a szakaszgyõzelemért, együtt érkeztek a célhoz, végül O'Grady könnyedén nyert, mivel közülük messze õ a legjobb sprinter.

Voeckler viszont az összetettben élen állónak járó sárga trikóval, valamint a legjobb 25 éven aluli versenyzõnek járó fehér trikóval vigasztalódhat, mivel a karaván csak 12:33 perccel a szökevények után haladt át a célvonalon.

5. szakasz, Amiens-Chartres, 200,5 km:
1. O'Grady (ausztrál, Cofidis) 5:05:58 óra
2. Piil (dán, CSC) azonos idõvel
3. Casar (francia, Fdjeux.com) a.i.
4. Voeckler (francia, Brioches La Boulangere) a.i.
5. Backstedt (svéd, Alessio) a.i.
6. McEwen (ausztrál, Lotto) 12:33 perc hátrány
...18. Ullrich (német, T-Mobile) a.i.
...24. Armstrong (amerikai, US Postal) a.i.

Az összetettben (sárga trikó):
1. Voeckler 20:03:49 óra
2. O'Grady 3:13 p hátrány
3. Casar 4:06 p h.
4. Backstedt 6:03 p h.
5. Piil 6:58 p h.
6. Armstrong 9:35 p h.
...21. Ullrich 10:30 p h.


#1086
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Lance Armstrong a Tour de France csütörtöki szakasza után bejelentette, nem utazik el az athéni olimpiára.

Lance Armstrong úgy tervezte, pótolja azt a hiányt, amely foltként éktelenítette pedigréjét: elindul Athénban, és megpróbálja begyûjteni élete elsõ olimpiai aranyérmét. A Tour de France csütörtöki, ötödik szakasza után - amelyen elveszítette a sárga trikót, és csaknem tízperces hátrányba került az összetett éllovasával szemben - bejelentette: mégsem utazik el Athénba, kihagyja az olimpiát.

Armstrong Chartres-ban, sajtóértekezleten jelentette be döntését. "Július 25-én, amikor befejezõdik a Tour, azonnal hazatérek a texasi Austinba" - közölte Armstrong. "Végre együtt akarok lenni a három gyermekemmel, az ötéves Luke-kal, valamint a hároméves ikerpárral, Grace-szel és Isabelle-lel. Hiszen már a Tour elõtti két hónapot is nélkülük töltöttem, amikor tréningeztem a körversenyre."

#1087
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
AMericanSTRONG !!

#1088
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Szerintem többet veszített Armstrong azzal a kis cc-zéssel mintha az úton ment volna tovább.


Meg se tudott állni az úton akkora sebességgel jöttek. Örült, hogy letudta fékezni magát, hogy nem menjen át a másikon.

#1089
nkarcsik

nkarcsik

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.226 hozzászólás
Szerintem többet veszített Armstrong azzal a kis cc-zéssel mintha az úton ment volna tovább.

#1090
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Miért is ne? A szabál az szabál 8)
Kollégám volt kint Szlovéniában, és béreltek bicajt. Lefelé az egyik srác kissé besokalt egy jobb kanyarban, és átsodrodott a túloldalra átrpült a szaalgkorláton és lezuhant egy kisebb szakadékba. Egészen szépen megúszta, de mentõvel vtték el, így rendõrök is jöttek.
Mirõl kezdtek el vitatkozni? Azon hogy a repülés elött át kellett, hogy lépje a záróvonalat, és ezért meg kéne bünetni... :-\ Végül eltekintettek büntetéstõl.

Komolyra fordítva a szót, csak fel szerettem volna eleveníteni, hogy milyen körülmények között nem állt meg annál a bukásnál, ami szerintem nem kifejezetten mellékes. Egyébként meg hiába állt volna meg, Beloki ugysem tudott volna visszapattani a bringára :-\

#1091
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Az még ok, hogy nem állt meg, de még egy kanyart is levágott teljesen szabálytalanul. Nem is értem, miért nem büntették meg.... ::)


Ezt ugye nem komolyan gondoltad?

#1092
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Az még ok, hogy nem állt meg, de még egy kanyart is levágott teljesen szabálytalanul. Nem is értem, miért nem büntették meg.... ::)

#1093
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Kavinton, kavinton, kavinton

#1094
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás
tavaly történt

#1095
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Beloki volt az a szerencsétlen, aki elesett, úgy sajnáltam (az nem tavaly elõtt volt, vagy rosszul emlékszem?)
Sportszerûségrõl meg vitatkozzunk a Tour vége felé, akkor már többet fogunk tudni.

#1096
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás
ugysem kötözködésre van a topic ;)

#1097
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern
Ha már a megvárásoknál tartunk: tavaly mikor hegyrõl lefele jöttek ezerrel és Armstrong elõtt elesett az egyik igen erõs vetélytárs akkor sem állt meg senki akkor tegnapelõtt fõleg nem kellett volna.
Na mindegy hagyjuk ezt a a témát, lényeg hogy meglesz a hatodik gyõzelem.

#1098
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás
én még mindig értetlenkednék... ezek szerint nagyob idõhátrányt szednek össze- nem ?

Ja nem, jólvan megvan- értem :D -kicsit nehezen ment ;D

köfi ;)

tavaly meg igen ULrich megvárta Armstrongot, aki aztán jól ottan is hagyta..

#1099
cavalera18

cavalera18

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Hi!
Hát ehhez az utolsó hozzászólást én is "értékelném". Bár én a mostani Tour-t nem sokszor láttam, hülye idõpontban van (akkor megyek tekerni :D) de azt azért ne felejtsétek el, hogy a sportszerûségnek is vannak "határai". Itt elég komoly pénzekrõl és érdekekrõl van szó, mint szinte minden sportban... Szóval a sportszerûség lassan fehérholló lesz. :'( Örülök amikor mégis ilyet látok, kellemes érzés fog el.
Ahhoz mit szóltok amikor tavaly bukott Armstrong? Amikor kissé közelebb ment a közönséghez és ennek meg is lett az ára... A fékváltókarba beakadt egy (ha jól láttam) valami sárga dolog. Persze Armstorng bukott... Javítsatok ki, de én úgy emlékszek, hogy a mezõny bevárta és még segítõket is kapott. Itt fordulhatott volna a tavalyi Tour, nem?
Ez akkor mûködik amikor valaki ad is és kap is.

Azért Fair Play Forever!!! ;)

#1100
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern
Hi!

Tegnap úgy mértek, hogy a beérkezõ csapatok ötödik tagjának ideje lett a csapatidõ.
A második csapat az elsõ csapat ideje+20 másodpercet kapott idõnek, a harmadik csapat már +30 másodpercet kapott és így tovább egészen az utolsóig aki +3 percet. Abban az esetben kaphattak volna kevesebbet ha mondjuk a hátrányuk kevesebb mint +20, +30 stb másodperc, akkor az eredeti idõt kapták volna.
Szóval a usps-en kívül örülhet mindenki.

16. szakaszon, a hegy idõfutamon az lesz, hogy aki 8 percnél több hátránnyal ér be azt egyszerûen kizárják.

Armstrong sportszerûségérõl meg annyit, hogy ki állt meg 2002-ben mikor a csodálatos Ullrich belesszállt az árokba?