Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Please log in to reply
6413 replies to this topic

#1201
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

amugy mi az optimialis kormanyszelesseg?

Mire? Kinek?


A sebesség mindent megold.

 


#1202
Itózs

Itózs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,069 posts

a kormany emelkedesenel mit adnak meg? a kormanyvegi max magassagot a felfelehajlasi szoggel, vagy a kozepso resz emeleset? tehat ha van egy 20mm 5 fok emelkedesu kormanyom, akkor az hol 20mm?

milyen lowriser kormanyt ajanlanatok, ami nem nez ki furan egy 29er xc gepen? 670mm koruli, 15-20as emelkedessel.

Truvativ World Cup verziók, Stylo vagy Holzfeller. 680 és 700-as szélesség, nagyon jó ívek és jól mutatnak a 29-esen.

#1203
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
amugy mi az optimialis kormanyszelesseg? evrol evre szelesitik... mar az xc gepekre is 680-690 szeles kormanyt raknak, a 2010es stumpimon meg 660 szeles kormany volt, a 2012esen mar 720as (rugout, ilyesmi valtozatlan). valahogy nem tudom elhinni, hogy ilyen mertekben valtoznak az igenyek, kenyelmesnek velt poziciok, 6cm rohadt sok.

a speci 660as riser kormanya nekem optimalisnak tunt, a mostani 690es flat kicsit szeles (persze lefele nem hatrany).

#1204
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
a kormany emelkedesenel mit adnak meg? a kormanyvegi max magassagot a felfelehajlasi szoggel, vagy a kozepso resz emeleset? tehat ha van egy 20mm 5 fok emelkedesu kormanyom, akkor az hol 20mm?

milyen lowriser kormanyt ajanlanatok, ami nem nez ki furan egy 29er xc gepen? 670mm koruli, 15-20as emelkedessel.

#1205
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,977 posts

Helló!

Syntace VRO kormányt lehet használni normál stucnival?


Lowrider Vectornál irja "normale Vorbau"t is
Syntace

nekem a héten érkezik a Duraflite. kis visszaépités 685mm röl 640mm-re. AZ Easton Carbon MonkeyLitet használta Systace Superforce stucnival. (saját felelöségre)

Nekem a héten érkezik a Duraflite

#1206
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
koszi - amugy szeretem a geojat, ahogy mashol olvasom, inkabb azt ajanljak, hogy edzodjon hozza az ember :) lehet tul ideges lenne ilyen villaszoggel meg rovid stucnival, talan egy 90eset lenne erdemes, vagy emelt kormanyt (de igazsag szerint azt is birom).

#1207
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

az optimalis stucnihossz meghatarozasra van vmi empirikus modszer? en egyrol hallottam, hogyha az ember a nyeregben ul, akkor szemmel vizsgalva a tengelynek egybe kell esnie a kormanyszarral. ez hulyeseg? mindenesetre a korabbi ket teljesen eltero stilusu bringamnal (enduro es trail cangak), mas es mas stucnihossz volt (70/90mm), ennek ellenere azokkal epp egybeesett. a mostani xcnel a tengely mogotte van. eddig nem nagyon erdekelt a dolog, mert ahol bringaztam, ott tobbszor kiall az ember... most viszont 30kmt tekertem sikon, a nyeregben ulve, eroltetett tempoban, es nem esett tul jol a derekamnak.

korabban is gondoltam, hogy a 100as stucnit lecserelem 90esre, de a meres szerint inkabb ilyen 75mm kornyeken esne egybe a kormany a tengellyel (mar ha ez szamit). mi az igazsag, ki hogy lovi be az optimalis hosszt? a hosszt mennyire befolyasolja egyket fokos elteres? a mostani 8 fokos, a truva stucnik 5-6 fokosak.


Az említett szabálynak túl sok értelme nincs. Kb kiindulási alapnak jó annak, aki egyáltalán nincs képben.


A sebesség mindent megold.

 


#1208
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
az optimalis stucnihossz meghatarozasra van vmi empirikus modszer? en egyrol hallottam, hogyha az ember a nyeregben ul, akkor szemmel vizsgalva a tengelynek egybe kell esnie a kormanyszarral. ez hulyeseg? mindenesetre a korabbi ket teljesen eltero stilusu bringamnal (enduro es trail cangak), mas es mas stucnihossz volt (70/90mm), ennek ellenere azokkal epp egybeesett. a mostani xcnel a tengely mogotte van. eddig nem nagyon erdekelt a dolog, mert ahol bringaztam, ott tobbszor kiall az ember... most viszont 30kmt tekertem sikon, a nyeregben ulve, eroltetett tempoban, es nem esett tul jol a derekamnak.

korabban is gondoltam, hogy a 100as stucnit lecserelem 90esre, de a meres szerint inkabb ilyen 75mm kornyeken esne egybe a kormany a tengellyel (mar ha ez szamit). mi az igazsag, ki hogy lovi be az optimalis hosszt? a hosszt mennyire befolyasolja egyket fokos elteres? a mostani 8 fokos, a truva stucnik 5-6 fokosak.

