Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#5801
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
nézegettem a tune szarvacskáját, de nem igazán értem, hogy mire gondolsz, annyi különbséget vettem csak észre, hogy ennek felül van a szorítócsavarja a szár tövénél

#5802
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
esztergalyos

#5803
purge

purge

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Na ez az alu dugó már tetszik, esetleg tudnátok v.kit ajánlani aki ilyet csinálna számomra!

A szorítóbilincset pedig úgy értettem, hogy van különbség egy hagyományos szarv rögzítése és a tune/roox szarvak rögzítése között. Ezek keresztmetszete állandó kör alak még a bilincs résznél is. Itt nem csak egy oldal szorít a kormányhoz, miután meghúztad a csavart. A hagyományos szarvak esetében általában az alsó felét szorítod hozzá a csavarral.

#5804
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
egy alu dugot kell csinaltatni ami bele szorul a kormyna vegebe.
esetleg vmi kemny muanyagbol lehet meg.


miylen az amikor nem hagyomanyos bilincses hanem szorito fajta.


elfogja torzitani a csovet.
foleg bukta utan

#5805
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
én 148g-os alukormányt használtam szarvval, és fogok is, ha végre majd kész lesz az új biciklim...
és hát neméppen raceface, hanem egy jóval olcsóbb cucc, szóval szerintem nem gáz, ha szarvval használod, ezt csak azért írták oda, hogy védjék magukat

#5806
purge

purge

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Elfelejtettem írni, hogy valójában alukormányról van szó és még nem is a legkönnyebb fajta (145 gr.) És a race face mégis ragaszkodik a dugóhoz! Szóval vároma válaszokat, mit javasoltok, ill. mi lehet a gond, ha mégsincs benne dugó???
Köszi!

#5807
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
szerintem érdemes dönteni, hogy könnyû karbon kormány, vagy alu kormány+ szarv....
egyébként alu kormányok is vannak 140-150g körül, ami max 40-50g többlet a karbonhoz képest

#5808
purge

purge

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Sziasztok!

Egy race face egyenes kormány csücsül a bringámban és a honlap szerint nem lehet rá szarvat húzni, csak a garanciavesztés terhe mellett. Amennyiben mégis raknék rá javasolják, hogy dugót kell használni. Na itt vagyok eltévedve, mert nem tudom, hogy milyen-milyen is az a dugó???
Mert úgye a markolatokhoz is adnak dugót, meg létezik komolyabb akár olyan is amit a bmx-esek használnak. Na ilyet nem akarok beletenni, mert oda a könnyû kormány tömege. Ergo érdekelne v.mi könnyû, de biztonságos megoldás (melyik, milyen dugó???) A szarv amit rátennék nem a hagyományos bilincses megoldású, hanem az elvileg kíméletesebben szórító fajta (tune, roox, stb.. tudja ezeket)

Köszi elõre is!

#5809
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
öhöm, csak azorul, csak szorul - DE, van fejleméy, észrevettem, hogy a conix szép lassan kicsúszott, s a tengely ergölbülvén szép ferdén elõrecsoffadva ült vissza a villanyakba...na ilyet se láttam még, ez okot adhat a csapágyszorulásnak, kérdés, mit tegyek bele, mert az FSA conixban egyre kevésbé hiszek...ki gyárt manapság minõségi conix-ot, illetve marhakönnyú headloc-ot?

#5810
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
nekem is van problémám: kellene egy fejcsapágy, ami kb 25 mm magas, de inkább alacsonyabb. (az alsó és a felsõ csésze együtt!!)
bármilyen ötletnek örülök.

#5811
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
csapagy bolt csavar bolt.

miskolcon szaz helyen kaphato nem hiszem, hoyg a nagy faluban nincs sehol.

#5812
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
OFF
és hol lehet menetögzítõt kapni? már régóta szeretnék (pl Loctite), de sehol nem találok...


#5813
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
szertem vmi menetrogzitovel mar okesabb lesz.
nem hiszem, hoyg fejcsapagy problema.
bare eleg fura helyzet

#5814
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Van egy problémám - sziklás terepezés után, fõleg, ha zúzósabban nyomom, megszorul a fejcsapágyam - utána egy szétszedés-újraösszeszerelés megoldja a problémát, de nem ártana, ha meg se történne. Észrevettem viszont, h a stucnit villanyakra rögzítõ 2 csavar határozottan kilazul, kitekeredik, s gyakorlatilag a stucni szorítja össze a felsõ csapágyat. Hogy lehetne ezt elkerülni? Használjak menetrögzítõt? Vagy egyszerûen csak gagyi a fejcsapágy? (FSA Orbit félintegrált)

#5815
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
pedig ott kell neki lennie valahol a futopalya kornyeken.
az 'arnyekban'. :-)

#5816
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
oh thx, 4200 volt ridebike liciten...

igazából az nem tiszta, hogy hogy kerül oda a zsír a golyókhoz, mert belül nem láttam semmilyen rést...

#5817
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
grat vettel egy isten fejcsapit!

injkecios tuvel benyom kis golyo zsiroz
nem fontos benyomni sem, a zsir is betudja nyomni altalaban.

#5818
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
tudja valaki esetleg, hogy gyakorlatban hogyan mûködik a WTB-nek ez a grease guard rendszere, mert szerváltam egy ilyen fejcsapit, és akárhogy nézegettem, nemnagyon jöttem rá a mûködésére...

http://www.wtb.com/headsets.html

#5819
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Regi versenyt szeretnek fitness bringava alakitani, es ez valoszinuleg stucni cseret von maga utan.
A villa gondolom 1" os, valszeg menetes fejcsapagyas, a stucnik amik montisak azok meg 1 1/8 as ahedesek.
Regesreg lattam vmi atalakitot. Van meg ilyen? /amit betekerek a villanyaba, es felul egy vastagabb kilog/

Ez mennyire jo megoldas? Vagy keressek inkabb vmi belevalo stucnit? A T#&@CO bringakba is olyan lehet ;)

#5820
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Köszi, de az sajna messze van. Majd ha valami más elintéznivalóm is lesz Pesten, megnézem. Valamelyik nap beugrok a közeli üzletbe és szétnézek ot, hátha adódik valami. :)