Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#1381
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

Valamelyik másik témában (túra) egy rajongója már megírta, hogy kb 4-5.


Azigen!Akkor én elég szr vagyok az évi 9-10000km-rel.Ráadásul írta, h több bringája van, biztos cserélgeti a kormányt :P

#1382
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás

Hány év alatt jött össze 100ezer km?

Nem jött válasz, pedig én is kiváncsi lettem volna!

Valamelyik másik témában (túra) egy rajongója már megírta, hogy kb 4-5.

#1383
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

én a Syntacet választanám (ha az ár nem játszik szerepet)

Amugy már kb. 1 éve, hogy bezuhantam kö lépcsökön és azóta kapott egy kb. 4 centis mély kaparást a karbon kormány (fékkat stucni között)
lehet én is körülnézek a Syntacéknál :)


Syntace-t úgy tudom, nem forgalmazzák idehaza sajnos, apróhirdetések közt lehet csak néha látni, elvétve. Tegnap vettem új kormányt, este be is szereltem. Truvativ Hussefelt World Cup sajos a nagykerben sincs, ezért azt vettem, ami etszett a boltban és nem kellett rendelni, mert volt készleten - és még AM-re is jó. Nem akartam "játszani" a sorssal és használni a régi FSA XC-280 kormányt. Truvativ Sylo Team lett, 30mm eleméssel, 9/5 fok hajlítással (a régi ugyanilyen volt, csak 40mm emeléssel), viszont az új nem 660, hanem 680mm széles. Sebaj, szeretem a széles kormányt! :-> (Grammozóknak: értem, 284 gramm, tehát egész jó. FSA XC-280 kormányt a kiszerelés után 301 grammnak mértem.)

#1384
Szabii

Szabii

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás

Nem jött válasz, pedig én is kiváncsi lettem volna!


Meg még egy páran....

#1385
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

Hány év alatt jött össze 100ezer km?


Nem jött válasz, pedig én is kiváncsi lettem volna!

#1386
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
én a Syntacet választanám (ha az ár nem játszik szerepet)

Amugy már kb. 1 éve, hogy bezuhantam kö lépcsökön és azóta kapott egy kb. 4 centis mély kaparást a karbon kormány (fékkat stucni között)
lehet én is körülnézek a Syntacéknál :)

#1387
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

zscs: Ha elfogadsz egy ajánlást akkor nálam EZ a befutó, én is ilyet használok 1,5cm emeléssel, szeretem nagyon, súlyban sem veszés és mivel extrémebb igénybevételre van tervezve nem lesz egy gyenge darab....árban kifejezetten bajnok szerintem


No ez tetszik, köszi! Megpróbálom a 15mm emelésût megrendelni, ha nem lesz (webshopokban csak 30mm-est látok), akkor jó lesz a 30mm-es is. Mostani az 40mm-es emelésû, szóval legrosszabb esetben is kb. ugyanolyan magas lesz a bicajom eleje.
Tegnapelõtt lemostam alaposan a bicajt, ma délután pedig volt egy kis idõm és szétszedtem a egész elejét. Kormányt alaposan átnéztem, sehol nem látszik rajta sérülés az egyetlen régi horzsoláson kívül.
A kormánycsapágy körül nagyon komoly mennyiségû kosz volt, még pár homokszem is, amit egyszerûen nem értek, fél éve volt szervízben és újrakenve a csapágyazás, elég hamar elkoszolódott valahogy. Végül szétszedtem az alsõ és felsõ csapágyat is, tisztára törölgettem papír törlõkendõvel és újrakentem a zöld Motorex zsírral az egészet, egész pöpec lett! Garázsban próbálgattam, recsegésnek semmi nyoma. (Örül!:->) Egyúttal a nyeregcsövet is alaposan megtisztítottam és újrazsíroztam, recsegés innen sem jöhet egy darabig.
Ettõl függetlenül jövõ héten veszek egy új kormányt, Truvativ Hussefelt World Cup 700mm (15/30mm emeléssel) vagy Syncros AM riser 670mm lesz, attól függõen, melyiket sikerül nagyon rövid idõn belül beszereznem. Syntace Vector 31.8 2014 tetszene még 8 fok hajlással, de külföldrõl kellene rendelnem. Az mennyire valós, amit a Syntace esetében írnak, vagyis 10 évet is bír(hat)? (10 év garancia)

#1388
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Nekem is tört már el acél kormányszár. Hogy a csonk felett átszaltóztam, és nem melkassal bele, az csak az égi gondviselõnek hála.

De láttam is már több kormánytörést montin. Bátyám is azt mondta, hogy régen az országutiknál is elég jellemzõ dolog volt.

Jobb feleslegesen kicserélni 10-szer, mint akár csak egyszer összetörni magadat miatta. Vannak alkatrészek, amiknek nem érdemes feszegetni a végsõ határait. Ez olyan.

#1389
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Azért ha az ember kezében már tört le kormány és egy másik megnyaklott mint nekem akkor már sokkal óvatosabban kezeli ezt a kérdést.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1390
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Nekem az egyenes kormány közzel 100 ezer km ig elment és 120g os volt kapot xc versenyt maratont is.
kormánytöréstöl annyira nem kell félniszerintem.
Nekem ilyen még nem volt hajlani már hajlot de törni még soha.

Azért az csak nem mindegy, hogy egy 65 kilós versenyzõ vagy a 105 kilós haverom nehezedik arra a kormányra évekig.
Az meg mázli, hogy hajlott és nem tört. Más ötvözetbõl volt.
Marci

#1391
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Nekem az egyenes kormány közzel 100 ezer km ig elment és 120g os volt kapot xc versenyt maratont is.
kormánytöréstöl annyira nem kell félniszerintem.
Nekem ilyen még nem volt hajlani már hajlot de törni még soha.


Hány év alatt jött össze 100ezer km?


A sebesség mindent megold.

 


#1392
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

régifajta golyos (de mar 1 1/8os ahead) kormanycsapagyak kotyogasa a csapagy vagy a haz kopásától van?
valahol lehet részeket venni hozza vagy csak szettben aruljak?


A csapágyat be lehet állítani.

#1393
oneill84

oneill84

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
régifajta golyos (de mar 1 1/8os ahead) kormanycsapagyak kotyogasa a csapagy vagy a haz kopásától van?
valahol lehet részeket venni hozza vagy csak szettben aruljak?

#1394
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 hozzászólás
Nekem az egyenes kormány közzel 100 ezer km ig elment és 120g os volt kapot xc versenyt maratont is.
kormánytöréstöl annyira nem kell félniszerintem.
Nekem ilyen még nem volt hajlani már hajlot de törni még soha.

#1395
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
én is kérdeztem ebben a témában pár hónapja, és én is arra jutottam, hogy 20 ezer km-nél fogom cserélni a 150 grammos egyenes kormányomat.

Ha egy minõségi gyártó ad 2-3 év garit egy kormányra, akkor az elvileg lehet 6 ezer, de akár 45 ezer Km-is reálisan nézve.

De én is egyetértek azzal, hogy cseréld, ha már befészkelte a gondolat magát az fejedbe, hogy törhet. Én a szingós kerékkel voltam úgy, hogy alig mertem vele forgalomba kanyarodni, mert mindíg azt vízionáltam, hogy leugrik a felnirõl a gumi (miután láttam ilyet) én meg a busz alatt végzem. Le is cseréltem peremesre és joban éreztem magam :)

#1396
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
zscs: Ha elfogadsz egy ajánlást akkor nálam EZ a befutó, én is ilyet használok 1,5cm emeléssel, szeretem nagyon, súlyban sem veszés és mivel extrémebb igénybevételre van tervezve nem lesz egy gyenge darab....árban kifejezetten bajnok szerintem

#1397
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Szerintem cseréld ki, de nem azért, mert lehet, hogy rossz, hanem azért mert benne van a tudatodban, hogy lehet hogy már baja van és ez mentálisan nem tesz jót a bringázásodnak és ez komoly bajokat okozhat.


Ez így van, ahogy mondod. Kb. azon fantáziáltam az elmúlt órában, hogy mi lett volna, ha eltörik itt nekem egy-egy adott szituációban. Meg ez a fránya tudat, igen, hogy "lehet", hogy baja van. Na mindegy, a lényeg, hogy csere lesz és többet igyekszem nem foglalkozni a "mi lett volna, ha" kérdésekkel, csere és kész, lassan túl sokat hozok ki már ebbõl. :-> Keresgettem a neten közben, ha nem lenne ugyanilyen FSA XC-280 raktáron, akkor Pro Koryak riser vagy Syncros AM riser 670mm szélességben. Tetszik mindegyik, meg is lepõdtem, hogy viszonylag emészthetõ az ára is; ez mindenképp pozitív meglepetés.
Srácok, örök hála az infókért és a felvilágosításért!

