Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#1601
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
ez csak simán a lapos villaszög velejárója, amirõl a srác mesél.
egyenesfutást javitja a lefeléken, nem lesz tõle annyira "ideges" a gép eleje, jobb kontroll = nagyobb sebesség.
de ezt csak egyenes aszfalton érzed ilyennek (aláfordul) mert ha terheled az elejét, és a bicikli nem síkon van hanem ferdén lefelé, akkor a viselkedés közelít ahhoz, amit megszoktál sikon 73 fokos fejcsõvel.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1602
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
A kormányzás szokatlan viselkedését a sebességhez képes túl nagy kormánymozdulat is okozhatja. Ilyenkor a kerék oldalra indul, a bringa sebessége erõsen lecsökken, a mozgási energia viszont megmarad és nem követi teljesen az elsõ kerék irányát. A tömeg tolja a bringa orrát, és mivel a gumija nem a hossztengely vonalában éri a talajt, az erõ elég a kormány elfordításához. Puha telónál a hatás még erõsebben jelentkezik. Szûk kanyarokkal tûzdelt, meredek és lassú technikás lejtõkön ez mindennapos jelenség.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#1603
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Hát olyan érzés hogy amikor egy bizonyos fokig elfordítod a kormányt, ott mintha ellenállásba ütköznél kcsit, aztán ha túlfordítod rajta akkor pedig mintha magátó akarna tvábbfordulni, és nehezebb visszahozni mint amire számítanál!
A héten jön elvileg egy 60as stucni a 90es helyett , meg egy emelt kormány, akkor majd mondom h megoldódott-e, bár Rob szerint a fejcsõszög miatt van, sajnos nem találtam meg pontosan, hogy mennyi a fejcsõszög!


há nem tom
nekem hamarabb akad el a térdemben minthogy aláfordulna .....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1604
kiarob

kiarob

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
megérkezett az új kormány és mértem, hátha valakinek jól jön.
Truvativ Stylo WC Riser 680xR15mm: 246g (245g a gyári) - korábban McGywer mért ugyanilyen kormányt 25mm emeléssel, grammra ugyanannyi :)
Truvativ Stylo Race stucni: 90mm : 146g

#1605
Mohojojo13

Mohojojo13

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
2009es fekete Dawg, Recon van benne.

#1606
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Hát olyan érzés hogy amikor egy bizonyos fokig elfordítod a kormányt, ott mintha ellenállásba ütköznél kcsit, aztán ha túlfordítod rajta akkor pedig mintha magátó akarna tvábbfordulni, és nehezebb visszahozni mint amire számítanál!
A héten jön elvileg egy 60as stucni a 90es helyett , meg egy emelt kormány, akkor majd mondom h megoldódott-e, bár Rob szerint a fejcsõszög miatt van, sajnos nem találtam meg pontosan, hogy mennyi a fejcsõszög!


ha a 2009-es fekete akkor 68,8' .,ami nem egy extrém lapos fejcsõszög a kategóriában.
ha 10-es akkr picit laposabb, mert 140 re húzott torát (ha dawg, recont ha dlx ) csaptak bele ami 11 mm-el magasabb mint a 130-asok. ha régebbi dawg akkor lehet laposabb a fejcsõszög (68')
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1607
Mohojojo13

Mohojojo13

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

ezt a kormányaláfordulást meg vizualizáljátok már le nekem. direkt rángattam is a kormányt de nem tudtam elõidézni.

ismerõsõm aki fsr xc-nél panaszkodott ilyenre annak sokat (1,5") emelõ széles kormány segített


Hát olyan érzés hogy amikor egy bizonyos fokig elfordítod a kormányt, ott mintha ellenállásba ütköznél kcsit, aztán ha túlfordítod rajta akkor pedig mintha magátó akarna tvábbfordulni, és nehezebb visszahozni mint amire számítanál!
A héten jön elvileg egy 60as stucni a 90es helyett , meg egy emelt kormány, akkor majd mondom h megoldódott-e, bár Rob szerint a fejcsõszög miatt van, sajnos nem találtam meg pontosan, hogy mennyi a fejcsõszög!

#1608
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
ezt a kormányaláfordulást meg vizualizáljátok már le nekem. direkt rángattam is a kormányt de nem tudtam elõidézni.

ismerõsõm aki fsr xc-nél panaszkodott ilyenre annak sokat (1,5") emelõ széles kormány segített
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1609
k u t y a

k u t y a

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
VV, koszi a segitseget.

