Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#5861
s1ru2

s1ru2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 300 hozzászólás
Mit takar a felújítás: állítólag megperselyezték , olajcsere, tisztítás, rugócsere. ez került 20 rugóba. de ha megfogom úgy érzem a mintha a jobb szár lötyögne. Azért nem õk rakták bele mert csak a telót vittem oda

#5862
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Október óta csak nem kopott szét, mondjuk Zoggie szal kitudja... ;D Le fogom cserélni majd. Köfke!

#5863
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
sirus. menj boltba(nem ilyen sufnituning helyre) és ott megmondják neked mi a baja. de sztem ne a bigbike-be vidd, mert ott hajléamosak lesznek az elfogultságra. vidd máshova, kérdezd meg mi ez? ha a telo, akkor vidd oda a bigbike-be, és reklamálj....
eric: én nemtudom ;) évente eddig 2 kácsét törtem szét, szal lyen bajom sose volt, h elkopott volna. de ha kotyog, és már csak szorul, akkor minden bizonnyal széjjel kopott az also csésze/a golyok/ a telóra feltett alsó gyürü.
ha ez van, érdemes venni egy uj csapit /sztem/.
én legalábbis megtenném, mert utálom a kotyogo alkatérszeket. ;)

#5864
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
thez: én múltkor megcsináltam ezt az alsó csészénél, mintha ott kotyogott volna valamennyire. Meghúzni már nemtudom jobban a csapágyat mert csak szorulni fog az egész. Van vmi tipped, v kuka/csereérett a dolog?

#5865
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Ha meg nem, akkor menj orvoshoz :-X

És szerintem egyértelmû, hogy a BigBike ba vidd, ha ott újitották és ergo reklamálj, de addig finoman, amig aztse tudod mi a baja... ::)

#5866
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
mit takar a felújítás? és az az arc nem ért hozzá, amelyik a hedlokkot kérte.. azt a helyet el is felejtheted.
de mondom h tapogasd meg, elore hatra lokdosd a masinát, érezni fogod h hol lötyög...

#5867
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
ha már ennyit fizettél a felújításért akkor miért nem õk rakták a bringába a villát?

#5868
s1ru2

s1ru2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 300 hozzászólás
Amúgy rendes fazon meg a munkát télleg rendesen megcsinálja csak k*rva drága nála az alkatrész. de a kotyogó telót meg lehet javíttatni nem. amennyiben kotyog de akkor meg*aszom a bigbikeot mert 20 at fizettem a felújításért!!!!!!!!!!!!!

#5869
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
sirus.
te hiszel neki?
vidd az EGÉSZ bicot SZERELOHOZ. nem ilyen mágushoz, aki kezratettel dolgozik...
ott megmondjak.
mellessleg fogd meg a becsuszot ahol bemegy a kulsoszarba, huzd be a féket, és taszigáld elore hátra a bicot. ha lotyog, ott kotyog. ha nem, akkor játszdd el uganyzet a kormánycsapággyal(alul)
és NEM kell hedlokk ahhoz h ezt megállapitsad, hisz ott a kormos dio, az is UGYANUGY megtartja a villát(csak kitörés esetén kellemetlenebb)
szal ne vedd meg, hanem vidd el a bicot a bigbike-ba vagy akárhova, de RENDES botlba..
és milyen már h megvetet veled egy alkatreszt, és csak azzal tudja meghergelni.
villáskulcsot nem vetetett veled? mert gondolom az sincs neki....

#5870
s1ru2

s1ru2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 300 hozzászólás
Na teló télleg 2 hete lett felújítva ezért vagyok ideges!!! mert most vmi nem kóser.

Na kormánycsapágy rögzító mûködési elve:
ez egy hosszú csavarszerú vmi aminek a két végén van két bumszli.
az egyik a teló nyakának a végébe kell a másik a stucni segítségével megtartja a kormány csapágyat hogy nem mozduljon el. (leszorítja a stucnit)

ha nem akkor javíts ki

ja és a kormánycsapágy rendesen van összerakva!

#5871
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
srác

meg kéne érteni hogy mi a headlock szerepe a kerékpáron illetve hogyan kell beállítani egy ahead rendszerû kormánycsapágyat.
ráadásul nem kéne frissen felújítottként hírdetned azt a villát amirõl még azt sem tudod hogy kotyog-e vagy sem.

de ez csak egy tanács


#5872
s1ru2

s1ru2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 300 hozzászólás
Na de épp ez a baj!!!! nemtudom hogy kotyog vagy csak lötyög a HeadLock hiánya miatt. Szerelõ bácsi azt mondta vegyek egy headlockot addig nem tud vele mit kezdeni.

megfogadom tanácsát és holnap veszek headlockot.azt majd meglátjuk remélem télleg csak ez a baj :-[


ááá ennél a szerelõnél én nem veszek semmit!!!
elmegyek Big Bike ba azt majd ott. Levágatom meg
Headlockot veszek

ûû most néztem meg mali.hu-n "1db Acor kormánycsapágy biztosító kemény 1100FT"

#5873
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
nem attol kotyog.
az vagy attol h nincs meghuzva a csapi, vagy az h el van kopva
vagy egy SZAR a villa, és már az is elkopott kikotyogosodott....
ezt a szerelot meg keruld el... ilyenektol mentsen az ég. biztos kell neki a 3ezer pénzed, és ad cserébe egy 100 ft-os hedlokot....

#5874
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
a headlocknak semmi köze a kotyogáshoz.

#5875
s1ru2

s1ru2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 300 hozzászólás
Elvittem szerelõhöz és azt mondta lehet hogy azért lötyög mert nincs benne Headlock. Hát 3000 FT körül van egy headlock ennyit megér . 1 próba. De az lenne a legjobb ha az a srác akinek ma írtam elcserélné velem a Black Elitjét a Psyloért és a Judy ért. 1 teló 2 ért sztem ha van esze elcseréli. 60 ért adja az Elitet a 2 teló kb 70et ér.û

Tegnap jelentkezett 1 vevõ de nem képes nyilatkozni hogy mit akar. Télleg nem kell a hirdetésban szereplõ összes cucc 80ért????megér annyit nem átverés

#5876
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
mégsem adod el?
a villa vállának aljától a stucni tetjéig.
de hedlokk csak egy méretben van(a legtobb legalabbis) kellokeppen hosszura hagyva, megveszed, beteszed, a felesleges menetet meg levagod.

#5877
s1ru2

s1ru2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 300 hozzászólás
Ahhoz hogy vegyek egy Head Lock ot miket kell lemérnem???? 1/1.8 Psylo hoz kéne headlock

#5878
sopron

sopron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 433 hozzászólás
GGX: a kersett truvativ kormány (XR vagy XC) a legolcsóbb kategória a kínálatban. A www.truvativ.com-on mindent megtalálsz.

#5879
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
A "Hogyan dobjuk fel a szürke szerelõs hétköznapokat" c. epizódunkat látták ;D

#5880
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest
és ha már rátapostál a kormány két végére, megpörgeted az elsõ kereket és lehet hogy még élvezni is fogod a bringa szerelést. ;D ;D ;D