Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Please log in to reply
6413 replies to this topic

#1621
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts
Itt a legjobb rész:
"Szóval a Tigger által linkelt kcs. akár jó is lehetne, ha az alsó csésze is félintegrált lenne, de nem az."
:)
Egyébként maga elõtt is térdre borulok Valeria!

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1622
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Kiegészítés a hozzászólásomhoz, mert nem a javított utolsó bekezdés került bele:

Szóval a Tigger által linkelt kcs. akár jó is lehetne, ha az alsó csésze is félintegrált lenne, de nem az. Ha már FSA Gravity lett linkelve, akkor megfelelõ választás pld. a Gravity SX Pro alsó szûkítõvel.
Érdemes lehet felhívni pld. a Nellát, ha már úgy is Trek-el foglalkoznak vagy "ezer éve," és megérdeklõdni náluk, hogy nincs e véletlenül a fiók aljában valami megfelelõ kcs.

Minõségi kormánycsapágy gyártóknál akár már saját elképzelést is össze lehet rakni.
A probléma megoldására egy javaslat:
- felül Cane Creek ZS-3
- alul Cane Creek XXcII ZS

Felsõ 28,57$, alsó 48.57$.


#1623
k u t y a

k u t y a

    vendég

  • fórumtag
  • 32 posts
Köszi az X factoros linket, holnap kiszaladok megnézem jó e nekem.

#1624
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Igazán vehette volna a fáradságot valamelyikõtök, hogy kicsit utána nézzen a dolgoknak, és kevésbé keveri meg a dolgokat, mert azt most sikerült.;)

Tapered fejcsõ: felül 1 1/8", alul 1.5; hagyományos vagy internal (gyk.: félintegrált, ZeroStack) kormánycsapágyakhoz tervezve

A Trek Remedy család FSA No.57E típusú félintegrált (internal, ZeroStack) kormánycsapágyat használ (ahogy számos Kona modell is). Az No.57 leánykori neve Orbit 1.5ZS. Klasszikus "tapered" kormánycsapágy, félintegrált, felül 1 1/8", alul 1.5, alul nincs szûkítõ.

Kérdezõnk Remedy vázhoz keres kormánycsapágyat, melyet standard 1 1/8" méretû villával használna. A Tigger által linkelt és a Faktornál kapható darab például megfelelõ, hisz félintegrált, tapered, és van hozzá szûkítõ alulra, így mehet bele az 1 1/8" méretû villa.

Kilépéskor a kasszánál lehet fizetni.:D


hát izé
most már én is összezavarodtam :)
de sztem az a faktoros amit én linkeltem, tényleg nem lesz jó mert a régi coilerekben (esetleg idei dawgból lehet még de az is, (jövõ évi konákban már integrált az alsó is)) az alsó nem integrált, remedybe meg az kéne. ha jól látom. vagy már nem tudom :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1625
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Igazán vehette volna a fáradságot valamelyikõtök, hogy kicsit utána nézzen a dolgoknak, és kevésbé keveri meg a dolgokat, mert azt most sikerült.;)

Tapered fejcsõ: felül 1 1/8", alul 1.5; hagyományos vagy internal (gyk.: félintegrált, ZeroStack) kormánycsapágyakhoz tervezve

A Trek Remedy család FSA No.57E típusú félintegrált (internal, ZeroStack) kormánycsapágyat használ (ahogy számos Kona modell is). Az No.57 leánykori neve Orbit 1.5ZS. Klasszikus "tapered" kormánycsapágy, félintegrált, felül 1 1/8", alul 1.5, alul nincs szûkítõ.

Kérdezõnk Remedy vázhoz keres kormánycsapágyat, melyet standard 1 1/8" méretû villával használna. A Tigger által linkelt és a Faktornál kapható darab például megfelelõ, hisz félintegrált, tapered, és van hozzá szûkítõ alulra, így mehet bele az 1 1/8" méretû villa.

