Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Please log in to reply
6413 replies to this topic

#4901
MitzkeY

MitzkeY

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 415 posts
Hello!

Tavasszal fel szeretném újítani bringámat. Pl Kormány, stucni. Már régóta nézem a truva holzfeller kormányt, stucnit, de a kettõ olyan ?18 körül van?, ami azért kicsit sok... Milyen, erõs, jó minõségû, és jól kinézõ stucnit és kormányt tudtok ajánlani?
Boltban is láttam már a BBB Freedom stucniját, ami még tetszik, csak árra már nem emléxem. Jó, mennyi körül van?

Kössz.

#4902
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
árkategória esetleg? integrált vagy hagyományos?

#4903
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
Kormánycsapágyból mint ajánlotok, a Pyxis Team vázamba kéne. Én FSA-ra vagy WTB-re gondoltam. Szeretném kikérni a véleményeteket. A mostaniba szétmentek a csapágyak.

magellanboy

#4904
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,695 posts
Kelly's-ek! A KBIX hogy szerepel? Úgy láttam, jó súlyban vannak és ocsóak.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#4905
DeviatE

DeviatE

    vendég

  • fórumtag
  • 52 posts
köszi, akkor nekifutok még egyszer a keresésnek. x-factor mom parkban nem volt és elmondásuk szerint nem tudnak hozni sem...

#4906
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
persze
szinte midnen boltban van!
acor, háziak, ill pl faktorokban drágább, minõségibb, könnyebb darabok.

#4907
DeviatE

DeviatE

    vendég

  • fórumtag
  • 52 posts
sziasztok,

kerestem a témában is, meg boltban is de nem nagyon találok headlock-ot. lehet kapni itthon egyáltalán ?

#4908
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
volt a bike-ban tavaly, karbonkormány teszt ilyen eltörõs játék, és ha jól emléxem az easton meg az fsa voltak a legerõsebbek....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#4909
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,218 posts
A 170gramm-os kormány az bírni fogja. Van benne anyag. Én vaságyastól vagyok 63 úgyhogy a 99g-os EC90 nekem is jó lesz. (remélem)

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#4910
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts

na látod nekem + ilyenem lesz cca 90 kilóhoz
http://fullspeedahea...axid=69&pid=165

bátor vagyok ? :) szerintem bírni fogja....


Es honnan szerzed be? Mert a forglamazo szerintem egy darabot sem hozott. ;)

A 90 kilodat lehet hogy nem fogja szeretni, bar ha nem dh -zol vele, akkor szinte biztos hogy nem torod el.
Komolyabb zuzasra ilyen sulynal mindenkepp K-Force DH, ha mar FSA.

Ehh, most neztem hogy ez 630 -as hosszban ~170g, a DH pedig 710 -es hosszban ~230g.
Akkor siman elbir teged. Valszeg nincs sok kulonbseg a ket kormany kozott, csak a Riser-t direkt kicsiben gyartjak, a DH -bol pedig vaghatsz kedvedre.
Jah, es az egyik piros a masik kek :D
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#4911
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
na látod nekem + ilyenem lesz cca 90 kilóhoz
http://fullspeedahea...axid=69&pid=165

bátor vagyok ? :) szerintem bírni fogja....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#4912
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,218 posts
Az a 60kg inkább 75, de mindegy. Majd jól letesztelem ha megjön az Easton EC90-es. :D

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#4913
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
Az sem elhanyagolható szempont, hogy az agyonrakönnyített kormány csak kb.60Kg-ig mûködik normálisan(vagy addig se), ha a bicós nehezebb akkor csúnyán leromlik az irányíthatóság ami lefelé az egyenetlen utakon igencsak kellemetlen lehet. A karbon tulajdonképpen nem rossz dolog(sõt), de még gyermekéveiben jár, és nem biztos hogy kidolgozása megfelelõ.

