Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Please log in to reply
6413 replies to this topic

#4781
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
akkro csinálj rajta rést:) légy kreatív, ezért ne vegyél új kormánycsapágyat ha nem volt baja.

#4782
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
merida matts...a csavarhúzóval már próbáltam, de nincs rés, és ez a gond.

#4783
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
:)

milyen vázban van?
amúgy pedig fogsz egy csavarhúzót, benyulsz alá(kell lenni egy minimális helynek ahol be lehet alá nyulni csavarhúzóval majd kalapálás)
minden vázban alul felül egy csapágy van
az integráltság máson mulik, de mikor viszed a vázad, hogy kiszedjék belõle a régit, akkor rögtön ahhoz ajánlanak majd újat.

#4784
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
kösz a gyors segítséget..értem én, most jöttem rá...a gond az, hogy a régi villáról nem akar lejönni az alsó csésze, úgy rá van szorulva, már melegítettem túzhely felett, kalapács+csavarhúzó, minden volt, de teljesen rá van szorulva, anélkül pedig nem fog forogni...valószínûleg veszek egy új kormánycsapágyat...a kérdés az, hogy az, ahol a vázban alul is meg felül is csak egy csapágy van, az integrált vagy sem?

#4785
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
ha nem vettél uj kormánycsapágyat, szal nem azzal raktar össze, akkro kell a régi alsó gyûrû. azon forog a csapágy, az tartja az egészet, ha az nincs ott, akkor a kormáncsapágy alsócsészéje a vállon fekszik fel, és még szép hgoy nem forog.
csapágyat annyira nem lehet összehúzni hogy meg se mozduljon.
golyókosarakat meg úgy rakd bele, ahgy nekik jók, azaz ahogy elforognak.

#4786
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8,749 posts
  • LocationPécs
szerintem nem
ami a stucninál van azt az imbuszt,amivel öszehúzod az egészet

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#4787
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
az a kis bizbasz ami a régi villanyak-váll csatlakozásánl van, az ugye kell?

#4788
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts
Tulhuztad.

Lazitsd meg a felso csavart ugy, hogy eppen ne kotyogjon.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#4789
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
Na,
a probléma a következõ: be akartam rakni az új villát a gépbe. szét is szedtem, zsirtalanítás, aztán bezsiroztam a csapágyakat (alul felfele néz a golyó, még felül lefele), beraktam a villát, központosító gyûrû meg házagolók bele, jól összehúztam, rá a csavart, emghúzom és a villa egész egyszerûen nem akar forogni. mi a gond, hol rontottam el?

#4790
vendég_kerekeske_*

vendég_kerekeske_*
  • vendég
Üdv!

vennék egy stucnit cc-re, csak nem tudom,hogy 9 avagy 10 centiset.

tengelytáv: 1090mm,
felsõcsõ hossz(vízszintes): 620mm,
egyenes kormány: 560mm
én meg 2 méter.

Régen 90miliset használtam, de az rövidebb gép volt és én is nõttem azóta. Szavazzatok:
A: 90mm
B: 100mm

meglehet, hogy nincs sok különbség, de eccerûen nem tudom eldönteni.


#4791
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,770 posts

azér sztem ha vki szkandi cucc gyártásba kezd ott megvan az anyagminõség és tecnológia is, 1részt annyira sok cég asszem nem gyárt szkandi alapanyagot, másrészt elég drága - mondom még- gondolom 1-2 év és szkandiból is meglesz a kinai termék áradat.....

mindenesetre én be merném vállalni azt a stucnit.......



kormány volt, de vettem inkább egy tioga-t. igaz, hogy az 40grammal nehezebb,de valahogy túlélem.

#4792
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Hy!
Milyen hosszunak kellene lennie egy CC verseny kormánynak?
Köszi

ami neked kényelmes...az átlagos testalaktúak az 56-58 cm-est szeretik , én meg pl a 60-62 centist....egyébként én inkább szélesnek szoktam mondani , hossza mondjuk a stucninak van....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#4793
Imike1438

Imike1438

    vendég

  • fórumtag
  • 13 posts
Hy!
Milyen hosszunak kellene lennie egy CC verseny kormánynak?
Köszi

#4794
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
azér sztem ha vki szkandi cucc gyártásba kezd ott megvan az anyagminõség és tecnológia is, 1részt annyira sok cég asszem nem gyárt szkandi alapanyagot, másrészt elég drága - mondom még- gondolom 1-2 év és szkandiból is meglesz a kinai termék áradat.....

mindenesetre én be merném vállalni azt a stucnit.......
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#4795
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
én azt mondanám, hogy attól függ.

ez nem csak anyagminõség, hanem anyagmennyiség és technológia kérdése is.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#4796
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,218 posts
Erõsebb szerintem. Egy scandium váz is erõsebb mint egy alu váz, még ha vékonyabbak a csõfalvastagságok akkor is.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#4797
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,770 posts
mégegyszer megkérdezném, hogy ha egy dh kormány scandiumból van, akkor az lesz-e olyan erõs,mint egy alu. kicsit maradi vagyok, ha kormányról van szó.ja, és egy controltech-rõl van szó.

#4798
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
Van hidrós rotor, de azt is mellé írták, hogy olyat még nem nagyon csináltak, ami valahol ne eresztené az oil-t:(

#4799
F1

F1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 422 posts
Létezik hidraulikus rotor.Az egyik Bikemagban volt is kép vagy 2rõl.Ezek vázba integrált megoldások voltak de az újságban is ironikusan említve volt,hogy mindegyik megoldás eresztette az olajat.BMXeknél is a vázon vannakilyen szemek amikkel össze lehet kötni a rotort.
NO OFF,USE SEARCH

#4800
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,218 posts
Én úgy emlékszem a mintha láttam volna már ilyet. Talán valamelyik Bike Workshop-ban, vagy neten nem tudom, délután megnézem a Workshopban.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám