Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Please log in to reply
6413 replies to this topic

#4921
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts
Vagy Holzi stucni, az konyebb is.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#4922
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8,749 posts
  • LocationPécs
basszus kormánycsapágyat akartam kérdezni...
csak nagyon a stucni járt a fejemben,mert a sulyát kerestem... pirulós szmájli...

csak attol tartok hogy nem lessz jó a vázba,mert valami szûkitõ van és azt még sosem láttam,igy nem tom hogy mekkora hosszú csésze mehet bele...

kala,ha jársz erre esetleg lemérnéd,beírnád!?
bocs hogy itt kérdem,thez megvan még a monoblokkod?
valszeg kéne..

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#4923
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
minél tovább van a vázban, azaz minél magasabb a nyakba kerülö része a csészének, annál jobbat tesz a fejcsõnek.
én iparisat használok alul felül, és bevált. de úgytudom a tûgörgõs is a megölhetetlen kategóriába esik, viszont iparishoz tudsz nagy valószinüség szerint új csapágyat venni, míg a tûgörgõsnél ez kevésbbé esélyes.

(stucnira megint csak a hussefeltet tudom ajánlani, 6 csavar, rövid, erõs, szép, na meg letérdelhetetlen)

#4924
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8,749 posts
  • LocationPécs
hi

mien stucnit ajánlotok durvulós felhasználásra?!
10nél ne legyen azért drágább

másik kérdés:
fölül iparis,alul tûgörgõs vagy alulul is iparis a jobb konstrukció??
menyire fontos a csésze hossz?
mert találtam egy ismerõs ringlé kcst,annak pl extra rövidnek tûnik...

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#4925
Shaggi

Shaggi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 403 posts
Sajna mindenképp 30-as kéne,mert most van egy 50-es B+-om,ami az Author PM-emmel jó volt,de a Specialized P2 felsõcsõhossza nagyobb és kicsit zavar...így próbálnám ellensúlyozni kicsit a dolgot!
Nem vágyok sokra,de egyet akarok Magyar Nemzeti Hip-Hop-ot!(Bëlga)

#4926
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
én csak 45-öset tudok ajánlani, pl egy HUSSEFELT OS stucni, nagyon rövid tényleg, én is azt használom, teljesen bevált, erõs, és szép is. ha vársz a 2006osokra(lehet már meg is jöttek) akkor mégjobban néz ki.
csak ajánlani tudom!

#4927
Shaggi

Shaggi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 403 posts
Ok köszi...egyébként én is pont 1 perce vettem észre 5 hónappal ezelõtti shoping guide-ba!...sajnos ott elég húzós 14 ezer Ft az ára!
Esetleg van még vmelyik gyártónak 30mm hosszu stucnia emberibb árba?
Nem vágyok sokra,de egyet akarok Magyar Nemzeti Hip-Hop-ot!(Bëlga)

#4928
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
www.author-hungary.hu

igen, elérhetõ minden termékük, áruk sem vészes, de arról vagy a bikemag elején a shopping guide-bol okosodj, vagy kérdezz meg egy boltot!
õk tudnak aktuálisat mondani

#4929
Shaggi

Shaggi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 403 posts
Nem tudja véletlen vki, hogy az Author forgalmaz-e itthon Shaman Racing cuccokat?Kifejezetten a stucnijuk érdekelne!Esetleg ha igen akkor milyen árba lehet egy?
Nem vágyok sokra,de egyet akarok Magyar Nemzeti Hip-Hop-ot!(Bëlga)

#4930
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,218 posts

Amiért én nem mernék karbon cuccot venni, az a karbon gyenge ellenállás a nyírással szemben. Ez bringán úgy jelentkezik, hogy ha túlhúzol egy bilincset (stucni, szarv, nyeregcsõbilincs stb...) a karbon csövön, könnyen megroppanthatod azt.


Ezért vannak pl az EC90-ben vékony titánbetétek a kényes helyeken.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#4931
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,218 posts
Mert nem tudom az elõéletét biztosra. A karbon kényes a nagy borulásokra, ütközézekre, és persze mindenki azt mondja hogy keveset használt, meg alig, meg stb. de az nem 100%-hisz el akarja adni.
Karbonhoz tevezett stucni itthon max az új WCS 4-AXIS, és az FRM Web Stem, amit tuti merek állítani. Kint már nagyobb a választék, Syntace F99 , F119 RaceFace, Easton, Extralite, stb.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#4932
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,156 posts
Szerintem a karbon kormányok és nyeregcsövek felejtõsek. Azok amelyek valódi súlyelõnyt jelentenek, iszonyat drágák, az egyszerûbbekkel szemben pedig aluból rengeteg megbízható könnyû cucc van a piacon. Amiért én nem mernék karbon cuccot venni, az a karbon gyenge ellenállás a nyírással szemben. Ez bringán úgy jelentkezik, hogy ha túlhúzol egy bilincset (stucni, szarv, nyeregcsõbilincs stb...) a karbon csövön, könnyen megroppanthatod azt.

