Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#5841
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest

Nekem van egy wtb-m, de már nem haasználom, mert elhagytam az egyik darabját. Igazi tapasztalatokat nem tudok mondani, csak annyit, hogy amíg használtam, nem esett szét, végezte a dolgát... ;D

Ha nem esett szét, hogy sikerült elhagyni 1 részét? ::)

#5842
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
wtb momentum grease guard.

#5843
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Nekem van egy wtb-m, de már nem haasználom, mert elhagytam az egyik darabját (az alsócsészét, vagy miafenét-ami legalulra megy). Igazi tapasztalatokat nem tudok mondani, csak annyit, hogy amíg használtam, nem esett szét, végezte a dolgát... ;D
Nemtudom sajnos, hogy mi a neve, haroról bontották, van rajta egy kis zsírzólyuk..


#5844
s1ru2

s1ru2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 300 hozzászólás
Hát én is headlock nélkül használtam volna. Csak meglátta a Fülöpben ban az Attila és majdnem megölt hogy lehetek ilyen hülye. Ez a stucnit is tönkreteszi meg engem is. Inkább halgattam rá mivel nem vagyok nagy szakértõ. Na mind most meg lehet hogy megveszi egy srác a telót aztán majd mikor veszek újat akko rmár jobban odafigyelek. Hát ez a dolog tanulsága.

#5845
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás

Gondolkodom FSA DL v UFben. Esetleg tapasztalatok, vélemények? (cc)


FSA Orbit UF-et nyúzok kb. két éve. Egyenlõre semmi bajom nem volt vele, annak ellenére, hogy nem vagyok egy pehely súlyú bringás. (Mondjuk nem is durvulok, ugrálok...) A hétvégén szedtem szét karbantartás végett és nem láttam rajta semmi sérülést, vagy kopást. Szóval szerintem XC-re jó választás lehet számodra is.

#5846
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
de ezer penz sztem nem nagy ar egy alap headlockert, ami ugyan azt tudja mint a 8000ezres azonic. behuzpd es csa. nem kell ide szines téma, meg eloxalas.

mas:
hasznal vki WTB fejcsapit?
momentum c-re gondolok, de egyeb is johet.
milyen? megeri az arat?

#5847
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
ez végülis tényleg ötletes

#5848
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
haverom minden ilyesmi (hedlokk,dió) nélkül megy
1x berakja,akkor a teló nyakán összehúzza a stucnit,majd kiveszi a kölcsön hedlokkot és vígan kerózik így már másfél éve

#5849
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
mittu: az fsa dl nekem jól mûkszik, szerintem kb korrekt azért az árért

s1ru2: mi a fenének neked headlock?
ráadásul ilyen valag pénzért....

#5850
s1ru2

s1ru2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 300 hozzászólás
Apám vette de holnap be kell cserélni egy rövidebbre!azt akkor má jó is.

#5851
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
;D ;D

#5852
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
menetesszár.
rajtad a headlock sem fog segiteni.
csak az ujjaszuletes vagy a fejloves.
hehe

#5853
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ha a szimeringnél ereszti picit az olajat, és bemozgásnál 9cm-re kerul fel ez a csik, akkor minden bizonnyal 9 cm-ert mozog be a villa.... ::) ;D
hát te tod. enniyért egy hedlokkot... hmm....meggonodlando, foleg ha meggondolod MIT vettél... egy menetcsavar, 2 alátét es 2 anya... de azért szép lehet ;) én ezt a régi bicóban 1500-bol hoztam ki(tejesen jó volt, csak találtam erösebbet), az ujban 200ft-bol(1 méternyi hedlokk, bár nagyon igénytelen) de teszi a dolgát.

#5854
s1ru2

s1ru2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 300 hozzászólás
Azonic :) 7800FT LOL.

Van rajta menet kb 5 cm . Na mind 1 majd apámmal vhogy megoldom. De amúgy meg úgyse mozog be tövig a láb. Télleg ha 9CM magasan van az olajcsík a telón betolás után az azt jelenti hogy csak 9 cm mozog. Gondolom nem mert a lábban is van még belõle.?

#5855
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
bajnak nembaj, de inkább felülre próbáld ezt tenni, mert ha lefelé bövíted, akkor elöbb utóbb a 12 centi le fog menni 9-re a kimozoghatóság szempontjábol(elveszi a keréktöl a helyet) bár ez tökéletes lekoppanásgátlónak.... ;)
de ez milyen hedlokk már? csak egy 2 centis menet van rajta?!... witzig:)

#5856
s1ru2

s1ru2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 300 hozzászólás
Na szóval:

A headlock az egy hosszú "csavar" alul van rajta a kb "anya" ami a teló nyakának aljára kerül. A nyakon felü van már egy 15mm emelés a stucni alatt ez így okés is viszont nem feszül a headlock. Na ez a baj. Arra akartam kilyukadni hogyha az "anyához" teszek egy 5mm Ahead alátétet akkor az baj-e?

A nyakon a stucni körül nem fér el több.

#5857
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
paff ;D
milyen menet is fogy el benne?
és mit teszel a teló nyaka alá? mert én nem vágom.
nem véletlenöl a teló nyakáRA akarsz rakni a stucni alá/felé? mert úgy már érthetö lenne, és normális is..
de ez nemtom mit jelenthet....
psylo.... ;) csak be kellett járatni.... ::)

#5858
s1ru2

s1ru2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 300 hozzászólás
Figyu az gáz ha egy 2-5mm Ahead bizbaszt a teló nyaka alá teszek hogy rendesen megfeszüljöl a Headlock?????Tudom ha levágok belõle de ez nem igaz mert a menet fogy el .

Ja és nem kotyog a Psylom csak be kellett járatni.

#5859
mittu

mittu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás
Huhu
Szintén csapágycsere elõtt állok, mivel:
http://www.bikemag.h...te&id=kormanycs.

A képen -nemtom mennyire észrevehetõ- a fedõcsésze elég ferde. Fékezésnél vettem észre olyat, h a villa elõre-hátra ugrál. A fék is rájátszik egy picit, de ennyit biztos nem.
Gondolom ezt inkább cserélni érdemes. 4éve nyúzom egyébként.
Gondolkodom FSA DL v UFben. Esetleg tapasztalatok, vélemények? (cc)
thx

#5860
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Csak halkan jegyzem meg, de: én is megérzem, hogy kit lehet átb*szni, de akkor aztán nagyon ! ;D

Nem mondok semmit a BigBikeról, mert velem nagyon rendesek voltak, de szervízbe semmiképp nem oda vinném a cuccokat. :-X

Egyébbként ahogy én olvasgattam a tapasztalatokat az Mtbr-en sokan panaszkodtak a Psylokra, hogy hamar kikotyogósodik. Persze messzi élõ emberek azt írnak, amit akarnak. ::)