Kilépéskor a kasszánál lehet fizetni.:D


#1626
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

ámen

...bár a pubi azt írta,hogy félintegrált.


jogos, ez a 2 pont meg a Tiég...valóban a régi coilerek alsója nem félintegrált, arra nem figyeltem

akkor marad a másik 2 lehetõség :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1627
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts
ámen

...bár a pubi azt írta,hogy félintegrált.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1628
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

...szerintem ugyanazt mondjuk csak te okosabb vagy én meg szarul fogalmazok.


lehet :)
mindesetre kérdezõ helyett , ha nem akarok külföldrõl rendelni


és ez sem felel meg valamiért (amúgy ez kell neki) :

Kormnycsapgy FSA Gravity SXE E2 (1 1/8'-1.5' szktvel) Fekete - alkatrszek / kormnycsapgy, ahead rzsa - MINDEN EGY HELYEN: KERKPROK, ALKATRSZEK, KIEGSZTK, SZEMVEGEK

akkr a Te módszered szerint összeraknám 2 csapágyból és csináltatnék szûkítõt :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1629
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts
...szerintem ugyanazt mondjuk csak te okosabb vagy én meg szarul fogalmazok.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1630
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Idézem magam.:"Tehát alul-felül egynyolcados csapi kell neki."


ha a nyak egynyolcados,akkor alul felül az kell neki,az egy más kérdés,hogy a fejcsövéhez valszeg nem fog találni.

de.


szerintem alúl 1,5-ös csapi kell neki meg bele 1,1/8-as szûkítõ (ami egyébként létezõ alkatrész, bár momentán nem tudom mennyire beszerezhetõ )
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1631
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts
Idézem magam.:"Tehát alul-felül egynyolcados csapi kell neki."


ha a nyak egynyolcados,akkor alul felül az kell neki,az egy más kérdés,hogy a fejcsövéhez valszeg nem fog találni.

de.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1632
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Jogos,de módosítottam.:)



...alul felül egynyolcados nyak?



dereng.

De annyira mégse teljesen olyan,mert ha jól olvasom,akkor egynyolcados nyakkal használja a fiú a villát.
Tehát alul-felül egynyolcados csapi kell neki.


nem
felül kell 1,1/8
alul 1,5
elvileg
de mivel hagyományos nayakú a telója még az alsót le kell szûkíteni 1,1/8 ra

ugye ilyen nyak kéne hozzá

Feltöltött kép

lassan ideje lenne teló gyártók meg a csapágyasok (bár inkább a forgalmazók felénk) kapcsoljanak, váz egyre több lesz ilyen , már a mereseggûekbõl is
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1633
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts
Már derengett.
:)
Csak így mi az értelme a váznak?
...annak a nagy marok fejlesztésnek.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1634
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
ha alul másfeles csapit vesz akkor még mindig az alsót 1,8-adra kell szûkítenie...
a fejcsöve tapered, a villa meg egynyolcados lenne...

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1635
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts
Jogos,de módosítottam.:)



...alul felül egynyolcados nyak?



dereng.

De annyira mégse teljesen olyan,mert ha jól olvasom,akkor egynyolcados nyakkal használja a fiú a villát.
Tehát alul-felül egynyolcados csapi kell neki.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1636
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
én egyáltalán nem tapasztalok ilyen "becsuklást" a dawg-nál
igaz a specinel sem éreztem, pedig ott is többeknek volt ilyen tapasztlata...

a gyári markolat viszont tényleg vékonka.

Szerintem vegyél egy olcsóbb 1.5-ös meg egy olcsóbb 1/1/8-os kormi csapágyat és a kettõbõl hozd össze.
Milyen a fejcsöve a gépnek?
Az a fajta,mint a Cube gépeken,hogy a csõ mérete végig egyenletes,vagy az a fajta,mint a specko gépeken,hogy alul széles felül véknyabb?
Ha elõzõ,ahhoz tudok FSA csapágyat.
Ha utóbbi,akkor két csapágyból összerakható.



szûkítõ még akkor is kell neki az 1,125 nyakhoz

ilyen (mint speci)

Feltöltött kép
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1637
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts
Milyen a fejcsöve a gépnek?
Az a fajta,mint a Cube gépeken,hogy a csõ mérete végig egyenletes,vagy az a fajta,mint a specko gépeken,hogy alul széles felül véknyabb?
Ha elõzõ,ahhoz tudok FSA csapágyat.
Ha utóbbi,akkor két csapágyból összerakható.
Veszel egy 1.5-ös olcsóst meg egy 1/1/8-os olcsóst és a kettõbõl összerakod.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1638
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

Sziasztok

Remedybe keresek felintegralt kormanycsapagyat, Tapered, felul 1 1/8, alul 1.5, de 1 1/8-os nyakkal hasznalnam, tehat az 1.5-ot szukitenem kell.
Ma korbejartam egy rakat boltot, de sehol sem talaltam, azt mondjak gyakorlatilag remenytelen.
Esetleg tud valaki Budapesten barhol, ahol kaphatnek?
Koszi

ki foglak ábránditani. szerintem itthon nincs ilyen.
menj az online rendeléses topic-ba, nézd meg van-e crc-s rendelés, mert szvsz onnan hamarabb szerzel


Sziasztok!

Tegnap érkezett meg az új bringám, egy Kona Dawg! Van pár fontos apróság vele ami nagyban hozzájárulna h jobban össze tudjak szokni a géppel!
Van egy olyan érzés a kormányzásnál, hogy egy bizonyos szögön ha túlfordítom akkor átesik/becsuklik a kormány! Az a kérdés, hogy ez a hosszú kormányszár miatt van, vagy pedig a lapos fejcsõszög miatt? Mindneképpen közelebb és magasabbra kell hoznom a kormányt, mer sajnos rossz a csuklóm, és minél kevésbé kellene terhelnem!
Sajnos nem találtam rövidebb, és magasra húzott stucnit eddig! A kérdés, hogy létezik-e ilyen? vagy pedig stucni+kormány cserére is szükség lesz?
Illetve vékonynak érzem a markolatot, ami szintén zavar, ez vastagabb markolattal orvosolható? vagy pedig a kormányvégek vastagsága is külömbözõ lehet? Még csak kezdõ bringás vagyok, megköszönném a segítséget!

a fejcsõszög miatt "csuklik be" a kormány. ezen csak alacsonyabb villa segítene.
mihez képest keresel rövidebb és magasabbra emelõ stucnit? azt nem irtad...
vastagabb markolatot pedig lehet venni, nézz szét jól boltok kinálatában.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1639
Mohojojo13

Mohojojo13

    vendég

  • fórumtag
  • 10 posts
Sziasztok!

Tegnap érkezett meg az új bringám, egy Kona Dawg! Van pár fontos apróság vele ami nagyban hozzájárulna h jobban össze tudjak szokni a géppel!
Van egy olyan érzés a kormányzásnál, hogy egy bizonyos szögön ha túlfordítom akkor átesik/becsuklik a kormány! Az a kérdés, hogy ez a hosszú kormányszár miatt van, vagy pedig a lapos fejcsõszög miatt? Mindneképpen közelebb és magasabbra kell hoznom a kormányt, mer sajnos rossz a csuklóm, és minél kevésbé kellene terhelnem!
Sajnos nem találtam rövidebb, és magasra húzott stucnit eddig! A kérdés, hogy létezik-e ilyen? vagy pedig stucni+kormány cserére is szükség lesz?
Illetve vékonynak érzem a markolatot, ami szintén zavar, ez vastagabb markolattal orvosolható? vagy pedig a kormányvégek vastagsága is külömbözõ lehet? Még csak kezdõ bringás vagyok, megköszönném a segítséget!

#1640
k u t y a

k u t y a

    vendég

  • fórumtag
  • 32 posts
Sziasztok

Remedybe keresek felintegralt kormanycsapagyat, Tapered, felul 1 1/8, alul 1.5, de 1 1/8-os nyakkal hasznalnam, tehat az 1.5-ot szukitenem kell.
Ma korbejartam egy rakat boltot, de sehol sem talaltam, azt mondjak gyakorlatilag remenytelen.
Esetleg tud valaki Budapesten barhol, ahol kaphatnek?

Koszi