#4933
B-man

B-man

    vendég

  • fórumtag
  • 33 posts
XC_Rider, köszi a segítséget!

Épp ma történt, hogy karbon kormányhoz néztem stucnit, és amirõl a gyártó honlapján írták, hogy direkt karbon kormányokhoz tervezték, annak a stucninak az ilyetén jellemzõjérõl lövése sem volt az eladónak. Vagy csak épp ahhoz a cucchoz nem konyított a bácsi, vagy általában nem is szentel akkora figyelmet a dologra... Nem általánosítok, csak mégis. :D
A bizonytalanság megvan a témában.

Tipped nincs, hogy milyen stucnit érdemes mellépárosítani?

Miért nem vennél használtan karbon kormányt?

#4934
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,218 posts
Hát elõször is én nem vennék használtan karbon kormányt. 2. arra figyelj hogy lehet-e rá szarvat tenni, vagy sem. Ügyelni kell a csavarok meghúzására, és célszerû olyan stucnival használni amelyet már karbonkormányokhoz terveztek (Syntace, Easton, stb.) Szerinetm a Ritchey karbon kormánynak nem igazán jó az ár/teljesítmény aránya. Súlya 130g fölött, amit a sima alu WCS leköröz a maga 125g-jával, fele annyiért. A karbonkormánynak igazándiból csak a 100g körüli kategóriában van létjogosultsága sztem. Nézz szét a weben mondjuk az Easton EC70 (125g) EC90 (99g), vagy a Race Face Next XC (125g) vagy Next SL (99g) után. Árban kb ua mint a ritchey. Ha nagyon el vagy eresztve zsével akkor Schmolke carbon (68g)
Kérdezted miben jobb a Ritchey mint mondjuk az acor. Az utóbbinál egy alu csõre van néhány réteg karbonszövet tekerve és annyi, míg a WCS full karbon. Én EC90-et néztem ki magamnak:D.
Ha a karbon vázak bírják, akkor a kormánynak is bírnia kell sokáig. Nem véletlen vállal az Easton és a RaceFace élettartam garit a karbonkormányaira, a Syntace meg 10 évet.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#4935
B-man

B-man

    vendég

  • fórumtag
  • 33 posts
Üdv!

Egy Ritchey WCS Carbon kormányt (31,8-as, flat) tervezek megvenni.
http://ritcheylogic.....arbonFlat.html
Konkrétan semmit nem találtam a karbon kormányokkal kapcsolatban, így e típusról sem tudtam meg semmit.
Annyi észrevételem már van, hogy neten keresgélve több profi XC-s is a bringájának részévé tette. Tehát jó eséllyel nem csak egy "drága szar". Ám még mindig nem tudok semmit arról, hogy ezt õk meddig használják. Mert ugye az alu kormányokat a versenyzõk gépein általában 1 évente cserélik (okkal), míg karbon kormány esetében ez kérdés számomra.

Másik kérdésem, hogy milyen hátrányairól tudtok az efféle kormányoknak (ha van ilyen). Mert bennem az a kép él most, hogy iszonyú strapabíró, és nem kell félni, hogy eltörik.
Mire kell ügyelni vele kapcsolatban, hogy ne vágjam gallyra...?
Bennem motoszkál a gondolat, hogy megéri-e az árát? Miben jobb mint pl. egy Acor, ami kb. harmadannyiba kerül?
Ha esetleg használtan veszek karbon-kormányt, mire kell ügyeljek?

thx!

#4936
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég

integrált??

(nem iparisra gondolsz véletlen?)


ja, integrált. (gepida karatonba)

A kormánycsapágy már szar, ugyhogy kéne vmi másik.. tartósabb és jobb... sztetek mit?

#4937
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
monjduk a versus is integrálttal nyomja az übermegadurva dh vázát, meg talán a wheeler is. de szerintem ezek mind félintegráltak. erre azért kéne figyelni, mert elõszeretettel írják mindenre, hogy integrated headset.

#4938
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts
integrált??

freeridera? milyen ugrálós vázba kell integrált fejcsapágy?
(nem iparisra gondolsz véletlen?)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#4939
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég
Üdv!

Milyen integrált kormánycsapágyat ajánlotok ? (fr-ra; fsa, token, bike+ ??? vagy mi mást?)

a bike+ cromo dh az ahead-es ugye?
ne a legdrágábbat:)
thx

#4940
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
amennyire én tudom nincs hazai forgalmazó

az adatait megtalálod a cég honlapján

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers