Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

EXTRÉM sportok feketelistán

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
218 hozzászólás a témában

#21
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

Ide vág:

http://index.hu/poli...lfold/bizt6922/


na alakulgat....

pl ez:
"a biztosítók ugyanis elvileg éberen figyelnének arra, hogy a kórházak ne pazaroljanak"

#22
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás

szinte bármely biztosítóban:)
próbáltam honlapon keresni, de kezd kiütközni rajtunk a teljes kockaság.

voltunk egy biztosítónál, elmondott mindent, kaptunk szép prospektust, bennevan minden...
létezik, nem drága, jódolog, és hasznos is nemkicsit.


okés, köszi
most így megnéztem generalinál pl van ilyen hogy sport kiegészítés, +50% felárral
ugyan a kerékpározást nem írták bele, szóval az lehet hogy alapból biztosítva van
fene tudja:-)
Autist Team:)



#23
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás

ahogy ez külföldön is megy.

másfél misit kértek valakitõl egy lábtörésért görögországban? valami ilyesmit olvastam nemrég.

helikopteres mentés is kb 1M


Horvátoknál 35k volt egy sóoldat és egy sulomedrol injekció (allergiás reakcióra).

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#24
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
szinte bármely biztosítóban:)
próbáltam honlapon keresni, de kezd kiütközni rajtunk a teljes kockaság.

voltunk egy biztosítónál, elmondott mindent, kaptunk szép prospektust, bennevan minden...
létezik, nem drága, jódolog, és hasznos is nemkicsit.

#25
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
na és olyat hol lehet?:)

(az OEAV-n kívül, mert az ugye egész éves)
Autist Team:)



#26
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
olyat kell kötni, ami a bringázást, hegyimentést, helikopteres mentést magába foglalja.

#27
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
mondjuk így egy kicsit visszatérve

kötök balesetbiztosítást külföldre, ha pl bicózni megyek
az ÁSZF-ben nincs benne a bringázás, de vmi "indolokatlanul önmagam veszélyeztetése" kizáró ok
(megnéztem)

ilyenkor ha baj van mondjuk egy bikeparkban akkor fizet a biztosító?

mert azért nem mindegy, semmeringben helikopterrel hoztak le egy srácot amikor ott voltunk...
Autist Team:)



#28
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
Egyébként a magyar egészségügyi rendszer a világ egyik legjobb (ha nem a legjobb) rendszere volt mostanáig. (??ez hülye??)
csak végig kell gondolni
Ha valami elromlik, félvállról kell venni!

#29
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

Nem mindegy hogy aacélból vagy titánból készült a csavar.


illetve, hogy szegecselnek, vagy elõveszitek a makitát ;)

#30
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás

Igen, de képzeld el, hogy mondjuk eltört a karod. Megröntgeneznek, és az orvos azt mondja, hogy szerinte szükség lenne 6 db csavarra, hogy biztosan jól rögzüljenek a csontok, pusztán csak elöövigyázatosságból. Igaz így 156.000 Ft helyett, majd 415.000 Ft-ba fog kerülni a teljes kezelés. Nyilatkozzon a kedves beteg, kéri a csavarokat, vagy nem?



Nem mindegy hogy aacélból vagy titánból készült a csavar.
Ha valami elromlik, félvállról kell venni!

#31
_kz_

_kz_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.374 hozzászólás
Ide vág:

http://index.hu/poli...lfold/bizt6922/

#32
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

Ellátnak és küldik a számlát.


Remélem úgy lesz! 94-ben Spanyoloszágban volt egy tengeri balesetem. A mentö fürdögatyában vitt egy kórházba, ahonnan rövid úton kivágtak, mert nem voltak nálam a biztosításomat igazoló papírok. Hiába könyörgött nekik a feleségem, hogy taxival mindent hoz a hotelböl (30km). Még egy injekciót sem adtak be pedig már alig éltem a fájdalomtól.

#33
regent

regent

    vendég

  • fórumtag
  • 233 hozzászólás

Ellátnak és küldik a számlát.


Igen, de képzeld el, hogy mondjuk eltört a karod. Megröntgeneznek, és az orvos azt mondja, hogy szerinte szükség lenne 6 db csavarra, hogy biztosan jól rögzüljenek a csontok, pusztán csak elöövigyázatosságból. Igaz így 156.000 Ft helyett, majd 415.000 Ft-ba fog kerülni a teljes kezelés. Nyilatkozzon a kedves beteg, kéri a csavarokat, vagy nem?
Lehet, hogy anélkül is tökéletes lesz, az egész csak egyfajta "túlbiztosítás". De gyorsan döntsön, mert nem érek rá egész nap!

Csavarjunk egyet a történeten:
Közben a haverod egy másik orvosnál szó nélkül megkapja a 6 csavart, mert az öö orvosa szerint kellenek a csavarok. A sérülése pont ugyanaz mint a tiéd. Ja meg persze a számlát is megkapja, szó nélkül.

Szóval ez az ellátnak és küldik a számlát dolog nem teljesen tiszta.
Mi van, ha nem kéred a csavarokat, és utána maradandó károsodása lesz a kezednek? Az mennyibe kerül a TB-nek? Meg neked?

#34
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ahogy ez külföldön is megy.

másfél misit kértek valakitõl egy lábtörésért görögországban? valami ilyesmit olvastam nemrég.

helikopteres mentés is kb 1M

#35
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

extrém sportolók sérüléseit, csak térítés ellenében látja el a TB.

(amúgy ez hogy is megy majd? fájdalomcsillapítás elööt elkérik a pénzt?


Ellátnak és küldik a számlát.

#36
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
ezzel fõleg az a baj hogy nem old meg semmit csak feszültséget szít

USA-beli statisztika a whitewater.hu-ról:
"Kivonatosan az összes kórházi ellátást igénylõ sérülés 22%-a sportsérülés, ezen belül 44,7% a csapatsportokhoz köthetõ, azaz foci, kosarazás és a többi, hordákban ûzött ugrabugra idõtöltés. A vadvizi evezést is magában foglaló vizisportok 3.8%-ot képviselnek, ezen belül az extrémnek minõsített vadvizi evezés a balesetek alacsony száma miatt külön statisztikába nem foglalt aránya 0,01% alatt van."
és:
http://www.cdc.gov/n...injurytable.htm

lehet számolgatni
ja és ugye ott kint egész más szinten ûzik az extrémsportokat mint itthon.....

szóval minimális lesz a tb megtakarítása, ebben biztos vagyok
újabb értelmes törvény
:clap:

bár néhány tapló mónikashowt nézõ szavazót szereznek majd ezzel a látszatintézkedéssel, ebben is biztos vagyok
Autist Team:)



#37
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Errõl volt is valamilyen paródia tvben, a mûtõasztalon fekvõtõl kérték a pénzt, amikor mûtét közben kiderült, hogy más baja is van a betegnek.


A sebesség mindent megold.

 


#38
regent

regent

    vendég

  • fórumtag
  • 233 hozzászólás
En azt hiszem, hogy az itt hozzászólók nagy részének sem az a baja, hogy mostantól az extrém sportolók sérüléseit, csak térítés ellenében látja el a TB.

(amúgy ez hogy is megy majd? Raftingolok a sió csatornán, és kiszállás közben eltöröm a lábam, akkor nem jön a mentöö? Vagy jön, de ahogy meglátja a raftot már fordul is vissza? Vagy bevisz a kórházba azért, de ott még röntgen, és fájdalomcsillapítás elööt elkérik a pénzt? Ha meg nincs nálam annyi, akkor kiküldenek az automatához? )

Hanem inkább az, hogy hoztak egy jogszabályt, mindenféle elöökészítés, úgynevezett "társadalmi vitára bocsájtás" nélkül, ráadásul eléggé gumira sikeredett, késööbb lehet még böövíteni, gondolom egy egyszerüü kiegészítéssel.
Nem lenne itt semmi baj, ha megkérdeztek volna egy-két hozzáértööt, mennyi is az annyi, aztán ha kiderül, hogy valóban a raftingosokra (nem tudok errööl a raftról leszállni :) ) kell költeni a TB 20%-át, akkor lehetne hozni egy szabályt, hogy mondjuk fél év múlva már kiegészítöö biztosítást kell kötnie annak aki raftingolni akar, mert a TB már nem fogja ellátni enélkül

De akkor igazolni kellene számokkal, hogy miért történt ez a változtatás. Akkor megérteném én is, és gondolom sokan mások is.
Azt is megérteném, ha kiderülne, hogy a bicajosok emésztik fel a TB majdnem felét, ezért aztán a bringák árába beépítenék a biztosítás árát.
(mondjuk ez aztán okos ötlet lenne, irány az egészséges társadalom :) )

#39
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Hé lor, a legutolsó Raycoon üzenet már nem volt off, TB-vel foglalkozott, nem tudnád visszaállítani? Gondolkozom, hogy reagálok rá, de így elég nehéz. :)

Próbáltam felidézni, hogy pontosan hogyan is fogalmaztam meg, de nem emlékszek. Röviden meg félreérthetõ lehet. Kértem én is egy visszaállítást priviben.. Ha nem lehet, akkor újra gondolom.. :)

#40
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Lenne egy kérdésem. Melyik topicba írhattuk volna ezeket?
Azért nem másztunk vissza a fára, mert van egy olyan hatás (vagy mi), hogy a nagyon okos szülõk gyerekei már nem lesznek olyan nagyon okosak, a nagyon butáké meg nagyon buták, mert genetikailag valahogy nem jön össze tartósan a magas vagy alacsony intelligencia.


A sebesség mindent megold.