#1209
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 posts
hi

Mennyivel rosszabbak az ilyen noname karbon kormányok, mint pl. egy ilyen FSA? Egyáltalán érdemes ebben a kategóriában vásárolni? - Sokkal több pénzem mondjuk nem nagyon van rá...

#1210
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts
Helló!

Syntace VRO kormányt lehet használni normál stucnival?

#1211
Bögre

Bögre

    vendég

  • fórumtag
  • 208 posts
Egy veletlen folytan sikerult ket kormanyt rendelnem... Konkretan egy Alu 3T Eryx Pro -t es egy Karbon 3T Eryx Team -et. (Az aluminium araban) Az alu 222g a karbon 186g. Kerdesem pedig az, hogy vallalhato-e ez a karbon kormany lajtos am hasznalatra vagy inkabb maradjak az alunal?(A 70 kilommal nem vagyok egy sulyos egyeniseg.) Valamint magaval a 3T -vel van-e valakinek tapasztalata?

#1212
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts
1.125”-1.5” taper head tube with integrated (Campy style) headset, Cane Creek standard description: IS42/28.6|IS52/40

Egy ilyen paraméterekkel rendelkezõ fejcsõhöz létezik reduktor normál, 1,1/8"-os villanyakhoz?

Amennyire sikerült átlátnom az új névjegyzéket, valami olyan cucc kéne a fejcsõ aljához, ami IS52/30...

Hopp, mégis létezik: http://store.canecre...6.98507.0?pp=8

#1213
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,995 posts
wow, köszi!

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1214
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 posts
  • LocationBad Goisern
gondolom ilyesmi:

BLOCKLOCK - ACROS

#1215
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,995 posts

2012-re minden Merida karbon bringa és váz gyárilag 90 fokos „Block Head” kormánycsapággyal kerül forgalomba, így a kormányt nem lehet beleütni a felsõcsõbe.


a block head kormánycsapágy micsoda?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1216
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,146 posts

Nos, ha az a kcs van benne, ami az általad linkelt specifikációjában szerepel (AiX-03), ...


Az van benne! Nagyon szépen köszönöm a választ. Így már világos a különbség. :)

#1217
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Bódogot VV érj már utol ebben nem szeretek vezetni:)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1218
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Nos, ha az a kcs van benne, ami az általad linkelt specifikációjában szerepel (AiX-03), akkor az egy OEM, félintegrált darab. A legkönnyebben úgy lehet megkülönböztetni a kettõt egymástól, hogy az integráltnál nincs csapágycsésze, egyenesen a vázba megy bele a csapágy az erre megfelelõen kialakított helyre. Egyébként MTB bringáknál viszonylag ritka a másik két fõ típushoz (hagyományos és félintegrált) képest.


#1219
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,146 posts
Honnan tudom,h a vázamba félintegrált vagy integrált kormánycsapágy való? Nem igazán értem,h mi a különbség a kettõ közt. :(
Canyon | Mountainbikes | Torque 5.0 Playzone

Most gondolkoztam el rajta,ahogy nézegettem a eurobike-os képeket,h hagyományos csapággyal már nem is nagyon gyártanak vázakat. Én meg mielõtt megvettem a mostani gépet vettem egy chris king kormánycsapágyat,h majd,ha készül az új gép. Aztán mikor meg kiderült,h nem sima való bele,akkor még mindig ott tartottam,h nem baj jó lesz még a következõbe,vagy ha építek még egy gépet,de ahogy elnézem már nem nagyon fogom tudni,szóval adhatom el. Kár érte. :D

#1220
Ranger^41

Ranger^41

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 953 posts
egy hangyafasznyit kottyan, de ossyehuzva nem kotyog, lehet a maradek szinteren megszorult... Idokozben kiderult, hogy a villanyak belso atmeroje 21.1mm szal valami gagyi tesco/cora/osan bringabol valo, es persze, hogy szinterezes utan derul ki mindez.. jol befurodtem ezzel a villaval... Van ertelme az adapterbol, ami nem megy bele, leesztergaltatni fel milimetert? Ami van itthon rendes merevvillam annak meg persze, hogy eppen rovid a nyaka.. Van eselye annak, hogy ez a fos villa kitorik alolam?

[whitetrash.hardcore.rock&roll.fuckyou]