Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Rock Shox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
10883 hozzászólás a témában

#10841
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Pont jó is lenne!!!  :-X

#10842
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
A Boxxer Race ismét kis Boxxer lesz, 150 mm-rel, és freeridereknek szánják!

#10843
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Jó lenne...

Aszóndják mindefol hogy októberre itt lesznek!!! Csakhát nekem még 200e-em sincs...  :'( (Marad a Big One...)

#10844
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Tévedés van.  ;D
Eddig a Boxxer kizárólag versenyzésre volt tesztelve, és minden eddigi Boxxeren nem is igazán lehetett babrálgatni csillapítást meg ilyenek > megvetted, és használod, és kész. Aztán itt okítottak már, hogy valószínûleg azért is került ennyibe, mivel világkupákra szánták, hiszen nem sokkal van többe a bekerülése mint egy Psylonak. EDDIG. Most 2003ban 3 Boxxerünk lesz. A legeslegdrágább extra titán nitrid becsúszószárral etc etc szerintem 400e körül lesz, vagy még több. A legolcsóbb viszont a közember DHsoknak, freeridereknek készül, méghozzá SuperT közeli árral, vagyis szerintem Magyarországon majd 200 egynéhány ezerért lehet hozzájutni. Ez szinte már tuti, hiszen USAonline boltokban már ilyen árakon szórják. Ez az ár jóval több azért, mint az ottani nagyker ár. Szóval nehogy azt hidd, hogy ha kint 200e, itt a duplája lesz, mert nem így van: a magyar árak Rockshoxban, Manitouban közel azonosak a külföldivel (kivéve persze az USAban az akciózásokat stb). Egyedül a Marzocchi drágább, mint a kintiek, mert nincs is igazi dealer itthon..

#10845
llacee

llacee

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
Erre még tedd rá a vámot a kisker és nagyker hasznát és megkapod az itthoni árát.
Ha menézed egy Pylo kerül ennyiba mostanság....

#10846
vendég__*

vendég__*
  • vendég
RS BoXXer Race 2003 $550 azaz 136512.93 HUF.
(NSMB forum szerint)
Ez most jó?


 Lama

#10847
maceee

maceee

    vendég

  • fórumtag
  • 163 hozzászólás
én is leszedtem a harangot de semmi elváltozást nem tapasztaltam
mondjuk az is ia igaz hogyeddig keveset hasnyáltam de most hogy hétfõre benn van a uj nyak és nem esik le a stucni igy már küldeni fogom neki
anig csak birja

#10848
llacee

llacee

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
Eddig sok boltot és hozzáértõt kérdeztem meg a témáról.
Nagyrészük levette a gumiharangot és 1-2 éve használja kopás nélkül.
A Nella aztmondta,hogy ugyan az a két szimmering ami pl az új Duke,Psylo,Judy-n van,mint az enyémen.Ha azokon a telókon megfelelõen lehúzza a port és bentartja az olajat akkor a 00'-s Race-en is menni fog.Valamint,ha mégis bemenne viz a lehúzó alá akkor a jól kent xxx rendszer felfogja.
A nagyon erõs sugárzó viz ellen jó a harang,mint pl gõzborotva,de azzal meg ki mossa ? :)



#10849
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Szerintem a SpeedStuff nem ér annyit, minr egy porvédõ: pont sárban és esõben nem, ugyanis amíg a gumiharang vízálló, addig a SpeedStuff faszául beissza, és hát ugye a víz mindenütt bemegy, ahol a legkisebb esélye is van rá. És szerintetek a vizes SpeedStuff-ból nem eg bele a villába semmi?


#10850
vendég__*

vendég__*
  • vendég

hehe, mindenki okoskodik, hogy kamu-e vagy nem, kozben oda van irva, hogy az  ;D


mi a kamu?  ???

#10851
vendég__*

vendég__*
  • vendég
az enyim becsúszószáram teflonréteges ha jól tudom, ami azé jó dolog kopás és csúszás tekintetében. talán a tied is olyan, nem tom.
hát igen, a speedstuff télleg elég drága, dehát valamit valamiért....
hát hogy a te szimeringed mijen azt max. egy RS alkatrész katalógusban lehetne megnézni a cikkszám azonosság által. van ijen a Nellában, ha nagyon érdekes a téma. annyit tudok hogy az én becsúszószáram "csak" 28mm, ami hálaistennek eddig nagyon jól szuperál.

#10852
llacee

llacee

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
Tegnap beszéltem egy szervizessel és Õ azt mondta,hogy alapvetõen nem lenne nagy gond,ha levenném a bumit róla csak az Én esetemben számolni kell azzal,hogy nem acél,stb a becsúszó,henem Easton alu eloxálva és ha ez kicsit megkopik utánna már nagyon fog kopni...
Mondjuk a por eddig is bement alá valóban az esõt tudjacsak normálisan elvezetni..

Nekem már egyébként szivacs van azon a részen amit említettél.
Megnéztem egy Stuff sett telóre 2500-3000 forint ez valóban rablás érte :-/

Egyébként nekünk ugyan az vajon a szimmeringünk ?

#10853
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 hozzászólás
hehe, mindenki okoskodik, hogy kamu-e vagy nem, kozben oda van irva, hogy az  ;D

#10854
vendég__*

vendég__*
  • vendég
aham. speedstuff fel ha szar az idõ.

több mint 1 éve nyúzom a telót de semmit problémát nem láttam a szimeringnél és a becsúszószáraknál. 2 ajakos a szimering, a koszt kint tartja, az olajat bent, plusz a szimering alatt van egy 5 mm-es hézag a vezetõ persely által, szal azt a rést kitöltve teflonos zsírral még hatékonyabb a védelem+kenés. oda szoktak mostanában rakni olajjal feltöltött szivacsot RS-ék, lásd teló teszt. jó 5let nagyon.
jó a teló olaj is szimering kenésére, de a kézikönyve teflontartalmú olajat tanácsol, mint pl. Finish Line Teflon Plus


#10855
llacee

llacee

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
Gyaci:Úgyértsem,hogy általában minden nélkül mész és esõben feldobod a stuff-ot ?

A por neked nem kezdte ki a telót/szimmeringet ?
Én egyébként is 2-3 tekerés után csepegtettem fültisztítóra telóolajat és a becsúszószárat megkentem vele kicsit...

#10856
vendég__*

vendég__*
  • vendég
llacee:
én is leszettem a gumiharangokat mer ocsmányak. védeni-védik a por bejutást, de nem is a poron van itt fõleg a hangsúly hanem a vizen. erre meg kitalálták a speedstuff-ot amit felrax ha csurog az esõ.
ha úgy döntesz hogy te is leszeded, akkor nem elég hetente olajozni a szimeringet, hanem 3-5 naponta 1-2 csepp!!

#10857
llacee

llacee

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
asszem hagyom a faszba az ezgészet és megmaradok a gyári kinézetnél..

A próbáld meg kihúzni a telót alatt mit értesz ?

#10858
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
a lizard szerintem lószar a gumihoz képest és drága, az egy rablás feleslegesen, próbáld a telót kijjebb húzni.

#10859
llacee

llacee

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
Lizard Skin-t mennyire lehet jól feltenni,hogy ne menjen szutyok alá ?
Láttam a fogason páran használjátok..

#10860
llacee

llacee

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
A másik probléma már elõbb felvetõdött:
Race becsúszószára a szimmeringtõl a vállig 110mm a teló útja 100mm.a gumiharag még az Én kidolgozott felsõtestem nyomására :D sem ment 25mm-ernél jobban össze.ez azt jelenti,hogy15mm-ert nem tud kimozogni a teló ,ami többmint 10%