Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Please log in to reply
6413 replies to this topic

#5901
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Azért gondolom, mert a Bükkmaratonon rajta felejtettem a valagamat az ülésen egy nagyobb gödörnél, mire az üléssõ elhajlott. Nem vattem észre, csak azt, hogy b@szottul fájt a derekam az utolsó 10 km-en.

#5902
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 posts
  • LocationBudapest

Szerintem azt a 4 centit megérzi az ember dereka...

Nekem még speciel semmi bajom sem volt a derekammal, pedig a maratonokon a hosszú távon szoktam indulni, ami idõben több mint 6 óra biciklizést jelent számomra.

#5903
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,613 posts
thx a válaszokat, én mondjuk most hajlított kormányt használok, és szarvval, de szerintem nem néz ki dilettánsul, mert a kormány elõre felé hajlik, szal igy kb azt érem el vele, mintha hosszabb stucnim lenne...
bár szerintem a következõ kormányom egyenes lesz...

#5904
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Szerintem azt a 4 centit megérzi az ember dereka...

#5905
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 posts
  • LocationBudapest
Szerintem komoly emelkedõnél észre vehetõ 3-4 cm is, jobban ágaskodik akkor a ló, nehezebb az elejét a földön tartani. Én speciel maratonokon szoktam indulni, és néha elég komoly mászókák vannak. Véleményem szerint maratonon jóval több a meredek mászás, mint a hajmeresztõ lefelé (vagy túl bátor volnék?).

DH, 4X-ban biztosan sokkal jobb a görbe kormány, ott felmászni csak a bringára kell. ;D

#5906
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
;D ;D ;D

jaja, nade cc-hez?

#5907
CD-málna

CD-málna

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 902 posts
vagy nehéz ... ;D

#5908
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
még egy pont serviceman-nél, szerintem is alapvetõ az a 30-40 mm...

szóval én is egyenes-párti vagyok, már csak azért is, mert szarvat használok, s azzal tényleg megagagyi a hajlított

ja - és egyenesbõl a gagyibb márkák is erõset tudnak gyártani - hajlítottból a sok anyag és masszív über-brutál kinézet ellenére csak a jobb gyártók igényesebb modelljei erõsebbek (ennek gyártástechnikai okai vannak, röviden - drága lesz...)

#5909
CD-málna

CD-málna

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 902 posts
öö ha túl széles a görbe kormány, akkor fürészelj le belõle. én szeretem a széleset ezért is van 670 ricsim. CCskoromban sem bírtam az egyenes kormányt, de ha versenyzõ lettem volna, akkor lehet, hogy meggondoltam volna magam. kicsit más az egyenes, már ha eleve mész vele. én pölö ha kiállva tekerek, akkor egész egyszerûen eldölök egy idõ után ;D megszoktam a görbét ...

#5910
Serviceman

Serviceman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 posts
Szerintem nagyon is észrevehetõ az a 30-40mm. Mászáskor is meg amúgy is.

Egyenes kormány: 560-580 mm széles, így azonos stucnival gyorsabb lesz az irányítás. Tehetsz rá szarvat. Könnyü (kb 95 gr-tól) és finom. Vehetsz karbont.

Hajlított kormány: Minden esetben szélesebb, így kicsit lassabb lesz az irányítás, viszont kevésbé "ideges". Amatõr módon néz ki rajta a szarv. Kicsit nehezebb, viszont az egyenes+szarv kombo általában már nincs súlyelõnyben. A karbon sz*rul néz ki. (szubjektív) Kevesebb fogáspozíciót ad, ez pl. síkon tekeréskor, hosszabb távon hátrány lehet.


#5911
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
Én használtam mindkettõt.
Attól függ dh beállítottságu vagy -e vagy cc.
általában a görbe kicsit szélesebb is igy könnyebb irányitani és magasabb az üléspozicio. Sajna nehezebb is kicsivel.Mászáskor nagyon nem veszed észre azt a 30-40mm magasitást.Az egyenes meg nagoyn könnyü is tud lenni.
Izlés kérdése..

#5912
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Azonos strapabírás mellett a hajlítottba több anyag kell (súly), és nyilván módosítja a rider pozícióját is. Egyébként kinek milyen tetszik.

#5913
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 posts
  • LocationBudapest
Én az egyenes kormányt preferálom, ugyanis az valamivel alacsonyabb és én szeretek felmászni 1 emelkedõn, olyankor számít sokat a kormány magassága. Lefele jobb lehet hajlított kormánnyal, de azt a mászás miatt nem próbáltam még. Szerintem CC-re tökéletes az egyenes.

#5914
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,613 posts
valaki segítene olyan, aki próbálta már CC-re az egyenes, és a hajlított kormányt is, hogy mik voltak a tapasztalatai, (elõnyök, hátrányok...)
thx

#5915
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,147 posts
Ó b*zdmeg. ;D Mikor rendeltem egy hónapja akkor tudtam meg csekééktõl utólag hogy lesz akció. Mind1 mostmár, 6500-be fájt a rendes áron.

#5916
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,613 posts
teljes oldalas reklámja van az új bikkmakkban a truvativ cuccoknak, akciós árlista is van a TEAM stucni mindegyik méretben 5200 akciósan

#5917
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,147 posts
Nemtod mennyibe fáj a Team kormányszár akciósan?

#5918
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,613 posts
új bikemag-ban olvastam, hogy a truva cuccok most akciósak...

#5919
Winethoo

Winethoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 482 posts
Nem tudtok véletlenül valahol valami jó 28.6-os stucnit?Nem az azonic xy-ra gondoltam 26000-ért,hanem valamit max 10-ért.

#5920
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
egy jó esztegályos egy óra alatt összecsap neked egy ilyet.
meg veszel 2 csapágyat, és egy ritchey rózsát, és kész a kormánycsapágyad. (vagy headlock-ot is csináltathatsz, az se nagy cucc)