magellanboy

#4914
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,218 posts
Aki alatt 50km/h-nál letörik a kormány az tuti nem fogja meg a gépet és valszeg nem is fogja ide beírni, mert az a korházban, vagy neadjisten a ....-ben végzi. Sztem, ha jól van megcsinálva egy karbonkormány akkor az 1. nem törik el 2. betéteket alkalmaznak a kényes helyeken, 3. mernek rá vállalni garanciát, élettartamot vagy 5-10 éveset is. Nem sok ember rohangál itthon karbon kormánnyal úgyhogy tapasztalat nem nagyon van velük.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#4915
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,156 posts
B-man,

õszintén szólva nem tudom, mert nincsenek és nem is lesznek karbon cuccaim. De szerintem ha megroppantasz egy ilyen kompozit anyagot az elég látványos. Az egyetemen polimer és kompozit órán próbálgattuk a szénszálak tulajdonságait. Érdekes volt...normál irányú húzásnál baromi ellenálló volt, de akár körömmel is simán el tudtad nyírni a szálakat. Ha rohadt sok pénzed van akkor kapsz olyan karbon cuccokat, amelyekben titán béléscsõ van a kritikus helyeken amit XC_Rider is említett, de a mezei ócsó karbon cuccokat én kihagynám. Vagy nem könnyebbek, vagy veszélyesebbek, vagy a kettõ együtt, mint egy jól tervezett alu cucc.

#4916
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,613 posts
errõl jut eszembe az acél egyik elõnye, hogy ott látod, ha gond van, fokozatos :)
annó low-end montimon már egy hónappal a stucni törés elõtt láttam, hogy gond lesz, egyre kevesebb tartotta, egyszer csak menet közben az egész irányítás a kezemben maradt :)

#4917
B-man

B-man

    vendég

  • fórumtag
  • 33 posts

Szerintem a karbon kormányok és nyeregcsövek felejtõsek. Azok amelyek valódi súlyelõnyt jelentenek, iszonyat drágák, az egyszerûbbekkel szemben pedig aluból rengeteg megbízható könnyû cucc van a piacon. Amiért én nem mernék karbon cuccot venni, az a karbon gyenge ellenállás a nyírással szemben. Ez bringán úgy jelentkezik, hogy ha túlhúzol egy bilincset (stucni, szarv, nyeregcsõbilincs stb...) a karbon csövön, könnyen megroppanthatod azt.


Jópofa.
És a karbon eltörése mennyiben "hasonlít" az alumínium eltöréséhez? Értem ezalatt, hogy ha az alu pl. egy lejtõzésnél, köves úton 50km/h-nál - adja meg magát, és teszem azt a stucninál letörik a kormány egyik fele, akkor... Ez szívás, itt mák kell, hogy megfogd a gépet.
Egy karbon kormány hogy viseltetik a megroppantás után? A keresztirányú szálak ilyenkor tartanak vmit, vagy a nyírásnak ez nem akadály? Látszik, vagy egyszer csak kiderül, hogy meg lett roppantva?
Van valaiknek tapasztalata menet közbeni karbon-törésrõl? Esetleg kép ilyesmirõl?
Komolyan fosok. :D

#4918
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
shaggi: shaman racing cuccokat a bikecityben láttam nagyobb mennyiségben (author oldalán megkeresed a forglamazók között). de azt mondta a srác, hogy csak ami a polcon van, rendelésre sem hoznak. :(

Posted Imageserial killa? bár ez sem olcsó.

#4919
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8,749 posts
  • LocationPécs
oksa ezket meglesem hátha van valakimnek ocsóért...
az az igazság hogy 5körül szánok ill tudok rászánni
szal volt egy kék ringlé,az esetleg?

vagy a pig volt még jelöltem,csak kérdés hogy belemegy-e

akkor asszem a mono miatt még kereslek,ugyis kell mennem pestre remélem mihamarabb,aztán akor ha jó akor biznisz...

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#4920
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
Mário: akár FSA PIG is jöhet, vagy PIG DH. elöbbi kónuszos, utóbbi iparis.
nekem elöbbi volt, több bringában több is, és mind bírta. és giáns nagy is, mivel BMX-es, így birnia kell.
most scuzzy logic pro-t nyúzok, ez már kevésbbé szimpatikus sajna:-\

ismi roox twistert nyúz, egész jól bírja, talán akcióis is volt.
mi van még. más tippem nicns:)

megvan még!