#1398
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Most este még alaposan letisztítottam a bicajt, hétvégén úgyis meg akartam tisztítani a nyeregszárat és a váz ezen alkatrészt fogadó csövét, újrakenni stb., na és persze a kormánycsapágyat megpucolni és újrakenni. Átnézem a dolgokat.
Õszintén, fogalmam sincs, mennyire nyúzom ezt a bicajom. AM bicaj 140mm rugóúttal, van, amikor kihasználom, de van, hogy egyszerû döngölt utakon megyek vele, néha csak gurulok aszfalton (terepre ki és vissza sajnos muszáj)... Van, amikor erõsen köves, technikás terepen megyek lefelé és gyakran ugyanígy felfelé, kiállva tekerve, feszegetve a kormányt rendesen. 7e km fölött mértem, amennyit mentem vele, gõzöm sincs, ez sok-e egy kormánynál. De tény, hogy "estek"(?) már vele, konkrétan beszéltem egy sráccal 2-3 hónapja, aki mint tesztbicajt próbálta és elakadt anno a Budai-hegyekben egy fában a kormánnyal és mikor meglátta a bicajom az üzletben ahol vettem (és ahonnan Õ kölcsönözte), rámutatott, jé, ez volt az! :->


Szerintem cseréld ki, de nem azért, mert lehet, hogy rossz, hanem azért mert benne van a tudatodban, hogy lehet hogy már baja van és ez mentálisan nem tesz jót a bringázásodnak és ez komoly bajokat okozhat.


A sebesség mindent megold.

 


#1399
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Most este még alaposan letisztítottam a bicajt, hétvégén úgyis meg akartam tisztítani a nyeregszárat és a váz ezen alkatrészt fogadó csövét, újrakenni stb., na és persze a kormánycsapágyat megpucolni és újrakenni. Átnézem a dolgokat.
Õszintén, fogalmam sincs, mennyire nyúzom ezt a bicajom. AM bicaj 140mm rugóúttal, van, amikor kihasználom, de van, hogy egyszerû döngölt utakon megyek vele, néha csak gurulok aszfalton (terepre ki és vissza sajnos muszáj)... Van, amikor erõsen köves, technikás terepen megyek lefelé és gyakran ugyanígy felfelé, kiállva tekerve, feszegetve a kormányt rendesen. 7e km fölött mértem, amennyit mentem vele, gõzöm sincs, ez sok-e egy kormánynál. De tény, hogy "estek"(?) már vele, konkrétan beszéltem egy sráccal 2-3 hónapja, aki mint tesztbicajt próbálta és elakadt anno a Budai-hegyekben egy fában a kormánnyal és mikor meglátta a bicajom az üzletben ahol vettem (és ahonnan Õ kölcsönözte), rámutatott, jé, akkor ez volt az, amivel elakadtam! :->

#1400
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Dobálóztok itt az évekkel. Ez kb olyan, mint km/h-ban mérni a víz súlyát. Felhasználás, km és használati idõ függõ. Pl. Ha Dante 2 évente cseréli az kb azt jelenti, mintha egy átlag bringás 5 évente cserélné vagy még ritkábban.
Van kormányom, amire 3 év garit adnak (az kb örökké bírja ha nem esel el vele; örökké=sok év :) ).
A kormányok legtöbbször a stucni vagy a fékkar mellett törnek és ezért is nem érdemes megtépni a fékkarok csavarjait (csak lazán, hogy már kis ütésre is elforduljanak), egy karbon kormánynak ez maga a halál.
A Blazsó Marci esett így el, hogy eltörött két év (számoljatok utána, hogy az egy átlag bringásnak hány év) után a karbon kormánya a fékkar mellett, de neki nem lett semmi baja.

Persze az extrémebb szakágaknál vagy a pehely könnyû alkatrészeknél tényleg gyakran kell cserélni (pl. kcnc szkandium kormányt láttam egy versenyzõ év után megfolyni, mondjuk az eleve gyártási hibás volt).


A sebesség mindent megold.