#1610
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Külföldi online boltok (érdemes felmenni a Cane Creek oldalára is - ZS-3 felül, XXcII ZS alul ), vagy veszel egy 1 1/8" és egy 1.5 méretût és a kettõbõl csinálsz egyet.
Pld. FSA Orbit Z felül és Orbit Z 1.5R alul.
FSA No.57: FSA MTB Bicycle Components
- select brand: ATB
- select category: headset

A 23-s számmal jelölt oldal (az Acrobat oldalszámlálóján 25.)


#1611
k u t y a

k u t y a

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
Sajnos az FSA SXE E2 nem jo a vazba, az elozo tulaj is lebeszelt rola es a Nellasok sem ajanlottak.FSA Orbit 1.5R vagy FSA No.57E az ajanlott, mint mar irtatok, de pl. az utobbirol meg kepet sem talalok sehol.Nellaban kormanycsapagy nincs, alapvetoen szukitos 1.5-os felintegralt csapagyat, ami nekem jo lenne ma sehol nem talaltam a 6 oras korutam alatt.Syncros FBI volt az egyetlen, de az also csesze magassaga, amit beutok a vazba 18mm, a vaz pedig 15mm-t enged.....

#1612
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
vv,értem,köszönöm.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1613
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Trinity light-ról semmi..?


Kormány? az jó 139gr és 1600pínz volt:D
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1614
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Feltöltött kép
Magyarázza el!
Ez azt jelentené,hogy a fejcsövet nem kell változó átmérõre megmunkálni,hanem a két csapágy lenne belül változó átmérõjû?


A lényeg, hogy adott egy standard 44mm-s fejcsõ, amit félintegrált csapágyas használathoz, 1 1/8" nyakas villához lehet használni. Ebbe szeretnénk "tapered" nyakas villát tenni. Felül marad a normál, 1 1/8" méretû félintegrált/zerostack kcs., alulra meg tervezünk egy olyan 1.5 csapágyat, ahol a csésze a csapággyal együtt kívülre kerül, csak a nyaka megy a fejcsõbe. Variálunk a méretekkel és lõn csoda, meg van a megoldás.
A Pivot és a BMC már egy ideje ilyen fejcsöveket használ egyes vázain, ehhez csatlakozott most a Turner a 2011-s Spot modellel, a Cane Creek pedig megtervezte hozzá az XX 44 típusú kormánycsapágyat, mint "low budget" változat, valamint lesz a top 110-s családban is egy ilyen a vastagabb pénztárcájú vásárlóknak.


#1615
Mohojojo13

Mohojojo13

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

a fejcsõszög miatt "csuklik be" a kormány. ezen csak alacsonyabb villa segítene.
mihez képest keresel rövidebb és magasabbra emelõ stucnit? azt nem irtad...
vastagabb markolatot pedig lehet venni, nézz szét jól boltok kinálatában.


Köszi szépen a választ, gyárilag 90mmes 6'os a stucni, ma telefonáltam xfactorba, és van 60as stucni ugyanúgy 6'os , de egy emelt kormánnyal szerintem tökéletes lesz, és árban sem vészes a dolog, sõt jóvá is írják vmivel kisebb áron a gyárit, de nem nagy tétel, szóval bukni se sokat tudok rajta.
Kicsit csalódott vagyok a "becsuklás" miatt, reméltem, hogy a kormány miatt van, de gyanús volt h nem :)
Egyébként álom a gép, mindenkinek csak ajánlani tudom, nagyon jó kis romboló!
Elmondaná valki mi a szerepe ennek a lapos fejcsõszögnek, ha ezt a becsuklós dolgot eredményezi?

#1616
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Értemmm.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1617
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
Ahoj.
Sajna nagykerben én nem találtam.
Írtam is asszem rögtön,de ma voltam is bent.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1618
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Trinity light-ról semmi..?

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1619
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
Feltöltött kép
Magyarázza el!
Ez azt jelentené,hogy a fejcsövet nem kell változó átmérõre megmunkálni,hanem a két csapágy lenne belül változó átmérõjû?

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1620
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Itt a legjobb rész:
"Szóval a Tigger által linkelt kcs. akár jó is lehetne, ha az alsó csésze is félintegrált lenne, de nem az."
:)
Egyébként maga elõtt is térdre borulok Valeria!


Mikor már nagyon elegem volt az x+egyedik változatból, és minden összekeveredett a fejemben e tárgykörben, rászántam egy hetet, hogy utánamenjek a különbözõ szabványoknak, gyártóknak és sikerült kibogozni a gordiuszi csomót (de nem Nagy Sándor módjára:)). Sokat segített benne az a számos technika dokumentáció, amit még a korábbi melóhelyemen kaptam a fõnökömtõl - Cane Creek, ami az "iparág" legjobbjai közé tartozik.
Ez a legújabb elképzelés, amit számos cég már használ is: Cane Creek to Provide Headset Solution for Small Frame Builders | Mountain Bike News and Reviews