Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Please log in to reply
6413 replies to this topic

#1441
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

sziasztok, 25.8 as országúti kormányszárhoz 25.4 es hajlított kormányt használhatok, vagy erõsen saját felelõsséges? Zoggie Ahead univerzális (Kormány | Kormányfej | Adapter) | Kerékpár Webshop ilyesmivel van valakinek tapasztalata?


a mostani kormányommal nekem is ez volt a helyzet, egészen tegnapig (megjött az új stucnim), és én 16 000 km-t tekertem bele a kormányomba sörösdoboz alátétes megoldással

Amúgy érdekes, hogy az új, 17 fokos kormányszáram hosszabb egy centivel a réginél, és felszerelve 18 mm-el magasabb is, mégis érezhetõen gyorsult a kormányzásom a felszerelés után, illetve terepen kicsit keskenynek tûnik az eddig tökéletes 520 milis kormányom. Egyébként ez a 18 mm nagyon sokat számít, most nagyon kényelmes a testhelyzet.

#1442
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

sziasztok, 25.8 as országúti kormányszárhoz 25.4 es hajlított kormányt használhatok, vagy erõsen saját felelõsséges? Zoggie Ahead univerzális (Kormány | Kormányfej | Adapter) | Kerékpár Webshop ilyesmivel van valakinek tapasztalata?


Használhatsz. Úgy lehet tökéletessé tenni, hogy egy vagy két réteg sörösdobozt (a redbullos és a kólás is jó :) ) tekersz a kormányra. 0,1mm a sörösdoboz falvastagsága.
Az adapter is jó, használtam ilyet.


A sebesség mindent megold.

 


#1443
Borisb

Borisb

    vendég

  • fórumtag
  • 28 posts
sziasztok, 25.8 as országúti kormányszárhoz 25.4 es hajlított kormányt használhatok, vagy erõsen saját felelõsséges? Zoggie Ahead univerzális (Kormány | Kormányfej | Adapter) | Kerékpár Webshop ilyesmivel van valakinek tapasztalata?

#1444
lgabster

lgabster

    vendég

  • fórumtag
  • 74 posts

Hi!
Nálunk van a boltban, de csak rózsával együtt, így 1100 píz!Ha érdekel, akkor elküldöm a címünket privátban.


Igen, érdekelne! :)
A lehetetlen egy tévhit, semmi több!

#1445
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 posts

Hali!
Még mindig érdeklõdök üzletek, vagy eladó Ritchey kormányfej kupak iránt!
Köszi!


Hi!
Nálunk van a boltban, de csak rózsával együtt, így 1100 píz!Ha érdekel, akkor elküldöm a címünket privátban.

#1446
lgabster

lgabster

    vendég

  • fórumtag
  • 74 posts

A segítségeteket kérem. Szeretnék egy Ritchey kormányfej kupakot (1 1/8"), viszont így külön csak magában nem találtam.
Ha valaki ismer valami üzletet, ahol beszerezhetõ, esetleg egy elfekvõ/eladó darab, az kérem szóljon, vagy küldjön egy linket.
Köszi!


Hali!
Még mindig érdeklõdök üzletek, vagy eladó Ritchey kormányfej kupak iránt!
Köszi!
A lehetetlen egy tévhit, semmi több!

#1447
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
ez a PZ racing = pazzaz?

#1448
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Sziasztok! Honnan tudnék beszerezni narancssárga/zöld Race Face Atlas kormányt? Sürgõsen kellene, de sehol sem találok :( Ennyire nagy hiány van belõlük?


elméletileg zöld itt, és itthon kb csak itt

MTB kormányok
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1449
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
RF Atlast chainreaction-on nezted?
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1450
UsDie

UsDie

    vendég

  • fórumtag
  • 12 posts
Sziasztok! Honnan tudnék beszerezni narancssárga/zöld Race Face Atlas kormányt? Sürgõsen kellene, de sehol sem találok :( Ennyire nagy hiány van belõlük?

#1451
hatragyi

hatragyi

    vendég

  • fórumtag
  • 143 posts

most jött meg, 41 mm magas és 167 g (90mm)

Köszönöm! Ezek szerint kb ugyanaz mint a mostanim. Nem baj, veszek egy ilyet, és marat az esztergáltatás.
Köszi!

#1452
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

Az jó ár. Ha megjött megírhatnád a magasságát.


most jött meg, 41 mm magas és 167 g (90mm)

#1453
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts
Természetes.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1454
hatragyi

hatragyi

    vendég

  • fórumtag
  • 143 posts
Értem. Köszönöm a választ!

#1455
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts
Nem növelhetõ,viszont nem fog tudni lefordulni a stucni a villanyakról.
http://www.balleraci...adLock95Sil.htm
Magyarán,biztonságosan lehet használni.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1456
hatragyi

hatragyi

    vendég

  • fórumtag
  • 143 posts
@bringavarázs
Biztos vagyok benne, hogy le van írva visszamenõleg, de megtennéd, hogy leírod miért is jó nekem, az említett helyzetben? Ezáltal növelhetõ a 2-3 mm-es távolság a villanyak teteje és a kormányszár felfogatásának teteje között?

#1457
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts

Sziasztok!
Olyan stucnit keresek, aminek a villanyakra fogatandó része kb 38 mm magas. A jelenlegi 41 mm, és a vett villám rövidebb nyaka miatt kellene. Sajnos ezt az adatot nem találtam meg a gyártóknál.
1 1/8 villanyak, 31.8 mm kormánybefogó, 60-70 mm hossz, 6 és 20 fok közötti emelkedés, túra felhasználás, semmi durvulás, árban középkategória.


Vegyél egy Head-lockot.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1458
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Én is sajnos-t mondok...

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1459
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

Én azt tapasztaltam a 25,4 lassan kimegy a divatból, így az OS-ra egy szavazat.


sajnos, elvileg a 25,4-es kényelmesebb

#1460
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Én azt tapasztaltam a 25,4 lassan kimegy a divatból, így az OS-ra egy szavazat.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers